Eugene Celebration

OR
Fri, August 26 to Sun, August 28, 2011

Final General Classification

If you have questions or corrections, please email Stacia Hood.

Updated September 1, 2011 at 9:56 PM

Cat 3 Men

Name Time
1 Jeffrey Pollock 3:48:08.8
2 Eric Lagerstrom 3:48:59.9
3 Timothy Lang 3:49:27.8
4 Doug Laplaca 3:49:47.0
5 Kenneth Philbrick 3:49:51.5
6 Larry Jackson 3:50:14.7
7 Evan Siroky 3:50:19.4
8 Adam Artner 3:50:56.6
9 ryan spaulding 3:50:57.5
10 Ron Sines 3:51:13.1
11 Chris Winans 3:51:13.2
12 Nicholas Alden 3:51:16.7
13 Rob Angelo 3:51:26.1
14 Chris Johnson 3:51:48.8
15 Cordino Longiotti 3:51:49.2
16 Courtney Wood 3:52:08.0
17 Alexander Clemens 3:52:15.6
18 Michael Girard 3:52:56.0
19 Dillon Caldwell 3:52:58.7
20 Patrick Gerke 3:53:01.7
21 Brion Barnett 3:53:25.3
22 Kevin Johnson 3:53:41.5
23 Alex Turpin 3:54:01.9
24 Sam Rosenberg 3:54:13.3
25 Rob Anderson 3:54:27.7
26 Tony Coca 3:54:37.9
27 Brian Vollmer-Buhl 3:56:09.9
28 Ron Babcock 3:58:09.4
29 Tyler Mangum 4:14:39.9
30 Edward Rosenberg 4:23:18.4

Cat 4/5 Men

Name Time
1 Mickey Mcdonald 3:53:59.50
2 Sean Bagshaw 3:54:29.20
3 Bryant Howard 3:54:42.80
4 Peter Burrows 3:55:32.80
5 Jesse Coombs 3:55:38.40
6 Nathan Abel 3:55:55.40
7 Matt Hawkyard 3:56:22.90
8 Josef Carlson 3:57:08.10
9 Sky McKinley 3:58:24.20
10 Rob Bingham 4:00:08.90
11 Chris Jackson 4:00:36.60
12 Dan Mahoney 4:00:38.20
13 Ken Rodgers 4:01:54.50
14 Robert Grunau 4:01:56.40
15 Matthew Erdelt 4:05:07.90
16 Matthew White 4:07:04.80
17 August Frank 4:07:12.20
18 Billy Holcomb 4:07:20.90
19 Kyle Resnik 4:10:48.80
20 Eric Getz 4:14:10.50
21 Mark Armstrong 4:14:13.30
22 Joshua Hanselman 4:17:02.80
23 John Osborne 4:18:52.70
24 Eric Archambault 4:26:36.10
25 Dennis Sibilia-Young 4:35:07.50
26 Nathan Beach 4:38:01.80
27 Okon Udosenata 4:43:39.01
28 Alexander Chow 4:53:30.10

Masters 40+/50+

Name Time
1 Dan Vrijmoet 3:51:31.6
2 Steven R Holland 3:52:20.4
3 Greg Canfield 3:54:31.4
4 Dave Campbell 3:59:55.5
5 Steve Swanson 4:23:49.5

Pro 1/2 Men

Name Time
1 Rob English 4:45:11.8
2 Carl Decker 4:45:12.2
3 Davis Shepherd 4:46:30.6
4 Mark Vergari 4:46:47.4
5 Galen Mittermann 4:47:06.4
6 Elijah Romer 4:48:04.9
7 Tim Butler 4:48:10.6
8 Christopher Dubois 4:48:52.3
9 Carl Hoefer 4:49:40.8
10 William Laubernds 4:50:33.2
11 Shannon MARIS 4:50:33.4
12 Garrett McAllister 4:51:41.4
13 Nick Skenzick 4:54:06.3
14 David Kuhns 4:55:11.1
15 Michael Rosenberg 5:00:50.1
16 Lee Ordonez 5:06:26.8
17 Jim Anderson 5:24:23.6

Women 1/2/3

Name Time
1 Sue Butler 4:00:16.4
2 Tina Brubaker 4:02:39.5
3 Kristina Lackner 4:03:27.3
4 Sydney Running 4:04:18.0
5 Aleah Davis 4:10:51.8
6 Eryn Maris 4:30:17.7

Women 4

Name Time
1 Janet Howard 3:15:37.90
2 Maureen Kavanagh 3:18:36.70
3 Danielle Curran 3:20:39.40
4 Eryn Barker 3:24:01.40
5 Christine Jerko 3:24:51.60
6 Sandra Clark 3:27:17.10
7 Karin Wohlert 3:34:59.90
8 Sarah Hunter 3:35:03.18
9 Michelle Mishoe 3:39:08.80
10 Kim Frank 3:39:59.70
11 Kelly Sandow 3:47:25.30
12 deven smith 3:48:37.00