Revenge Of The Disc Time Trial Series: Combined

Brownsville, OR
April 21, 2018

Part of the Revenge Of The Disc Time Trial Series

Updated July 11, 2018 at 11:44 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Luke Bolt Junior Men 17-18 0:33:19
2 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team Junior Men 15-16 0:35:21
3 Calvin Steele Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Junior Men 15-16 0:36:22
4 Roger Johnson Team Rose City Masters Men 70-75 0:41:23
5 Einar Traa Masters Men 70-75 0:42:41
6 Spring Westerfield Dialed Cycling Team Junior Women 15-16 0:49:14
7 Thorbek Ida Masters Women 70-75 0:54:09
8 Kaylie Ragsdale Junior Women 17-18 1:03:02
9 Carl Hoefer Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Men Category 1/2 1:23:57
10 Robert Tornai Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Masters Men 45-49 1:24:01
11 Chris Waggoner Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Men Category 1/2 1:24:52
12 Rob English English Cycles Men Category 1/2 1:25:02
13 Greg Steele Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Masters Men 45-49 1:25:05
14 Tim Mineo TCNF.LEGAL Racing Team Men Category 4/5 1:25:25
15 Ryan Menze Team Oregon p/b Rodda Paint Men Category 3 1:25:30
16 Chris Sarrett Hutch's Eugene Men Category 3 1:25:37
17 Jens Heycke Masters Men 55-59 1:26:32
18 Adam Goulet Men Category 4/5 1:26:41
19 Todd Rosier Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Masters Men 50-54 1:26:51
20 Kevin Le Men Category 4/5 1:26:54
21 Richard Lorenz Masters Men 40-44 1:27:35
22 John Adams Byzick + Company Cycling Men Category 4/5 1:28:10
23 Scott Carroll Revenge Cycling & Racing Masters Men 50-54 1:28:29
24 Mark Lipchick Hutch's Eugene Masters Men 60-64 1:28:32
25 John OBrien Evolution Racing Team/Project Bike Masters Men 55-59 1:28:33
26 Joseph Holcomb Masters Men 45-49 1:29:31
27 Annick Chalier Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink Women Category 1/2 1:29:39
28 Bryant Howard Masters Men 45-49 1:29:59
29 Tom Webb Team Rose City Masters Men 65-69 1:30:46
30 Jonathan Lyons Hammer Velo Masters Men 60-64 1:31:31
31 Mark westerfield Dialed Cycling Team Masters Men 45-49 1:31:45
32 Chad Butler Masters Men 50-54 1:31:58
33 Erik Spillman Team Oregon p/b Rodda Paint Masters Men 50-54 1:32:11
34 Carla Schubiger Women Category 4/5 1:32:14
35 Ed Zulyevic Bicycleway.com/OPS Men Category 4/5 1:32:21
36 Travis Brown Eddy Men 1:32:31
37 Paul Mautner Veloforma Masters Men 60-64 1:32:42
38 Andy Stahl Hutch's Eugene Masters Men 60-64 1:32:55
39 Jodie Bolt Masters Women 55-59 1:33:28
40 Janet Howard Masters Women 55-59 1:33:29
41 Kristina Hughes Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Women Category 1/2 1:33:33
42 Fay Mobbs Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Women Category 4/5 1:33:49
43 Andi Smith Masters Women 50-54 1:34:20
44 Tyler Thessin Men Category 4/5 1:34:26
45 Stephen Hemminger Team Oregon p/b Rodda Paint Masters Men 60-64 1:34:30
46 ERIK MILLS Bicycleway.com/OPS Men Category 4/5 1:35:14
47 Kristi Cutter Sunnyside Sports Women Category 3 1:35:22
48 Jesse Whitaker Women Category 4/5 1:35:40
49 Jason Corbridge Eddy Men 1:36:13
50 Peter Kaspar Masters Men 65-69 1:36:15
51 Michael Hopkins Team Planet X USA p/b Xiologix Eddy Men 1:36:26
52 Bob Kuehn Masters Men 65-69 1:38:47
53 Ricky Gray Masters Men 55-59 1:39:36
54 Tom Kelly Masters Men 65-69 1:39:57
55 Remy Maguire Women Category 4/5 1:41:49
56 Chris Mays Men Category 4/5 1:43:26
57 Guy Polson Eddy Men 1:44:07
58 David K. Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack Masters Men 55-59 1:45:21
59 Chris Collins Masters Women 50-54 1:45:55
60 Thomas Fate Men Category 4/5 1:46:34
61 Will Wilcoxen Masters Men 45-49 1:47:26
62 Maureen Sweda-Eldridge Women Category 4/5 1:49:34
63 Gabe Marcelo Men Category 4/5 1:49:57
64 Jon Ragsdale Masters Men 45-49 1:52:19
65 Andriana 'Muffy' Kruger Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack Masters Women 55-59 2:02:36
66 Jessi Wilder Women Category 4/5 2:03:32
67 Dianne Mays Masters Women 55-59 2:05:12