Bridgetown Velo

Event Name
27 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Greg Adams
26 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Greg Adams
59 Cross Crusade Michael Fletcher
98 Cross Crusade Joel Thompson
25 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Greg Adams
23 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Greg Adams
40 Cross Crusade Michael Fletcher
21 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Greg Adams
58 Cross Crusade Michael Fletcher
184 Cross Crusade Joel Thompson
18 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Greg Adams
122 Cross Crusade Joel Thompson
14 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Greg Adams
90 Cross Crusade Kevin Talley
44 Cross Crusade Michael Fletcher
60 Blind Date Rod Underhill
4 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Andi Greisel
14 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Andi Greisel
31 Battle at Barlow Kevin Talley
29 Battle at Barlow Michael Fletcher
31 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Jamin Aasum
14 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Matthew Neff
13 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Greg Adams
6 GPMC: Hood River Double Cross Greg Adams
2 Hutch's Cyclocross McKenzie Thramer
40 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Calon Russell
38 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Jamin Aasum
10 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Nathan Spear
8 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Matthew Neff
12 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series David Sherman
4 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series David Sherman
56 Tuesday PIR Joshua LeBus
29 Monday PIR Calon Russell
15 Monday PIR Joshua LeBus
16 Monday PIR-August Series Joshua LeBus
8 Monday PIR-August Series Calon Russell
3 OBRA Masters Track Championships Justine Saudan
5 OBRA Masters Track Championships Justine Saudan
3 OBRA Masters Track Championships Justine Saudan
49 Fast Twitch Fridays: July/August Kevin Talley
3 Fast Twitch Fridays: July/August Justine Saudan
20 Fast Twitch Fridays: July/August Kevin Talley
1 Fast Twitch Fridays Kevin Talley
1 Masters Junior Track Races-Series Standings Justine Saudan
2 Masters Junior Track Races-Combined Justine Saudan
2 Masters Junior Track Races-2k Justine Saudan
2 Masters Junior Track Races-500m Justine Saudan
5 Monday PIR Joshua LeBus
7 OBRA Jr/Team Track Championships Kevin Talley
15 Tigard Criterium David Sherman
4 Fast Twitch Fridays Kevin Talley
19 Tuesday PIR David Sherman
10 Monday PIR Joshua LeBus
1 Monday PIR Calon Russell
9 Embrocation Track Omnium Kevin Talley
1 Embrocation Track Omnium Justine Saudan
2 Masters Junior Track Races Justine Saudan
26 Monday PIR Joshua LeBus
7 Albany Criterium Jamin Aasum
5 Longview Criterium Justine Saudan
2 Fast Twitch Fridays Kevin Talley
4 Alpenrose Thursday Series Nathan Spear
11 Portland Short Track Series - July/Aug Series Greg Adams
4 Portland Short Track Series - July/Aug Series Greg Adams
14 Portland Short Track Series - July/Aug Series Abby Watson
11 Portland Short Track Series Greg Adams
4 Portland Short Track Series Greg Adams
8 Portland Short Track Series Abby Watson
6 Vancouver Criterium Justine Saudan
2 Westview OBRA Championship STXC Joe Santos
1 Westview OBRA Championship STXC Greg Adams
4 Westview OBRA Championship STXC Greg Adams
2 Westview OBRA Championship STXC Joe Santos
14 Gresham Criterium Nathan Spear
1 Fast Twitch Fridays Justine Saudan
3 Fast Twitch Fridays Kevin Talley
1 Masters Junior Track Races Justine Saudan
1 Masters Junior Track Races-2K Justine Saudan
4 Monday PIR - July Series Joshua LeBus
16 Monday PIR - July Series Rachael Roberts
6 Monday PIR - July Series Calon Russell
5 Portland Short Track Series Greg Adams
9 Portland Short Track Series Greg Adams
1 Portland Short Track Series Joe Santos
25 Monday PIR Joshua LeBus
70 OUCH: Combined Dustin Johnsen
20 OUCH Dustin Johnsen
56 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Josh M Lebus
55 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Matthew Neff
48 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Nathan Spear
34 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Jeffrey Hoppert
2 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Calon Russell
57 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Josh M Lebus
56 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Matthew Neff
50 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Nathan Spear
42 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Jeffrey Hoppert
18 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Calon Russell
49 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Nathan Spear
47 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Josh M Lebus
40 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Matthew Neff
26 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Jeffrey Hoppert
2 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Calon Russell
48 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Josh M Lebus
42 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Nathan Spear
32 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Matthew Neff
26 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Jeffrey Hoppert
2 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Calon Russell
44 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Nathan Spear
42 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Josh M Lebus
34 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Matthew Neff
27 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Jeffrey Hoppert
3 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Calon Russell
71 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Nathan Spear
66 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Matthew Neff
51 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Jeffrey Hoppert
30 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Josh M Lebus
50 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Calon Russell
54 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Josh M Lebus
46 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Nathan Spear
32 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Matthew Neff
31 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Jeffrey Hoppert
2 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Calon Russell
54 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Josh M Lebus
46 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Nathan Spear
33 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Matthew Neff
32 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Jeffrey Hoppert
2 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Calon Russell
6 Mile Night Scratch Race Kevin Talley
1 Portland Short Track Series Joe Santos
4 Monday PIR Joshua LeBus
23 Ironclad Criterium Joshua LeBus
2 Ironclad Criterium Nathan Spear
9 Ironclad Criterium Nathan Spear
6 Ironclad Criterium Joshua LeBus
2 Mt. Tabor Series David Sherman
25 Mt. Tabor Series Calon Russell
22 Mt. Tabor Series Jamin Aasum
18 Mt. Tabor Series Joe Santos
5 Mt. Tabor Series Joshua LeBus
9 Portland Short Track Series Greg Adams
1 Portland Short Track Series Joe Santos
7 Portland Short Track Series Greg Adams
4 Monday PIR Joshua LeBus
8 Monday PIR Rachael Roberts
2 Monday PIR Calon Russell
DNS Cascade Cream Puff MTB XC Joe Santos
1 OBRA Track Championships-Pursuits Justine Saudan
2 OBRA Track Championships Justine Saudan
4 Ironclad Street Sprints Joshua LeBus
12 Ironclad Street Sprints Calon Russell
2 OBRA Track Championships-500m Justine Saudan
3 Alpenrose Thursday Series Nathan Spear
19 Mt. Tabor Series David Sherman
1 Mt. Tabor Series Calon Russell
DNF Mile Night Scratch Race Kevin Talley
6 Mile Night Scratch Race Kevin Talley
10 Swan Island Rose Festival Criterium David Sherman
20 Swan Island Rose Festival Criterium Nathan Spear
9 Swan Island Rose Festival Criterium Justine Saudan
2 Fast Twitch Fridays Justine Saudan
4 Mt. Tabor Series David Sherman
8 Mt. Tabor Series Michael Fletcher
9 Mt. Tabor Series Calon Russell
18 Mt. Tabor Series Joe Santos
14 Mt. Tabor Series Joshua LeBus
3 Masters Junior Track Races Justine Saudan
1 Masters Junior Track Races-2k Justine Saudan
18 Portland Short Track Series-June Series Greg Adams
2 Portland Short Track Series-June Series Greg Adams
21 Monday PIR-June Series Totals David Sherman
25 Monday PIR-June Series Totals Calon Russell
8 Portland Short Track Series Greg Adams
15 Portland Short Track Series Greg Adams
28 Franz Criterium Nathan Spear
8 Franz Criterium Joshua LeBus
6 Franz Criterium David Sherman
8 Franz Criterium Justine Saudan
5 Mt. Tabor Series David Sherman
22 Mt. Tabor Series Michael Fletcher
6 Mt. Tabor Series Joshua LeBus
23 Monday PIR Joshua LeBus
19 Monday PIR Rod Underhill
1 Portland Short Track Series Joe Santos
4 Portland Short Track Series Greg Adams
10 Portland Short Track Series Greg Adams
2 Portland Short Track Series Joe Santos
11 Blue Ribbon Track Race Kevin Talley
49 Fast Twitch Fridays: May/June Series Kevin Talley
3 Fast Twitch Fridays: May/June Series Justine Saudan
20 Fast Twitch Fridays: May/June Series Kevin Talley
7 Fast Twitch Fridays Kevin Talley
2 Mt. Tabor Series David Sherman
26 Monday PIR Joshua LeBus
11 Monday PIR David Sherman
16 Portland Short Track Series Greg Adams
2 Portland Short Track Series Joe Santos
1 Portland Short Track Series Joe Santos
3 Portland Short Track Series Greg Adams
4 Alpenrose Heartbreaker: Points Races Nathan Spear
9 Alpenrose Heartbreaker: Points Races Kevin Talley
4 Fast Twitch Fridays Justine Saudan
13 Fast Twitch Fridays Kevin Talley
5 Alpenrose Thursday Series Nathan Spear
3 Mt. Tabor Series David Sherman
14 Mt. Tabor Series Joshua LeBus
4 Mt. Tabor Series Calon Russell
16 Monday PIR Joshua LeBus
10 Monday PIR Calon Russell
22 Portland Short Track Series Michael Fletcher
14 Portland Short Track Series Greg Adams
1 Portland Short Track Series Joe Santos
6 Portland Short Track Series Greg Adams
1 Portland Short Track Series Joe Santos
35 Mt. Hood Cycling Classic: Three Summits Road Race Jeffrey Hoppert
13 Mt. Hood Cycling Classic: Three Summits Road Race Calon Russell
166 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial: Combined Jeffrey Hoppert
146 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial: Combined Calon Russell
DNF Washougal 6 Hour MTB Race Greg Adams
3 Washougal 6 Hour MTB Race Joe Santos
42 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial Jeffrey Hoppert
2 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial Calon Russell
53 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 3 Jeffrey Hoppert
4 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 3 Calon Russell
55 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Jeffrey Hoppert
22 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Calon Russell
56 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Jeffrey Hoppert
4 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Calon Russell
5 Hammer Velo Criterium Justine Saudan
9 Hammer Velo Criterium David Sherman
2 Fast Twitch Fridays Justine Saudan
9 Fast Twitch Fridays Kevin Talley
5 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: Mt. Hood Cycling Classic-GC after Stage 1 Calon Russell
54 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: Mt. Hood Cycling Classic-GC after Stage 1 Jeffrey Hoppert
5 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Calon Russell
55 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Jeffrey Hoppert
43 Mt. Hood Cycling Classic Jeffrey Hoppert
8 Mt. Hood Cycling Classic Calon Russell
12 Hutch's TT: Combined David Sherman
3 Hutch's TT David Sherman
8 Bike Tires Direct TT at PIR: Combined Calon Russell
11 Monday PIR-Series Calon Russell
1 Bike Tires Direct TT at PIR Calon Russell
33 Monday PIR Joshua LeBus
12 Monday PIR David Sherman
13 Sisters Stampede MTB XC Greg Adams
6 Sisters Stampede MTB XC Joe Santos
71 Tuesday PIR Chris Haverty
22 Monday PIR Joshua LeBus
4 Eric Kautzky Memorial Track Race Kevin Talley
23 Mt. Tabor Circuit Race Greg Adams
16 Mt. Tabor Circuit Race Joe Santos
15 Mt. Tabor Circuit Race David Sherman
2 Fast Twitch Fridays Justine Saudan
11 Fast Twitch Fridays Kevin Talley
47 Monday PIR Chris Haverty
39 Monday PIR Joe Santos
21 Monday PIR Joshua LeBus
4 Monday PIR Calon Russell
1 Silverton RR Champs David Sherman
2 Fast Twitch Fridays Kevin Talley
56 Monday PIR Chris Haverty
13 Monday PIR Calon Russell
29 Tuesday PIR Nathan Spear
34 Monday PIR Joshua LeBus
1 Bear Springs XC Abby Watson
5 As the Raven Flies TT: Combined Jeffrey Hoppert
3 As the Raven Flies TT Jeffrey Hoppert
22 Tuesday PIR Chris Haverty
19 Tuesday PIR David Sherman
16 Monday PIR Joshua LeBus
20 Peak Sports Mudslinger MTB XC Michael Fletcher
14 Peak Sports Mudslinger MTB XC Greg Adams
2 Peak Sports Mudslinger MTB XC Joe Santos
84 Tuesday PIR Joe Santos
67 Tuesday PIR Chris Haverty
23 Tuesday PIR David Sherman
15 Monday PIR Chris Haverty
13 Monday PIR Joshua LeBus
14 Icebreaker Criterium Nathan Spear
12 Hornings Hustle MTB XC Greg Adams
5 Hornings Hustle MTB XC Joe Santos
DNS Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race David Sherman
DNF Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Joe Santos
15 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Calon Russell
14 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Andrew Sprott
8 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Matthew Neff
17 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Casey Arendt
285 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT: Combined Casey Arendt
160 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT: Combined Andrew Sprott
97 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT: Combined Calon Russell
60 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT: Combined Matthew Neff
333 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT: Combined David Sherman
332 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT: Combined Joe Santos
20 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Casey Arendt
38 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Calon Russell
22 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Andrew Sprott
15 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Matthew Neff
52 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Joe Santos
6 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium David Sherman
7 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT Casey Arendt
17 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT Andrew Sprott
7 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT Calon Russell
1 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT Matthew Neff
56 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT David Sherman
55 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT Joe Santos
25 Cherry Blossom Cycling Classic Calon Russell
11 Cherry Blossom Cycling Classic Andrew Sprott
5 Cherry Blossom Cycling Classic Matthew Neff
15 Cherry Blossom Cycling Classic Casey Arendt
14 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race Casey Arendt
31 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race Calon Russell
19 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race Andrew Sprott
13 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race Matthew Neff
38 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race Joe Santos
1 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race David Sherman
18 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Nathan Spear
17 Banana Belt Series: Banana Belt 3 David Sherman
14 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Rachael Roberts
20 Piece of Cake Road Race Joe Santos
1 Piece of Cake Road Race David Sherman
DNF Piece of Cake Road Race Casey Arendt
DNF Piece of Cake Road Race Jenn Levo
3 Willamette Capitol Cup Criterium David Sherman
19 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series after race 2 Casey Arendt
8 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series after race 2 David Sherman
12 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Casey Arendt
25 Banana Belt Series Rachael Roberts
22 Banana Belt Series Casey Arendt
13 Banana Belt Series David Sherman
5 Banana Belt Series: Banana Belt 1 David Sherman
161 Jack Frost Time Trial: Combined Casey Arendt
246 Jack Frost Time Trial: Combined Kevin Talley
1 Jack Frost Time Trial Casey Arendt
55 Jack Frost Time Trial Kevin Talley
9 Cherry Pie Road Race David Sherman
36 Cherry Pie Road Race Jeffrey Hoppert