Future Cross

Bend, OR
September 23, 2012

If you have questions or corrections, please email Michelle Bazemore.

Updated August 7, 2014 at 4:55 PM

Beginner Men

Name
1 Tanner Hansen
2 Kent Chapple
3 Shawn Gerdes
4 Billy Thomas
5 Terry Chubb

Beginner Women

Name
1 Erin Reis
2 Molly Cogswell-Kelley
3 Leslie Griffith
4 Sha Marie Brown
5 Patti Wolfe
DNF Patricia Strange
DNS Sara Gardner

Category C Men

Name
1 Jeff Johnston
2 Shay Mavis
3 Kyle Mills
4 Thomas Pastor
5 Donovan Birky
6 Steve Arnold
7 Jason Randles
8 Lucas Freeman

Clydesdale Men

Name
1 Walter Mcknight
2 Bradley Taylor
3 Dwayne King
4 John LIVINGSTON
5 Brent Chapman
DNF Adam Short

Junior Men 10-12

Name
1 Henry Jones
2 Jonathan Wimberly
3 Ryder Uetrecht
4 Parker Palubeski
5 Anton Micek

Junior Men 13-14

Name
1 Donovan Birky
2 Carson Westberg
3 Nate Lelack

Junior Men 15-16

Name
1 Lance Haidet

Junior Women 10-12

Name
1 Jennelle Holmes
2 Leah Pfeiffer
3 Avarie Owens

Junior Women 13-14

Name
1 Ivy Taylor
DNS Hannah Mavis

Junior Women 15-16

Name
1 Katie Ryan
JUNIOR W

Masters Men 50+

Name
1 Jay Palubeski
2 Eric Power
3 Doug Perrin
4 Rich Wolf
5 Rick Gregory
6 Dan Davis
7 Alan Thomason
8 Brian Smith
9 David Dorocke
10 Michael McLandress
11 Craig Mavis
12 Jeff Monson
13 Mike Ryan
DNF Steve Yenne
DNF Kevin English
DNF Mark Reinecke
DNF Ed King

Masters Men 60+

Name
1 Ken Rodgers
2 Amory Cheney
3 Cloyd Robinson

Men A Masters 35+

Name
1 Owen Murphy
2 Dan Wolnick
3 John Gorman
4 Robert Uetrecht
5 Matt Engel
6 Lauren McCarthy
7 Erik Bergstrom
8 Seth Graham
9 David Sjogren
10 Wade Miller
11 Mike Brown
12 Chad Sage
13 Robert DeClerk
14 Ryan Ness
15 Henry Abel
16 Ryan McKean
17 Doug Smith
DNF Adam Carroll
DNF Sean Haidet
DNF Karsten Hagen
DNF david baker

Men B Masters 35+

Name
1 Erik Hammer
2 Brook Gardner
3 David Marchi
4 Seth Taylor
5 Eric Birky
6 Matthew Lasala
7 Jurgen Fennerl
8 Patrick Miller
9 Drew Holmes
10 Bradley Pfeiffer
11 Chris Zanger
12 Charles Thomas
13 Whit Bazemore
14 Yon Olsen
15 Greg Freyberg
16 Beny Ambauen
DNF Aaron Tarnow
DNF todd raudy

Men C Masters 35+

Name
1 Stan Kiefer
2 Ken Johnson
3 Mike Taylor
4 Burke Selbst
5 Andy Barram
DNF Timothy Peterson

Men Category A

Name
1 Ben Thompson
2 Tim Jones
3 Cody Peterson
4 James Williams
5 Matt Russell
6 John Rollert
7 Chris Snyder
8 Damian Schmidtt
9 Gabriel Linn
10 Matt Fox
11 Sean Passage
12 Peter Vranialy
13 Michael Dennis
14 Javier Colton
15 Brent Mattison

Men Category B

Name
1 Jason Oman
2 Byron Breeden
3 Jay Palubeski
4 Chuck Meyer
5 Jeremy Tufts
6 Brett Golden
7 Will Reinking
8 Sean Lewis
9 Nicholas Solerno
10 Robert Winnenberg
DNF Brandon Gallagher

Singlespeed

Name
1 Brent Poole
2 Cliff Eslinger
3 Darren Smith
4 Thomas Pastor

Women 35+

Name
1 Holly Pfeiffer

Women 45+

Name
1 Karen Kenlan
2 Lynda Palubeski
3 Gina Miller
4 Mary Dallas
5 Marsha Ford
6 Michelle Thorstrom
7 Dani Hinkley

Women Category A

Name
1 Evelyn Dong
2 Serena Bishop Gordon
3 Brooke Snyder
4 Renee Scott
5 Stephanie Uetrecht
6 Allison Halpin

Women Category B

Name
1 erica wescott
2 Michelle Mills
3 Lauren Mork
4 Melodie Buell
5 Marny Musielak