Portland Velo Racing Team

Event Name
DNF Santa Cross Mark Hildebrandt
5 Santa Cross Ryan Marquardt
28 Winter CX Scott Winkels
4 Winter CX Russ Patterson
21 Winter CX Burk Webb
10 Winter CX Ryan Marquardt
15 Winter CX Donald Newlands
66 Kruger's Crossing CX Scott Winkels
12 Kruger's Crossing CX Ryan Marquardt
9 Kruger's Crossing CX Russ Patterson
24 Kruger's Crossing CX Mark Hildebrandt
27 Kruger's Crossing CX Donald Newlands
32 Kruger's Crossing CX Burk Webb
28 Kruger's Crossing CX Brandon Cornejo
37 Cross Crusade: Barton Park Donald Newlands
DNF Cross Crusade: Barton Park Ryan Marquardt
26 Cross Crusade: Barton Park Mark Hildebrandt
10 Cross Crusade: Barton Park Russell Speirn
35 Cross Crusade: Barton Park Brandon Cornejo
71 Cross Crusade: Barton Park Burk Webb
100 Cross Crusade: Barton Park Scott Winkels
6 Corvallis Cross Classic Russ Patterson
12 Corvallis Cross Classic Reginald Lee
18 Cross Crusade: PIR Infield Katie Castle
63 Cross Crusade: PIR Infield Donald Newlands
54 Cross Crusade: PIR Infield Ryan Marquardt
7 Cross Crusade: PIR Infield Katie Castle
DNF Cross Crusade: PIR Infield Einar Traa
25 Cross Crusade: PIR Infield Malcolm Johnson
23 Cross Crusade: PIR Infield Russell Speirn
66 Cross Crusade: PIR Infield Mark Castle
46 Cross Crusade: PIR Infield Mark Hildebrandt
4 Cross Crusade: PIR Infield Donald Newlands
125 Cross Crusade: PIR Infield Scott Winkels
35 Cross Crusade: PIR Infield Burk Webb
31 Cross Crusade: PIR Infield Brandon Cornejo
15 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Ryan Marquardt
7 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Sasha Lacey
32 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Reginald Lee
16 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Mark Hildebrandt
10 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Einar Traa
8 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Russ Patterson
27 Cross Crusade: Deschutes Brewery Donald Newlands
40 Cross Crusade: Deschutes Brewery Mark Hildebrandt
51 Cross Crusade: Deschutes Brewery Burk Webb
12 Cross Crusade: Deschutes Brewery Malcolm Johnson
8 Cross Crusade: Deschutes Brewery Terry Atwood
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Russell Speirn
11 Cross Crusade: Deschutes Brewery Malcolm Johnson
8 Sandy/Boring Corn Cross Ryan Marquardt
12 Sandy/Boring Corn Cross Reginald Lee
8 Cross Crusade: Deschutes Brewery Russell Speirn
53 Cross Crusade: Deschutes Brewery Mark Hildebrandt
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Donald Newlands
21 Sandy/Boring Corn Cross Scott Winkels
13 Sandy/Boring Corn Cross Brandon Cornejo
6 Sandy/Boring Corn Cross Einar Traa
4 Sandy/Boring Corn Cross Russ Patterson
5 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Nora Panoscha
26 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Katie Castle
22 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Nora Panoscha
26 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Einar Traa
22 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Malcolm Johnson
21 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Terry Atwood
18 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Russ Patterson
13 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Russell Speirn
63 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Mark Castle
36 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Mark Hildebrandt
19 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Sasha Lacey
29 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Brandon Cornejo
7 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Katie Castle
75 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Burk Webb
9 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Donald Newlands
26 Cross Crusade: Heron Lakes Katie Castle
44 Cross Crusade: Heron Lakes Donald Newlands
106 Cross Crusade: Heron Lakes Burk Webb
159 Cross Crusade: Heron Lakes Scott Winkels
11 Cross Crusade: Heron Lakes Katie Castle
58 Cross Crusade: Heron Lakes Brandon Cornejo
60 Cross Crusade: Heron Lakes Ryan Marquardt
15 Cross Crusade: Heron Lakes Malcolm Johnson
7 Cross Crusade: Heron Lakes Donald Newlands
60 Cross Crusade: Heron Lakes Mark Castle
32 Cross Crusade: Heron Lakes Mark Hildebrandt
21 Cross Crusade: Heron Lakes Sasha Lacey
12 Cross Crusade: Heron Lakes Russell Speirn
26 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Erik Spillman
6 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Mark Hildebrandt
7 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Russ Patterson
13 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Ryan Marquardt
43 Cross Crusade: Alpenrose Brandon Cornejo
43 Cross Crusade: Alpenrose Donald Newlands
19 Cross Crusade: Alpenrose Einar Traa
16 Cross Crusade: Alpenrose Malcolm Johnson
14 Cross Crusade: Alpenrose Terry Atwood
12 Cross Crusade: Alpenrose Russell Speirn
28 Cross Crusade: Alpenrose Mark Hildebrandt
101 Cross Crusade: Alpenrose Erik Spillman
15 Cross Crusade: Alpenrose Donald Newlands
131 Cross Crusade: Alpenrose Scott Winkels
76 Cross Crusade: Alpenrose Burk Webb
21 Cross Crusade: Alpenrose Russ Patterson
25 Cross Crusade: Alpenrose Einar Traa
15 Cross Crusade: Alpenrose Katie Castle
19 Cross Crusade: Alpenrose Malcolm Johnson
12 Cross Crusade: Alpenrose Russell Speirn
11 Cross Crusade: Alpenrose Terry Atwood
66 Cross Crusade: Alpenrose Mark Castle
31 Cross Crusade: Alpenrose Mark Hildebrandt
20 Cross Crusade: Alpenrose Donald Newlands
19 Cross Crusade: Alpenrose Sasha Lacey
5 Cross Crusade: Alpenrose Katie Castle
80 Cross Crusade: Alpenrose Burk Webb
45 Cross Crusade: Alpenrose Brandon Cornejo
20 Cross Crusade: Alpenrose Dan Handorff
6 Blind Date at the Dairy Gerardo Perez
75 Blind Date at the Dairy Einar Traa
9 Blind Date at the Dairy Einar Traa
16 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Katie Castle
2 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Donald Newlands
1 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Donald Newlands
13 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Brandon Cornejo
10 GPRT: Heiser Farms CX Terry Atwood
55 GPRT: Heiser Farms CX Burk Webb
15 GPRT: Heiser Farms CX Donald Newlands
27 GPRT: Heiser Farms CX Ryan Marquardt
2 Psycho Cross Series Russ Patterson
4 GPRT: Heiser Farms CX Donald Newlands
22 GPRT: Heiser Farms CX Mark Hildebrandt
17 Blind Date at the Dairy Mark Hildebrandt
6 Blind Date at the Dairy Gerardo Perez
15 Blind Date at the Dairy Einar Traa
83 Blind Date at the Dairy Einar Traa
17 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Brandon Cornejo
1 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Donald Newlands
3 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Donald Newlands
16 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Katie Castle
28 Battle at Barlow Mark Hildebrandt
22 Battle at Barlow Brandon Cornejo
5 Battle at Barlow Donald Newlands
39 Battle at Barlow Mark Castle
13 Battle at Barlow Terry Atwood
14 Battle at Barlow Einar Traa
13 Battle at Barlow Ryan Marquardt
23 GPRT: Ninkrossi Mark Hildebrandt
9 GPRT: Ninkrossi Einar Traa
18 GPRT: Ninkrossi Ryan Marquardt
13 GPRT: Ninkrossi Pete Mersereau
39 GPRT: Ninkrossi Erik Spillman
41 GPRT: Ninkrossi Reginald Lee
7 GPRT: Ninkrossi Russ Patterson
10 Blind Date at the Dairy Mark Hildebrandt
9 Blind Date at the Dairy Gerardo Perez
1 Blind Date at the Dairy Einar Traa
73 Blind Date at the Dairy Einar Traa
13 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Brandon Cornejo
2 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Donald Newlands
5 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Donald Newlands
14 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Katie Castle
54 GPRT: Zaaldercross Burk Webb
10 GPRT: Zaaldercross Terry Atwood
19 GPRT: Zaaldercross Mark Hildebrandt
9 GPRT: Zaaldercross Russ Patterson
18 GPRT: Zaaldercross Ryan Marquardt
11 Blind Date at the Dairy Mark Hildebrandt
17 Blind Date at the Dairy Einar Traa
18 Blind Date at the Dairy Gerardo Perez
82 Blind Date at the Dairy Einar Traa
13 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Erik Spillman
20 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Brandon Cornejo
19 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Donald Newlands
14 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Katie Castle
2 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Donald Newlands
20 Hood River Double Cross Mark Hildebrandt
20 Hood River Double Cross Donald Newlands
6 GPRT: Hood River Double Cross Russell Speirn
19 GPRT: Hood River Double Cross Mark Hildebrandt
8 GPRT: Hood River Double Cross Russ Patterson
18 GPRT: Hood River Double Cross Ryan Marquardt
28 GPRT: Hood River Double Cross Brandon Cornejo
28 GPRT: Hood River Double Cross Donald Newlands
30 GPRT: Hood River Double Cross Mark Castle
17 Blind Date at the Dairy Ryan Marquardt
16 Blind Date at the Dairy Gerardo Perez
11 Blind Date at the Dairy Mark Hildebrandt
9 Blind Date at the Dairy Einar Traa
73 Blind Date at the Dairy Einar Traa
7 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Donald Newlands
19 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Mark Castle
6 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Donald Newlands
10 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Katie Castle
13 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Katie Castle
15 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Erik Spillman
16 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Sam Shiffman
3 Fazio Farms Russ Patterson
21 GPRT: Het Meer Mark Hildebrandt
6 GPRT: Het Meer Katie Castle
2 GPRT: Het Meer Katie Castle
DNF GPRT: Het Meer Reginald Lee
34 GPRT: Het Meer Mark Castle
9 GPRT: Het Meer Terry Atwood
DNF GPRT: Het Meer Sam Shiffman
49 GPRT: Het Meer Erik Spillman
1 GPRT: Het Meer Ryan Marquardt
35 GPRT: Het Meer Brandon Cornejo
12 GPRT: Het Meer Einar Traa
20 GPRT: Het Meer Sean Bergman
DNF Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Gerardo Perez
8 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Donald Newlands
9 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Katie Castle
21 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Brandon Cornejo
30 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Mark Castle
35 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Einar Traa
12 GPRT: DDCX 1 Einar Traa
3 GPRT: DDCX 1 Katie Castle
6 GPRT: DDCX 1 Russell Speirn
37 GPRT: DDCX 1 Mark Castle
24 GPRT: DDCX 1 Mark Hildebrandt
60 GPRT: DDCX 1 Donald Newlands
4 GPRT: DDCX 1 Ryan Marquardt
19 GPRT: DDCX 1 Sean Bergman
6 Tuesday PIR Brion Barnett
27 Tuesday PIR Sam Shiffman
6 Tuesday PIR: August Series Standings Brion Barnett
14 Tuesday PIR: August Series Standings David McCasker
16 Tuesday PIR Gerardo Perez
1 Monday PIR Megan Mills
1 Monday PIR: August Series Standings Megan Mills
10 Monday PIR: August Series Standings Cindy McCasker
1 Monday PIR Trevor Rice
19 Monday PIR Stan Gardner
25 Monday PIR Lukas Hermes
13 Keizer Rapids Cross: Final Series Standings Scott Winkels
20 Monday PIR: August Series Standings Faber Austin
14 Keizer Rapids Cross Scott Winkels
1 Monday PIR: August Series Standings Trevor Rice
26 Kruger's Kermesse Farm Crit Sean Bergman
24 Kruger's Kermesse Farm Crit Mark Hildebrandt
30 Kruger's Kermesse Farm Crit Mark Castle
2 Kruger's Kermesse Farm Crit Katie Castle
33 Kruger's Kermesse Farm Crit Terry Atwood
2 Kruger's Kermesse Farm Crit Eileen Kelly-Foulston
29 Oregon Coast Gravel Epic Lukas Hermes
86 Oregon Coast Gravel Epic: Overall Lukas Hermes
8 Tuesday PIR David McCasker
1 Tuesday PIR Brion Barnett
15 Tuesday PIR Gerardo Perez
6 Monday PIR Cindy McCasker
8 Monday PIR: Series Standings Cindy McCasker
11 Monday PIR Stan Gardner
1 Monday PIR Trevor Rice
14 Monday PIR: Series Standings Faber Austin
1 Monday PIR: Series Standings Trevor Rice
13 Keizer Rapids Cross: Series Standings Scott Winkels
12 Keizer Rapids Cross Scott Winkels
1 Monday PIR: Series Standings Megan Mills
1 Monday PIR Megan Mills
1 OBRA Masters Track Championships: All Sprints (Match, Team, Keirin) Einar Traa
2 OBRA Masters Track Championships: All Sprints (Match, Team, Keirin) Jason Clark
3 OBRA Masters Track Championships: All Sprints (Match, Team, Keirin) Jason Clark
2 OBRA Masters Track Championships: Pursuits Jason Clark
6 OBRA Masters Track Championships: Pursuits Russ Patterson
4 OBRA Masters Track Championships: Pursuits Sasha Lacey
4 OBRA Masters Track Championships: Pursuits Jason Clark
10 Tuesday PIR David McCasker
16 Tuesday PIR Gerardo Perez
21 Tuesday PIR Sam Shiffman
1 Monday PIR Megan Mills
10 Monday PIR: Series Standings Cindy McCasker
1 Monday PIR Trevor Rice
18 Monday PIR David McCasker
12 Keizer Rapids Cross Scott Winkels
1 Monday PIR: Series Standings Megan Mills
12 Monday PIR: Series Standings Faber Austin
1 Monday PIR: Series Standings Trevor Rice
6 Monday PIR Cindy McCasker
DNS OBRA Uphill TT Championship Sean Bergman
31 OBRA Uphill TT Championship: Combined Trevor Rice
81 OBRA Uphill TT Championship: Combined Russ Patterson
2 OBRA Uphill TT Championship Trevor Rice
9 OBRA Uphill TT Championship Russ Patterson
5 OBRA TT Trevor Rice
5 OBRA TT: 24.9 miles Trevor Rice
4 PDW Omnium Jason Clark
65 OBRA TT: 24.9 miles: Combined Trevor Rice
21 Tuesday PIR Sam Shiffman
12 Tuesday PIR Jason Clark
20 Tuesday PIR Gerardo Perez
1 Monday PIR Trevor Rice
23 Monday PIR Lukas Hermes
8 Monday PIR Faber Austin
1 Monday PIR Megan Mills
6 OBRA Criterium Championships David McCasker
9 OBRA Criterium Championships Russ Patterson
5 OBRA Criterium Championships Jason Clark
3 OBRA Criterium Championships Trevor Rice
3 OBRA Criterium Championships Megan Mills
1 Alpenrose Thursday Series Jason Clark
13 Tuesday PIR: July Series Standings Jason Carr
2 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Einar Traa
16 Tuesday PIR: July Series Standings Jason Clark
1 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Russ Patterson
14 Tuesday PIR Gerardo Perez
12 Tuesday PIR Jason Clark
2 Tuesday Masters and Juniors: 500m Einar Traa
1 Tuesday Masters and Juniors: 500m Russ Patterson
21 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Russ Patterson
5 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Russell Speirn
9 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Scott Kelly
15 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Einar Traa
16 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Malcolm Johnson
18 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Terry Atwood
4 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Mark Hildebrandt
18 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Brandon Cornejo
34 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Gerardo Perez
9 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Juergen Panoscha
14 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Mark Castle
6 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Nora Panoscha
15 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Katie Castle
16 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Claire Chasse
13 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings
45 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Mark Chasse
27 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Donald Newlands
1 Monday PIR: July Series Standings Megan Mills
4 Monday PIR Megan Mills
11 Monday PIR: July Series Standings Stan Gardner
8 Monday PIR Faber Austin
2 Monday PIR Trevor Rice
14 Portland Short Track Series MTB STXC Katie Castle
1 Portland Short Track Series MTB STXC Scott Kelly
6 Portland Short Track Series MTB STXC Mark Hildebrandt
2 Monday PIR: July Series Standings Trevor Rice
11 Portland Short Track Series MTB STXC Juergen Panoscha
30 Portland Short Track Series MTB STXC Gerardo Perez
23 Portland Short Track Series MTB STXC Brandon Cornejo
12 Portland Short Track Series MTB STXC Malcolm Johnson
14 Portland Short Track Series MTB STXC Einar Traa
8 Portland Short Track Series MTB STXC Russell Speirn
79 OUCH: Combined Einar Traa
27 OUCH: Combined Trevor Rice
67 OUCH: Combined Chris Kee
1 Vancouver Criterium Jason Clark
15 OUCH Einar Traa
3 OUCH Trevor Rice
6 OUCH Chris Kee
1 Gresham Criterium Jason Clark
12 Gresham Criterium David McCasker
6 Revenge of the Disc: Race 1 Trevor Rice
4 Revenge of the Disc: Race 1 Russ Patterson
40 Revenge of the Disc: Race 1: Combined Trevor Rice
44 Revenge of the Disc: Race 1: Combined Russ Patterson
5 Alpenrose Thursday Series Jason Clark
16 Tuesday PIR Ryan Hieb
38 Tuesday PIR Michael Girard
5 Tuesday PIR Jason Clark
19 Tuesday PIR Gerardo Perez
24 Portland Short Track Series MTB STXC Gerardo Perez
11 Portland Short Track Series MTB STXC Juergen Panoscha
12 Portland Short Track Series MTB STXC Mark Castle
12 Portland Short Track Series MTB STXC Brandon Cornejo
13 Portland Short Track Series MTB STXC Einar Traa
8 Portland Short Track Series MTB STXC Russell Speirn
6 Portland Short Track Series MTB STXC Mark Hildebrandt
11 Portland Short Track Series MTB STXC Donald Newlands
5 Portland Short Track Series MTB STXC Nora Panoscha
20 Monday PIR Lukas Hermes
5 Monday PIR Stan Gardner
2 Monday PIR Trevor Rice
3 Monday PIR: Series Standings Trevor Rice
1 Monday PIR: Series Standings Megan Mills
1 Monday PIR Megan Mills
10 Monday PIR: Series Standings Stan Gardner
4 Alpenrose Velodrome Challenge Jason Clark
DNF Alpenrose Velodrome Challenge Jason Clark
11 Alpenrose Velodrome Challenge Einar Traa
3 Alpenrose Velodrome Challenge Jason Clark
9 Alpenrose Velodrome Challenge Einar Traa
2 Tuesday Masters and Juniors: 2k Pursuits Russ Patterson
2 Tuesday Masters and Juniors: 2k Pursuits Einar Traa
3 Tuesday PIR Gerardo Perez
3 Portland Short Track Series MTB STXC Russell Speirn
Monday PIR: July Series Standings Megan Mills
Monday PIR: July Series Standings Trevor Rice
3 Monday PIR Trevor Rice
13 Portland Short Track Series MTB STXC Mark Castle
4 Portland Short Track Series MTB STXC Nora Panoscha
5 Portland Short Track Series MTB STXC Mark Hildebrandt
12 Portland Short Track Series MTB STXC Brandon Cornejo
10 Portland Short Track Series MTB STXC Juergen Panoscha
17 Portland Short Track Series MTB STXC Gerardo Perez
1 Tour de Aufderheide Ron Bennett
55 Tour de Aufderheide Ed Rybak
34 Tour de Aufderheide Ron Bennett
32 Tour de Aufderheide Scott Kelly
31 Tour de Aufderheide Jon Mess
29 Tour de Aufderheide Faber Austin
27 Tour de Aufderheide Kent Bond
18 Tour de Aufderheide Dan Handorff
48 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Russ Patterson
1 Tour de Aufderheide Lukas Hermes
1 Tour de Aufderheide Shawna Turner
1 Tour de Aufderheide Ed Rybak
68 Tour de Aufderheide Lukas Hermes
1 Tour de Aufderheide Scott Kelly
1 Tour de Aufderheide Jon Mess
1 Tour de Aufderheide Faber Austin
1 Tour de Aufderheide Kent Bond
7 Tour de Aufderheide Kent Bond
1 Tour de Aufderheide Ed Rybak
2 Tour de Aufderheide Shawna Turner
17 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Trevor Rice
3 Tour de Aufderheide Ron Bennett
2 Tour de Aufderheide Jon Mess
9 Tour de Aufderheide Scott Kelly
8 Tour de Aufderheide Faber Austin
11 Tour de Aufderheide Shawna Turner
4 Wildcat Mtn Uphill Challenge Trevor Rice
5 Wildcat Mtn Uphill Challenge Russ Patterson
Wildcat Mtn Uphill Challenge John Tallyn
9 Tour de Aufderheide Dan Handorff
24 Tour de Aufderheide Lukas Hermes
1 Tour de Aufderheide Dan Handorff
10 Mt. Tabor Series Einar Traa
9 Mt. Tabor Series Jason Clark
17 Tuesday PIR Scott Kelly
15 Portland Short Track Series MTB STXC Russ Patterson
2 Monday PIR Megan Mills
14 Portland Short Track Series MTB STXC Malcolm Johnson
14 Portland Short Track Series MTB STXC Mark Castle
12 Portland Short Track Series MTB STXC Terry Atwood
5 Portland Short Track Series MTB STXC Mark Hildebrandt
7 Portland Short Track Series MTB STXC Juergen Panoscha
3 Portland Short Track Series MTB STXC Russell Speirn
12 Portland Short Track Series MTB STXC Brandon Cornejo
DNF Portland Short Track Series MTB STXC Donald Newlands
6 Portland Short Track Series MTB STXC Nora Panoscha
10 Portland Short Track Series MTB STXC Claire Chasse
11 Portland Short Track Series MTB STXC Katie Castle
24 Portland Short Track Series MTB STXC Mark Chasse
18 Portland Short Track Series MTB STXC Einar Traa
51 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Erik Spillman
9 High Desert Omnium: Time Trial Erik Spillman
14 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Jason Clark
13 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Erik Spillman
7 St. Honoré Criterium Russ Patterson
12 Mt. Tabor Series Einar Traa
15 Mt. Tabor Series Donald Newlands
7 Tuesday PIR Jason Clark
1 Tuesday Masters and Juniors: 500m Einar Traa
4 Tuesday Masters and Juniors: 500m Russ Patterson
1 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Einar Traa
12 Monday PIR: June Series Standings Megan Mills
14 Monday PIR: June Series Standings David Bachman
4 Monday PIR David Bachman
23 Six Hours of Mt. Hood MTB XC Scott Kelly
8 Mt. Tabor Series Donald Newlands
14 Tuesday PIR: June Series Standings Jason Clark
49 Tuesday PIR Sam Shiffman
5 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Nora Panoscha
16 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Einar Traa
15 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Terry Atwood
14 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Russ Patterson
13 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Malcolm Johnson
12 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Russell Speirn
5 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Scott Kelly
3 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Mark Hildebrandt
18 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Donald Newlands
16 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Claire Chasse
24 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings
27 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings
20 Portland Short Track Series MTB STXC Donald Newlands
13 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Katie Castle
5 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Ian Panoscha
14 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Brandon Cornejo
29 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Gerardo Perez
8 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Juergen Panoscha
9 Portland Short Track Series MTB STXC Ian Panoscha
24 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Mark Castle
10 Monday PIR: June Series Standings Megan Mills
16 Monday PIR Brion Barnett
9 Portland Short Track Series MTB STXC Juergen Panoscha
8 Portland Short Track Series MTB STXC Brandon Cornejo
13 Portland Short Track Series MTB STXC Russ Patterson
12 Portland Short Track Series MTB STXC Malcolm Johnson
7 Portland Short Track Series MTB STXC Russell Speirn
6 Portland Short Track Series MTB STXC Mark Hildebrandt
2 Portland Short Track Series MTB STXC Scott Kelly
14 Portland Short Track Series MTB STXC Katie Castle
6 Portland Short Track Series MTB STXC Nora Panoscha
10 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Donald Newlands
18 Laurelhurst Dentistry (Rainier) Road Race- Women's OBRA Championship RR Sean Bergman
13 Mt. Tabor Circuit Race Einar Traa
5 Fast Twitch Fridays: June Series Standings Jason Clark
2 Fast Twitch Fridays Jason Clark
17 Mt. Tabor Series Donald Newlands
9 Mt. Tabor Series Einar Traa
19 Mt. Tabor Series Brion Barnett
6 Tuesday PIR Jason Clark
57 Tuesday PIR Brett Kirby
4 Portland Short Track Series MTB STXC Mark Hildebrandt
6 Portland Short Track Series MTB STXC Juergen Panoscha
10 Portland Short Track Series MTB STXC Brandon Cornejo
10 Portland Short Track Series MTB STXC Russell Speirn
3 Monday PIR: Series Standings Megan Mills
9 Portland Short Track Series MTB STXC Terry Atwood
3 Portland Short Track Series MTB STXC Nora Panoscha
6 Portland Short Track Series MTB STXC Ian Panoscha
15 Portland Short Track Series MTB STXC Russ Patterson
16 Portland Short Track Series MTB STXC Einar Traa
10 Portland Short Track Series MTB STXC Donald Newlands
12 Portland Short Track Series MTB STXC Malcolm Johnson
3 Mary's Peak Hillclimb Sean Bergman
39 Mary's Peak Hillclimb: Combined Sean Bergman
3 Fast Twitch Fridays Jason Clark
8 Mt. Tabor Series Einar Traa
10 Tuesday PIR Jason Clark
11 Portland Short Track Series MTB STXC Russell Speirn
11 Portland Short Track Series MTB STXC Juergen Panoscha
22 Monday PIR Brian O'Grady
5 Monday PIR: Series Standings Megan Mills
6 Portland Short Track Series MTB STXC Ian Panoscha
8 Portland Short Track Series MTB STXC Nora Panoscha
9 Portland Short Track Series MTB STXC Claire Chasse
13 Portland Short Track Series MTB STXC Katie Castle
DNF Portland Short Track Series MTB STXC Donald Newlands
30 Portland Short Track Series MTB STXC Mark Chasse
1 Portland Short Track Series MTB STXC Donald Newlands
8 Portland Short Track Series MTB STXC Mark Hildebrandt
13 Portland Short Track Series MTB STXC Malcolm Johnson
14 Portland Short Track Series MTB STXC Russ Patterson
15 Portland Short Track Series MTB STXC Einar Traa
15 Portland Short Track Series MTB STXC Gerardo Perez
18 Portland Short Track Series MTB STXC Brandon Cornejo
2 Portland Short Track Series MTB STXC Scott Kelly
29 Montinore Road Race Erik Spillman
3 Alsea Falls MTB XC Brandon Cornejo
5 Alsea Falls MTB XC Gerardo Perez
10 Mt. Tabor Series Donald Newlands
10 Mt. Tabor Series Einar Traa
47 Tuesday PIR Craig Armstrong
15 Tuesday PIR Carl Dreyer
11 Tuesday PIR Lukas Hermes
12 Portland Short Track Series MTB STXC Malcolm Johnson
38 Monday PIR Erik Spillman
13 Portland Short Track Series MTB STXC Terry Atwood
14 Portland Short Track Series MTB STXC Russ Patterson
9 Portland Short Track Series MTB STXC Russell Speirn
4 Portland Short Track Series MTB STXC Mark Hildebrandt
31 Portland Short Track Series MTB STXC Mark Chasse
15 Portland Short Track Series MTB STXC Einar Traa
17 Portland Short Track Series MTB STXC Gerardo Perez
20 Portland Short Track Series MTB STXC Brandon Cornejo
9 Portland Short Track Series MTB STXC Juergen Panoscha
3 Monday PIR Megan Mills
6 Portland Short Track Series MTB STXC Ian Panoscha
12 Portland Short Track Series MTB STXC Katie Castle
13 Portland Short Track Series MTB STXC Mark Castle
6 Portland Short Track Series MTB STXC Nora Panoscha
3 Oregon Gran Fondo: Overall Team Sasha Lacey
3 Oregon Gran Fondo: Overall Team Lukas Hermes
3 Oregon Gran Fondo: Overall Team David McCasker
3 Oregon Gran Fondo: Overall Team Scott Kelly
3 Oregon Gran Fondo: Overall Team jamie cobb
3 Oregon Gran Fondo: Overall Team Samuel Shiffman
3 Oregon Gran Fondo: Overall Team Brion Barnett
10 Alpenrose Heartbreaker Russ Patterson
3 Oregon Gran Fondo: Overall Team Faber Austin
33 Hammer Velo Criterium Sean Bergman
11 Tuesday PIR Trevor Rice
9 Twilight TT Series Einar Traa
34 Twilight TT Series: Combined Einar Traa
9 Tuesday PIR: May Series Standings Trevor Rice
12 Twilight TT Series: May Series Standings Einar Traa
13 Tuesday PIR Lukas Hermes
5 Monday PIR Megan Mills
19 Monday PIR: May Series Standings John Tallyn
21 Sister's Stampede MTB XC Mark Castle
4 Sister's Stampede MTB XC Nora Panoscha
62 Sister's Stampede MTB XC Mark Chasse
29 Sister's Stampede MTB XC Mark Hildebrandt
9 Sister's Stampede MTB XC Ian Panoscha
7 Sister's Stampede MTB XC Brandon Cornejo
5 Sister's Stampede MTB XC Katie Castle
10 Sister's Stampede MTB XC Claire Chasse
19 Sister's Stampede MTB XC Juergen Panoscha
20 Bend Don't Brake Erik Spillman
7 Bend Don't Brake David McCasker
19 Bend Don't Brake David McCasker
38 Bend Don't Brake Erik Spillman
5 Alpenrose Thursday Series Einar Traa
4 Alpenrose Thursday Series Scott Winkels
7 Alpenrose Thursday Series Einar Traa
33 Tuesday PIR Sam Shiffman
54 Tuesday PIR Sean Bergman
42 Tuesday PIR Lukas Hermes
1 Tuesday PIR Trevor Rice
19 Monday PIR: Series Standings John Tallyn
13 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Lukas Hermes
DNF Banana Belt Series: Banana Belt 3 Sean Bergman
2 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Russ Patterson
6 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Scott Winkels
16 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Mark Chasse
8 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Trevor Rice
9 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Sam Shiffman
8 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Erik Spillman
3 Washougal XC at the MX - Race for the Future!: Wa. Student League Fundraiser Race MTB Brandon Cornejo
7 Alpenrose Thursday Series Einar Traa
15 Tuesday PIR Stan Gardner
52 Tuesday PIR Erik Spillman
10 Tuesday PIR Einar Traa
46 Tuesday PIR Sean Bergman
42 Tuesday PIR
8 Tuesday PIR John Tallyn
14 Monday PIR: Series Standings John Tallyn
70 Monday PIR Lukas Hermes
10 Monday PIR John Tallyn
DNF Banana Belt Series: Banana Belt 2 Megan Mills
6 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 David Bachman
2 Banana Belt Series: Banana Belt 2 jamie cobb
9 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Stan Gardner
1 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Donald Newlands
6 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Donald Newlands
10 Banana Belt Series: Banana Belt 2 David Bachman
1 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Trevor Rice
4 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Brandon Cornejo
3 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 jamie cobb
DNF Banana Belt Series: Banana Belt 2 John Tallyn
1 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Trevor Rice
12 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Stan Gardner
45 Tuesday PIR Kent Bond
8 Tuesday PIR John Tallyn
29 Monday PIR Lukas Hermes
7 Coast Hills Classic MTB XC Gerardo Perez
6 Banana Belt Series Donald Newlands
13 Banana Belt Series Stan Gardner
4 Banana Belt Series Russ Patterson
5 Banana Belt Series jamie cobb
7 Banana Belt Series David Bachman
2 Banana Belt Series Trevor Rice
18 Banana Belt Series Sam Shiffman
17 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Erik Spillman
1 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Donald Newlands
5 Banana Belt Series: Banana Belt 1 David Bachman
2 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Trevor Rice
16 Banana Belt Series Erik Spillman
26 Banana Belt Series Lukas Hermes
1 Willamette Gran Fondo: Medio Ed Rybak
44 Willamette Gran Fondo - Overall John Messman
5 Willamette Gran Fondo John Messman
4 Willamette Gran Fondo: Medio Leonard Cano
6 Eric Kautzky Memorial Track Race Malcolm Johnson
3 Fast Twitch Fridays Einar Traa
9 Alpenrose Thursday Series Einar Traa
6 Alpenrose Thursday Series Malcolm Johnson
10 Alpenrose Thursday Series Russ Patterson
74 Tuesday PIR William Laubernds
9 Tuesday PIR John Tallyn
9 Monday PIR Einar Traa
21 Monday PIR: April Series Standings Einar Traa
4 Bear Springs: MTB XC Mark Hildebrandt
6 Bear Springs: MTB XC Gerardo Dominguez
21 As the Raven Flies... only longer: Combined Trevor Rice
6 As the Raven Flies... only longer Russ Patterson
34 As the Raven Flies... only longer: Combined Russ Patterson
43 As the Raven Flies... only longer: Combined John Tallyn
4 Bear Springs: MTB STXC Javad Simonsen
4 As the Raven Flies... only longer Erik Spillman
4 As the Raven Flies... only longer Trevor Rice
9 As the Raven Flies... only longer John Tallyn
22 As the Raven Flies... only longer: Combined Erik Spillman
1 Rose Garden Circuit Race Russ Patterson
2 Rose Garden Circuit Race Einar Traa
74 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Russ Patterson
47 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Erik Spillman
61 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Trevor Rice
DNS Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Einar Traa
9 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Russ Patterson
10 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Erik Spillman
5 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Trevor Rice
2 Tuesday PIR Gerardo Perez
DNF Monday PIR John Tallyn
33 Monday PIR Lukas Hermes
25 Kings Valley Road Race Trevor Rice
5 Kings Valley Road Race Sasha Lacey
20 Kings Valley Road Race Sam Shiffman
42 Kings Valley Road Race Erik Spillman
46 Kings Valley Road Race David Bachman
DNF Kings Valley Road Race Ron Bennett
2 Kings Valley Road Race jamie cobb
19 Kings Valley Road Race Scott Kelly
2 Rose Garden Circuit Race Einar Traa
1 Rose Garden Circuit Race Russ Patterson
5 Mudslinger: MTB XC Brandon Cornejo
4 As the Raven Flies Russ Patterson
3 As the Raven Flies Trevor Rice
7 As the Raven Flies John Tallyn
43 As the Raven Flies: Combined Russ Patterson
63 As the Raven Flies: Combined John Tallyn
32 As the Raven Flies: Combined Trevor Rice
1 Rose Garden Circuit Race Russ Patterson
43 Gorge Roubaix Einar Traa
5 Cherry Pie Scott Kelly
19 Cherry Pie Trevor Rice
16 Cherry Pie David Bachman
20 Cherry Pie Stan Gardner
DNF Cherry Pie Scott Kelly
7 Cherry Pie Sasha Lacey
21 Cherry Pie Sam Shiffman
1 Cherry Pie jamie cobb
4 Cherry Pie Russ Patterson
30 Cherry Pie Noah Beggs
35 Cherry Pie Keegan O'Neill
26 Dirty Circles 3 Trevor Rice
35 Dirty Circles Trevor Rice
21 Dirty Circles 1 Trevor Rice
14 Echo Red to Red MTB XC Juergen Panoscha
22 Echo Red to Red MTB XC Mark Castle
209 Jack Frost TT: Combined Carl Dreyer
128 Jack Frost TT: Combined Trevor Rice
248 Jack Frost TT: Combined Einar Traa
221 Jack Frost TT: Combined Malcolm Johnson
124 Jack Frost TT: Combined Scott Kelly
117 Jack Frost TT: Combined Erik Spillman
205 Jack Frost TT: Combined Stan Gardner
47 Jack Frost TT Carl Dreyer
14 Jack Frost TT Einar Traa
13 Jack Frost TT Malcolm Johnson
16 Jack Frost TT Scott Kelly
21 Jack Frost TT Erik Spillman
20 Jack Frost TT Stan Gardner
8 Jack Frost TT Trevor Rice