Southern Oregon Outlaw Cross Series

OR
November 19, 2016

Part of the Southern Oregon Outlaw Cross Series

For results questions, please contact Zoe Davis

Updated November 22, 2016 at 9:30 AM

Clydesdale

Num Name Team City
1 3090 Thom Kneeland Medford
2 5248 Ron Lopez Marty's Cycles Jacksonville
3 5152 Jacob Hammond Cycle Analysis Medford
4 4019 Bart Qualls Cycle Analysis Medford
5 63 Mike DeSalvo Desalvo Custom Cycles Racing Ashland
6 139 Richard Hogan Land Shark Medford
7 5550 Kellan Cullan Cycle Analysis Jacksonville
8 76 Nathan Olson Medford

Junior Men 10-14

Num Name Team City
1 296 Wyatt Davis Cycle Analysis Medford

Junior Men 15-18

Num Name Team City
1 5443 Griffin Smith Marty's Cycles Medford
2 84 Braden Pennington Grants Pass

Masters 35+ 1/2/3

Num Name Team City
1 404 Bear Perrin Merlin
2 373 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions Ashland
3 4069 Bryan Simpson Marty's Cycles Jacksonville
4 762 Stephen Staha Team Cycle Sport Ashland
5 935 Reny Townsend Desalvo Custom Cycles Racing Medford
6 5328 Destry Stoner Cycle Analysis Medford
7 82 Michael Davis Talent
8 326 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions Ashland
9 85 Stewart Myers Byzick + Company Cycling Philomath
10 5066 Eric McKee Marty's Cycles Medford
11 658 Mark Williams Flywheel Bicycle Solutions Medford

Masters 35+ 3/4/5

Num Name Team City
1 272 Ryan Younkin Medford
2 75 Jason Singleton Service Course Velo Yreka
3 27 Michael DiGiorgio Ashland
4 5350 Eric Frye Team Cycle Sport Medford
5 31 Herb Brower Marty's Cycles Medford
6 5157 Mark Harris Central Point
7 666 Scott Chail Zymurgy Medford
8 5310 Aaron Bustard Medford
9 325 Bryan Foster Cycle Analysis Yreka

Masters 50+ 1/2/3

Num Name Team City
1 338 Todd Gallaher Dyna Racing Grants Pass
2 5044 Mark Bradley Roseburg
3 4185 Nathan Sheafor Marty's Cycles Grants Pass
4 748 Jeff Smith Marty's Cycles Medford
5 276 Bill Meyers Service Course Velo Ashland
6 124 Glen Gann Land Shark Medford

Masters 50+ 3/4/5

Num Name Team City
1 5109 Chris Wilkey Cycle Analysis Jacksonville

Masters 60+ 3/4/5

Num Name Team City
1 5071 Chris Stapleton Cycle Analysis Central Point
2 5458 David Moss Flywheel Bicycle Solutions Medford
3 4509 Michael Bansmer Cycle Analysis Central Point
4 451 David Gustafson Back Country Bicycles Crescent City

Masters Women 35+ 1/2/3

Num Name Team City
1 7025 Sheri Masessa Flywheel Bicycle Solutions Medford

Masters Women 35+ 3/4/5

Num Name Team City
1 7098 Laura Lopez Marty's Cycles Jacksonville
2 292 Kate Rodriguez Flywheel Bicycle Solutions Talent
3 83 Alicia Jones Klamath Falls
4 377 Aysha Staha Ashland
5 330 Lisa DiPaoli Ashland
6 5919 Barbara Culver Cycle Analysis Medford
7 494 Amy Beck Yreka

Masters Women 50+ 3/4/5

Num Name Team City
1 8144 Lillian Schiavo-Gilmour Lost Cascade Bike Club Klamath Falls
2 5929 Joyce Colosimo Marty's Cycles Central Point
3 7177 Deborah Moss Flywheel Bicycle Solutions Medford

Men 1/2/3

Num Name Team City
1 5830 Trevor Pratt Service Course Velo Ashland
2 546 eric schehen Team Cycle Sport Ashland
3 696 Denny Rowe III Byzick + Company Cycling Corvallis
4 5314 Aaron Hoppe Cycle Analysis Ashland
5 139b Richard Hogan Land Shark Medford
DNF 86 Stephen Gann Service Course Velo Medford

Men 3/4/5

Num Name City
1 89 Carlos Gitzen Eagle Point
2 88 Octavio Gitzen Tigard

Singlespeed

Num Name Team City
1 4122 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions Medford
2 329 Scott Churchill Desalvo Custom Cycles Racing Ashland
3 269 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions Talent
4 4112 Tim Turk Land Shark Ashland
5 618b Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions Medford
6 4229 Doug Striley Marty's Cycles Jacksonville

Women 1/2/3

Num Name Team
1 324 Rebeccah Bieri Desalvo Custom Cycles Racing
2 7037 Jennifer Bartloff Marty's Cycles