OSU Cycling Club

Event Name
33 Kruger's Crossing CX Classic Jason Stowers
19 Cross Crusade - Estacada Justin DeMallie
72 Cross Crusade - Estacada Jason Stowers
43 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Meghan Mandell
39 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Justin DeMallie
36 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Justin DeMallie
38 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Meghan Mandell
14 Cross Crusade - Rainier HS Meghan Mandell
17 Cross Crusade - Horning's Hideout Justin DeMallie
46 Cross Crusade Justin DeMallie
40 Cross Crusade - Alpenrose Justin DeMallie
53 Cross Crusade Meghan Mandell
11 Eugene Short Cross Series Jason Stowers
17 Eugene Short Cross Series Paul Newhouse
6 Eugene Short Cross Series Jason Stowers
25 Eugene Short Cross Series Paul Newhouse
6 Eugene Short Cross Series Jason Stowers
4 Eugene Celebration: Final General Classification Brendan Treacy
4 Eugene Celebration: Wolf Creek Road Race Brendan Treacy
31 Eugene Celebration: Wolf Creek Road Race Gabriel Wasil
31 Eugene Celebration: Final General Classification Gabriel Wasil
9 Eugene Celebration: Celebration Criterium Brendan Treacy
55 Eugene Celebration: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Brendan Treacy
7 Eugene Celebration: Kent Peterson Time Trial Brendan Treacy
124 Eugene Celebration: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Gabriel Wasil
33 Eugene Celebration: Kent Peterson Time Trial Gabriel Wasil
34 Eugene Celebration: Celebration Criterium Gabriel Wasil
9 Eugene Celebration: Maxon Road Race Brendan Treacy
35 Eugene Celebration: Maxon Road Race Gabriel Wasil
2 Crawfish Criterium David Kuhns
2 Super D #3 / State Championships Alexander Treusch
31 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Kenneth Philbrick
31 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Kenneth Philbrick
6 OBRA Time Trial Championships: 40K Kenneth Philbrick
31 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Kenneth Philbrick
4 PIR: July Series Sam Radakovich
14 Monday PIR Charles Hendsen
14 PIR Jeff Ballantine
1 PIR Sam Radakovich
12 Cascade Classic: Final General Classification David Kuhns
8 Cascade Classic: Deschutes Brewery Awbrey Butte Circuit Race David Kuhns
5 Willamette Pass DH #2 Alexander Treusch
7 Cascade Classic: Pacific Power Cascade Lakes RR David Kuhns
17 Cascade Classic: Skyliners Time Trial David Kuhns
130 Cascade Classic: Skyliners Time Trial: Combined Results by Time David Kuhns
14 Cascade Classic: Downtown Criterium David Kuhns
14 Salem Fairview Circuit Race David Kuhns
6 PIR Sam Radakovich
22 OBRA Road Race Dave Varoujean
7 Willamette Pass DH #1 Alexander Treusch
2 PIR Sam Radakovich
30 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Ryan Carpenter
5 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Pamela Archer
30 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Ryan Carpenter
11 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification David Kuhns
6 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race David Kuhns
6 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Pamela Archer
43 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Ryan Carpenter
7 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Pamela Archer
1 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Pamela Archer
52 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Ryan Carpenter
42 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial David Kuhns
149 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time David Kuhns
9 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium David Kuhns
267 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Pamela Archer
272 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Ryan Carpenter
1 Super D #1 Alexander Treusch
38 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race Ryan Carpenter
24 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race David Kuhns
9 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race Pamela Archer
45 PIR Dave Varoujean
16 OBRA Rehearsal Race Dave Varoujean
1 Mt Hood Cycling Classic: Final General Classification Kenneth Philbrick
29 Mt Hood Cycling Classic: Downtown Hood River Criterium Kenneth Philbrick
1 Mt Hood Cycling Classic: Wy' East Road Race Kenneth Philbrick
DNS Mt Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Race Kenneth Philbrick
14 Silverton Road Race Kenneth Philbrick
13 Silverton Road Race Pamela Archer
DNF Silverton Road Race Eva VanDeusen
13 Falls City Firecracker MTB Brent Matteson
1 Falls City Firecracker MTB Dave Varoujean
16 PIR Anthony Ireland
18 Hutch's Hillclimb Series Anthony Ireland
46 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time: Combined Anthony Ireland
46 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time Anthony Ireland
7 Deschutes River Valley TT Festival: Overall: Combined Kenneth Philbrick
5 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Kenneth Philbrick
7 Deschutes River Valley TT Festival: Overall: Combined Results by Time: Combined Kenneth Philbrick
7 Deschutes River Valley TT Festival: Overall: Combined Results by Time Kenneth Philbrick
5 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time Kenneth Philbrick
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three Kenneth Philbrick
1 Deschutes River Valley TT Festival: Overall Kenneth Philbrick
5 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time: Combined Kenneth Philbrick
9 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time: Combined Kenneth Philbrick
9 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time Kenneth Philbrick
9 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Kenneth Philbrick
12 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Kenneth Philbrick
2 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two Kenneth Philbrick
12 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time Kenneth Philbrick
2 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One Kenneth Philbrick
12 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time: Combined Kenneth Philbrick
111 Eugene Time Trial Series: Series Overall: Combined Results by Time: Combined Kenneth Philbrick
74 Eugene Time Trial Series: Series Overall: Combined Results by Time: Combined Alexander Treusch
111 Eugene Time Trial Series: Series Overall: Combined Kenneth Philbrick
74 Eugene Time Trial Series: Series Overall: Combined Alexander Treusch
2 Eugene Time Trial Series: Series Overall Kenneth Philbrick
7 Eugene Time Trial Series: Series Overall Alexander Treusch
74 Eugene Time Trial Series: Series Overall: Combined Results by Time Alexander Treusch
111 Eugene Time Trial Series: Series Overall: Combined Results by Time Kenneth Philbrick
7 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time Kenneth Philbrick
1 Eugene Time Trial Series Kenneth Philbrick
7 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time: Combined Kenneth Philbrick
1 21st Peak Sports Mudslinger MTB Tiffany Gregg
2 21st Peak Sports Mudslinger MTB Brent Matteson
78 Eugene Time Trial Series - Series Standings: Combined Alexander Treusch
4 Eugene Time Trial Series - Series Standings Alexander Treusch
3 Eugene Time Trial Series - Series Standings Kenneth Philbrick
92 Eugene Time Trial Series - Series Standings: Combined Kenneth Philbrick
5 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time: Combined Kenneth Philbrick
1 Eugene Time Trial Series Kenneth Philbrick
7 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time Kenneth Philbrick
2 Eugene Time Trial Series Kenneth Philbrick
8 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time: Combined Kenneth Philbrick
6 Eugene Time Trial Series Alexander Treusch
55 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time: Combined Alexander Treusch
55 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time Alexander Treusch
8 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time Kenneth Philbrick
8 Eugene Time Trial Series Kenneth Philbrick
69 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time Alexander Treusch
34 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time Kenneth Philbrick
34 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time: Combined Kenneth Philbrick
69 Eugene Time Trial Series: Combined Results by Time: Combined Alexander Treusch
7 Eugene Time Trial Series Alexander Treusch
2 Horning's MTB: Horning's Hustle XC MTB Tiffany Gregg
4 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Jeff Ballantine
53 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Dave Varoujean
3 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Brent Matteson
9 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Dave Varoujean
12 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Eva VanDeusen
15 Banana Belt Road Race Series Eva VanDeusen
3 Banana Belt Road Race Series Brent Matteson
3 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Brent Matteson
5 Banana Belt Road Race Series Dave Varoujean
34 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Gabriel Wasil
2 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Dave Varoujean
9 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Eva VanDeusen
42 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Brendan Treacy
52 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Jeff Ballantine
40 Jack Frost Time Trial John Osborne
32 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Kenneth Philbrick
162 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined John Osborne
32 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Kenneth Philbrick
162 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time John Osborne
3 Jack Frost Time Trial Kenneth Philbrick
22 Cherry Pie Road Race Jason Stovers
14 Cherry Pie Road Race Gabriel Wasil
12 Cherry Pie Road Race Pamela Archer
21 Cherry Pie Road Race Eva VanDeusen
8 Cherry Pie Road Race Dave Varoujean
12 Cherry Pie Road Race Erik Edgar
15 Cherry Pie Road Race Brendan Treacy
30 Cherry Pie Road Race Blake Hendsch