Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team

Event Name
DNF Kruger's Crossing CX Matthew Lasala
1 Cross Crusade: Barton Park Donovan Birky
18 Cross Crusade: Barton Park Carson Westberg
16 Cross Crusade: Barton Park Cary Schwarz
10 Cross Crusade: Barton Park Carson Westberg
1 Cross Crusade: Barton Park Donovan Birky
1 Cross Crusade: PIR Infield Donovan Birky
2 Cross Crusade: PIR Infield Donovan Birky
16 Cross Crusade: PIR Infield Susanha Julber
12 Cross Crusade: PIR Infield Mary Angelo
8 Cross Crusade: PIR Infield Carson Westberg
21 Cross Crusade: PIR Infield Carson Westberg
50 Cross Crusade: PIR Infield Matthew Lasala
1 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Donovan Birky
15 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Carson Westberg
25 Cross Crusade: Deschutes Brewery Cary Schwarz
30 Cross Crusade: Deschutes Brewery Carson Westberg
2 Cross Crusade: Deschutes Brewery Donovan Birky
1 Cross Crusade: Deschutes Brewery Donovan Birky
22 Cross Crusade: Deschutes Brewery Patricia Strange
20 Cross Crusade: Deschutes Brewery Mary Angelo
72 Cross Crusade: Deschutes Brewery Matthew Lasala
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Carson Westberg
38 Cross Crusade: Deschutes Brewery Darren Smith
3 Cross Crusade: Deschutes Brewery Donovan Birky
DNF Cross Crusade: Deschutes Brewery Laura Hagen
24 Cross Crusade: Deschutes Brewery Cary Schwarz
22 Cross Crusade: Deschutes Brewery Patricia Strange
1 Cross Crusade: Deschutes Brewery Donovan Birky
77 Cross Crusade: Deschutes Brewery Matthew Lasala
75 Cross Crusade: Deschutes Brewery Brandon Gallagher
75 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Donovan Birky
DNF Cross Crusade: WA County Fairgrounds Mary Angelo
16 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Patricia Strange
13 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Kristina Hughes
48 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Matthew Lasala
21 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Donovan Birky
14 Cross Crusade: Heron Lakes Carson Westberg
2 Cross Crusade: Heron Lakes Donovan Birky
12 Cross Crusade: Heron Lakes Laura Hagen
17 Cross Crusade: Heron Lakes Mary Angelo
73 Cross Crusade: Heron Lakes Whit Bazemore
57 Cross Crusade: Heron Lakes Matthew Lasala
35 Cross Crusade: Heron Lakes Carson Westberg
1 Cross Crusade: Heron Lakes Donovan Birky
DNF Cross Crusade: Heron Lakes Susanha Julber
29 Cross Crusade: Heron Lakes Kristina Hughes
22 Cross Crusade: Heron Lakes Patricia Strange
22 Cross Crusade: Alpenrose Mary Angelo
1 Cross Crusade: Alpenrose Donovan Birky
35 Cross Crusade: Alpenrose Whit Bazemore
21 Cross Crusade: Alpenrose Patricia Strange
20 Cross Crusade: Alpenrose Susanha Julber
1 Cross Crusade: Alpenrose Donovan Birky
75 Cross Crusade: Alpenrose Matthew Lasala
3 Cross Crusade: Alpenrose Donovan Birky
76 Cross Crusade: Alpenrose Brandon Gallagher
49 Cross Crusade: Alpenrose Matthew Lasala
22 Cross Crusade: Alpenrose Laura Hagen
16 Cross Crusade: Alpenrose Susanha Julber
15 Cross Crusade: Alpenrose Patricia Strange
13 Cross Crusade: Alpenrose Mary Angelo
1 Cross Crusade: Alpenrose Donovan Birky
DNF GPRT: Heiser Farms CX Mary Angelo
13 GPRT: Heiser Farms CX Cary Schwarz
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 Todd Berger
7 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 Matthew Lasala
14 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 Brandon Gallagher
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 Donovan Birky
18 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 Eric Birky
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 Cary Schwarz
8 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 Patricia Strange
10 Battle at Barlow Laura Hagen
34 Battle at Barlow Matthew Lasala
8 Battle at Barlow Susanha Julber
1 Battle at Barlow Donovan Birky
23 Battle at Barlow Whit Bazemore
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 4 Cary Schwarz
DNF MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 4 Matthew Lasala
24 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 4 Brandon Gallagher
19 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 4 Whit Bazemore
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 4 Todd Berger
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 4 Donovan Birky
8 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Darren Smith
5 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Mary Angelo
5 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Whit Bazemore
7 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Matthew Lasala
4 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Laura Hagen
6 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Susanna Julber
8 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Patricia Strange
9 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Cary Schwarz
7 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Darren Smith
18 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Matthew Lasala
3 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Laura Hagen
5 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Mary Angelo
9 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Whit Bazemore
6 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Patricia Strange
8 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Brandon Gallagher
DNF MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 Brandon Gallagher
22 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 Whit Bazemore
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 Cary Schwarz
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 Patricia Strange
5 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 Mary Angelo
7 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 Chuck Kenlan
34 Hood River Double Cross Matthew Lasala
3 GPRT: Hood River Double Cross Laura Hagen
11 GPRT: Hood River Double Cross Patricia Strange
25 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 Whit Bazemore
DNF MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 Donovan Birky
7 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 Patricia Strange
DNF MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 Brandon Gallagher
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 Todd Berger
DNF MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 Matthew Lasala
11 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 Brandon Gallagher
9 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 Patricia Strange
DNF MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 Donovan Birky
7 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 Darren Smith
43 OBRA Uphill TT Championship: Combined Lisa Magness
2 OBRA Uphill TT Championship Lisa Magness
1 OBRA TT: 24.9 miles Lisa Magness
63 OBRA TT: 24.9 miles: Combined Kristina Hughes
28 OBRA TT: 24.9 miles: Combined Lisa Magness
4 OBRA TT Kristina Hughes
1 OBRA TT Lisa Magness
4 OBRA TT: 24.9 miles Kristina Hughes
94 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings
19 Vancouver Criterium Steven Westberg
37 Gresham Criterium Steven Westberg
8 Gresham Criterium Steven Westberg
9 Gresham Criterium Steven Westberg
DQ Portland Short Track Series MTB STXC Kristina Hughes
1 Tour de Aufderheide Kristina Hughes
1 Tour de Aufderheide Kristina Hughes
12 Tuesday PIR Steven Westberg
82 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Lynda Palubeski
4 High Desert Omnium: Criterium Eric Birky
5 High Desert Omnium: Criterium Laura Hagen
45 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Eric Birky
33 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Lisa Magness
10 High Desert Omnium: Criterium Whit Bazemore
59 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Donovan Birky
72 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Laura Hagen
15 High Desert Omnium: Criterium Donovan Birky
21 High Desert Omnium: Criterium Chuck Kenlan
4 High Desert Omnium: Criterium Mary Angelo
13 High Desert Omnium: Criterium Ryan Altman
2 High Desert Omnium: Time Trial Laura Hagen
10 High Desert Omnium: Time Trial Lynda Palubeski
2 High Desert Omnium: Time Trial Lisa Magness
12 High Desert Omnium: Time Trial Donovan Birky
8 High Desert Omnium: Time Trial Eric Birky
5 High Desert Omnium Laura Hagen
8 High Desert Omnium Patricia Strange
3 High Desert Omnium Lisa Magness
5 High Desert Omnium Kristina Hughes
6 High Desert Omnium Mary Angelo
7 High Desert Omnium Kerry Martin
4 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Patricia Strange
7 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Donovan Birky
13 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Eric Birky
DNF High Desert Omnium: OBRA Road Championships Michael Harris
5 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Lisa Magness
22 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Whit Bazemore
3 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Kristina Hughes
14 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Todd Berger
4 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Kerry Martin
8 Mt. Tabor Series Kristina Hughes
10 Pickett's Charge MTB XC Eric Schusterman
9 Baker City Cycling Classic Patricia Strange
6 Baker City Cycling Classic Kristina Hughes
4 Pickett's Charge MTB XC Mary Angelo
2 Pickett's Charge MTB XC Laura Hagen
1 Pickett's Charge MTB XC Eric Birky
1 Pickett's Charge MTB XC Donovan Birky
10 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial: Tour d'Town Criterium Patricia Strange
16 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial Kristina Hughes
12 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial Patricia Strange
17 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial: Tour d'Town Criterium Kristina Hughes
6 Baker City Cycling Classic: GC after stage 1 Kristina Hughes
10 Baker City Cycling Classic Patricia Strange
14 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race Patricia Strange
6 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race Kristina Hughes
7 Baker City Cycling Classic Kristina Hughes
1 NWX Criterium Eric Berky
3 NWX Criterium Thomas Sickler
14 Baker City Cycling Classic: GC after stage 1 Patricia Strange
DNF Tuesday PIR Brandon Gallagher
5 Laurelhurst Dentistry (Rainier) Road Race- Women's OBRA Championship RR Kristina Hughes
11 Tuesday PIR Steven Westberg
5 NW JR Champs Omnium: Luckiamute Road Race Donovan Birky
28 Mary's Peak Hillclimb: Combined Donovan Birky
79 Mary's Peak Hillclimb: Combined Patricia Strange
37 Mary's Peak Hillclimb: Combined Lisa Magness
2 NW JR Champs Omnium Donovan Birky
3 NW JR Champs Omnium: Willamette TT Donovan Birky
3 Mary's Peak Hillclimb Donovan Birky
2 Mary's Peak Hillclimb Lisa Magness
2 Mary's Peak Hillclimb Patricia Strange
3 NW JR Champs Omnium: Mary's Peak Hillclimb Donovan Birky
2 Montinore Road Race Kristina Hughes
2 Alsea Falls MTB XC Eric Birky
1 Alsea Falls MTB XC Donovan Birky
19 Tuesday PIR Steven Westberg
3 Return on the Jedi: XC Eric Birky
1 Return on the Jedi: XC Donovan Birky
13 Hammer Velo Criterium Steven Westberg
27 Hammer Velo Criterium Steven Westberg
21 Hammer Velo Criterium Steven Westberg
5 Sister's Stampede MTB XC Donovan Birky
14 Sister's Stampede MTB XC Steven Westberg
11 Sister's Stampede MTB XC Eric Birky
22 Sister's Stampede MTB XC Matthew Lasala
1 Sister's Stampede MTB XC Kristina Hughes
DNF Sister's Stampede MTB XC Cary Schwarz
13 Bend Don't Brake Eric Birky
3 Bend Don't Brake Donovan Birky
1 Bend Don't Brake Michael Harris
20 Bend Don't Brake Whit Bazemore
18 Bend Don't Brake Eric Schusterman
27 Bend Don't Brake Steve Wursta
26 Bend Don't Brake Ryan Altman
1 Bend Don't Brake Donovan Birky
48 Bend Don't Brake Steve Wursta
47 Bend Don't Brake Whit Bazemore
45 Bend Don't Brake Eric Schusterman
44 Bend Don't Brake Ryan Altman
14 Bend Don't Brake Patricia Strange
20 Bend Don't Brake Eric Birky
28 Bend Don't Brake Darren Smith
10 Bend Don't Brake Todd Berger
4 Bend Don't Brake Kristina Hughes
19 Bend Don't Brake Mary Angelo
4 Bend Don't Brake Kristina Hughes
11 Bend Don't Brake Mary Angelo
18 Bend Don't Brake Patricia Strange
23 Bend Don't Brake Michael Harris
10 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Carson Westberg
20 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Steven Westberg
1 Spring Thaw Mountain Bike Festival: XC Donovan Birky
2 Washougal XC at the MX - Race for the Future!: Wa. Student League Fundraiser Race MTB Steven Westberg
7 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Patricia Strange
3 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Eric Birky
13 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Patricia Strange
2 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Kristina Hughes
12 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Steven Westberg
1 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Donovan Birky
DNF WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Matthew Lasala
DNF WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Eric Schusterman
5 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Kristina Hughes
16 Tuesday PIR Steven Westberg
15 Banana Belt Series Patricia Strange
2 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Kristina Hughes
4 Banana Belt Series Kristina Hughes
2 Bear Springs: MTB XC Eric Birky
1 Bear Springs: MTB XC Donovan Birky
DNS Bear Springs: MTB XC Steven Westberg
1 Eugene Roubaix Kristina Hughes
1 Eugene Roubaix Kristina Hughes
4 Eugene Roubaix Eric Birky
6 Eugene Roubaix Donovan Birky
21 Kings Valley Road Race Whit Bazemore
13 Kings Valley Road Race Brenna Lopez-Otero
8 Kings Valley Road Race Mary Angelo
6 Kings Valley Road Race Kristina Hughes
2 Kings Valley Road Race Patricia Strange
8 Kings Valley Road Race Lisa Magness
DNF Kings Valley Road Race Ryan Altman
11 Kings Valley Road Race Eric Birky
3 Rose Garden Circuit Race Kristina Hughes
7 Gorge Roubaix Lisa Magness
1 Cherry Pie Patricia Strange
15 Dirty Circles 3 Ryan Altman
26 Dirty Circles Ryan Altman
2 Echo Red to Red MTB XC Donovan Birky
19 Echo Red to Red MTB XC Steven Westberg