WebCyclery.com

Event Name
3 Psycho Cross: Series Standings Cynthia Engel
3 Psycho Cross: Series Standings Jennelle Holmes
22 Psycho Cross: Series Standings Kyle Gorman
10 Psycho Cross: Series Standings Steven Westberg
1 Psycho Cross: Series Standings Carson Westberg
5 Psycho Cross: Series Standings Ryder Uetrecht
1 Psycho Cross Carson Westberg
5 Psycho Cross Steven Westberg
4 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Carson Westberg
12 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Steven Westberg
9 Cross Crusade: Deschutes Brewery Carson Westberg
21 Cross Crusade: Deschutes Brewery Dan Davis
37 Cross Crusade: Deschutes Brewery Steven Westberg
31 Cross Crusade: Deschutes Brewery Kyle Gorman
4 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Carson Westberg
22 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Steven Westberg
1 Psycho Cross Peter Puettmann
5 Psycho Cross Steven Westberg
8 Redmond Golf Cross Kyle Gorman
51 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Kyle Gorman
21 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Dan Davis
3 Cross Crusade: Barton Park John Rollert
78 Cross Crusade: Barton Park Steven Westberg
32 Cross Crusade: Barton Park Dan Davis
7 Cross Crusade: Barton Park Carson Westberg
12 Fazio Farms CX Part Deux Steven Westberg
79 Cross Crusade: PIR Infield Steven Westberg
50 Cross Crusade: PIR Infield Dan Davis
66 Cross Crusade: PIR Infield Thomas Hainisch
7 Cross Crusade: PIR Infield John Rollert
78 Cross Crusade: PIR Infield Lisa Belair-Sullivan
65 Cross Crusade: PIR Infield Steven Westberg
5 Cross Crusade: PIR Infield Carson Westberg
7 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Carson Westberg
2 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Ryder Uetrecht
43 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Steven Westberg
8 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Stephanie Uetrecht
29 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Wally Hockman
9 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Robert Uetrecht
8 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Thomas Hainisch
10 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Cynthia Engel
88 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Steven Westberg
87 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Drew Holmes
40 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Dan Davis
19 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Stephanie Uetrecht
50 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Wally Hockman
32 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Thomas Hainisch
25 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Robert Uetrecht
2 Cross Crusade: Washington County Fair Complex John Rollert
4 Sandy/Boring Corn Cross Thomas Hainisch
16 Sandy/Boring Corn Cross Steven Westberg
39 Cross Crusade: Deschutes Brewery Brian Smith
34 Cross Crusade: Deschutes Brewery Dan Davis
22 Cross Crusade: Deschutes Brewery Ryder Uetrecht
16 Cross Crusade: Deschutes Brewery Carson Westberg
14 Cross Crusade: Deschutes Brewery Thomas Hainisch
2 Cross Crusade: Deschutes Brewery John Rollert
60 Cross Crusade: Deschutes Brewery Steven Westberg
93 Cross Crusade: Deschutes Brewery Steven Westberg
86 Cross Crusade: Deschutes Brewery Drew Holmes
62 Cross Crusade: Deschutes Brewery Kyle Gorman
54 Cross Crusade: Deschutes Brewery Aaron Tarnow
55 Cross Crusade: Deschutes Brewery Kevin English
51 Cross Crusade: Deschutes Brewery Mike Reightley
32 Cross Crusade: Deschutes Brewery Dan Davis
29 Cross Crusade: Deschutes Brewery Brian Smith
17 Cross Crusade: Deschutes Brewery Gary Klingler
11 Cross Crusade: Deschutes Brewery Stephanie Uetrecht
DNF Cross Crusade: Deschutes Brewery Thomas Hainisch
26 Cross Crusade: Deschutes Brewery Robert Uetrecht
2 Cross Crusade: Deschutes Brewery John Rollert
3 Cross Crusade: Deschutes Brewery Jennelle Holmes
8 Cross Crusade: Deschutes Brewery Carson Westberg
2 Cross Crusade: Deschutes Brewery Ryder Uetrecht
73 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Wally Hockman
35 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Thomas Hainisch
10 Cross Crusade: PIR Heron Lakes John Rollert
71 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Lisa Belair-Sullivan
13 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Carson Westberg
106 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Steven Westberg
69 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Kyle Gorman
47 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Dan Davis
38 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Mike Reightley
37 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Brian Smith
4 Cross-Word CX Challenge Thomas Hainisch
4 Cross-Word CX Challenge Carson Westberg
18 Cross-Word CX Challenge Steven Westberg
DNF Cross Crusade: Rainier Drew Holmes
18 Cross Crusade: Rainier Ryder Uetrecht
71 Cross Crusade: Rainier Wally Hockman
31 Cross Crusade: Rainier Robert Uetrecht
3 Cross Crusade: Rainier John Rollert
3 Oregon Coast Gravel Epic: Abomination by Gender Lisa Belair-Sullivan
3 Psycho Cross Cynthia Engel
8 Psycho Cross Kyle Gorman
87 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Drew Holmes
57 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Aaron Tarnow
28 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Gary Klingler
20 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Ryder Uetrecht
4 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Carson Westberg
4 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Jennelle Holmes
81 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Wally Hockman
17 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Robert Uetrecht
5 Cross Crusade: Alpenrose Dairy John Rollert
8 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Stephanie Uetrecht
23 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Wally Hockman
10 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Robert Uetrecht
2 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Jennelle Holmes
4 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Carson Westberg
5 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Ryder Uetrecht
3 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Cynthia Engel
36 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Drew Holmes
34 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Steven Westberg
1 Thrilla Cyclocross Series Jennelle Holmes
4 Thrilla Cyclocross Series Cynthia Engel
26 Thrilla Cyclocross Series Mike Reightley
25 Thrilla Cyclocross Series Dan Davis
22 Thrilla Cyclocross Series Brian Smith
13 Thrilla Cyclocross Series Kyle Gorman
20 Thrilla Cyclocross Series Carson Westberg
17 Thrilla Cyclocross Series Aaron Tarnow
9 Thrilla Cyclocross Series Thomas Hainisch
15 Twilight Cyclocross Series - September Series Totals Kyle Gorman
32 Battle At Barlow Wally Hockman
3 Battle At Barlow Jennelle Holmes
47 Battle At Barlow Drew Holmes
1 Battle At Barlow Thomas Hainisch
DNF Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Thomas Hainisch
2 Thrilla Cyclocross Series Jennelle Holmes
5 Thrilla Cyclocross Series Cynthia Engel
23 Thrilla Cyclocross Series Brian Smith
5 Thrilla Cyclocross Series Thomas Hainisch
23 Thrilla Cyclocross Series Aaron Tarnow
5 Thrilla Cyclocross Series Stephanie Uetrecht
7 Twilight Cyclocross Series Kyle Gorman
2 Psycho Cross Jennelle Holmes
2 Psycho Cross Ryder Uetrecht
4 Psycho Cross Carson Westberg
11 Psycho Cross Steven Westberg
10 Future Cross Dani Hinkley
8 Future Cross Aaron Tarnow
1 Future Cross Thomas Hainisch
12 Future Cross Dan Davis
8 Future Cross Brian Smith
2 Future Cross Stephanie Uetrecht
12 Future Cross Robert Uetrecht
1 Future Cross John Rollert
2 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Jennelle Holmes
5 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Ryder Uetrecht
7 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Carson Westberg
15 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Aaron Tarnow
14 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Kyle Gorman
2 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Chad Lowe
1 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Thomas Hainisch
13 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Brian Smith
12 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Dan Davis
7 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Gary Klingler
4 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Stephanie Uetrecht
11 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Robert Uetrecht
1 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard John Rollert
24 Thrilla Cyclocross Series Dan Davis
21 Thrilla Cyclocross Series Brian Smith
10 Thrilla Cyclocross Series Gary Klingler
1 Thrilla Cyclocross Series Thomas Hainisch
26 Thrilla Cyclocross Series Aaron Tarnow
4 Thrilla Cyclocross Series John Rollert
15 Hood River Double Cross Stephanie Uetrecht
DNF Hood River Double Cross Robert Uetrecht
2 Hood River Double Cross Jennelle Holmes
1 Hood River Double Cross Carson Westberg
2 Hood River Double Cross Ryder Uetrecht
32 Hood River Double Cross Steven Westberg
23 Hood River Double Cross Brian Smith
15 Hood River Double Cross Dan Davis
1 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Jennelle Holmes
4 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Carson Westberg
2 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Ryder Uetrecht
35 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Steven Westberg
4 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Thomas Hainisch
15 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Stephanie Uetrecht
24 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Robert uretrecht
21 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Brian Smith
DNF Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Thomas Hainisch
45 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Steven Westberg
DNF FAT 55 Mountain Bike Marathon Lisa Belair-Sullivan
4 FAT 55 Mountain Bike Marathon Wally Hockman
4 Thrilla Cyclocross Series Jennelle Holmes
3 Thrilla Cyclocross Series Carson Westberg
31 Thrilla Cyclocross Series Mike Reightley
30 Thrilla Cyclocross Series Dan Davis
25 Thrilla Cyclocross Series Kyle Gorman
18 Thrilla Cyclocross Series Brian Smith
12 Thrilla Cyclocross Series Derek Faller
10 Thrilla Cyclocross Series Gary Klingler
DNF Thrilla Cyclocross Series Aaron Tarnow
7 Thrilla Cyclocross Series Thomas Hainisch
5 Thrilla Cyclocross Series John Rollert
37 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Steven Westberg
23 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Wally Hockman
39 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Wally Hockman
6 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Carson Westberg
43 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Steven Westberg
40 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Carson Westberg
35 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Steven Westberg
17 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Thomas Hainisch
5 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Carson Westberg
21 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Brian Smith
54 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Steven Westberg
1 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Thomas Hainisch
1 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Thomas Hainisch
DNF Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT Dan Packman
16 Eugene Celebration Stage Race: Briggs Hill RR: GC after Stage 1 Dan Packman
18 Eugene Celebration Stage Race: Briggs Hill RR Dan Packman
46 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue: Combined Dan Packman
11 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue Dan Packman
9 Salem STXC Wally Hockman
4 Salem STXC Wally Hockman
28 OUCH OBRA Uphill TT Championship: Combined Dan Packman
3 OUCH OBRA Uphill TT Championship Dan Packman
DNS OUCH OBRA Uphill TT Championship Lisa Belair-Sullivan
1 Cascade Cream Puff 100 Angela Mart
4 Cascade Cream Puff 100 Wally Hockman
3 Twilight Criterium Series Kyle Gorman
24 Revenge of the Disc: July 20: Combined Dan Davis
5 Revenge of the Disc: July 20 Dan Davis
3 High Cascades 100 Lisa Belair-Sullivan
DNF High Cascades 100 Kevin English
19 High Cascades 100 Marc Fortier
6 High Cascades 100 David Caplan
56 Revenge of the Disc: Combined Dan Davis
7 Revenge of the Disc Dan Davis
43 Revenge of the Disc: July 13: Combined Dan Davis
5 Revenge of the Disc: July 13 Dan Davis
1 Redmond Downtown Criterium Kyle Gorman
2 Redmond Downtown Criterium Carson Westberg
9 Redmond Downtown Criterium Steven Westberg
14 Portland Short Track Series Wally Hockman
DNF High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Dan Wolnick
29 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Kyle Gorman
1 Test of Endurance Lisa Belair-Sullivan
19 High Desert Omnium Dan Davis
17 High Desert Omnium Dan Wolnick
18 High Desert Omnium Kyle Gorman
59 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Dan Davis
38 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Dan Wolnick
8 High Desert Omnium: Time Trial Dan Davis
9 High Desert Omnium: Time Trial Dan Wolnick
13 High Desert Omnium: Criterium Dan Wolnick
25 High Desert Omnium: Criterium Carson Westberg
7 High Desert Omnium: Criterium Kyle Gorman
5 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 David Caplan
1 Baker City Cycling Classic: Stage 4 David Caplan
7 Baker City Cycling Classic: Stage 3 David Caplan
2 Humbug Hurry-Up Lisa Belair-Sullivan
5 Humbug Hurry-Up Will Sullivan
7 Baker City Cycling Classic: Stage 2 David Caplan
9 NWX Criterium Kyle Gorman
3 NWX Criterium Dan Wolnick
3 Baker City Cycling Classic David Caplan
4 Baker City Cycling Classic: Stage 1 David Caplan
2 Pickett's Charge XC Lisa Belair-Sullivan
1 Pickett's Charge XC Ryder Uetrecht
10 Pickett's Charge XC Dan Davis
3 Pickett's Charge XC Kevin English
1 Pickett's Charge XC David Caplan
8 Pickett's Charge XC Dan Packman
8 Ashland Mountain Challenge Tina Brubaker
43 Mary's Peak Hillclimb: Combined Dan Packman
9 Mary's Peak Hillclimb Dan Packman
DNF Portland Short Track Series Wally Hockman
1 Return on the Jedi Weekend: Cross Country Carmyn Fortier
2 Return on the Jedi Weekend: Cross Country Lisa Belair-Sullivan
2 Return on the Jedi Weekend: Cross Country Angela Mart
DNF Return on the Jedi Weekend: Cross Country Derek Faller
1 Sisters Stampede MTB XC Alice Drobna
3 Sisters Stampede MTB XC Jennelle Holmes
3 Sisters Stampede MTB XC Stephanie Uetrecht
10 Sisters Stampede MTB XC Rowan Fortier
1 Sisters Stampede MTB XC Ryder Uetrecht
2 Sisters Stampede MTB XC Vincent Sikorski
10 Sisters Stampede MTB XC Dan Davis
2 Sisters Stampede MTB XC Mike Reightley
47 Sisters Stampede MTB XC Kyle Gorman
23 Sisters Stampede MTB XC Steven Westberg
19 Sisters Stampede MTB XC Carson Westberg
4 Sisters Stampede MTB XC Robert Uetrecht
26 Bend Don't Brake Kyle Gorman
15 Bend Don't Brake David Caplan
10 Bend Don't Brake Kevin English
12 Bend Don't Brake Dan Wolnick
1 Spring Thaw DH Rosara Joseph
1 Spring Thaw XC Rosara Joseph
1 Spring Thaw XC Vincent Sikorski
1 Spring Thaw XC Angela Mart
7 Spring Thaw XC Dan Packman
2 Cascade Chainbreaker XC Carmyn Fortier
1 Cascade Chainbreaker XC Ryder Uetrecht
1 Cascade Chainbreaker XC Alice Drobna
1 Cascade Chainbreaker XC Vincent Sikorski
3 Cascade Chainbreaker XC Mike Reightley
8 Cascade Chainbreaker XC Carson Westberg
8 Cascade Chainbreaker XC Wally Hockman
1 Bear Springs Trap XC Alice Drobna
1 Bear Springs Trap XC Ryder Uetrecht
6 Bear Springs Trap XC Carson Westberg
3 Bear Springs Trap XC Angela Mart
2 Bear Springs Trap XC Stephanie Uetrecht
8 Bear Springs Trap XC Robert Uetrecht
1 Mudslinger XC Alice Drobna
1 Mudslinger XC Ryder Uetrecht
DNS Mudslinger XC Mike Reightley
13 Gorge Roubaix Dan Wolnick
1 Echo Red to Red MTB XC Alice Drobna
1 Echo Red to Red MTB XC Angela Mart
5 Echo Red to Red MTB XC Vincent Sikorski
23 Echo Red to Red MTB XC Dan Davis
1 Echo Red to Red MTB XC Mike Reightley
5 Echo Red to Red MTB XC Carson Westberg
22 Echo Red to Red MTB XC Steven Westberg
18 Echo Red to Red MTB XC Wally Hockman
DNS Jack Frost TT Dan Davis
9 Salem STXC: Final Series Standings Wally Hockman
16 Salem STXC: Final Series Standings Wally Hockman
7 Salem STXC: Series Standings Wally Hockman
13 Salem STXC: Series Standings Wally Hockman
5 Cascade Cream Puff 100: Cascade Cream Puff 50 Lisa Belair-Sullivan
9 Twilight Criterium Series: July Series Standings Kyle Gorman
5 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 David Caplan
4 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 David Caplan
2 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Lisa Belair-Sullivan
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Alice Drobna
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Ryder Uetrecht
8 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Robert Uetrecht
2 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Lisa Belair-Sullivan
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Alice Drobna
16 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Robert Uetrecht
2 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Lisa Belair-Sullivan
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Alice Drobna
6 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Robert Uetrecht
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Ryder Uetrecht