Revenge Of The Disc Time Trial Series

Brownsville, OR
April 21, 2018

Part of the Revenge Of The Disc Time Trial Series

Please contact Chris Fudge for questions about results

Christopher Fudge <cfudge@marisths.org>

Updated April 30, 2018 at 3:52 PM

Eddy Men

Name Time
1 Travis Brown 1:32:31
2 Jason Corbridge 1:36:13
3 Michael Hopkins 1:36:26
4 Guy Polson 1:44:07

Junior Men 15-16

Name Time
1 Tygre Westerfield 35:21
2 Calvin Steele 36:22
DNS Joshua Morris
DNS Mateen Richie

Junior Men 17-18

Name Time
1 Luke Bolt 33:19

Junior Women 15-16

Name Time
1 Spring Westerfield 49:14

Junior Women 17-18

Name Time
1 Kaylie Ragsdale 1:03:02

Masters Men 40-44

Name Time
1 Richard Lorenz 1:27:35

Masters Men 45-49

Name Time
1 Robert Tornai 1:24:01
2 Greg Steele 1:25:05
3 Joseph Holcomb 1:29:31
4 Bryant Howard 1:29:59
5 Mark westerfield 1:31:45
6 Will Wilcoxen 1:47:26
7 Jon Ragsdale 1:52:19

Masters Men 50-54

Name Time
1 Todd Rosier 1:26:51
2 Scott Carroll 1:28:29
3 Chad Butler 1:31:58
4 Erik Spillman 1:32:11

Masters Men 55-59

Name Time
1 Jens Heycke 1:26:32
2 John OBrien 1:28:33
3 Ricky Gray 1:39:36
4 David K. Smith 1:45:21

Masters Men 60-64

Name Time
1 Mark Lipchick 1:28:32
2 Jonathan Lyons 1:31:31
3 Paul Mautner 1:32:42
4 Andy Stahl 1:32:55
5 Stephen Hemminger 1:34:30
6 Jeff Maurer
7 James Bell

Masters Men 65-69

Name Time
1 Tom Webb 1:30:46
2 Peter Kaspar 1:36:15
3 Bob Kuehn 1:38:47
4 Tom Kelly 1:39:57

Masters Men 70-75

Name Time
1 Roger Johnson 41:23
2 Einar Traa 42:41

Masters Women 50-54

Name Time
1 Andi Smith 1:34:20
2 Chris Collins 1:45:55

Masters Women 55-59

Name Time
1 Jodie Bolt 1:33:28
2 Janet Howard 1:33:29
3 Andriana 'Muffy' Kruger 2:02:36
4 Dianne Mays 2:05:12

Masters Women 60-64

Name
1 Allison Couch

Masters Women 70-75

Name Time
1 Thorbek Ida 54:09

Men Category 1/2

Name Time
1 Carl Hoefer 1:23:57
2 Chris Waggoner 1:24:52
3 Rob English 1:25:02

Men Category 3

Name Time
1 Ryan Menze 1:25:30
2 Chris Sarrett 1:25:37

Men Category 4/5

Name Time
1 Tim Mineo 1:25:25
2 Adam Goulet 1:26:41
3 Kevin Le 1:26:54
4 John Adams 1:28:10
5 Ed Zulyevic 1:32:21
6 Tyler Thessin 1:34:26
7 ERIK MILLS 1:35:14
8 Chris Mays 1:43:26
9 Thomas Fate 1:46:34
10 Gabe Marcelo 1:49:57
11 Kenneth JOHNSON

Women Category 1/2

Name Time
1 Annick Chalier 1:29:39
2 Kristina Hughes 1:33:33

Women Category 3

Name Time
1 Kristi Cutter 1:35:22
2 Jennifer Haliewicz

Women Category 4/5

Name Time
1 Carla Schubiger 1:32:14
2 Fay Mobbs 1:33:49
3 Jesse Whitaker 1:35:40
4 Remy Maguire 1:41:49
5 Maureen Sweda-Eldridge 1:49:34
6 Jessi Wilder 2:03:32