BrewHaus Cross

Jacksonville, OR
September 13, 2018

Part of the BrewHaus Cross

For results questions please contact Vern Jensen

Updated September 20, 2018 at 8:03 AM

Clydesdale

Num Name Team Points
1 190 Richard Hogan Land Shark 10
2 506 Erric McKee 9
3 5625 Nathan Olson Team Cycle Sport 8
4 190 Kellan Cullen Cycle Analysis 7

Junior Men 15-18

Num Name Team Points
1 198 Ryan Kanahele 10
2 180 Sean Lenn 9
3 195 Justin Bauman 8

Junior Men U14

Num Name Team Points
1 191 Luke Cook 10
2 194 Reason Townsend 9
3 182 Oden Martinz 8
4 197 Farris Holden 7
DNF 169 Korbin Jones
DNF 188 Isa Culver

Junior U10

Name Points
1 Ian Bogards 10
2 Parker Bogards 9
3 Porter Younkin 8
4 Miles Younkin 7
5 Freya Hoppe 6
6 Jesse Penner 5
7 Samantha Botts 4
8 Haaken Hoppe 3
9 Asher Page 2
10 Liam Bustard 1
11 Ajha Olson
12 Moses Towmsend
13 Dylan Penner
14 Aubry Botts
15 Bristole Campenelli
16 Ryder Gracey
17 Jordynn Campenelli

Masters 35+ 1/2/3

Num Name Team Points
1 346 Max Lawson Flywheel Bicycle Solutions 10
2 315 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions 9
3 714 Dave Reitz Team Cycle Sport 8
4 333 Michael Moody Team Cycle Sport 7
5 373 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions 6
6 935 Reny Townsend 5
7 162 Ryan Younkin 4

Masters 35+ 3/4/5

Num Name Team Points
1 5310 Aaron Bustard 10

Masters 50+ 1/2/3

Num Name Team Points
1 658 Mark Williams Flywheel Bicycle Solutions 10
2 845 Todd Gallaher 9
3 179 Dan Shepherd Team Cycle Sport 8
4 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions 7
5 193 Michael Davis Cycle Analysis 6
6 4197 Mike Campbell 5
7 199 Bill Myers Cycle Analysis 4
8 4098 Tim Turk Land Shark 3

Masters 50+ 3/4/5

Num Name Team Points
1 167 John Lulich 10
2 5895 Chris Wilkey Cycle Analysis 9
3 183 Brian Dwyer 8
4 157 Cliff McCann 7

Masters 60+ 3/4/5

Num Name Team Points
1 5071 Chris Stapleton Cycle Analysis 10
2 192 Kenneth Stringer 9
3 185 Tom Neuman 8
4 161 Michael Bansmer 7

Masters Women 35+ 1/2/3

Num Name Team Points
1 7025 Sheri Masessa Flywheel Bicycle Solutions 10
2 200 Linda Tesman 9

Masters Women 35+ 3/4/5

Num Name Team Points
1 292 Kate Rodriguez 10
DNF 189 Barbara Culver Cycle Analysis

Masters Women 50+ 3/4/5

Num Name Points
1 184 Karen Dwyer 10

Men 1/2/3

Num Name Team Points
1 177 Jace Ives 10
2 866 Mark Severy 9
3 181 Ross Jacques 8
4 159 Adam Artner Cycle Analysis 7
5 859 Nathan Trimble 6
6 187 Richard Hogan Land Shark 5

Men 3/4/5

Num Name Points
1 171 Michael Page 10
2 176 Shane Ausprey 9
3 186 Jim Janousek 8

Singlespeed

Num Name Team Points
1 315 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions 10
2 333 Michael Moody Team Cycle Sport 9
3 373 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions 8
4 196 Alexander A J Palmer 7
5 520 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 6
6 166 Doug Striley 5
7 714 Dave Reitz Team Cycle Sport 4
8 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions 3
9 5314 Aaron Hoppe Cycle Analysis 2
10 165 Douglas Hecox 1

Singlespeed Women

Num Name Team Points
1 7025 Sheri Masessa Flywheel Bicycle Solutions 10

Women 1/2/3

Num Name Team Points
1 160 Rebeccah Bieri 10

Women 3/4/5

Num Name Points
1 287 Niles McGee 10
2 173 Emmeline Hall 9