Amy Ziehnert

Event
1 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross
2 Kruger's Crossing Cyclocross Classic
6 Cross Crusade: Barton Park
9 Cross Crusade: PIR Infield
2 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield
3 Cross Crusade: Washington County Fair Complex
1 Sandy/Boring Corn Cross
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery
1 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2
6 Cross Crusade: PIR Heron Lakes
5 Cross Crusade: Alpenrose Dairy
2 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX
2 Battle At Barlow
2 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi
2 Fazio Farms
2 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross
1 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross
2 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race
1 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1
2 Salem STXC
1 Salem STXC
151 OUCH OBRA Uphill TT Championship: Combined
1 OUCH OBRA Uphill TT Championship
1 Salem STXC
1 OBRA Time Trial
4 OBRA Time Trial: Combined
1 OBRA Criterium p/b Franz Bakery
1 Portland Short Track Series
13 Vancouver Criterium
1 Junior and Team State Championships
1 Portland Short Track Series
1 Portland Short Track Series
2 St. Honore Criterium
4 Blue Ribbon Track Omnium
6 Pringle Creek Criterium
1 Portland Short Track Series
2 Portland Short Track Series
3 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR
2 Portland Short Track Series
1 Hammer Velo Criterium
2 Sisters Stampede MTB XC
13 Banana Belt Series: Banana Belt 3
14 Banana Belt Series: Banana Belt 2
15 Banana Belt Series
12 Banana Belt Series: Banana Belt 1
1 Bear Springs Trap XC
3 Bear Springs Trap STXC
1 Mudslinger XC
121 As the Raven Flies TT: Combined
2 As the Raven Flies TT
1 Echo Red to Red MTB XC
1 Jack Frost TT
261 Jack Frost TT: Combined
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups
14 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings
2 Portland Short Track Series: June Series Standings
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results
1 Salem STXC: Final Series Standings
1 Salem STXC: Series Standings
1 Portland Short Track Series: July Series Standings
1 Salem STXC: Series Standings

1st — 2013 Overall BAR: 2013 Age Graded BAR: Junior Women 13-14

Event
1 2013 Overall BAR

15th — 2013 Overall BAR: 2013 Age Graded BAR: Junior Men 13-14

Event
35 2013 Overall BAR

1st — 2013 Overall BAR: Junior Women

Event
1 2013 Overall BAR: 2013 Cyclocross BAR
2 2013 Overall BAR: 2013 Criterium BAR
1 2013 Overall BAR: 2013 Mountain Bike BAR
3 2013 Overall BAR: 2013 Track BAR
1 2013 Overall BAR: 2013 Short Track BAR

35th — 2013 Overall BAR: Junior Men

Event
32 2013 Overall BAR: 2013 Criterium BAR
28 2013 Overall BAR: 2013 Road BAR
19 2013 Overall BAR: 2013 Track BAR

218th — 2013 Overall BAR: Category 4 Women

Event
54 2013 Overall BAR: 2013 Criterium BAR

85th — 2013 Overall BAR: Category 3 Women

Event
14 2013 Overall BAR: 2013 Short Track BAR

14th — 2013 Overall BAR: 2013 Short Track BAR: Category 2 Women

Event
3 Bear Springs Trap STXC

1st — 2013 Overall BAR: 2013 Short Track BAR: Junior Women

Event
2 Portland Short Track Series: June Series Standings
1 Portland Short Track Series: July Series Standings
1 Salem STXC: Final Series Standings

3rd — 2013 Overall BAR: 2013 Track BAR: Junior Women

Event
1 Junior and Team State Championships

19th — 2013 Overall BAR: 2013 Track BAR: Junior Men

Event
4 Blue Ribbon Track Omnium

2nd — 2013 Junior Cyclocross Series: Junior Women 13-14

Event
2 Battle At Barlow
2 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX
2 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield

3rd — 2013 Overall BAR: 2013 Road BAR: Junior Women

Event
3 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR

28th — 2013 Overall BAR: 2013 Road BAR: Junior Men

Event
12 Banana Belt Series: Banana Belt 1
14 Banana Belt Series: Banana Belt 2
13 Banana Belt Series: Banana Belt 3

1st — 2013 Overall BAR: 2013 Mountain Bike BAR: Junior Women

Event
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups
1 Echo Red to Red MTB XC
1 Mudslinger XC
1 Bear Springs Trap XC
2 Sisters Stampede MTB XC

2nd — 2013 Overall BAR: 2013 Criterium BAR: Junior Women

Event
1 Hammer Velo Criterium
2 St. Honore Criterium
1 OBRA Criterium p/b Franz Bakery

32nd — 2013 Overall BAR: 2013 Criterium BAR: Junior Men

Event
6 Pringle Creek Criterium

54th — 2013 Overall BAR: 2013 Criterium BAR: Category 4 Women

Event
13 Vancouver Criterium

1st — 2013 Overall BAR: 2013 Cyclocross BAR: Junior Women

Event
1 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1
2 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race
1 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross
2 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross
2 Fazio Farms
2 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi
2 Battle At Barlow
2 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX
5 Cross Crusade: Alpenrose Dairy
6 Cross Crusade: PIR Heron Lakes
1 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery
1 Sandy/Boring Corn Cross
3 Cross Crusade: Washington County Fair Complex
2 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield
9 Cross Crusade: PIR Infield
6 Cross Crusade: Barton Park
2 Kruger's Crossing Cyclocross Classic
1 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross

45th — 2013 Ironman

Event
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups
1 Jack Frost TT
1 Echo Red to Red MTB XC
2 As the Raven Flies TT
1 Mudslinger XC
3 Bear Springs Trap STXC
1 Bear Springs Trap XC
12 Banana Belt Series: Banana Belt 1
14 Banana Belt Series: Banana Belt 2
13 Banana Belt Series: Banana Belt 3
2 Sisters Stampede MTB XC
1 Hammer Velo Criterium
2 Portland Short Track Series
3 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR
2 Portland Short Track Series
1 Portland Short Track Series
6 Pringle Creek Criterium
4 Blue Ribbon Track Omnium
2 St. Honore Criterium
1 Portland Short Track Series
1 Portland Short Track Series
1 Junior and Team State Championships
13 Vancouver Criterium
1 Portland Short Track Series
1 OBRA Criterium p/b Franz Bakery
1 OBRA Time Trial
1 Salem STXC
1 OUCH OBRA Uphill TT Championship
1 Salem STXC
2 Salem STXC
1 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1
2 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race
1 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross
2 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross
2 Fazio Farms
2 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi
2 Battle At Barlow
2 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX
5 Cross Crusade: Alpenrose Dairy
6 Cross Crusade: PIR Heron Lakes
1 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery
1 Sandy/Boring Corn Cross
3 Cross Crusade: Washington County Fair Complex
2 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield
9 Cross Crusade: PIR Infield
6 Cross Crusade: Barton Park
2 Kruger's Crossing Cyclocross Classic
1 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross

3rd — 2013 Overall BAR: 2013 Time Trial BAR: Junior Women

Event
1 Jack Frost TT
2 As the Raven Flies TT
1 OBRA Time Trial
1 OUCH OBRA Uphill TT Championship

10th — Cross Crusade: Series Overall: Junior Women

Event
5 Cross Crusade: Alpenrose Dairy
6 Cross Crusade: PIR Heron Lakes
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery
3 Cross Crusade: Washington County Fair Complex
9 Cross Crusade: PIR Infield
6 Cross Crusade: Barton Park

2nd — Cross Crusade Call-ups: Junior Women

Event
1 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross
2 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross
2 Battle At Barlow

15

Tigard, OR

F

9962

8099

3

3

C

4

4

April 18, 2011

December 31, 2014