Worthy Brewing Criterium Series

Bend, OR
July 6, 2016

Part of the Worthy Brewing Criterium Series

Results questions should be directed to Matthew Lasala

Updated July 8, 2016 at 9:03 AM

Junior

Name Team
1 Calvin Keane Bend Endurance Academy
2 Gavin Bowen Bend Endurance Academy
3 Elijah Krause Bend Endurance Academy
4 Spencer Scott Bend Endurance Academy
5 Ian Brown Bend Endurance Academy
6 Jacob Olander Bend Endurance Academy

Men 1/2

Num Name Team
1 951 Connor McCutcheon Illuminate Cycling
2 125 Kyle Wuepper BendBroadband/WebCyclery.com
3 923 Dillon Caldwell Audi
4 928 Eric Martin BendBroadband/WebCyclery.com
5 930 Ben Thompson Thump Coffee
6 672 Cliff Eslinger Studionine30 - Cascade Sotheby's International Race Team
7 834 Andrew Boone Team Oregon presented by Laurelwood Brewing
8 42 Bart Bowen Bowen Sports Performance
9 965 Carl Decker Giant Co-Factory Off-Road Team
10 808 Adam Artner Team Oregon presented by Laurelwood Brewing
11 828 Doug Perrin Hutch's/Bend Dental
12 805 Jeff Poulsen Hutch's/Bend Dental
13 46 Noah Hardwood

Men 3

Num Name Team
1 733 Todd Berger StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team
2 939 Brent Poole Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
3 3016 Brandon Gallagher StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team
4 9015 Justin Guidroz Audi
5 606 Michael Brown Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
6 524 Paul Hynes Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
7 737 Greg Freyberg Sunnyside Sports
8 4301 Eric Birky Hutch's/Bend Dental
9 37 Mike Olson WebCyclery.com
10 4414 Donovan Birky Hutch's/Bend Dental
DNF 627 Jeremy Tufts Giant Co-Factory Off-Road Team
DNF 674 Anthony Broadman StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team

Men 3/4/5

Num Name Team
1 5486 Jeff Johnston Boneyard Cycling
2 524 Paul Hynes Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
3 5449 Paul Armstrong Audi
4 3016 Brandon Gallagher StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team
5 5316 David Krause Trusty Switchblade
6 674 Anthony Broadman StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team
7 5766 John Chapman OSU -Cascades Cycling Team
8 33 Billy Bergen Hutch's/Bend Dental
9 5685 Joseph Spampinato Deschutes Brewery
10 220 Nicole Pressprich Portland Bicycle Studio
12 11 Ryan McGlone Boneyard Cycling
13 4054 Jake Akerberg
14 737 Greg Freyberg Sunnyside Sports
15 5771 Justin Lair Audi
16 939 Brent Poole Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
17 9015 Justin Guidroz Audi
18 5677 Trevor Lane Boneyard Cycling
19 5184 Ryder Uetrecht BendBroadband/WebCyclery.com
20 5876 Mark Goodman
21 4233 Daniel Caldwell Audi
22 100 Whit Bazemore
23 4345 Henry Abel Pine Mountain Sports
24 5703 Bryce Clark
25 5306 Mark Pearson Hutch's/Bend Dental
26 4467 Marcel Russenbarger Deschutes Brewery
27 4288 Kyle Gorman
27 5889 Jonathan Wolf
28 5107 Keith Solano Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
29 5807 Mark Boissevain Hub Cyclery
30 4516 Kiel Fletcher
DNF 740 Jay Palubeski
DNF 4166 Steven Westberg Deschutes Brewery

Men 4/5

Num Name Team
1 5486 Jeff Johnston Boneyard Cycling
2 5449 Paul Armstrong Audi
3 5316 David Krause Trusty Switchblade
4 5766 John Chapman OSU -Cascades Cycling Team
5 33 Billy Bergen Hutch's/Bend Dental
6 5685 Joseph Spampinato Deschutes Brewery
7 11 Ryan McGlone Boneyard Cycling
8 4054 Jake Akerberg
9 5771 Justin Lair Audi
10 5677 Trevor Lane Boneyard Cycling
11 5184 Ryder Uetrecht BendBroadband/WebCyclery.com
12 5876 Mark Goodman
13 4233 Daniel Caldwell Audi
14 100 Whit Bazemore
15 4345 Henry Abel Pine Mountain Sports
16 5703 Bryce Clark
17 5306 Mark Pearson Hutch's/Bend Dental
18 4467 Marcel Russenbarger Deschutes Brewery
19 4288 Kyle Gorman
20 5889 Jonathan Wolf
21 5107 Keith Solano Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
22 5807 Mark Boissevain Hub Cyclery
23 4516 Kiel Fletcher
DNF 4166 Steven Westberg Deschutes Brewery

Women 1/2/3

Num Name Team
1 216 Serena Bishop Gordon LIV | Giant Co-Factory
2 220 Nicole Pressprich Portland Bicycle Studio
3 285 Kerry Martin Sunnyside Sports
4 225 Jennifer Luebke Portland Bicycle Studio
5 297 Megan Horner
DNF 7102 Ali Halpin Portland Bicycle Studio

Women 4/5

Num Name Team
1 45 Sophie Russenberger G.S. Russi
2 5980 Kristi Cutter Sunnyside Sports
3 5909 Patricia Strange Bowen Sports Performance
4 7062 Stephanie Uetrecht WebCyclery.com
DNF 5926 Lynda Palubeski Sunnyside Sports