Portland Velo Racing Team

Event Name
3 Alpenrose Six Day: Overall after day 4 Joseph Holcomb
3 Alpenrose Six Day Joseph Holcomb
16 Mt. Tabor Series Burk Webb
5 River City Bicycles Tuesday PIR Gerardo Perez
33 River City Bicycles Tuesday PIR Erik Spillman
19 Monday PIR Brian O'Grady
19 Monday PIR: June Series Standings Blair Cook
13 Six Hours of Mt. Hood Mark Castle
9 Six Hours of Mt. Hood Eileen Kelly-Foulston
15 Six Hours of Mt. Hood Brandon Cornejo
13 Six Hours of Mt. Hood Bridget Hildreth
9 Pickett's Charge Mark Hildebrandt
15 Six Hours of Mt. Hood Micah Sardell
6 Six Hours of Mt. Hood Russell Speirn
6 Six Hours of Mt. Hood Trevor Rice
9 Six Hours of Mt. Hood John Foulston
6 Fast Twitch Friday Russ Patterson
7 Mt. Tabor Series Joseph Holcomb
15 Mt. Tabor Series Burk Webb
10 Mt. Tabor Series Brian O'Grady
11 River City Bicycles Tuesday PIR Gerardo Perez
27 River City Bicycles Tuesday PIR Lukas Hermes
21 River City Bicycles Tuesday PIR Erik Spillman
6 Monday PIR Blair Cook
29 Portland Short Track Series Brandon Cornejo
15 Monday PIR: Series Standings Blair Cook
4 Portland Short Track Series Ian Panoscha
16 Portland Short Track Series Einar Traa
14 Portland Short Track Series Russ Patterson
8 Portland Short Track Series Mark Hildebrandt
7 Portland Short Track Series Russell Speirn
34 Portland Short Track Series Mark Castle
23 Portland Short Track Series Mark Chasse
6 Portland Short Track Series Katie Castle
7 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Russ Patterson
25 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Ryan Marquardt
19 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Erik Spillman
19 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Rob Thompson
11 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Trevor Rice
16 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Joseph Holcomb
10 Mt. Tabor Series Trevor Rice
36 River City Bicycles Tuesday PIR Lukas Hermes
5 River City Bicycles Tuesday PIR Blair Cook
9 River City Bicycles Tuesday PIR Ryan Marquardt
19 Monday PIR Burk Webb
21 Portland Short Track Series Mark Chasse
30 Portland Short Track Series Mark Castle
8 Portland Short Track Series Mark Hildebrandt
10 Portland Short Track Series Russell Speirn
10 Portland Short Track Series Katie Castle
15 Portland Short Track Series Einar Traa
4 Portland Short Track Series Claire Chasse
18 Portland Short Track Series Trevor Rice
13 Portland Short Track Series Russ Patterson
26 High Desert Omnium - Overall Standings: Road Race Erik Spillman
40 High Desert Omnium - Overall Standings: Time Trial: Combined Erik Spillman
11 High Desert Omnium: Time Trial Erik Spillman
9 Alpenrose Heartbreaker: Championship Points Race Russ Patterson
7 Alpenrose Heartbreaker: Championship Points Race Kenny Myers
16 High Desert Omnium: Criterium Erik Spillman
9 Thursday Track Russ Patterson
50 River City Bicycles Tuesday PIR Andrew Warren
31 River City Bicycles Tuesday PIR Erik Spillman
11 River City Bicycles Tuesday PIR Gerardo Perez
15 River City Bicycles Tuesday PIR Mike Heenan
9 Portland Short Track Series Mark Hildebrandt
5 Portland Short Track Series Katie Castle
10 Portland Short Track Series Russell Speirn
13 Portland Short Track Series Russ Patterson
40 Portland Short Track Series Mark Castle
16 Portland Short Track Series Trevor Rice
7 Portland Short Track Series Gerardo Perez
25 Portland Short Track Series Mark Chasse
4 Hammer Velo Criterium Trevor Rice
12 Thursday Track Russ Patterson
14 River City Bicycles Tuesday PIR Erik Spillman
9 Portland Short Track Series Russell Speirn
39 Portland Short Track Series Mark Castle
22 Portland Short Track Series Mark Chasse
3 Portland Short Track Series Katie Castle
13 Portland Short Track Series Russ Patterson
15 Portland Short Track Series Einar Traa
11 Portland Short Track Series Mark Hildebrandt
24 Oregon Gran Fondo Erik Spillman
5 Oregon Gran Fondo Cindy McCasker
1 Oregon Gran Fondo: Medio Jackie O'Grady
3 Oregon Gran Fondo Bridget Hildreth
40 Oregon Gran Fondo Steve Lamper
5 Oregon Gran Fondo John Messman
26 Oregon Gran Fondo Blair Cook
24 Oregon Gran Fondo Greg Steele
42 OBRA Team Time Trial: Combined Ed Rybak
1 OBRA Team Time Trial Ed Rybak
5 Fast Twitch Friday: May Series Standings Einar Traa
14 Thursday Track: May Series Standings Einar Traa
12 Thursday Track: May Series Standings Russ Patterson
DNF River City Bicycles Tuesday PIR Trevor Rice
7 River City Bicycles Tuesday PIR Collin Turner
13 River City Bicycles Tuesday PIR Gerardo Perez
9 River City Bicycles Tuesday PIR Jacob Smith
11 Monday PIR Brian O'Grady
18 Monday PIR Blair Cook
7 Monday PIR: May Series Standings Jacquelyn O'Grady
20 Monday PIR: May Series Standings Cindy McCasker
12 Monday PIR Trevor Rice
58 Hutch's Twilight TT Eddy Championship: Combined Einar Traa
8 Sister's Stampede XC Russell Speirn
43 Sister's Stampede XC Mark Chasse
23 Sister's Stampede XC Steve Lamper
17 Sister's Stampede XC Juergen Panoscha
16 Sister's Stampede XC Mark Castle
6 Sister's Stampede XC Katie Castle
7 Sister's Stampede XC Claire Chasse
4 Sister's Stampede XC Nora Panoscha
7 Sister's Stampede XC Ian Panoscha
2 Hutch's Twilight TT Eddy Championship Einar Traa
5 Hutch's Twilight TT Eddy Championship Russ Patterson
12 Hutch's Twilight TT Eddy Championship Ed Rybak
3 Hutch's Twilight TT Eddy Championship Ed Rybak
38 Hutch's Twilight TT Eddy Championship: Combined Russ Patterson
36 Sister's Stampede XC Mark Hildebrandt
34 Hutch's Twilight TT Eddy Championship: Combined Ed Rybak
45 Hutch's Twilight TT Eddy Championship: Combined Ed Rybak
8 Bend Don't Brake Erik Spillman
9 Thursday Track Einar Traa
8 Thursday Track Russ Patterson
10 River City Bicycles Tuesday PIR Gerardo Perez
26 River City Bicycles Tuesday PIR Erik Spillman
9 River City Bicycles Tuesday PIR Trevor Rice
7 Monday PIR Jacquelyn O'Grady
27 Monday PIR Brian O'Grady
5 Monday PIR: Series Standings Jacquelyn O'Grady
18 Monday PIR Blair Cook
18 Monday PIR: Series Standings Cindy McCasker
10 Thursday Track Einar Traa
9 Thursday Track Russ Patterson
14 Monday PIR Trevor Rice
6 Monday PIR: Series Standings Jacquelyn O'Grady
14 Monday PIR: Series Standings Cindy McCasker
21 Sun Forest Construction Chainbreaker Brandon Cornejo
5 Fast Twitch Friday Einar Traa
14 Thursday Track Einar Traa
12 Thursday Track Russ Patterson
27 River City Bicycles Tuesday PIR Lukas Hermes
23 Monday PIR Special Try Bike Racing Day Brian O'Grady
16 Monday PIR Special Try Bike Racing Day Trevor Rice
10 Monday PIR Special Try Bike Racing Day Cindy McCasker
4 Monday PIR Special Try Bike Racing Day Jacquelyn O'Grady
13 Coast Hills Classic Gerardo Dominguez
35 As the Raven Flies.... Only Longer: Combined Russ Patterson
4 As the Raven Flies.... Only Longer Terry Atwood
13 As the Raven Flies.... Only Longer: Combined Erik Spillman
46 As the Raven Flies.... Only Longer: Combined Terry Atwood
41 As the Raven Flies.... Only Longer: Combined Ed Rybak
3 Montinore Road Race pb Team Oregon Jacquelyn O'Grady
1 Montinore Road Race pb Team Oregon Megan Mills
3 As the Raven Flies.... Only Longer Erik Spillman
4 As the Raven Flies.... Only Longer Russ Patterson
12 Montinore Road Race pb Team Oregon Trevor Rice
9 Montinore Road Race pb Team Oregon John Foulston
3 As the Raven Flies.... Only Longer Ed Rybak
11 River City Bicycles Tuesday PIR Gerardo Perez
16 Monday PIR: April Series Standings Lukas Hermes
3 Monday PIR: April Series Standings Trevor Rice
41 Monday PIR Brian O'Grady
29 Monday PIR Blair Cook
1 Monday PIR Trevor Rice
13 Monday PIR: April Series Standings Jacquelyn O'Grady
13 Monday PIR Cindy McCasker
9 Monday PIR Jacquelyn O'Grady
12 Bear Springs - XC Mark Hildebrandt
9 Bear Springs - XC Russell Speirn
20 River City Bicycles Tuesday PIR Gerardo Perez
13 River City Bicycles Tuesday PIR Trevor Rice
10 Monday PIR Lukas Hermes
12 Monday PIR Jacquelyn O'Grady
16 Monday PIR Brian O'Grady
15 Monday PIR Brian O'Grady
16 Barton Park Circuit Race Erik Spillman
2 Barton Park Circuit Race Cindy McCasker
16 Barton Park Circuit Race Trevor Rice
8 As The Raven Flies Russ Patterson
1 As The Raven Flies Rob Annen
3 As The Raven Flies Ed Rybak
54 As The Raven Flies: Combined Russ Patterson
5 As The Raven Flies: Combined Rob Annen
63 As The Raven Flies: Combined Ed Rybak
3 Mudslinger Bridget Hildreth
DQ King's Valley Road Race presented by Hop Valley Brewing Co. Trevor Rice
18 King's Valley Road Race presented by Hop Valley Brewing Co. Erik Spillman
4 King's Valley Road Race presented by Hop Valley Brewing Co. Russ Patterson
21 King's Valley Road Race presented by Hop Valley Brewing Co. Jacquelyn O'Grady
17 Cherry Pie Sasha Lacey
32 Cherry Pie Blair Cook
10 Cherry Pie Donovan Stewart
9 Cherry Pie Steve Lamper
3 Cherry Pie Russ Patterson
1 Cherry Pie Bridget Hildreth
1 Cherry Pie Jacquelyn O'Grady
DNF Cherry Pie Ron Bennett
22 Dirty Circles 3 Stan Gardner
3 Dirty Circles 3 Sasha Lacey
17 Dirty Circles 3 Donovan Stewart
14 Dirty Circles 3 Blair Cook
2 Dirty Circles 3 Trevor Rice
1 Dirty Circles 3: Hot Spots Trevor Rice
31 Dirty Circles 2 Blair Cook
18 Dirty Circles 2 Donovan Stewart
15 Dirty Circles 2 Stan Gardner
41 Dirty Circles 2 Ron Bennett
17 Dirty Circles 1 Stan Gardner
31 Dirty Circles Blair Cook
28 Dirty Circles Donovan Stewart
20 Dirty Circles Stan Gardner
6 Dirty Circles Sasha Lacey
1 Dirty Circles Trevor Rice
27 Dirty Circles Cindy McCasker
51 Dirty Circles Ron Bennett
41 Dirty Circles 1 Erik Spillman
32 Dirty Circles 1 Steven Russell
34 Dirty Circles 1 Donovan Stewart
18 Dirty Circles 1 Cindy McCasker
1 Dirty Circles 1 Trevor Rice
23 Dirty Circles 1 Sasha Lacey
25 Dirty Circles 1 Ron Bennett
11 Echo Red to Red XC Russell Speirn
12 Jack Frost TT Russ Patterson
20 Jack Frost TT Einar Traa
21 Jack Frost TT Burk Webb
8 Jack Frost TT Trevor Rice
27 Jack Frost TT Terry Atwood
22 Jack Frost TT Stan Gardner
21 Jack Frost TT Ed Rybak
17 Jack Frost TT Erik Spillman
15 Jack Frost TT Dan Handorff
145 Jack Frost TT: Combined Russ Patterson
150 Jack Frost TT: Combined Burk Webb
53 Jack Frost TT: Combined Trevor Rice
238 Jack Frost TT: Combined Terry Atwood
208 Jack Frost TT: Combined Stan Gardner
205 Jack Frost TT: Combined Ed Rybak
175 Jack Frost TT: Combined Erik Spillman
153 Jack Frost TT: Combined Dan Handorff
276 Jack Frost TT: Combined Einar Traa