Beaverton Bicycle Club

Event Name
66 USGP of Cyclocross Matthew HENNESSY
11 Kruger's Crossing CCX Walker Prettyman
3 Kruger's Crossing CCX Grant McElroy
12 Kruger's Crossing CCX Kyle Bush
11 Kruger's Crossing CCX Erik Voldengen
1 Psycho Cross Pseries Grant McElroy
10 Cross Crusade Erik Voldengen
20 Cross Crusade Walker Prettyman
10 Cross Crusade Grant McElroy
5 Cross Crusade Lance Pugh
28 Cross Crusade James Bender
36 Cross Crusade Kyle Bush
22 Cross Crusade Erik Voldengen
24 Cross Crusade Walker Prettyman
20 Cross Crusade Emerson Webb
15 Cross Crusade Lance Pugh
6 Cross Crusade Grant McElroy
4 Cross Crusade Joe Prettyman
136 Cross Crusade James Webb
114 Cross Crusade alexander birman
32 Cross Crusade James Bender
20 Cross Crusade Kyle Bush
3 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Liz Cartwright
4 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Joe Prettyman
4 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Emerson Webb
26 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series James Webb
17 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series alexander birman
3 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Kyle Bush
24 Cross Crusade Andreas Gute
18 Cross Crusade Jay Rathe
11 Cross Crusade Lance Pugh
7 Cross Crusade Lance Pugh
5 Cross Crusade Grant McElroy
18 Cross Crusade Jay Rathe
70 Cross Crusade Scott McElroy
12 Cross Crusade Kyle Bush
26 Cross Crusade Erik Voldengen
19 Cross Crusade Jay Rathe
87 Cross Crusade Montgomery Hill
23 Cross Crusade Walker Prettyman
21 Cross Crusade Emerson Webb
13 Cross Crusade Lance Pugh
9 Cross Crusade Grant McElroy
4 Cross Crusade Joe Prettyman
143 Cross Crusade James Webb
111 Cross Crusade alexander birman
2 Willamette Valley Cross Series: Series Standings Joe Prettyman
6 Willamette Valley Cross Series: Series Standings Walker Prettyman
5 Willamette Valley Cross Series: Series Standings Emerson Webb
4 Willamette Valley Cross Series: Series Standings Grant McElroy
4 Willamette Valley Cross Series Emerson Webb
1 Willamette Valley Cross Series Grant McElroy
19 Willamette Valley Cross Series James Webb
17 Willamette Valley Cross Series alexander birman
28 Cross Crusade Erik Voldengen
22 Cross Crusade Andreas Gute
48 Cross Crusade John Kim
15 Cross Crusade Jay Rathe
104 Cross Crusade Montgomery Hill
22 Cross Crusade Emerson Webb
19 Cross Crusade Grant McElroy
15 Cross Crusade Joe Prettyman
122 Cross Crusade James Webb
53 Cross Crusade alexander birman
DNF Cross Crusade Troy Logue
46 Cross Crusade James Bender
8 Blind Date at the Dairy Walker Prettyman
4 Blind Date at the Dairy Lance Pugh
29 Cross Crusade Andreas Gute
24 Cross Crusade Jay Rathe
77 Cross Crusade Montgomery Hill
14 Cross Crusade Emerson Webb
2 Cross Crusade Joe Prettyman
149 Cross Crusade Troy Logue
121 Cross Crusade James Webb
90 Cross Crusade alexander birman
82 Blind Date at the Dairy James Webb
7 Blind Date at the Dairy Emerson Webb
6 Blind Date at the Dairy Walker Prettyman
2 Blind Date at the Dairy Grant McElroy
1 Blind Date at the Dairy Joe Prettyman
38 Cross Crusade Erik Voldengen
47 Cross Crusade John Kim
27 Cross Crusade Jay Rathe
25 Cross Crusade Joe Prettyman
22 Cross Crusade Emerson Webb
19 Cross Crusade Walker Prettyman
9 Cross Crusade Grant McElroy
7 Cross Crusade Lance Pugh
33 Cross Crusade James Bender
165 Cross Crusade James Webb
146 Cross Crusade Troy Logue
100 Cross Crusade alexander birman
4 Willamette Valley Cross Series Liz Cartwright
7 Willamette Valley Cross Series Joe Prettyman
4 Willamette Valley Cross Series Joe Prettyman
6 Willamette Valley Cross Series Walker Prettyman
4 Willamette Valley Cross Series Emerson Webb
5 Willamette Valley Cross Series Grant McElroy
8 Willamette Valley Cross Series Kyle Bush
17 Willamette Valley Cross Series James Webb
2 Willamette Valley Cross Series Joe Prettyman
6 Willamette Valley Cross Series Emerson Webb
5 Willamette Valley Cross Series Walker Prettyman
105 Blind Date at the Dairy James Webb
11 Blind Date at the Dairy Blake McElroy
7 Blind Date at the Dairy Emerson Webb
5 Blind Date at the Dairy Walker Prettyman
3 Blind Date at the Dairy Grant McElroy
2 Blind Date at the Dairy Lance Pugh
1 Blind Date at the Dairy Joe Prettyman
13 Battle at Barlow Jay Rathe
3 Battle at Barlow Lance Pugh
16 Battle at Barlow Andreas Gute
8 Battle at Barlow Emerson Webb
7 Battle at Barlow Walker Prettyman
26 Blind Date at the Dairy Blake McElroy
9 Blind Date at the Dairy Emerson Webb
7 Blind Date at the Dairy Grant McElroy
4 Blind Date at the Dairy Lance Pugh
3 Blind Date at the Dairy Walker Prettyman
1 Blind Date at the Dairy Joe Prettyman
19 Blind Date at the Dairy Joe Prettyman
9 Blind Date at the Dairy Lance Pugh
5 Blind Date at the Dairy Walker Prettyman
4 Blind Date at the Dairy Emerson Webb
78 Blind Date at the Dairy James Webb
90 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined: Combined Clark Henry
47 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Road: Combined Clark Henry
15 Hood River Double Cross Jay Rathe
5 Hood River Double Cross Walker Prettyman
3 Hood River Double Cross Grant McElroy
41 Hood River Double Cross Scott McElroy
84 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined Clark Henry
3 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Road Clark Henry
13 Hood River Double Cross Scott McElroy
3 Hood River Double Cross Grant McElroy
1 Hood River Double Cross Joe Prettyman
41 Pain on the Peak Scott McElroy
6 Pain on the Peak Emerson Webb
3 Pain on the Peak Grant McElroy
9 Alpenrose Thursday Series Rob Hausner
4 Alpenrose Thursday Series Liz Cartwright
39 Eugene Celebration Stage Race: Final General Classification Reily Catto
146 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: Combined Reily Catto
33 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Reily Catto
40 Eugene Celebration Stage Race: General Classification after Stage 3 Reily Catto
54 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT Reily Catto
9 Master's Track Championships: Pursuits James Walker
3 Master's Track Championships: 1 kilometer TT alexander birman
21 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race: General Classification Reily Catto
24 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Reily Catto
7 Master's Track Championships: 500 meter TT James Walker
24 Fast Twitch Fridays: August Series alexander birman
18 Fast Twitch Fridays: August Series Rob Hausner
17 Fast Twitch Fridays: August Series Dan Birman
7 Fast Twitch Fridays: August Series John Kim
17 Fast Twitch Fridays: August Series Walker Prettyman
12 Fast Twitch Fridays: August Series Lance Pugh
4 Fast Twitch Fridays Dan Birman
90 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue: Combined Reily Catto
20 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue Reily Catto
6 Alpenrose Thursday Series: August Series Liz Cartwright
10 Alpenrose Thursday Series: August Series Cliff Thompson
5 Alpenrose Thursday Series: August Series Rob Hausner
5 Alpenrose Thursday Series Liz Cartwright
5 Alpenrose Thursday Series Rob Hausner
6 Alpenrose Thursday Series Cliff Thompson
16 Mst/Jr Track Race Series: August Series alexander birman
20 Tuesday PIR Grant McElroy
17 Tuesday PIR Liz Cartwright
14 Tuesday PIR John Cartwright
14 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: General Classification John/Sharon Cartwright/Cartwright
15 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: Co-Motion Criterium John/Sharon Cartwright/Cartwright
23 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: Kent Peterson Time Trial: Combined John/Sharon Cartwright/Cartwright
15 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: Kent Peterson Time Trial John/Sharon Cartwright/Cartwright
14 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: Coburg Road Race John/Sharon Cartwright/Cartwright
1 Team Beer Track Race Liz Cartwright
3 Team Beer Track Race Rob Hausner
2 Team Beer Track Race Cliff Thompson
4 Team Beer Track Race John Kim
2 Fast Twitch Fridays John Kim
12 Fast Twitch Fridays Walker Prettyman
DNF Alpenrose Thursday Series Cliff Thompson
2 Alpenrose Thursday Series Liz Cartwright
2 Mst/Jr Track Race Series: 1 kilometer TT alexander birman
24 Tuesday PIR Cliff Thompson
18 Tuesday PIR George Zack
21 Tuesday PIR Emerson Webb
15 Tuesday PIR Liz Cartwright
5 Tuesday PIR Lance Pugh
4 Tuesday PIR Reily Catto
145 OBRA Hillclimb Championship: Combined Clark Henry
61 OBRA Hillclimb Championship: Combined Stephen McDade
44 OBRA Hillclimb Championship: Combined Andreas Gute
161 OBRA Hillclimb Championship: Combined Hannah McDade
118 OBRA Hillclimb Championship: Combined Grant McElroy
74 OBRA Hillclimb Championship: Combined Reily Catto
39 OBRA Hillclimb Championship: Combined George Zack
43 OBRA Hillclimb Championship: Combined Joe Prettyman
165 OBRA Hillclimb Championship: Combined Walker Prettyman
128 OBRA Hillclimb Championship: Combined John Sullivan
8 OBRA Hillclimb Championship Clark Henry
3 OBRA Hillclimb Championship Stephen McDade
1 OBRA Hillclimb Championship Andreas Gute
1 OBRA Hillclimb Championship Hannah McDade
1 OBRA Hillclimb Championship Grant McElroy
3 OBRA Hillclimb Championship Reily Catto
1 OBRA Hillclimb Championship George Zack
3 OBRA Hillclimb Championship Joe Prettyman
5 OBRA Hillclimb Championship Walker Prettyman
2 OBRA Hillclimb Championship John Sullivan
1 OBRA Criterium Championships Hannah McDade
5 OBRA Criterium Championships Lance Pugh
1 OBRA Criterium Championships Joe Prettyman
4 OBRA Criterium Championships Emerson Webb
1 OBRA Criterium Championships Walker Prettyman
1 OBRA Criterium Championships Grant McElroy
11 OBRA Criterium Championships Stephen McDade
3 Fast Twitch Fridays alexander birman
3 Fast Twitch Fridays Rob Hausner
5 Fast Twitch Fridays Lance Pugh
4 Tuesday PIR Lance Pugh
11 Tuesday PIR Erik Voldengen
15 Gresham Criterium Stephen McDade
12 Gresham Criterium Sharon Cartwright
9 Gresham Criterium Liz Cartwright
11 Gresham Criterium Clark Henry
10 Gresham Criterium John Cartwright
2 Gresham Criterium Emerson Webb
1 Gresham Criterium Hannah McDade
7 Gresham Criterium Liz Cartwright
6 Gresham Criterium Lance Pugh
5 Gresham Criterium Reily Catto
6 Track National Qualifier: Keirin (OBRA Championship) Dan Birman
4 Track National Qualifier: Keirin (OBRA Championship) John Kim
1 Track National Qualifier: Team Pursuit (OBRA Championship) Aaron Harrison
2 Track National Qualifier: Team Sprints (OBRA Championship) Aaron Harrison
2 Track National Qualifier: Team Sprints (OBRA Championship) Dan Birman
44 Portland Twilight Criterium Joe Prettyman
19 Tuesday PIR Erik Voldengen
20 Tuesday PIR John Cartwright
18 Tuesday PIR Liz Cartwright
149 OBRA TT Championships: 40K: Combined Clark Henry
4 OBRA TT Championships: 40K Clark Henry
DNS OBRA TT Championships: 10K Grant McElroy
5 Fast Twitch Fridays: July Series Rob Hausner
16 Fast Twitch Fridays: July Series Lance Pugh
5 Fast Twitch Fridays Rob Hausner
12 Fast Twitch Fridays Lance Pugh
10 Alpenrose Thursday Series: July Series Joe Prettyman
4 Alpenrose Thursday Series: July Series Liz Cartwright
22 Mst/Jr Track Race Series: July Series alexander birman
12 Mst/Jr Track Race Series: July Series Rob Hausner
9 Tuesday PIR: July Series Ben Hickman
7 Tuesday PIR: July Series Lance Pugh
12 Tuesday PIR: July Series Joe Prettyman
40 Monday PIR: July Series Jay Rathe
12 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Road Race Stephen McDade
16 OUCH: Combined Andreas Gute
154 OUCH: Combined Liz Cartwright
4 OUCH Andreas Gute
1 OUCH Liz Cartwright
286 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial: Combined Stephen McDade
38 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium Stephen McDade
20 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial Stephen McDade
1 Junior/Tandem Track Championships: Omnium Liz Cartwright
1 Junior/Tandem Track Championships: Omnium Grant McElroy
5 Junior/Tandem Track Championships: Omnium Emerson Webb
2 Junior/Tandem Track Championships: Omnium John Sullivan
1 Junior/Tandem Track Championships: Omnium Walker Prettyman
2 Junior/Tandem Track Championships: Omnium Lance Pugh
1 Junior/Tandem Track Championships: Omnium Joe Prettyman
20 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race Stephen McDade
5 Fast Twitch Fridays Rob Hausner
10 Alpenrose Thursday Series Joe Prettyman
7 Mid-Summer Criterium Series Erik Voldengen
16 Cascade Cycling Classic Stephen McDade
33 Tuesday PIR Emerson Webb
32 Tuesday PIR Walker Prettyman
22 Tuesday PIR Nestor Flores
16 Tuesday PIR Grant McElroy
2 Tuesday PIR Ben Hickman
26 Tuesday PIR Jay Rathe
4 Tuesday PIR Joe Prettyman
5 Vancouver Courthouse Criterium Joe Prettyman
DNF Vancouver Courthouse Criterium Ben Kelley
10 Vancouver Courthouse Criterium Stephen McDade
12 Vancouver Courthouse Criterium Nestor Flores
9 Vancouver Courthouse Criterium Ben Kelley
7 Vancouver Courthouse Criterium Hannah McDade
2 Vancouver Courthouse Criterium John Sullivan
1 Vancouver Courthouse Criterium Grant McElroy
8 Vancouver Courthouse Criterium Lance Pugh
1 Vancouver Courthouse Criterium Joe Prettyman
17 Alpenrose Velodrome Challenge: 200 meter TT Dan Birman
14 Alpenrose Velodrome Challenge: 200 meter TT John Kim
11 Alpenrose Velodrome Challenge: Points Race Qualifiers Joe Prettyman
18 Alpenrose Velodrome Challenge: 1 kilometer TT alexander birman
10 Alpenrose Velodrome Challenge: 1 kilometer TT John Kim
11 Mt. Tabor Series Stephen McDade
27 Mt. Tabor Series Joe Prettyman
26 Mt. Tabor Series Erik Voldengen
1 Mst/Jr Track Race Series Rob Hausner
4 Mst/Jr Track Race Series alexander birman
29 Tuesday PIR Erik Voldengen
13 Tuesday PIR Stephen McDade
11 Tuesday PIR Joe Prettyman
35 Tuesday PIR Walker Prettyman
4 Tuesday PIR Lance Pugh
25 Monday PIR: Series Standings Jay Rathe
19 Monday PIR Jay Rathe
1 OBRA Track Championships: Pursuit Aaron Harrison
4 OBRA Track Championships: Points Races Joe Prettyman
6 OBRA Track Championships: Points Races Liz Cartwright
12 OBRA Track Championships: Sprints Aaron Harrison
5 OBRA Track Championships: Sprints John Kim
3 OBRA Track Championships: Sprints Dan Birman
1 OBRA Track Championships: Sprints Liz Cartwright
4 OBRA Track Championships: 1 kilometer TT alexander birman
1 OBRA Track Championships: 1 kilometer TT John Kim
2 OBRA Track Championships: 1 kilometer TT Aaron Harrison
3 OBRA Track Championships: 500 meter TT Liz Cartwright
9 Alpenrose Thursday Series Joe Prettyman
2 Alpenrose Thursday Series Liz Cartwright
9 Mt. Tabor Series Stephen McDade
28 Mt. Tabor Series Montgomery Hill
17 Mt. Tabor Series Joe Prettyman
21 Tuesday PIR Hannah McDade
13 Tuesday PIR Ben Kelley
5 Tuesday PIR Lance Pugh
7 Tuesday PIR Stephen McDade
21 Monday PIR Jay Rathe
50 Mt. Tabor Series Walker Prettyman
4 Mt. Tabor Series Stephen McDade
38 Mt. Tabor Series Montgomery Hill
7 Tuesday PIR: June Series Lance Pugh
9 Tuesday PIR: June Series George Zack
8 Tuesday PIR: June Series Stephen McDade
12 Tuesday PIR Stephen McDade
5 Tuesday PIR Erik Voldengen
26 Monday PIR: June Series Ben Hickman
52 Salem Fairview Circuit Race Ben Kelley
1 Salem Fairview Circuit Race Liz Cartwright
2 Salem Fairview Circuit Race Walker Prettyman
1 Salem Fairview Circuit Race Grant McElroy
5 Salem Fairview Circuit Race John Sullivan
4 Salem Fairview Circuit Race Lance Pugh
3 Salem Fairview Circuit Race Robert Platt
2 Salem Fairview Circuit Race Joe Prettyman
37 Swan Island Criterium Joe Prettyman
36 Swan Island Criterium George Zack
43 Swan Island Criterium Ben Kelley
10 Swan Island Criterium Carolyn Cartwright
9 Swan Island Criterium Liz Cartwright
6 Swan Island Criterium John Sullivan
5 Swan Island Criterium Lance Pugh
1 Swan Island Criterium Joe Prettyman
4 Swan Island Criterium Hannah McDade
3 Swan Island Criterium Walker Prettyman
2 Swan Island Criterium Grant McElroy
2 Fast Twitch Fridays: June Series John Sullivan
1 Fast Twitch Fridays: June Series Grant McElroy
3 Fast Twitch Fridays: June Series Rob Hausner
1 Fast Twitch Fridays: June Series Joe Prettyman
13 Fast Twitch Fridays: June Series Lance Pugh
2 Fast Twitch Fridays John Sullivan
1 Fast Twitch Fridays Grant McElroy
3 Fast Twitch Fridays Rob Hausner
1 Fast Twitch Fridays Joe Prettyman
13 Fast Twitch Fridays Lance Pugh
14 Alpenrose Thursday Series: June Series Carolyn Cartwright
10 Alpenrose Thursday Series: June Series Liz Cartwright
9 Alpenrose Thursday Series: June Series Joe Prettyman
20 Alpenrose Thursday Series: June Series alexander birman
19 Alpenrose Thursday Series: June Series alexander birman
23 Alpenrose Thursday Series: June Series Troy Logue
18 Alpenrose Thursday Series: June Series Joe Prettyman
6 Alpenrose Thursday Series Liz Cartwright
3 Alpenrose Thursday Series Joe Prettyman
5 Mt. Tabor Series Stephen McDade
1 Mt. Tabor Series George Zack
36 Mt. Tabor Series Montgomery Hill
24 Tuesday PIR Hannah McDade
23 Tuesday PIR Walker Prettyman
17 Tuesday PIR Ben Kelley
15 Tuesday PIR Grant McElroy
5 Tuesday PIR Lance Pugh
DQ Tuesday PIR George Zack
14 Tuesday PIR Joe Prettyman
12 Tuesday PIR Stephen McDade
20 Tuesday PIR Erik Voldengen
21 Portland Mountain Bike STXC Jay Rathe
23 Monday PIR: Series Standings Ben Hickman
8 Alpenrose Thursday Series alexander birman
4 Alpenrose Thursday Series Dan Birman
5 Mt. Tabor Series Stephen McDade
1 Mt. Tabor Series George Zack
30 Mt. Tabor Series Montgomery Hill
29 Tuesday PIR Hannah McDade
25 Tuesday PIR Walker Prettyman
22 Tuesday PIR Lance Pugh
9 Tuesday PIR Ben Kelley
21 Tuesday PIR George Zack
2 Tuesday PIR Stephen McDade
6 Alpenrose Heartbreaker Dan Birman
9 Alpenrose Heartbreaker Jay Rathe
41 Cirque du Cycling Criterium John Kim
38 Cirque du Cycling Criterium John Kim
4 Blue Ribbon Track Omnium Carolyn Cartwright
3 Blue Ribbon Track Omnium Lance Pugh
2 Blue Ribbon Track Omnium Dan Birman
1 Blue Ribbon Track Omnium Joe Prettyman
3 Blue Ribbon Track Omnium Hannah McDade
2 Blue Ribbon Track Omnium Grant McElroy
1 Blue Ribbon Track Omnium John Sullivan
9 Blue Ribbon Track Omnium Troy Logue
3 Blue Ribbon Track Omnium Dan Birman
1 Blue Ribbon Track Omnium Joe Prettyman
2 Blue Ribbon Track Omnium John Kim
9 Alpenrose Thursday Series Carolyn Cartwright
7 Alpenrose Thursday Series Liz Cartwright
7 Alpenrose Thursday Series alexander birman
12 Alpenrose Thursday Series Troy Logue
6 Alpenrose Thursday Series Joe Prettyman
5 Mt. Tabor Series Stephen McDade
26 Mt. Tabor Series Ben Hickman
16 Tuesday PIR Erik Voldengen
12 Tuesday PIR John Kim
26 Tuesday PIR alexander birman
22 Tuesday PIR Stephen McDade
16 Tuesday PIR Cliff Thompson
5 Tuesday PIR Joe Prettyman
2 Tuesday PIR George Zack
33 Tuesday PIR Hannah McDade
16 Tuesday PIR Lance Pugh
6 Tuesday PIR Ben Hickman
10 Monday PIR: Series Standings Ben Hickman
7 Monday PIR Ben Hickman
9 Pickett's Charge XC Jay Rathe
3 Mst/Jr Track Race Series alexander birman
28 Tuesday PIR Hannah McDade
27 Tuesday PIR Walker Prettyman
21 Tuesday PIR John Sullivan
7 Tuesday PIR Ben Hickman
4 Tuesday PIR Lance Pugh
46 Tuesday PIR Jerome Dumortier
44 Tuesday PIR Erik Voldengen
41 Tuesday PIR Jay Rathe
22 Tuesday PIR George Zack
9 Tuesday PIR Stephen McDade
4 Tuesday PIR Cliff Thompson
45 Tuesday PIR Richard Suditu
139 OBRA TTT Championships: Combined George Zack
140 OBRA TTT Championships: Combined Lance Pugh
138 OBRA TTT Championships: Combined Joe Prettyman
137 OBRA TTT Championships: Combined Dan Birman
234 OBRA TTT Championships: Combined Liz Cartwright
232 OBRA TTT Championships: Combined Carolyn Cartwright
1 OBRA TTT Championships George Zack
1 OBRA TTT Championships Lance Pugh
1 OBRA TTT Championships Joe Prettyman
1 OBRA TTT Championships Dan Birman
1 OBRA TTT Championships Liz Cartwright
1 OBRA TTT Championships Carolyn Cartwright
12 OBRA Road Race/OBRA Championship Clark Henry
29 OBRA Road Race/OBRA Championship Jay Rathe
18 OBRA Road Race/OBRA Championship Jerome Dumortier
8 OBRA Road Race/OBRA Championship Stephen McDade
1 OBRA Road Race/OBRA Championship George Zack
2 OBRA Road Race/OBRA Championship Joe Prettyman
3 Fast Twitch Fridays: May Series alexander birman
26 Fast Twitch Fridays: May Series Cliff Thompson
4 Fast Twitch Fridays: May Series Dan Birman
3 Fast Twitch Fridays: May Series John Kim
17 Fast Twitch Fridays: May Series Hannah McDade
10 Fast Twitch Fridays: May Series Grant McElroy
4 Fast Twitch Fridays: May Series John Sullivan
44 Fast Twitch Fridays: May Series Ben Hickman
38 Fast Twitch Fridays: May Series Lance Pugh
30 Fast Twitch Fridays: May Series Ben Kelley
6 Fast Twitch Fridays Dan Birman
2 Fast Twitch Fridays John Kim
9 Fast Twitch Fridays Hannah McDade
7 Fast Twitch Fridays John Sullivan
11 Fast Twitch Fridays Lance Pugh
4 Alpenrose Thursday Series Jerome Dumortier
3 Alpenrose Thursday Series Dan Birman
1 Alpenrose Thursday Series John Kim
8 Alpenrose Thursday Series Jerome Dumortier
10 Alpenrose Thursday Series alexander birman
5 Alpenrose Thursday Series Joe Prettyman
5 Alpenrose Thursday Series: May Series Jerome Dumortier
2 Alpenrose Thursday Series: May Series Aaron Harrison
4 Alpenrose Thursday Series: May Series Jay Rathe
1 Alpenrose Thursday Series: May Series Liz Cartwright
7 Alpenrose Thursday Series: May Series Walker Prettyman
5 Alpenrose Thursday Series: May Series John Sullivan
4 Alpenrose Thursday Series: May Series Grant McElroy
2 Alpenrose Thursday Series: May Series Dan Birman
1 Alpenrose Thursday Series: May Series Joe Prettyman
3 Alpenrose Thursday Series: May Series alexander birman
18 Alpenrose Thursday Series: May Series Joe Prettyman
13 Alpenrose Thursday Series: May Series Dan Birman
4 Alpenrose Thursday Series: May Series John Kim
3 Tuesday PIR: May Series George Zack
2 Tuesday PIR: May Series Stephen McDade
16 Tuesday PIR: May Series Erik Voldengen
10 Tuesday PIR: May Series Jerome Dumortier
32 Tuesday PIR John Sullivan
31 Tuesday PIR Walker Prettyman
26 Tuesday PIR Grant McElroy
16 Tuesday PIR Ben Hickman
3 Tuesday PIR Stephen McDade
1 Tuesday PIR George Zack
45 Tuesday PIR alexander birman
40 Tuesday PIR Jay Rathe
26 Tuesday PIR Dan Birman
20 Tuesday PIR Joe Prettyman
25 Tuesday PIR Erik Voldengen
5 Monday PIR: May Series Stephen McDade
2 Monday PIR Stephen McDade
12 Monday PIR Hannah McDade
DNF Rehearsal Road Race Noah Edelson
2 Rehearsal Road Race Walker Prettyman
1 Rehearsal Road Race John Sullivan
1 Rehearsal Road Race Grant McElroy
1 Rehearsal Road Race Hannah McDade
25 Rehearsal Road Race John Cartwright
24 Rehearsal Road Race Ben Kelley
17 Rehearsal Road Race George Zack
9 Rehearsal Road Race Stephen McDade
43 Rehearsal Road Race Montgomery Hill
21 Rehearsal Road Race Joe Prettyman
16 Rehearsal Road Race John Kim
3 Fast Twitch Fridays John Kim
2 Fast Twitch Fridays John Sullivan
20 Alpenrose Thursday Series alexander birman
5 Alpenrose Thursday Series Jerome Dumortier
1 Alpenrose Thursday Series Aaron Harrison
1 Alpenrose Thursday Series Joe Prettyman
4 Alpenrose Thursday Series Jerome Dumortier
1 Alpenrose Thursday Series Aaron Harrison
1 Alpenrose Thursday Series Joe Prettyman
3 Alpenrose Thursday Series alexander birman
41 Tuesday PIR Joe Prettyman
39 Tuesday PIR Jay Rathe
33 Tuesday PIR alexander birman
17 Tuesday PIR Cliff Thompson
10 Tuesday PIR John Kim
9 Tuesday PIR Erik Voldengen
8 Tuesday PIR Jerome Dumortier
30 Tuesday PIR John Sullivan
26 Tuesday PIR Grant McElroy
25 Tuesday PIR Liz Cartwright
3 Tuesday PIR Stephen McDade
45 Monday PIR Montgomery Hill
13 Monday PIR Stephen McDade
51 Silverton RR Jay Rathe
20 Silverton RR Jay Rathe
10 Silverton RR Jerome Dumortier
39 Silverton RR Stephen McDade
9 Silverton RR George Zack
7 Fast Twitch Fridays Cliff Thompson
3 Fast Twitch Fridays Dan Birman
1 Fast Twitch Fridays John Kim
1 Fast Twitch Fridays Grant McElroy
10 Fast Twitch Fridays Ben Kelley
6 Alpenrose Thursday Series: 3 Kilometer Pursuit Jerome Dumortier
3 Alpenrose Thursday Series: 3 Kilometer Pursuit Aaron Harrison
5 Alpenrose Thursday Series: 3 Kilometer Pursuit alexander birman
3 Alpenrose Thursday Series: 2 Kilometer Pursuit Jay Rathe
23 Tuesday PIR Erik Voldengen
32 Tuesday PIR Ben Kelley
27 Tuesday PIR Grant McElroy
4 Tuesday PIR George Zack
1 Tuesday PIR Stephen McDade
30 Tuesday PIR Jay Rathe
5 Tuesday PIR Jerome Dumortier
3 Monday PIR Stephen McDade
8 WebCyclery Cascade Chainbreaker Jay Rathe
10 Eric Kautzky Memorial Track Race Jerome Dumortier
11 Eric Kautzky Memorial Track Race Joe Prettyman
6 Eric Kautzky Memorial Track Race Dan Birman
1 Eric Kautzky Memorial Track Race John Kim
8 Eric Kautzky Memorial Track Race alexander birman
13 Eric Kautzky Memorial Track Race John Cartwright
12 Eric Kautzky Memorial Track Race Ben Hickman
1 Eric Kautzky Memorial Track Race Liz Cartwright
2 Eric Kautzky Memorial Track Race John Sullivan
1 Eric Kautzky Memorial Track Race Grant McElroy
4 Fast Twitch Fridays Dan Birman
3 Fast Twitch Fridays alexander birman
19 Fast Twitch Fridays Ben Hickman
1 Alpenrose Thursday Series: 500 meter TT Liz Cartwright
6 Alpenrose Thursday Series: 500 meter TT Walker Prettyman
4 Alpenrose Thursday Series: 500 meter TT John Sullivan
3 Alpenrose Thursday Series: 500 meter TT Grant McElroy
1 Alpenrose Thursday Series: 500 meter TT Joe Prettyman
4 Alpenrose Thursday Series: 500 meter TT Jay Rathe
5 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Aaron Harrison
1 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Dan Birman
6 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT alexander birman
2 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT John Kim
32 Tuesday PIR Jay Rathe
23 Tuesday PIR John Kim
11 Tuesday PIR Joe Prettyman
32 Tuesday PIR John Sullivan
30 Tuesday PIR Walker Prettyman
20 Tuesday PIR Grant McElroy
2 Tuesday PIR Stephen McDade
4 Tuesday PIR: April Series Joe Prettyman
6 Tuesday PIR: April Series Dan Birman
31 Tuesday PIR Walker Prettyman
29 Tuesday PIR John Sullivan
25 Tuesday PIR Grant McElroy
22 Tuesday PIR Lance Pugh
18 Tuesday PIR Liz Cartwright
9 Tuesday PIR Stephen McDade
50 Tuesday PIR Erik Voldengen
43 Tuesday PIR Dan Birman
63 Tuesday PIR Walker Prettyman
47 Tuesday PIR John Sullivan
21 Tuesday PIR Stephen McDade
26 Estacada TT: 20 Miles: Combined John Kim
126 Estacada TT: 20 Miles: Combined Clark Henry
6 Estacada TT: 20 Miles John Kim
8 Estacada TT: 20 Miles Clark Henry
51 Tuesday PIR Liz Cartwright
48 Tuesday PIR John Sullivan
46 Tuesday PIR Nestor Flores
36 Tuesday PIR Walker Prettyman
30 Tuesday PIR Ben Kelley
25 Tuesday PIR Ben Hickman
1 Tuesday PIR Joe Prettyman
15 Tuesday PIR Scott McElroy
2 Tuesday PIR Dan Birman
13 King's Valley RR George Zack
1 King's Valley RR Joe Prettyman
8 King's Valley RR John Kim
51 Tuesday PIR Lance Pugh
31 Tuesday PIR Ben Kelley
24 Tuesday PIR Grant McElroy
15 Tuesday PIR Ben Hickman
45 Tuesday PIR alexander birman
30 Tuesday PIR Scott McElroy
60 Estacada TT: 10 Miles: Combined Clark Henry
6 Estacada TT: 20 Miles: Combined George Zack
DNF Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race Richard Suditu
6 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race Joe Prettyman
36 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race John Kim
23 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race Jerome Dumortier
2 Estacada TT: 20 Miles George Zack
9 Estacada TT: 10 Miles Clark Henry
81 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined Richard Suditu
96 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined Joe Prettyman
158 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined Jerome Dumortier
108 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined John Kim
66 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Three Richard Suditu
4 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Three Joe Prettyman
33 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Three Jerome Dumortier
21 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Three John Kim
16 Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium Richard Suditu
17 Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium Joe Prettyman
14 Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium Jerome Dumortier
10 Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium John Kim
66 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two Richard Suditu
4 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two Joe Prettyman
33 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two Jerome Dumortier
21 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two John Kim
47 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial Richard Suditu
4 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial Joe Prettyman
36 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial Jerome Dumortier
22 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial John Kim
1 Cherry Blossom Classic Stage Race Joe Prettyman
35 Cherry Blossom Classic Stage Race John Kim
23 Cherry Blossom Classic Stage Race Jerome Dumortier
65 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One Richard Suditu
20 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One Joe Prettyman
37 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One Jerome Dumortier
7 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One John Kim
65 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race Richard Suditu
20 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race Joe Prettyman
38 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race Jerome Dumortier
7 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race John Kim
29 Piece of Cake RR Joe Prettyman
27 Piece of Cake RR alexander birman
3 Piece of Cake RR Hannah McDade
1 Piece of Cake RR Grant McElroy
3 Piece of Cake RR Lance Pugh
9 Piece of Cake RR Liz Cartwright
2 Piece of Cake RR Kendal Johnson
1 Piece of Cake RR George Zack
35 Piece of Cake RR Ben Kelley
29 Piece of Cake RR Ben Hickman
18 Piece of Cake RR Stephen McDade
35 Piece of Cake RR Cliff Thompson
14 Piece of Cake RR John Kim
DNF Piece of Cake RR Richard Suditu
3 Banana Belt Series: Hot Spot 1 John Kim
9 Banana Belt Series Liz Cartwright
6 Banana Belt Series Lance Pugh
5 Banana Belt Series Dan Birman
4 Banana Belt Series Joe Prettyman
16 Banana Belt Series Jay Rathe
29 Banana Belt Series Clark Henry
19 Banana Belt Series Montgomery Hill
16 Banana Belt Series alexander birman
4 Banana Belt Series Joe Prettyman
9 Banana Belt Series Cliff Thompson
6 Banana Belt Series John Kim
6 Banana Belt Series Richard Suditu
31 Banana Belt Series Ben Kelley
7 Banana Belt Series Stephen McDade
8 Banana Belt Series Grant McElroy
5 Banana Belt Series Lance Pugh
4 Banana Belt Series Dan Birman
3 Banana Belt Series George Zack
1 Banana Belt Series Joe Prettyman
23 Banana Belt Series John Kim
15 Banana Belt Series Cliff Thompson
29 Banana Belt Series Greg Crane
11 Banana Belt Series Grant McElroy
7 Banana Belt Series Lance Pugh
1 Banana Belt Series Joe Prettyman
6 Banana Belt Series Stephen McDade
61 Banana Belt Series alexander birman
27 Banana Belt Series Jerome Dumortier
17 Banana Belt Series Cliff Thompson
1 Banana Belt Series John Kim
42 Jack Frost TT: Combined John Kim
260 Jack Frost TT: Combined Ben Kelley
228 Jack Frost TT: Combined Ben Hickman
53 Jack Frost TT: Combined Jerome Dumortier
147 Jack Frost TT: Combined Jay Rathe
249 Jack Frost TT: Combined Clark Henry
253 Jack Frost TT: Combined Liz Cartwright
211 Jack Frost TT: Combined Lance Pugh
36 Jack Frost TT: Combined Joe Prettyman
286 Jack Frost TT: Combined Walker Prettyman
239 Jack Frost TT: Combined Grant McElroy
137 Jack Frost TT: Combined John/Sharon Cartwright/Cartwright
DNS Jack Frost TT Erik Voldengen
7 Jack Frost TT John Kim
75 Jack Frost TT Ben Kelley
68 Jack Frost TT Ben Hickman
DNS Jack Frost TT Montgomery Hill
DNF Jack Frost TT Richard Lorenz
3 Jack Frost TT Jerome Dumortier
17 Jack Frost TT Jay Rathe
10 Jack Frost TT Clark Henry
DNS Jack Frost TT Carolyn Cartwright
1 Jack Frost TT Liz Cartwright
3 Jack Frost TT Lance Pugh
2 Jack Frost TT Joe Prettyman
1 Jack Frost TT Walker Prettyman
1 Jack Frost TT Grant McElroy
7 Jack Frost TT John/Sharon Cartwright/Cartwright
9 Sublime Sublimity Circuit Race Richard Suditu
21 Cherry Pie Jerome Dumortier
7 Cherry Pie John Kim
38 Cherry Pie Nestor Flores
2 Cherry Pie Stephen McDade
14 Cherry Pie Carolyn Cartwright
9 Cherry Pie Liz Cartwright
2 Cherry Pie George Zack
1 Cherry Pie Joe Prettyman
2 Cherry Pie Lance Pugh
2 Cherry Pie John/Sharon Cartwright/Cartwright