2017 OBRA Hillclimb Time Trial Championship Start List

Scott Jones

July 15, 2017 at 4:50 PM

Here are the start times for the Hillclimb Time Trial Championship tomorrow
on Mt Hood. If you are a one-day license racer, you will need to arrive
before 9:45 to pick up your race number. The road is open, clean, and we
are ready to have a wonderful race tomorrow. Temps will be perfect for
racing!

If you have any questions, please email or call me at the number listed
below.

*START LIST*
TIME FIRST NAME LAST NAME TEAM AGE CATEGORY
10:00:00 Fu Gui Slawta Land Shark 11 Junior Men
10:00:30 Alexander Vogs BBC Bike Gallery Continental 12 Junior Men
10:01:00 Mulu Slawta Land Shark 13 Junior Men
10:01:30 Luke Bolt JoeFroyo p/b Old Town Bicycle 17 Junior Men
10:02:00
10:02:30
10:03:00
10:03:30 Flo Leibowitz Corvallis Cyclery Racing 66 Women 60+
10:04:00
10:04:30
10:05:00 Aleson Macfarlane Sorella Forte p/b St Honoré Bakery 56 Women
55-59
10:05:30 Myra Klettke bicycleattorney.com 57 Women 55-59
10:06:00
10:06:30
10:07:00 Jodie Bolt U.S. Military Endurance Sports / Old Town Bicycle 54 Women
50-54
10:07:30 Jenny Slawta Land Shark 53 Women 50-54
10:08:00
10:08:30
10:09:00 Sherri Rohlf Sorella Forte p/b St Honoré Bakery 45 Women 45-49
10:09:30
10:10:00
10:10:30 Juliet Hochman 50 Women Cat 4
10:11:00 Stephanie Wilson 41 Women Cat 4
10:11:30
10:12:00
10:12:30 Lori Brault 46 Women Cat 3
10:13:00
10:13:30
10:14:00 Rachel Lee Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 28 Women
Category 1/2
10:14:30 Anne Davis Usher Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 38 Women
Category 1/2
10:15:00 Kristina Hughes Therapeutic Associates Racing p/b Pacific
Office 46 Women
Category 1/2
10:15:30
10:16:00
10:16:30
10:17:00 Loren Russell 75 Men 65+
10:17:30 Tom Kelly 65 Men 65+
10:18:00 Edward Lanton 67 Men 65+
10:18:30 Randy Bowman 67 Men 65+
10:19:00 Rob Waldman Word-RCB by Cyclisme 66 Men 65+
10:19:30 Jeff Golden Hutch's Bend Dental 66 Men 65+
10:20:00
10:20:30
10:21:00
10:21:30 Steve Gerdemann Team Revenge Cycling & Racing (RCR) 67 Men 60-64
10:22:00 Chris Marks Multnomah Athletic Club 61 Men 60-64
10:22:30 David Zimbelman 63 Men 60-64
10:23:00 Diane Paxson 60 Men 60-64
10:23:30
10:24:00
10:24:30
10:25:00 Jens Heycke 56 Men 55-59
10:25:30 John Slawta Land Shark 56 Men 55-59
10:26:00 Jonathan Lyons Hammer Velo 59 Men 55-59
10:26:30 Peter Serrurier 59 Men 55-59
10:27:00 Jonathan Sharp 55 Men 55-59
10:27:30 Alan Whitney Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 57 Men
55-59
10:28:00 Jim Fox bicycleattorney.com 59 Men 55-59
10:28:30 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 55 Men
55-59
10:29:00 Kerry Farrell 57 Men 55-59
10:29:30 Ian Gibson Dialed Cycling Team 56 Men 55-59
10:30:00
10:30:30
10:31:00
10:31:30 Todd Hamina 51 Men 50-54
10:32:00 Bryan McBride 55 Men 50-54
10:32:30 Tony Coca Oregon 54 Men 50-54
10:33:00 Dan Packman Audi 53 Men 50-54
10:33:30 Eric Martin Fulcrum Properties/WebCyclery 51 Men 50-54
10:34:00 Joel Blatt 51 Men 50-54
10:34:30 Andrew LaVeine Audi 50 Men 50-54
10:35:00
10:35:30
10:36:00
10:36:30 Ron Babcock 47 Men 45-49
10:37:00 Joseph Tysoe Portland Velo Racing 46 Men 45-49
10:37:30 David Hart Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 48 Men
45-49
10:38:00
10:38:30
10:39:00 Andre Vogs BBC Bike Gallery Continental 44 Men 40-44
10:39:30
10:40:00
10:40:30 Fred Russell 53 Men Cat 5
10:41:00 Michael Khamsot Grouptrail Cycling 41 Men Cat 5
10:41:30 Philip Pittsenbarger 35 Men Cat 5
10:42:00 David Johnson Nagev Cycling 34 Men Cat 5
10:42:30 Jordan Boutilier 38 Men Cat 5
10:43:00 Alex Martin WebCyclery.com 19 Men Cat 5
10:43:30 Stephen Bartnikowski 37 Men Cat 5
10:44:00
10:44:30
10:45:00
10:45:30 Norman Swygert Team Planet X USA p/b Xiologix 48 Men Cat 4
10:46:00 Tyler Thessin Portland Velo Racing 52 Men Cat 4
10:46:30 Zachary Conklin bicycleattorney.com 24 Men Cat 4
10:47:00 Marcus Farris US Military Endurance Sports 27 Men Cat 4
10:47:30 Zachary hibbs Team Cycle Sport 25 Men Cat 4
10:48:00 John Adams Capitol Velo 34 Men Cat 4
10:48:30
10:49:00
10:49:30
10:50:00 Bukie Mabayoje BBC Bike Gallery Continental 55 Men Cat 3
10:50:30 Matt Bloom Byzick + Company Cycling 27 Men Cat 3
10:51:00 Josh Mitchell Trailhead Coffee Roasters 30 Men Cat 3
10:51:30 Aaron McClintock Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office
31 Men Cat 3
10:52:00 Isaac Tarter 32 Men Cat 3
10:52:30 Grant Headley Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 31 Men Cat 3
10:53:00
10:53:30
10:54:00
10:54:30 Daniel Lincoln Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 37 Men Cat 1/2
10:55:00 Jonathan Myers Team S+M 50 Men Cat 1/2
10:55:30 Brad Carpenter Cinch Cycling 36 Men Cat 1/2
10:56:00 Andrew Coe River City Bicycles 36 Men Cat 1/2
10:56:30
10:57:00
10:57:30
10:58:00
10:58:30
10:59:00
10:59:30
11:00:00 Jodie Bolt U.S. Military Endurance Sports / Old Town Bicycle 54 Women
Cat 3

*Thank you,*

*Scott Jones*
*Sam Barlow High School *
*Head Coach - Track & Field *
*971.998.2132* <971.998.2132>

*Go Bruins!*

*Confidentiality Notice* : This email message may contain confidential
and/or privileged information. Please do not copy or forward it without the
acknowledgment and express permission of the sender.