Southern Oregon Outlaw Cyclocross

Southern Oregon, OR
October 20, 2018

Part of the Southern Oregon Outlaw Cyclocross

For results questions, please contact Vern Jensen

Updated November 16, 2018 at 5:02 PM

Clydesdale

Num Name Team Points
1 139 Richard Hogan Land Shark 10
2 4051 Bart Qualls 9

Junior Men U18 3/4/5

Num Name Points
1 5125 Luke Cook 10

Junior U10

Name Points
1 Ryder Sauer 10
2 Pearce Atchley 9
3 Haaken Hoppe 8
4 Freya Hoppe 7
5 Ruby Staha 6
6 Finn Lanigan 5
7 Ryder Gracey 4
8 Liam Bustard 3
9 Pierce Bustard 2
10 Rohan Lanigan 1

Junior Women U14

Num Name Team Points
1 412 Rachel Davis Cycle Analysis 10

Masters 35+ 1/2/3

Num Name Team Points
1 373 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions 10
2 935 Reny Townsend 9
3 714 Dave Reitz Team Cycle Sport 8
4 4059 Chadd Hendrickson 7
5 762 Stephen Staha Team Cycle Sport 6
6 5 Scott Churchill Cycle Analysis 5
7 6 Ryan Gracey 4
8 7 Colter Chancellor Hutch's Bend Dental 3
9 415 Gary Sauer 2
10 162 Ryan Younkin 1

Masters 35+ 3/4/5

Num Name Team Points
1 499 aaron mock Cycle Analysis 10
2 487 Jason Singleton 9
3 5310 Aaron Bustard 8
4 496 Kris Woodburn 7

Masters 50+ 1/2/3

Num Name Team Points
1 658 Mark Williams Flywheel Bicycle Solutions 10
2 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions 9
3 179 Dan Shepherd Team Cycle Sport 8
4 5222 Mark Bradley 7
5 624 Ron Laverty Team Cycle Sport 6
6 4197 Mike Campbell 5
7 193 Michael Davis Cycle Analysis 4
8 748 Jeff Smith 3
9 4098 Tim Turk Team Cycle Sport 2
10 199 Bill Myers Cycle Analysis 1
11 536 Rich Wolf
12 416 John Lulich
DNF 845 Todd Gallaher

Masters 50+ 3/4/5

Num Name Points
1 536 Rich Wolf 10
2 413 John Chapman 9
3 486 Mick Reynolds 8

Masters 60+ 3/4/5

Num Name Team Points
1 5071 Chris Stapleton Cycle Analysis 10
2 408 Kerry Smith 9
3 161 Michael Bansmer 8
4 5052 David Gustafson 7
5 409 Bill Hickerson 6

Masters Women 35+ 1/2/3

Num Name Team Points
1 7025 Sheri Masessa Flywheel Bicycle Solutions 10

Masters Women 35+ 3/4/5

Num Name Team Points
1 292 Kate Rodriguez Flywheel Bicycle Solutions 10
2 203 Sarah Rockwell 9
3 411 Rachel Lanigon 8
4 416 Aysha Staha 7
DNF 414 Barb Rogers

Masters Women 50+ 3/4/5

Num Name Team Points
1 497 Lyn Sorensen 10

Men 1/2/3

Num Name Team Points
1 859 Nathan Trimble 10
2 187 Richard Hogan Land Shark 9

Men 3/4/5

Num Name Points
1 410 Shane Auspry 10

Singlespeed

Num Name Team Points
1 520 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 10
2 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions 9
3 7 Colter Chancellor Hutch's Bend Dental 8
4 4098 Tim Turk Team Cycle Sport 7
5 5314 Aaron Hoppe Cycle Analysis 6
DNF 415 Gary Saur

Singlespeed Women

Num Name Team Points
1 7025 Sheri Masessa Flywheel Bicycle Solutions 10

Women 3/4/5

Num Name Points
1 287 Nile McGhie 10