Hutch's/Bend Dental

Event Name
5 Cross Crusade: PIR Infield Mary Dallas
3 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Mary Dallas
31 Cross Crusade: Deschutes Brewery Tyler Rupe
11 Cross Crusade: Deschutes Brewery Matt Russell
2 Cross Crusade: Deschutes Brewery Cody Peterson
9 Cross Crusade: Deschutes Brewery Mary Dallas
30 Cross Crusade: Deschutes Brewery Jurgen Fennerl
1 Cross Crusade: Deschutes Brewery Cody Peterson
8 Cross Crusade: Deschutes Brewery Mary Dallas
39 Cross Crusade: Deschutes Brewery Billy Bergen
20 Cross Crusade: Deschutes Brewery Matt Russell
66 Cross Crusade: Deschutes Brewery Jurgen Fennerl
42 Cross Crusade: Deschutes Brewery Tyler Rupe
DNF Cross Crusade: WA County Fairgrounds Matt Russell
23 Cross Crusade: Heron Lakes Matt Russell
3 Cross Crusade: Heron Lakes Cody Peterson
6 Cross Crusade: Heron Lakes Mary Dallas
10 Cross Crusade: Alpenrose Cody Peterson
9 Cross Crusade: Alpenrose Mary Dallas
50 Cross Crusade: Alpenrose Billy Bergen
13 Cross Crusade: Alpenrose Matt Russell
DNF Cross Crusade: Alpenrose Cody Peterson
55 Cross Crusade: Alpenrose Billy Bergen
23 Cross Crusade: Alpenrose Matt Russell
7 Cross Crusade: Alpenrose Mary Dallas
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 Mary Dallas
24 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 Billy Bergen
2 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Mary Dallas
1 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Janini Crawford
3 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Cody Peterson
2 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Matt Russell
2 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Mary Dallas
7 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Tyler Rupe
29 GPRT: Zaaldercross Jurgen Fennerl
DNF MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 Mary Dallas
11 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 Billy Bergen
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 Mary Dallas
DNF MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 Cody Peterson
1 Mt. Ashland Hillclimb: XC Cody Peterson
2 Mt. Ashland Hillclimb: Road Ryan McKeon
1 Mt. Ashland Hillclimb: Road Cody Peterson
11 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 Tyler Rupe
DNF MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 Dan Wolnick
7 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 Robert DeClerk
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 Mary Dallas
DNF MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 Seth Erwin
14 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 Billy Bergen
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 Cody Peterson
25 Monday PIR David Bjork
1 Eugene Celebration: Stage 3 Doug Perrin
15 Eugene Celebration: Stage 3 Cameron Clark
2 Eugene Celebration: GC after stage 2 Doug Perrin
19 Eugene Celebration: GC after stage 2 Cameron Clark
2 Eugene Celebration: Stage 2 Doug Perrin
DNS Eugene Celebration: Stage 2 Jake Perrin
25 Eugene Celebration: Stage 2 Cameron Clark
2 Eugene Celebration: GC after stage 1 Doug Perrin
18 Eugene Celebration: GC after stage 1 Jake Perrin
6 Eugene Celebration: GC after stage 1 Cameron Clark
1 Eugene Celebration Doug Perrin
14 Eugene Celebration Jake Perrin
9 Eugene Celebration Cameron Clark
1 Eugene Celebration Doug Perrin
14 Eugene Celebration Cameron Clark
2 Eugene Celebration Doug Perrin
22 Eugene Celebration Jake Perrin
4 Eugene Celebration Cameron Clark
66 OBRA Uphill TT Championship: Combined Carla Pfund
1 OBRA Uphill TT Championship Carla Pfund
28 Monday PIR David Bjork
10 Vancouver Criterium Jake Perrin
3 Gresham Criterium Jake Perrin
10 Tour de Aufderheide Scott Seaton
4 Tour de Aufderheide Scott Seaton
31 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Jake Perrin
14 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Kirk Bjorling
2 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Ryan McKean
54 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Tyler Rupe
53 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Andy Su
43 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Ambrose Su
17 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Robert Sheasby
34 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Jurgen Fennerl
3 High Desert Omnium: Time Trial Ambrose Su
1 High Desert Omnium: Time Trial Robert Sheasby
8 High Desert Omnium: Time Trial Jurgen Fennerl
12 High Desert Omnium: Time Trial Jake Perrin
10 High Desert Omnium: Time Trial Kirk Bjorling
2 High Desert Omnium: Time Trial Ryan McKean
13 High Desert Omnium: Time Trial Tyler Rupe
12 High Desert Omnium: Time Trial Andy Su
4 High Desert Omnium: Criterium Adam Finn Tate
6 High Desert Omnium: Criterium Ambrose Su
2 High Desert Omnium: Criterium Robert Sheasby
1 High Desert Omnium: Criterium Doug Perrin
8 High Desert Omnium: Criterium Jurgen Fennerl
9 High Desert Omnium: Criterium Kirk Bjorling
6 High Desert Omnium: Criterium Jake Perrin
8 High Desert Omnium Adam Finn Tate
5 High Desert Omnium Ambrose Su
4 High Desert Omnium Scott Seaton
2 High Desert Omnium Robert Sheasby
1 High Desert Omnium Doug Perrin
1 High Desert Omnium Ryan McKean
DNF High Desert Omnium: OBRA Road Championships Jeff Golden
13 High Desert Omnium: OBRA Road Championships John Sorlie
4 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Robert Sheasby
2 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Scott Seaton
1 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Doug Perrin
11 High Desert Omnium: OBRA Road Championships David Bjork
8 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Jurgen Fennerl
25 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Jake Perrin
9 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Cameron Clark
6 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Kirk Bjorling
2 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Ryan McKean
25 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Tyler Rupe
17 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Jeff Boulet
1 Pickett's Charge MTB XC Carla Pfund
DNF Pickett's Charge MTB XC Dan Wolnick
7 Pickett's Charge MTB XC Michael King
4 Pickett's Charge MTB XC Jurgen Fennerl
1 Pickett's Charge MTB XC Scott Seaton
2 Pickett's Charge MTB XC Cody Peterson
18 Baker City Cycling Classic John Sorlie
49 Baker City Cycling Classic Mark Vergari
35 Baker City Cycling Classic Kirk Bjorling
26 Baker City Cycling Classic Jake Perrin
16 Baker City Cycling Classic Cameron Clark
17 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial: Tour d'Town Criterium John Sorlie
34 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial: Tour d'Town Criterium Mark Vergari
32 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial: Tour d'Town Criterium Jake Perrin
29 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial: Tour d'Town Criterium Kirk Bjorling
28 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial: Tour d'Town Criterium Cameron Clark
28 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial John Sorlie
53 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial Jake Perrin
41 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial Kirk Bjorling
40 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial Cameron Clark
18 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial Mark Vergari
20 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race: GC after stage 1 John Sorlie
42 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race: GC after stage 1 Jake Perrin
40 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race: GC after stage 1 Mark Vergari
26 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race: GC after stage 1 Kirk Bjorling
9 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race: GC after stage 1 Cameron Clark
20 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race John Sorlie
42 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race Jake Perrin
40 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race Mark Vergari
26 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race Kirk Bjorling
9 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race Cameron Clark
19 Baker City Cycling Classic John Sorlie
47 Baker City Cycling Classic Mark Vergari
33 Baker City Cycling Classic Kirk Bjorling
31 Baker City Cycling Classic Jake Perrin
16 Baker City Cycling Classic Cameron Clark
1 NWX Criterium Ryan McKean
8 NWX Criterium Jurgen Fennerl
11 Laurelhurst Dentistry (Rainier) Road Race- Women's OBRA Championship RR Doug Perrin
12 Laurelhurst Dentistry (Rainier) Road Race- Women's OBRA Championship RR Kirk Bjorling
6 Laurelhurst Dentistry (Rainier) Road Race- Women's OBRA Championship RR Jake Perrin
7 Mt. Tabor Circuit Race Jake Perrin
13 Mt. Tabor Circuit Race Doug Perrin
4 Mt. Tabor Circuit Race Doug Perrin
DNF Twilight Criterium Series Cameron Clark
13 Montinore Road Race Kirk Bjorling
9 Montinore Road Race Cameron Clark
1 Alsea Falls MTB XC Mary Dallas
3 Alsea Falls MTB XC Billy Bergen
1 Return on the Jedi: XC Mary Dallas
1 Return on the Jedi: TT Mary Dallas
1 Return on the Jedi Mary Dallas
1 Return on the Jedi: STXC Mary Dallas
5 Twilight TT Series: May Series Standings David Bjork
2 Sister's Stampede MTB XC Laurie Giessinger
4 Sister's Stampede MTB XC Mary Dallas
2 Sister's Stampede MTB XC Carla Pfund
53 Sister's Stampede MTB XC Tyler Rupe
31 Sister's Stampede MTB XC Steve Ashley
2 Sister's Stampede MTB XC Scott Seaton
30 Sister's Stampede MTB XC Mike King
25 Sister's Stampede MTB XC Jurgen Fennerl
10 Sister's Stampede MTB XC Billy Bergen
8 Sister's Stampede MTB XC Bruce Rogers
3 Sister's Stampede MTB XC Cody Peterson
13 Bend Don't Brake Jeff Boulet
5 Bend Don't Brake Billy Bergen
23 Bend Don't Brake Jeff Boulet
7 Bend Don't Brake Billy Bergen
4 Bend Don't Brake Scott Seaton
1 Bend Don't Brake Doug Perrin
24 Bend Don't Brake Dan Wolnick
22 Bend Don't Brake Jurgen Fennerl
21 Bend Don't Brake David Bjork
19 Bend Don't Brake Greg Canfield
16 Bend Don't Brake Tyler Rupe
1 Bend Don't Brake Bruce Rogers
42 Bend Don't Brake Dan Wolnick
40 Bend Don't Brake Jurgen Fennerl
39 Bend Don't Brake David Bjork
35 Bend Don't Brake Greg Canfield
26 Bend Don't Brake Tyler Rupe
11 Bend Don't Brake Scott Seaton
6 Bend Don't Brake Doug Perrin
1 Bend Don't Brake Bruce Rogers
DNF Bend Don't Brake Kirk Bjorling
25 Bend Don't Brake Kirk Bjorling
20 Bend Don't Brake Cody Peterson
15 Bend Don't Brake Cameron Clark
3 Bend Don't Brake Jake Perrin
1 Bend Don't Brake Ryan McKean
1 Bend Don't Brake: Oregon Senior Games Doug Perrin
61 Tuesday PIR David Bjork
5 Twilight TT Series: Series Standings David Bjork
12 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Cameron Clark
1 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Jeff Golden
21 Twilight TT Series: Combined David Bjork
5 Twilight TT Series: Series Standings David Bjork
5 Twilight TT Series David Bjork
7 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Kirk Bjorling
25 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Cameron Clark
18 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Kirk Bjorling
1 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Jake Perrin
4 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Jeff Golden
15 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Cameron Clark
10 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Kirk Bjorling
2 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Jake Perrin
3 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Jeff Golden
2 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Mary Dallas
1 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Carla Pfund
13 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Tyler Rupe
19 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Steve Ashley
6 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Shane Bennett
3 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Dan Wolnick
1 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Scott Seaton
7 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Billy Bergen
9 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Matt Russell
6 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Bruce Rogers
4 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Cody Peterson
5 Twilight TT Series: Series Standings David Bjork
8 Banana Belt Series Kirk Bjorling
25 Banana Belt Series Kirk Bjorling
24 Banana Belt Series Cameron Clark
6 Banana Belt Series Jake Perrin
1 Banana Belt Series Jeff Golden
1 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Kirk Bjorling
20 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Doug Perrin
11 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Jake Perrin
22 Twilight TT Series: Combined David Bjork
1 Twilight TT Series David Bjork
2 Bear Springs: MTB XC Mary Dallas
1 Bear Springs: MTB XC Jurgen Fennerl
16 Bear Springs: MTB XC Steve Ashley
3 Bear Springs: MTB XC Billy Bergen
2 Bear Springs: MTB XC Bruce Rogers
1 Bear Springs: MTB XC Cody Peterson
1 Bear Springs: MTB STXC Mary Dallas
16 Eugene Roubaix Tyler Rupe
4 Eugene Roubaix Kirk Bjorling
2 Eugene Roubaix Ryan McKean
3 Eugene Roubaix Brooke Bilyeu
8 Eugene Roubaix Dan Wolnick
1 Gorge Short Track Shoot-Out: Afternoon Mary Dallas
1 Gorge Short Track Shoot-Out: Morning Mary Dallas
3 Kings Valley Road Race Billy Borgen
7 Kings Valley Road Race Kirk Bjorling
40 Kings Valley Road Race Cameron Clark
38 Kings Valley Road Race Doug Perrin
22 Kings Valley Road Race Jeff Boulet
9 Kings Valley Road Race John Sorlie
3 Kings Valley Road Race Scott Seaton
36 Kings Valley Road Race Tyler Rupe
7 Kings Valley Road Race Jurgen Fennerl
1 Mudslinger: MTB XC Mary Dallas
24 Mudslinger: MTB XC Steve Ashley
8 Mudslinger: MTB XC Billy Bergen
2 Gorge Roubaix Kirk Bjorling
21 Gorge Roubaix Doug Perrin
24 Gorge Roubaix Cameron Clark
13 Gorge Roubaix John Sorlie
9 Gorge Roubaix Dan Wolnick
6 Gorge Roubaix Cameron Clark
20 Gorge Roubaix John Sorlie
11 Gorge Roubaix Dan Wolnick
15 Cherry Pie Jeff Boulet
30 Cherry Pie Cameron Clark
17 Cherry Pie Jake Perrin
39 Cherry Pie Tyler Rupe
2 Cherry Pie Doug Perrin
6 Cherry Pie Jurgen Fennerl
1 Echo Red to Red MTB XC Mary Dallas
3 Echo Red to Red MTB XC Cody Peterson
2 Echo Red to Red MTB XC Bruce Rogers