Evolution Racing Team/River City Bicycles

Event Name
6 Mt. Tabor Series Tim Butler
DNF Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Karsten Hagen
18 Baker City Cycling Classic Matthew Slater
17 Baker City Cycling Classic Michael Girard
15 Baker City Cycling Classic Andrew Sargent
22 Baker City Cycling Classic John Browning
26 Baker City Cycling Classic Tim Butler
12 Baker City Cycling Classic: Time Trial Andrew Sargent
47 Baker City Cycling Classic: Time Trial: Combined Michael Girard
43 Baker City Cycling Classic: Time Trial: Combined John Browning
51 Baker City Cycling Classic: Time Trial: Combined Andrew Sargent
26 Baker City Cycling Classic: Time Trial Matthew Slater
3 Baker City Cycling Classic: Criterium John Browning
8 Baker City Cycling Classic: Criterium Andrew Sargent
10 Baker City Cycling Classic: Criterium Matthew Slater
17 Baker City Cycling Classic: Criterium Tim Butler
59 Baker City Cycling Classic: Time Trial: Combined Tim Butler
101 Baker City Cycling Classic: Time Trial: Combined Matthew Slater
10 Baker City Cycling Classic: Time Trial Michael Girard
9 Baker City Cycling Classic: Time Trial John Browning
14 Baker City Cycling Classic: Time Trial Tim Butler
25 Baker City Cycling Classic: Criterium Michael Girard
DNF Baker City Cycling Classic Rob Angelo
16 Baker City Cycling Classic Andrew Sargent
19 Baker City Cycling Classic Matthew Slater
20 Baker City Cycling Classic Michael Girard
22 Baker City Cycling Classic Tim Butler
13 Baker City Cycling Classic John Browning
DNF Baker City Cycling Classic Rob Angelo
8 Baker City Cycling Classic John Browning
11 Baker City Cycling Classic Andrew Sargent
16 Baker City Cycling Classic Matthew Slater
21 Baker City Cycling Classic Michael Girard
20 Baker City Cycling Classic Tim Butler
6 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Karsten Hagen
2 Mt. Tabor Series Mike Henry
6 Mt. Tabor Series Tim Butler
11 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Robert Angelo
9 Mt. Tabor Series Michael Girard
15 Mt. Tabor Series Mike Henry
20 Mt. Tabor Series Matthew Slater
5 Portland Short Track Series Harald Graham
3 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Andrew Sargent
5 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Tim Butler
7 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Michael Girard
7 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Mike Henry
4 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Matthew Slater
2 Mt. Tabor Series John Browning
3 Mt. Tabor Series Mike Henry
6 Mt. Tabor Series Tim Butler
9 Mt. Tabor Series John Browning
15 Mt. Tabor Series Mike Henry
16 Mt. Tabor Series Michael Girard
4 Portland Short Track Series Harald Graham
5 High Desert Omnium - Overall Standings: Road Race Rob Angelo
16 High Desert Omnium - Overall Standings: Time Trial: Combined Rob Angelo
1 High Desert Omnium: Criterium Rob Angelo
4 High Desert Omnium: Time Trial Rob Angelo
2 High Desert Omnium - Overall Standings Rob Angelo
8 Mt. Tabor Series Mike Henry
2 Mt. Tabor Series Tim Butler
20 Mt. Tabor Series Matthew Slater
6 Mt. Tabor Series John Browning
27 River City Bicycles Tuesday PIR Michael Girard
8 Portland Short Track Series Harald Graham
1 Mt Tabor Series John Browning
10 Mt Tabor Series John Browning
11 Mt Tabor Series Michael Girard
3 Portland Short Track Series Harald Graham
7 Thursday Track: May Series Standings John OBrien
62 River City Bicycles Tuesday PIR John Browning
2 Sister's Stampede XC Andrew Sargent
1 Sister's Stampede XC Rob Angelo
8 Sister's Stampede XC Andrew Sargent
1 Bend Don't Brake John Browning
14 Bend Don't Brake Karsten Hagen
1 Bend Don't Brake John OBrien
4 Thursday Track John OBrien
30 River City Bicycles Tuesday PIR John Browning
7 Thursday Track John OBrien
1 Twilight TT Series Karsten Hagen
15 River City Bicycles Tuesday PIR Michael Girard
5 Twilight TT Series: Combined Karsten Hagen
17 Sun Forest Construction Chainbreaker John OBrien
2 Sun Forest Construction Chainbreaker Rob Angelo
50 River City Bicycles Tuesday PIR John Browning
22 River City Bicycles Tuesday PIR Michael Girard
5 As the Raven Flies.... Only Longer John OBrien
21 As the Raven Flies.... Only Longer: Combined John OBrien
13 Montinore Road Race pb Team Oregon Andrew Sargent
3 Montinore Road Race pb Team Oregon Matthew Slater
9 Montinore Road Race pb Team Oregon Michael Girard
9 River City Bicycles Tuesday PIR: April Team Standings
8 River City Bicycles Tuesday PIR Michael Girard
14 River City Bicycles Tuesday PIR: April Series Standings John Browning
17 River City Bicycles Tuesday PIR: April Series Standings Michael Girard
7 River City Bicycles Tuesday PIR John Browning
18 Monday PIR Matthew Slater
DNF Barton Park Circuit Race John OBrien
34 As The Raven Flies: Combined John OBrien
11 As The Raven Flies John OBrien
11 King's Valley Road Race presented by Hop Valley Brewing Co. John Browning
5 King's Valley Road Race presented by Hop Valley Brewing Co. Rob Angelo
29 Gorge Roubaix Harald Graham
12 Gorge Roubaix Tim Butler
5 Gorge Roubaix Andrew Sargent
26 Gorge Roubaix Matthew Slater
25 Gorge Roubaix Mike Henry
21 Gorge Roubaix Michael Girard
8 Gorge Roubaix Rob Angelo
1 Gorge Roubaix Andrew Sargent
5 Gorge Roubaix Tim Butler
23 Gorge Roubaix Matthew Slater
7 Gorge Roubaix Michael Girard
6 Gorge Roubaix Rob Angelo
17 Dirty Circles 1 Michael Girard
DNF Dirty Circles 1 Michael Girard
27 Dirty Circles Michael Girard
1 Echo Red to Red XC Andrew Sargent
1 Echo Red to Red XC Rob Angelo
5 Jack Frost TT Michael Girard
24 Jack Frost TT John OBrien
21 Jack Frost TT: Combined Michael Girard
133 Jack Frost TT: Combined John OBrien