Southern OR Champion Thursdays

Medford, OR
June 18, 2009

Part of the Southern OR Champion Thursdays

If you have questions or corrections, email Ed Garfield.

Updated December 27, 2009 at 8:00 PM

A Race

Num Name Team Age City Notes
1 1331 Jason Peters Medford
2 1123 Cordino Longiotti Desalvo Custom Cycles Racing 34 Ashland
3 1281 Tim Turk Cycle Sport 42 Ashland
4 515 Doug Striley Cycle Sport 39 Medford 3rd Sprint #2
5 1297 Jake Keener Hutch's-Eugene 26 Klamath Falls
6 George Jones 51 Grants Pass
7 1414 Dan Shepherd Cycle Sport Medford
8 618 Dave Masessa Desalvo Custom Cycles Racing 42 Medford
9 205 Jade Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions 31 Talent
10 1823 Reny Townsend Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 31 Medford
11 1149 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 38 Talent 3rd Sprint #1
12 1142 Gary MacGraw Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 58 Ashland
13 896 Donald Vizzini Marty's Cycle & Moore 50 Jacksonville 1st Sprint #2
14 1293 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 41 Ashland 2nd Sprint #1
15 1300 Jeff Smith Cycle Sport 44 Medford
16 124 Glen Gann Land Shark 44 Medford
17 387 John Slawta Land Shark 48 Medford
18 108 Richard Hogan Land Shark 40 Cental Point
19 1417 Alex Hayes Cycle Sport 37 Cental Point 1st Sprint #1
20 2845 Zach Gilmour Hutch's-Eugene 25 Klamath Falls 2nd Sprint #2
21 2224 Adam Artner Cycle Analysis 15 Central Point
22 Ron Laverty Cycle Sport 40 Medford

B Race

Num Name Team Age City Notes
1 2098 Eugene Anderson Cycle Analysis 48 Medford
2 1259 Anthony Smith Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 40 Jacksonville
3 2289 Corey O'Neill Marty's Cycle & Moore 23 Phoenix
4 1621 David Walker 49 Central Point
5 2676 Tim Dougherty Flywheel Bicycle Solutions 35 Talent 1st Sprint #1
6 1426 Edgar Vasquez Marty's Cycle & Moore 38 White City
7 1999 Samuel Cloward Marty's Cycle & Moore 15 Medford 3rd Sprint #1
8 2137 Richard Bush Pistis 40 Grants Pass
9 2252 John S. Miller Flywheel Bicycle Solutions 39 Ashland
10 1239 John Raedeke Pistis 42 Grants Pass
11 2026 Scott Pierce
12 1136 Stuart Anderson Cycle Sport 46 Ashland
13 Justin Rinefort 40 Ashland
14 1635 Brian Davis Cycle Sport Medford 2nd Sprint #1
15 Jeff Okawurha 45 Loa Angeles
16 2284 Steven Eriksen CAPA Cycling Team 22 Ashland
17 Kara Dougherty 29 Talent
18 2427 Joseph Davis Cycle Analysis 29 Medford
19 Michael K Bansmer 66 Central Point
20 2977 Sara Slawta Land Shark 16 Medford
21 Steve Calvert NAC Bikes 58 Grants Pass
22 2321 Marc DiTommaso Marty's Cycle & Moore 46 Medford
23 2436 Elliot Anderson Cycle Analysis 19 Medford
24 1974 Travis Caldwell Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 25 Ashland
DNF Karsten Walker 23 Central Point
DNF 2877 Nate Bailey Marty's Cycle & Moore 38 White City
DNF Ken Campbell 45 Medford