Gentle Lovers

Event Name
49 Kruger's Crossing CX Steven Beardsley
1 Cross Crusade: Barton Park Steven Beardsley
29 Cross Crusade: Barton Park Scott Willson
54 Cross Crusade: Barton Park Jonathan Vinson
4 Cross Crusade: PIR Infield Steven Beardsley
46 Cross Crusade: PIR Infield Scott Willson
1 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Steven Beardsley
55 Cross Crusade: Deschutes Brewery Scott Willson
3 Cross Crusade: Deschutes Brewery Steven Beardsley
45 Cross Crusade: Deschutes Brewery Steven Beardsley
36 Cross Crusade: Deschutes Brewery Scott Willson
3 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Steven Beardsley
55 Cross Crusade: Heron Lakes Scott Willson
29 Cross Crusade: Heron Lakes jimmy lingwood
1 Cross Crusade: Heron Lakes Steven Beardsley
DNF Cross Crusade: Alpenrose Tony Kic
2 Cross Crusade: Alpenrose Steven Beardsley
45 Cross Crusade: Alpenrose Scott Willson
27 Cross Crusade: Alpenrose Jonathan Vinson
28 Cross Crusade: Alpenrose jimmy lingwood
19 Cross Crusade: Alpenrose Tony Kic
2 Cross Crusade: Alpenrose Steven Beardsley
46 Cross Crusade: Alpenrose Scott Willson
DNF Blind Date at the Dairy Tony Kic
10 Blind Date at the Dairy Jonathan Vinson
9 Blind Date at the Dairy Mac Vinson
3 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Steven Beardsley
29 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Marc Riera
4 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Steven Beardsley
9 GPRT: Heiser Farms CX Steven Beardsley
7 GPRT: Heiser Farms CX Tony Kic
12 GPRT: Heiser Farms CX Steven Beardsley
6 Blind Date at the Dairy Tony Kic
21 Blind Date at the Dairy Scott Willson
2 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Steven Beardsley
4 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Steven Beardsley
28 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Marc Riera
1 Battle at Barlow Steven Beardsley
11 GPRT: Ninkrossi Tony Kic
8 Blind Date at the Dairy Tony Kic
9 Blind Date at the Dairy Jonathan Vinson
18 Blind Date at the Dairy Scott Willson
4 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Steven Beardsley
24 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Marc Riera
1 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Steven Beardsley
10 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Marc Riera
2 GPRT: Zaaldercross Steven Beardsley
9 Blind Date at the Dairy Tony Kic
11 Blind Date at the Dairy Scott Willson
8 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Steven Beardsley
3 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Steven Beardsley
18 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Marc Riera
8 Hood River Double Cross Tony Kic
16 Hood River Double Cross Steven Beardsley
15 GPRT: Hood River Double Cross Tony Kic
17 Blind Date at the Dairy Scott Willson
11 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Kevin Condron
DNF GPRT: Het Meer Kevin Condron
11 Monday PIR: August Series Standings James Adamson
2 Alpenrose Thursday Series Ryan Hieb
9 Monday PIR: Series Standings James Adamson
7 Monday PIR: Series Standings James Adamson
2 PDW Omnium Ryan Hieb
1 PDW Omnium Steven Beardsley
5 Alpenrose Thursday Series James Adamson
2 Alpenrose Thursday Series Andrew Utz
13 Monday PIR Scott Willson
4 Monday PIR James Adamson
DNF OBRA Criterium Championships Andrew Utz
24 OBRA Criterium Championships James Adamson
2 OBRA Criterium Championships Steven Beardsley
DNF Alpenrose Thursday Series: State Championship Points Race Steven Beardsley
DNF Alpenrose Thursday Series: State Championship Points Race Andrew Utz
4 Alpenrose Thursday Series: State Championship Points Race James Adamson
DNF Tuesday PIR Marc Riera
19 Tuesday PIR Ryan Hieb
37 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings
26 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings jimmy lingwood
5 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Steven Beardsley
13 Monday PIR James Adamson
30 Vancouver Criterium Andrew Utz
17 Vancouver Criterium Scott Willson
12 Gresham Criterium Andrew Utz
10 Gresham Criterium James Adamson
19 Gresham Criterium Scott Willson
5 Alpenrose Thursday Series James Adamson
3 Alpenrose Thursday Series Steven Beardsley
2 Alpenrose Thursday Series Andrew Utz
4 Portland Short Track Series MTB STXC Steven Beardsley
14 Portland Short Track Series MTB STXC jimmy lingwood
25 Monday PIR James Adamson
21 Alpenrose Velodrome Challenge Steven Beardsley
8 Alpenrose Velodrome Challenge Ryan Hieb
9 Alpenrose Velodrome Challenge Ryan Hieb
5 Alpenrose Velodrome Challenge Steven Beardsley
5 Alpenrose Velodrome Challenge Andrea Fisk-Beardsley
3 Alpenrose Velodrome Challenge Andrea Fisk-Beardsley
3 Alpenrose Velodrome Challenge Andrea Fisk-Beardsley
1 Alpenrose Velodrome Challenge Andrea Fisk-Beardsley
9 Alpenrose Velodrome Challenge Ryan Hieb
7 Alpenrose Velodrome Challenge Andrew Utz
2 Alpenrose Velodrome Challenge Steven Beardsley
3 Alpenrose Velodrome Challenge Andrea Fisk-Beardsley
6 Alpenrose Velodrome Challenge Steven Beardsley
19 Alpenrose Velodrome Challenge Steven Beardsley
12 Alpenrose Velodrome Challenge James Adamson
10 Alpenrose Velodrome Challenge Andrew Utz
4 Alpenrose Velodrome Challenge Steven Beardsley
2 Alpenrose Velodrome Challenge Andrea Fisk-Beardsley
12 Alpenrose Velodrome Challenge James Adamson
3 Alpenrose Velodrome Challenge Andrew Utz
10 Alpenrose Thursday Series Andrew Utz
3 Alpenrose Thursday Series Steven Beardsley
40 Monday PIR James Adamson
13 Monday PIR Ryan Hieb
5 Portland Short Track Series MTB STXC Steven Beardsley
1 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Andrea Fisk-Beardsley
3 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Steven Beardsley
2 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team James Adamson
2 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Andrew Utz
1 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Steven Beardsley
1 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Andrea Fisk-Beardsley
1 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Steven Beardsley
1 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Andrea Fisk-Beardsley
5 Fast Twitch Fridays: July Series Standings Andrea Fisk-Beardsley
2 Fast Twitch Fridays Andrea Fisk-Beardsley
9 Alpenrose Thursday Series Ryan Hieb
8 Alpenrose Thursday Series James Adamson
4 Alpenrose Thursday Series Andrew Utz
1 Alpenrose Thursday Series Steven Beardsley
26 Mt. Tabor Series Andrew Utz
24 Mt. Tabor Series James Adamson
DNF Mt. Tabor Series Ryan Hieb
6 Portland Short Track Series MTB STXC Steven Beardsley
20 Portland Short Track Series MTB STXC jimmy lingwood
18 St. Honoré Criterium James Adamson
1 St. Honoré Criterium Steven Beardsley
5 Fast Twitch Fridays Andrea Fisk-Beardsley
2 Alpenrose Thursday Series James Adamson
2 Alpenrose Thursday Series Andrew Utz
1 Alpenrose Thursday Series Steven Beardsley
2 Alpenrose Thursday Series Andrea Fisk-Beardsley
11 Alpenrose Thursday Series James Adamson
10 Alpenrose Thursday Series Andrew Utz
3 Alpenrose Thursday Series Steven Beardsley
1 Alpenrose Thursday Series Ryan Hieb
DNF Mt. Tabor Series Andrew Utz
19 Mt. Tabor Series James Adamson
DNF Mt. Tabor Series Scott Willson
5 Mt. Tabor Series Ryan Hieb
1 Mt. Tabor Series Steven Beardsley
22 Tuesday PIR James Adamson
29 Monday PIR Ryan Hieb
11 Six Hours of Mt. Hood MTB XC Dan Watson
2 Alpenrose Six Day: Overall Standings Andrew Utz
2 Alpenrose Six Day: Overall Standings James Adamson
4 Alpenrose Six Day James Adamson
4 Alpenrose Six Day Andrew Utz
2 Alpenrose Six Day: Overall Standings Andrew Utz
2 Alpenrose Six Day: Overall Standings James Adamson
2 Alpenrose Six Day Andrew Utz
2 Alpenrose Six Day James Adamson
17 Tuesday PIR: June Series Standings Ryan Hieb
6 Alpenrose Six Day: Overall after day two Andrea Fisk-Beardsley
3 Alpenrose Six Day: Overall after day two James Adamson
3 Alpenrose Six Day: Overall after day two Andrew Utz
6 Alpenrose Six Day Andrea Fisk-Beardsley
2 Alpenrose Six Day James Adamson
2 Alpenrose Six Day Andrew Utz
93 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings
DNF Portland Short Track Series MTB STXC Steven Beardsley
7 Alpenrose Six Day James Adamson
7 Alpenrose Six Day Andrew Utz
2 Blue Ribbon Track Race Ryan Hieb
2 Blue Ribbon Track Race Ryan Hieb
11 Mt. Tabor Circuit Race Scott Willson
5 Mt. Tabor Circuit Race Ryan Hieb
21 Fast Twitch Fridays: June Series Standings Andrea Fisk-Beardsley
16 Fast Twitch Fridays: June Series Standings Ryan Hieb
2 Fast Twitch Fridays Ryan Hieb
1 Fast Twitch Fridays Steven Beardsley
2 Fast Twitch Fridays Ryan Hieb
3 Alpenrose Thursday Series Andrea Fisk-Beardsley
8 Alpenrose Thursday Series James Adamson
6 Alpenrose Thursday Series Andrew Utz
3 Alpenrose Thursday Series Ryan Hieb
1 Alpenrose Thursday Series Steven Beardsley
DNF Mt. Tabor Series Andrew Utz
1 Mt. Tabor Series Steven Beardsley
19 Mt. Tabor Series Scott Willson
8 Mt. Tabor Series Andrea Fisk-Beardsley
2 Mt. Tabor Series Steven Beardsley
52 Tuesday PIR Andrew Utz
44 Tuesday PIR Marc Riera
6 Tuesday PIR Ryan Hieb
7 OBRA Sprint & Keirin Championships: The Athletic Sprint Omnium Ryan Hieb
1 OBRA Sprint & Keirin Championships: The Athletic Sprint Omnium Andrea Fisk-Beardsley
5 OBRA Sprint & Keirin Championships Ryan Hieb
1 OBRA Sprint & Keirin Championships Andrea Fisk-Beardsley
6 OBRA Sprint & Keirin Championships Ryan Hieb
1 OBRA Sprint & Keirin Championships Andrea Fisk-Beardsley
8 Alpenrose Thursday Series Andrew Utz
1 Alpenrose Thursday Series Ryan Hieb
2 Alpenrose Thursday Series Andrea Fisk-Beardsley
DNF Mt. Tabor Series Andrew Utz
32 Mt. Tabor Series James Adamson
22 Mt. Tabor Series Scott Willson
2 Mt. Tabor Series Steven Beardsley
35 Tuesday PIR Marc Riera
28 Tuesday PIR James Adamson
15 Tuesday PIR Ryan Hieb
2 Fast Twitch Fridays Andrea Fisk-Beardsley
10 Alpenrose Thursday Series James Adamson
6 Alpenrose Thursday Series Ryan Hieb
4 Alpenrose Thursday Series Andrea Fisk-Beardsley
34 Mt. Tabor Series Scott Willson
9 Mt. Tabor Series Andrea Fisk-Beardsley
1 Mt. Tabor Series Steven Beardsley
31 Tuesday PIR Marc Riera
28 Tuesday PIR James Adamson
28 Monday PIR Marc Riera
3 Alpenrose Heartbreaker Andrew Utz
3 Alpenrose Heartbreaker Steven Beardsley
2 Alpenrose Heartbreaker Steven Beardsley
1 Alpenrose Heartbreaker Andrea Fisk-Beardsley
9 Alpenrose Heartbreaker Andrea Fisk-Beardsley
8 Alpenrose Heartbreaker Andrew Utz
3 Alpenrose Heartbreaker Steven Beardsley
27 Fast Twitch Fridays: May Series Andrea Fisk-Beardsley
12 Fast Twitch Fridays: May Series Ryan Hieb
4 Fast Twitch Fridays Andrea Fisk-Beardsley
1 Alpenrose Thursday Series: May Omnium Results Andrea Fisk-Beardsley
10 Alpenrose Thursday Series: May Omnium Results Andrew Utz
5 Alpenrose Thursday Series: May Omnium Results Samuel Pepperwood
7 Alpenrose Thursday Series Samuel Nicoleti
6 Alpenrose Thursday Series Andrew Utz
1 Alpenrose Thursday Series Steven Beardsley
1 Tuesday PIR: May Series Standings Steven Beardsley
6 Tuesday PIR Steven Beardsley
14 Monday PIR: May Series Standings Andrea Fisk-Beardsley
5 Monday PIR Andrea Fisk-Beardsley
3 Sister's Stampede MTB XC Marcel Russenbarger
36 Sister's Stampede MTB XC Samuel Pepperwood
20 Sister's Stampede MTB XC Steven Beardsley
4 Alpenrose Thursday Series Samuel Pepperwood
1 Alpenrose Thursday Series Andrea Fisk-Beardsley
DNF Tuesday PIR Marc Riera
70 Tuesday PIR James Adamson
13 Tuesday PIR Ryan Hieb
6 Tuesday PIR Steven Beardsley
32 Monday PIR Marc Riera
22 Monday PIR Scott Willson
1 Fast Twitch Fridays Ryan Hieb
20 Tuesday PIR Ryan Hieb
1 Tuesday PIR Steven Beardsley
60 Monday PIR Marc Riera
38 Monday PIR James Adamson
4 May Hijinks Track Race Andrew Utz
2 May Hijinks Track Race Ryan Hieb
1 May Hijinks Track Race Steven Beardsley
68 Tuesday PIR Marc Riera
1 Tuesday PIR Steven Beardsley
39 Monday PIR James Adamson
DNF Banana Belt Series: Banana Belt 1 Steven Beardsley
4 Eric Kautzky Memorial Track Race Andrea Fisk-Beardsley
3 Eric Kautzky Memorial Track Race Steven Beardsley
1 Alpenrose Thursday Series Andrea Fisk-Beardsley
1 Alpenrose Thursday Series Steven Beardsley
94 Tuesday PIR James Adamsom
91 Tuesday PIR Andrew Utz
19 Tuesday PIR Ryan Hieb
10 Tuesday PIR Steven Beardsley
9 Tuesday PIR: April Series Standings Ryan Hieb
3 Tuesday PIR: April Series Standings Steven Beardsley
37 Monday PIR Marc Riera
3 Monday PIR Steven Beardsley
1 Monday PIR Ryan Hieb
11 Monday PIR: April Series Standings Andrea Fisk-Beardsley
10 Monday PIR: April Series Standings Andrew Utz
7 Monday PIR: April Series Standings Steven Beardsley
3 Monday PIR: April Series Standings Ryan Hieb
DNF Bear Springs: MTB XC Andrew Utz
DNS Bear Springs: MTB XC Steven Beardsley
3 Bear Springs: MTB STXC Andrew Utz
1 Bear Springs: MTB STXC Steven Beardsley
33 Tuesday PIR Andrew Utz
1 Tuesday PIR Steven Beardsley
6 Monday PIR Andrea Fisk-Beardsley
2 Gorge Short Track Shoot-Out: Afternoon Steven Beardsley
4 Gorge Short Track Shoot-Out: Morning Steven Beardsley
61 Tuesday PIR James Adamson
5 Tuesday PIR Ryan Hieb
2 Tuesday PIR Steven Beardsley
11 Monday PIR Steven Beardsley
5 Monday PIR Andrew Utz
DNF Monday PIR Andrea Fisk-Beardsley
8 Kings Valley Road Race Ryan Hieb
DNF Kings Valley Road Race Andrew Utz
30 Kings Valley Road Race Samuel Pepperwood
15 Rose Garden Circuit Race Andrew Utz
24 Gorge Roubaix Andrew Utz
48 Cherry Pie Steven Beardsley
4 Cherry Pie Ryan Hieb
13 Dirty Circles 3 Andrea Fisk-Beardsley
2 Dirty Circles 3 Steven Beardsley
6 Dirty Circles 2 Andrea Fisk-Beardsley
41 Dirty Circles 2 Steven Beardsley
12 Dirty Circles Andrea Fisk-Beardsley
3 Dirty Circles Steven Beardsley
3 Dirty Circles 1 Steven Beardsley
37 Jack Frost TT: Combined Steven/Andrea Beardsley/Fisk-Beardsley
4 Jack Frost TT Steven/Andrea Beardsley/Fisk-Beardsley