Twilight Time Trial: Combined

Coburg, OR
May 28, 2019

Part of the Twilight Time Trial

Updated June 21, 2019 at 9:33 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Andrew Neill Nunez English Cycles Men Category 1/2 0:31:38.3
2 Devin Volk Men Category 4/5 0:32:32.8
3 Sean Austin Bicycleway.com/OPS/Mountain Crossing Men Category 3 0:32:59.7
4 Charles Hall Masters Men 50-59 0:33:45.5
5 Mark Lipchick Dialed Cycling Team Masters Men 60-69 0:33:46.6
6 Kyle Kotwica Masters Men 50-59 0:33:54.0
7 Erik Mills Bicycleway.com/OPS/Mountain Crossing Men Category 3 0:34:35.4
8 John OBrien Masters Men 60-69 0:34:46.4
9 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team Junior Men 0:34:59.3
10 Sean Wilson Eddy Men 0:35:11.7
11 Ed Zulyevic Eugene Velo Racing Men Category 4/5 0:35:23.4
12 Daniel CASPER Eddy Men 0:35:27.8
13 Paul Brown Eugene Velo Racing Masters Men 50-59 0:35:29.4
14 Ben Marean Eugene Velo Racing Men Category 4/5 0:35:43.2
15 Eric McKinley Eddy Men 0:35:58.5
16 Stephen Harris Men Category 4/5 0:36:39.3
17 Martin Lisk Men Category 4/5 0:36:50.7
18 Gabrielle Lehnert Women Category 1/2 0:36:59.1
19 Mark Westerfield Dialed Cycling Team Men Category 4/5 0:37:18.0
20 Jim Patton US Military Endurance Sports Men Category 4/5 0:37:20.6
21 Neal Jacobson Men Category 4/5 0:37:27.8
22 Jason Thurber Men Category 4/5 0:37:50.7
23 Jorge Kaufmann Team Oregon p/b Rodda Paint Men Category 4/5 0:38:07.6
24 David Reitan Eddy Men 0:38:18.1
25 James Bell Masters Men 60-69 0:38:34.9
26 Dennis Conners Men Category 4/5 0:39:11.1
27 Stuart Pearson Bicycleway.com/OPS/Mountain Crossing Tandem 0:39:16.6
28 Neisha Strait Co-Motion Factory Racing Team Masters Women 40-49 0:39:17.3
29 Laura Jackson Masters Women 60-69 0:39:22.7
30 Doug Spencer Men Category 4/5 0:39:24.7
31 Michael Holdt Men Category 4/5 0:40:33.0
32 Leslie Thomas Eugene Velo Racing Women Category 4/5 0:40:55.7
33 David K Smith Masters Men 60-69 0:41:03.4
34 Kirsten Hansen Eugene Velo Racing Women Category 4/5 0:41:04.4
35 Kitt Pratt Masters Women 60-69 0:41:43.6
36 Trevor Steele Men Category 4/5 0:42:18.2
37 Kimberly Dowe Women Category 4/5 0:42:47.1
38 Jason Mahnesmith Men Category 4/5 0:43:00.7
39 James Yoon Dialed Cycling Team Junior Men 0:43:03.0
40 Isaac Johnson Men Category 4/5 0:43:22.2
41 Kristin Yarris Masters Women 40-49 0:43:26.0
42 Guy Polson Eddy Men 0:43:28.2
43 Roger Johnson Team Rose City Masters Men 70+ 0:43:29.5
44 Brian Renzi Eddy Men 0:43:31.4
45 Kenny Ramsdal Eugene Velo Racing Eddy Men 0:44:04.2
46 Kat Hampton Women Category 4/5 0:44:10.5
47 Me Haworth Eddy Men 0:44:27.5
48 Loren Russell Masters Men 70+ 0:44:34.4
49 Rob Noll Masters Men 50-59 0:44:48.7
50 Paul Keppo Eddy Men 0:45:34.6
51 Ben Thornton Masters Men 40-49 0:46:19.3
52 Angela Stevens Bicycleway.com/OPS/Mountain Crossing Eddy Women 0:48:02.7
53 Cody Wolkersdorfer Men Category 4/5 0:49:02.6
54 Spring Westerfield Dialed Cycling Team Junior Women 0:49:05.6
55 Sandra G Hendy Masters Women 60-69 0:49:37.4
56 Margaret Stanny Women Category 4/5 0:50:49.7
57 Cam Mills Junior Women 0:52:40.6
58 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team Junior Men 0:53:20.2
59 Christopher Patrick King Eddy Men 0:53:38.3
60 Summer Westerfield Dialed Cycling Team Junior Women 1:03:50.4