Southern OR Champion Thursdays

Medford, OR
August 20, 2009

Part of the Southern OR Champion Thursdays

If you have questions or corrections, email Ed Garfield.

Updated December 27, 2009 at 8:00 PM

A Race

Num Name Team Age City Notes
1 896 Donald Vizzini Marty's Cycle & Moore 50 Jacksonville 1st sprint #1, 2nd sprint #2
2 610 Dave Reitz Desalvo Custom Cycles Racing 40 Medford 2nd sprint #1, 1st sprint #2
3 1123 Cordino Longiotti Desalvo Custom Cycles Racing 34 Ashland
4 2534 Colin Mullane Land Shark 36 Talent
5 1293 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 41 Ashland
6 598 Spencer Gray Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 30 Central Point
7 108 Richard Hogan Land Shark 40 Cental Point
8 1149 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 38 Talent
9 205 Jade Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions 31 Talent
10 1974 Travis Caldwell Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 25 Ashland
11 515 Doug Striley Cycle Sport 39 Medford
12 1414 Dan Shepherd Cycle Sport Medford
13 512 Scott Toll Desalvo Custom Cycles Racing 51 Ashland
14 1305 Corey O'Neill Marty's Cycle & Moore 23 Phoenix 3rd sprint #1
15 618 Dave Masessa Desalvo Custom Cycles Racing 42 Medford
16 2676 Tim Dougherty Flywheel Bicycle Solutions 35 Talent
17 1178 George Jones 51 Grants Pass
DNF 721 Bob Grover Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 45 Ashland
DNF 650 Mark Krause Land Shark 38 Ashland 3rd sprint #2
DNF 109 Stephen Maluk Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 32 Talent
DNF 720 Stephen Jones Land Shark 17 Grants Pass
DNF 1297 Jake Keener Hutch's-Eugene 26 Klamath Falls

B Race

Num Name Team Age City Notes
1 Peter Sheil 43 Medford
2 3106 Ryan Dunagan 26 Medford
3 2098 Eugene Anderson Cycle Analysis 48 Medford
4 1806 Brian Fawcett Pistis 17 Grants Pass
5 1426 Edgar Vasquez Marty's Cycle & Moore 38 White City
6 947 Andrew Smith 27 Klamath Falls
7 1259 Anthony Smith Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 40 Jacksonville 1st sprint #1
8 1635 Brian Davis Cycle Sport 41 Medford 3rd sprint #1
9 2427 Joseph Davis Cycle Analysis 29 Medford
10 1427 Jason Singleton Desalvo Custom Cycles Racing 38 Yreka
11 3095 Alan Vos Flywheel Bicycle Solutions 32 Medford 2nd sprint #1
12 1003 Bart Qualls Land Shark 40 Medford
13 2224 Adam Artner Cycle Sport 15 Central Point
14 1002 Stephen Gann Land Shark 15 Medford
15 2410 Molly Mullane Land Shark 26 Talent
16 1387 Michael K Bansmer 66 Central Point
17 267 Amy Warner Cycle Sport 38 Medford
18 1621 David Walker 49 Central Point
DNF 2877 Nate Bailey Marty's Cycle & Moore 38 White City
DNF Thom Kneeland Desalvo Custom Cycles Racing 37 Medford

Junior

Num Name Team Age City
1 1806 Brian Fawcett Pistis 17 Grants Pass
2 2224 Adam Artner Cycle Sport 15 Central Point
3 1002 Stephen Gann Land Shark 15 Medford