Tuesday Night PIR

Portland, OR
June 18, 2019

Part of the Tuesday Night PIR

For questions about these results contact Candi Murray cmurray@obra.org

Updated June 18, 2019 at 9:51 PM

Category 1/2/3

Num Name Team Points Notes
1 829 Emmett Culp Holtey Law p/b Peak Condition 23
2 188 Joseph Dengel Team Dr Will Bar 18
3 29 Kent Ross 12
4 879 Steve Wright TCNF.LEGAL Racing Team 10
5 527 Justin Ziehnert TCNF.LEGAL Racing Team 8
6 986 Todd Littlehales 7
7 339 Bill Dolan Team Dr Will Bar 6
8 648 Bob Duffy Western Bikeworks 5
9 338 Peter Seelig Team Dr Will Bar 4
10 916 Sam Harbison Holtey Law p/b Peak Condition 4
11 111 Kyle Roberts Holtey Law p/b Peak Condition 3
12 905 Chris Haverty Therapeutic Associates Pacific Office Cycling 2
13 836 Harrison Harb River City Bicycles - Bike Law 2
14 655 George Gardner Team Oregon p/b Rodda Paint
15 686 Mico Macri
16 347 Michael Medina
17 218 Lisa Eriksson Holtey Law p/b Peak Condition
18 117 Cliff Heaberlin River City Bicycles - Bike Law
19 778 Eric McKinley
20 824 Brad Gebhard
21 305 Richard Ensworth Therapeutic Associates Pacific Office Cycling
22 886 Antonio Castaneda Jr Audi
23 853 Noble Guyon
24 989 John Grochau
25 842 Terry McLeod
26 988 John Leonard
27 4262 Micheal Hancuff
28 917 Randall Fransen Mettle Cycling
29 550 David Saltzberg Therapeutic Associates Pacific Office Cycling
30 884 Robin Wessel
31 818 Jonathan Barbus bicycleattorney.com
32 383 Cristian Fuentes Therapeutic Associates Pacific Office Cycling
33 994 Brandt Hueser
34 832 Tyler Aquino Holtey Law p/b Peak Condition
35 649 Sean Thielen HCH-CrossCountry Mortgage
36 540 Dickie Mallison
37 636 David Root Therapeutic Associates Pacific Office Cycling
38 216 Starla Teddergreen Number too high
39 630 please identifyf
40 321 David Hart Therapeutic Associates Pacific Office Cycling
41 349 Andrej Miske Team Dr Will Bar
42 114 Evan Murphy
43 576 Matt Radich Team Dr Will Bar
44 861 David Klipper
45 987 Craig Schommer Multnomah Athletic Club
46 652 Rob Thompson Grown Rogue Cycling Team
47 822 Kyle Berg Holtey Law p/b Peak Condition
48 826 Thomas Cody TCNF.LEGAL Racing Team
49 791 Daniel Pasley
50 Greg Kell Team Oregon p/b Rodda Paint
DNF 495 Katelin Mathers Grown Rogue Cycling Team
DNF 365 Christopher Bright
DNF 983 Tom Ghilarducci
DNF 777 Stephen Bedford

Category 3/4

Num Name Team Points Notes
1 397 Colin Rodrigo Dialed Cycling Team 24
2 4146 Benjamin Snodgrass 15
3 4083 Bob Pool 15
4 373 Chris Hanel Dialed Cycling Team 12
5 5244 Nathan Scott Dialed Cycling Team 10
6 795 Cory Nann Planet PDX Cycling 10
7 637 Ian Gibson Dialed Cycling Team 9
8 4207 Andrew Santos 6
9 3068 Garret Holbrook Team Oregon p/b Rodda Paint 5
10 5331 Stephen Plomer Team Oregon p/b Rodda Paint 2
11 5225 David Johnson Team Oregon p/b Rodda Paint
12 336 Peter Jennings
13 554 Erik Voldengen Therapeutic Associates Pacific Office Cycling Poor Number Placement
14 4203 Adam Kachman
15 Jonathan Meyer Dialed Cycling Team
16 4116 Sean Galloway Team Oregon p/b Rodda Paint
17 528 Sam Shiffman
18 4205 Gary Rust Dialed Cycling Team
19 24 David D. Smith Rock Creek Cyclery AKA Bethany Bike Repair Cycling Team
20 535 Erik Spillman Team Oregon p/b Rodda Paint
21 4128 Keith Solano Team Oregon p/b Rodda Paint
22 549 Richard Fattic
23 4394 Fergus Kinnell
24 4317 Jeff Brock Nossa Familia Coffee Cycling
25 4276 Christopher Muhs Grouptrail Cycling
26 4154 Chris Dudley Dialed Cycling Team
27 715 Andrew Malakoff
28 4261 Varner Seaman Nossa Familia Coffee Cycling
29 4395 John W Siwinski
30 4493 adam monkaba dangerous riding
DNF 123 Mike Murray Bike Central/Barbur Vet

Category 4/5

Num Name Team Points
1 4049 Nao Ohdera Audi 17
2 5221 Nick Schaefer 16
3 8082 Nels Martin Dialed Cycling Team 12
4 4241 Robert Umberhandt Stumptown Cycling Club 10
5 5496 Daniel Tkebuchava 8
6 5003 Adam Andrus Mettle Cycling 7
7 5482 Kevin Gillas 5
8 4026 Logan Gregory 4
9 4393 Adriel Klein Team Oregon p/b Rodda Paint 3
10 4084 Tom Dempsey 2
11 5259 Gerardo Perez
12 5029 Richard Herbin
DNF 5448 Matt Kimmel

Junior

Num Name Team Points
1 8082 Nels Martin Dialed Cycling Team 15
2 8061 Mateen Richey Word RCB presents Grummel 12
3 17 Ethan Mills 10
4 8044 Kylee Hanel Dialed Cycling Team 8
5 8102 Isabelle Umberhandt Stumptown Cycling Club 7

Novice

Num Name Team Points
1 5404 Peter Collier 15
2 4256 Nick Engerran 12
3 8061 Mateen Richey Word RCB presents Grummel 10
4 17 Ethan Mills 8
5 5308 Gil Ormerod Team S&M 7
6 5444 Yalcin Erhan 6