CoMotion Tandem Stage Race - Time Trial: Combined Results by Time

Eugene, OR
July 22, 2006

Part of the CoMotion Tandem Stage Race - Time Trial

Updated April 29, 2009 at 10:46 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Dan/John Vrijmoet/Weyhrich Hutch's-Eugene Category A Tandem 25:30
2 Gil/Helene Summy/Carabin OKC Velo Category A Tandem 26:10
3 Devon/Brian Simbert/Cowie Synergy Category A Tandem 26:11
4 Rob/Shelly Evans/Olds Proman/Paradigm/RHVilla.com Category A Tandem 26:19
5 Martha/Martin Walsh/Criminale Byrne Specialty Gases/Starbucks Doubleshot Category A Tandem 26:42
6 Jim/Heather Fischer/Paris EWEB Windpower Category A Tandem 27:11
7 John/Kimberly Scheub/Melloni Dick Melloni Youth Foundation Category A Tandem 27:29
8 Todd/Kieran Sahl/Sikdar Team Zoka Category A Tandem 28:06
9 Galen/Erin Mittermann/Koenig Burley Category B Tandem 28:30
10 John/Margareta Cacabelos/Germeaux Cascade Category B Tandem 28:40
11 Gary/Lori Cornilles/Miller Specialized River City Bicycles Category B Tandem 28:41
12 Bob/Ileana Parker/Garcia-Parker Webcor Alto Velo Category A Tandem 28:48
13 Monica/Mike Freeman/Olson Category A Tandem 28:52
14 Chris/Doug Clemow/Ben Hutch's-Eugene Category B Tandem 29:36
15 David/Sue Ripp/Ripp Specialized River City Bicycles Category B Tandem 29:45
16 Robert/Brenda Fletcher/Fletcher Montecello Cycling Club Category A Tandem 29:47
17 Stephen/Glen Gann/Gann Land Shark Category B Tandem 29:53
18 Steve/Donna Hertel/Hertel Category B Tandem 29:59
19 Mathew/Liatt Braun/Avigdor Guinness Cycling Team Category B Tandem 30:03
20 Robert/Leigh Weeks/Thompson Category B Tandem 30:41
21 Micheal/Sam Rosenberg/Rosenberg Hutch's-Eugene Category B Tandem 30:50
22 Steve/Kirsten Dunne/Dunne Category B Tandem 31:00
23 Michael/Grace McCabe/McCabe EWEB Windpower Category B Tandem 31:04
24 Chris/Summer Kinney/Jackson Fightin' Bobas Category B Tandem 31:14
25 Henry/Amy Abel/Mitchell Hutch's Bend Category B Tandem 31:20
26 Jim/Brenda Rantala/Rantala Specialized River City Bicycles Category B Tandem 31:30
27 Tony/Carly Sivisend/Brynelson Co-Motion Cycles Factory Team Category C Tandem 31:35
28 Eric/Leif Kytola/Kytola Hutch's-Eugene Category C Tandem 32:59
29 Paul/Eli Duncan/Duncan Category C Tandem 33:41
30 Bruce/MJ Trahan/Trahan Bike 11 Category C Tandem 34:11
31 Ronald/Elizabeth Zell/Zell Category B Tandem 34:49
32 Hans/Gretta Sholz/Sholz Green Gear Category C Tandem 34:57
33 Vikki/Toni Bourcier/Doveri Hutch's-Eugene Category C Tandem 36:42
34 Dwan/Claire Shepard/Shepard Co-Motion Cycles Factory Team Category C Tandem 37:25
35 Alan/Sarah Scholz/Scholz Category C Tandem 38:10