Capitol Velo

Event Name
26 Blind Date at the Dairy: in James Owen
22 Blind Date at the Dairy Fabio Bellini
DNF Blind Date at the Dairy James Owen
62 Blind Date at the Dairy Brian Quigley
6 Twilight Cyclocross Luke Bergerson
9 Corn Cross 1 Luke Bergerson
14 GPCM: DDCX Kristina Owen
27 GPCM: DDCX James Owen
16 Marys Peak Hillclimb Road Race Fabio Bellini
7 Marys Peak Hillclimb Road Race John Adams
26 Portland Short Track Series Fabio Bellini
20 Portland Short Track Series James Owen
21 Portland Short Track Series Fabio Bellini
17 Portland Short Track Series Kristina Owen
28 Portland Short Track Series Fabio Bellini
39 2017 OBRA Hillclimb Time Trial Championship - Presented by Sam Barlow Track & Field: Combined John Adams
5 2017 OBRA Hillclimb Time Trial Championship - Presented by Sam Barlow Track & Field John Adams
40 Larch Mt. Hill Climb: Combined John Adams
6 Larch Mt. Hill Climb John Adams
22 Mt. Tabor Series Fabio Bellini
11 Thump Coffee High Desert Omnium: Road Race John Adams
13 Mt. Tabor Series Fabio Bellini
21 Portland Short Track Series Fabio Bellini
25 Mt Tabor Circuit Race Fabio Bellini
16 Mt Tabor Circuit Race Fabio Bellini
17 Portland Short Track Series Fabio Bellini
79 OBRA TT Championships: Combined John Adams
3 OBRA TT Championships John Adams
28 Mt Tabor Circuit Race Fabio Bellini
24 Portland Short Track Series Fabio Bellini
22 Mt Tabor Circuit Race Fabio Bellini
21 Sisters Stampede Earl Hazekamp
39 Sisters Stampede Brian Quigley
44 Sisters Stampede Lucas Bergerson
8 Sisters Stampede Kristina Owen
33 Sisters Stampede JP Petrin
2 Sisters Stampede James Owen
9 Sisters Stampede Fabio Bellini
39 Sisters Stampede Brian Quigley
44 Sisters Stampede Lucas Bergerson
8 Sisters Stampede Kristina Owen
33 Sisters Stampede JP Petrin
2 Sisters Stampede James Owen
9 Sisters Stampede Fabio Bellini
12 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race John Adams
1 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race James Owen
3 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Fabio Bellini
4 Coast Hills Classic MTB Race Kristina Owen
2 Coast Hills Classic MTB Race James Owen
12 Coast Hills Classic MTB Race Fabio Bellini
26 Wooden Shoe Kermesse Brian Quigley
39 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 3 Bakeoven Summit: Combined John Henry Maurice
4 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 3 Bakeoven Summit John Henry Maurice
7 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 2 Hillclimb: Combined John Henry Maurice
4 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 2 Hillclimb John Henry Maurice
20 Bear Springs Trap Luke Bergerson
52 Revenge Of The Disc: Combined John Adams
40 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 1 TT: Combined John Henry Maurice
39 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Combined John Henry Maurice
4 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race John Henry Maurice
5 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 1 TT John Henry Maurice
3 Revenge Of The Disc John Adams
2 30th Annual Mudslinger James Owen
24 Silverton Road Race John Adams
22 Echo Red 2 Red XC MTB Race Kenny Prowse
17 Echo Red 2 Red XC MTB Race Earl Hazekamp
4 Echo Red 2 Red XC MTB Race James Owen
DNF Echo Red 2 Red XC MTB Race Adam Bergerson
26 Echo Red 2 Red XC MTB Race Jason Flanagan
17 Echo Red 2 Red XC MTB Race Luke Bergerson
2 Echo Red 2 Red XC MTB Race Kristina Owen
5 Echo Red 2 Red XC MTB Race JAMES JP PETRIN
30 Piece of Cake Road Race John Adams
127 Jack Frost Time Trial: Combined John Henry Maurice
67 Jack Frost Time Trial: Combined John Adams
4 Jack Frost Time Trial John Henry Maurice
10 Jack Frost Time Trial John Adams
31 Table Rock Time Trial Series: Combined John Henry Maurice
4 Table Rock Time Trial Series John Henry Maurice