2013 Age Graded Junior Men 13-14 BAR

Updated January 25, 2014 18:52 PM

Name Team Points
1 Peyton Logue Sappo Hill Soapworks 1466
2 Grayson Bailey Beaverton Bicycle Club 1463
3 Kyler Ervin Beaverton Bicycle Club 1406
4 Eben Horacek HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team 1404
5 Adam Valls Beaverton Bicycle Club 1359
6 Joseph Lukens PDX Devo Junior Cycling 1343
7 Owen Szwaya bicycleattorney.com 1130
8 conner nelson PDX Devo Junior Cycling 1103
9 Freddy Anderson Beaverton Bicycle Club 1045
10 Alex White Word-RCB by Cyclisme 1036
11 Braden Fridell West End Bikes/Specialized 875
12 Keelan Ontiveros West End Bikes/Specialized 872
13 Carson Westberg Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 855
14 Matt Rech 829
15 Amy Ziehnert Beaverton Bicycle Club 824
16 Brian Hart Jr. Hapi-Go! 817
17 Linus Clark Hapi-Go!/PDX Mud Warriors 765
18 Aaron King Capitol Velo 704
19 Donovan Birky Bend Endurance Academy 582
20 Davis Melkonian Mountain View Cycles/Subway 581
21 Ethan Gharst Beaverton Bicycle Club 562
22 Isamu Richmond West End Bikes/Specialized 561
23 Torrien Bruce PDX Devo Junior Cycling 521
24 Brayton Sobolewski Hapi-Go! 514
25 Griffin Heredia Camas Bike and Sport 510
26 Grayson Szczukowski 1 Error 507
27 Kelton Smith PDX Devo Junior Cycling 502
28 Nate Lelack Bend Endurance Academy 490
29 William Hummels Hapi-Go! 452
30 Ian Panoscha Portland Velo Racing Team 423
31 Evan Mobley Camas Bike and Sport 422
32 Elijah Parker The Spokesmen 417
33 Henry Jones Bend Endurance Academy 290
34 Sam Drutman Bend Endurance Academy 286
35 Scott Ludford Capitol Velo 285
35 Alastair Magun 285
37 Robby Vos Flywheel Bicycle Solutions 278
37 Mac Potter 278
39 Jonathan Wimberly Bend Endurance Academy 277
40 Aaron Donner 275
41 Maxwell Chehab Bend Endurance Academy 273
42 Jaxon Hutchinson 269
42 Rowan Boutette Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports 269
44 Aldous Laird Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 268
45 Ben Kaufman 264
45 Sam Biskup Bend Endurance Academy 264
47 Ryan Caputo The Spokesmen 260
48 Ben Hunt 259
49 Conner Mowery Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports 258
50 Andrew Breemer 255
51 Luke Monroe Capitol Velo 249
52 Christian Dobbins Ladd/Mcco 246
53 John Elliott 242
54 Jacob Edgerton Bend Endurance Academy 241
55 Geoffrey Hillman 237
56 James verheyden MBSEF Cycling Team 233
57 Harrison Helt 232
58 Ryan Sebens 231
59 Brendan Sheerin SLOCUM Race Team 229
60 Ethan Hrenko 222
61 Sean Harple SWEAT360 215
62 Peter Melton 207
63 Calder Wood Rad Racing NW 204
64 Eric Brecht crank 184
65 Austin Carter 172
66 Miles Revenaugh 162
67 Easton Spring Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports 157
68 Jack Hargrove TBBCX/GHETO 154
69 Jake Klonsky PDX Devo Junior Cycling 153
70 Nicholas Paesler 151
71 Blake Howard 145