River City Bicycles

Event Category Name
45 Portland Cup (USGP) UCI races Elite Men Davy Yeater
3 Portland Cup (USGP) UCI races Elite Masters Tim Butler
12 Portland Cup (USGP) UCI races Elite Women Emily VanMeter
11 Portland Cup (USGP) UCI races Elite Women Wendy Williams
6 Portland Cup (USGP) Beginner/Category C Christian Martin
62 Portland Cup (USGP) Single Speed Eddie Wang
51 Portland Cup (USGP) Masters 45+ Chipp Ross
6 Portland Cup (USGP) Elite Masters Tim Butler
13 Portland Cup (USGP) Elite Women Emily VanMeter
11 Portland Cup (USGP) Elite Women Wendy Williams
48 Portland Cup (USGP) Elite Men Ryan Weaver
44 Portland Cup (USGP) Elite Men Davy Yeater
12 Portland Cup (USGP) Beginner/C Christian Martin
5 Portland Cup (USGP) Single Speed Ian Brown
9 Portland Cup (USGP) Single Speed Leland Gilmore
11 Portland Cup (USGP) Single Speed Alex Criss
6 Psycho Cross #4: Series Standings Men A Ian Brown
DNF Psycho Cross #4 Men A Davy Yeater
13 Psycho Cross #4: Series Standings Men A Seth Patla
8 Psycho Cross #4: Series Standings Men A Kelly Ryan
6 Psycho Cross #4 Men A Kelly Ryan
5 Psycho Cross #4 Men A Ian Brown
11 Kruger's Crossing Cyclocross Category A Kelly Ryan
13 Kruger's Crossing Cyclocross Category A Tim Butler
16 Kruger's Crossing Cyclocross Category A Seth Patla
8 Kruger's Crossing Cyclocross Category A Ryan Weaver
5 Kruger's Crossing Cyclocross Category A Davy Yeater
2 Kruger's Crossing Cyclocross Women A Wendy Williams
1 Kruger's Crossing Cyclocross Women A Emily VanMeter
9 Kruger's Crossing Cyclocross Women Masters 35+ Dawn Guildner
1 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed Seth Patla
28 Kruger's Crossing Cyclocross Category B Doug Moak
4 Kruger's Crossing Cyclocross Category B Jason Borum
63 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ C Dave Wingard
40 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ C Jason Bietz
54 Kruger's Crossing Cyclocross Category C Jesse Fairbank
45 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed Eddie Wang
7 Psycho Cross #3: Series Standings Men A Seth Patla
103 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ C Dave Wingard
3 Cross Crusade #8/OBRA Championships Women A Emily VanMeter
4 Cross Crusade #8/OBRA Championships Junior Women Denise Bosak
71 Cross Crusade #8/OBRA Championships Singlespeed Eddie Wang
14 Cross Crusade #8/OBRA Championships Singlespeed Leland Gilmore
7 Cross Crusade #8/OBRA Championships Singlespeed Seth Patla
6 Cross Crusade #8/OBRA Championships Singlespeed Alex Criss
78 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category B Doug Moak
30 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category B Jason Borum
24 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 50+ Richard Potestio
19 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 50+ Mark Ontiveros
16 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 50+ Dave Guettler
2 Cross Crusade #8/OBRA Championships Women A Wendy Williams
69 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ B Matthew Klahn
13 Cross Crusade #8/OBRA Championships Unicycle Seth Patla
42 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ C Bob Williams
DNF Cross Crusade #8/OBRA Championships Category C Jesse Fairbank
36 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category C Christian Martin
12 Cross Crusade #8/OBRA Championships Clydesdale Chipp Ross
24 Cross Crusade #8/OBRA Championships: Age Graded Results for BAR/Championships Masters 50+ Richard Potestio
19 Cross Crusade #8/OBRA Championships: Age Graded Results for BAR/Championships Masters 50+ Mark Ontiveros
16 Cross Crusade #8/OBRA Championships: Age Graded Results for BAR/Championships Masters 50+ Dave Guettler
32 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category A Seth Patla
31 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category A Kelly Ryan
27 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category A Jason Riffle
19 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category A Davy Yeater
13 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category A Ryan Weaver
2 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ A Tim Butler
15 Cross Crusade #8/OBRA Championships Women A Brigette Brown
4 Cross Crusade #8/OBRA Championships Women A Megan Faris
24 Cross Crusade #8/OBRA Championships Women Beginner Adriana Brandner
75 Cross Crusade #7 Singlespeed Eddie Wang
17 SSCXWC Qualifier TT SINGLE SPEED MEN Ryan Weaver
30 SSCXWC Qualifier TT SINGLE SPEED MEN Davy Yeater
33 SSCXWC Qualifier TT SINGLE SPEED MEN Spencer Moersfelder
62 SSCXWC Qualifier TT SINGLE SPEED MEN Jason Borum
70 SSCXWC Qualifier TT SINGLE SPEED MEN Seth Patla
DNS SSCXWC Qualifier TT SINGLE SPEED MEN Kelly Ryan
2 SSCXWC Qualifier TT Single Speed Women Emily VanMeter
8 SSCXWC Qualifier TT Single Speed Women Megan Faris
11 SSCXWC Qualifier TT Single Speed Women Wendy Williams
28 SSCXWC Qualifier TT Single Speed Women Amy Christie
13 Cross Crusade #7 Clydesdale Chipp Ross
15 Cross Crusade #7 Category C Christian Martin
93 Cross Crusade #7 Category C Jesse Fairbank
135 Cross Crusade #7 Masters 35+ C Dave Wingard
15 Cross Crusade #7 Unicycle Seth Patla
26 Cross Crusade #7 Masters 35+ B Richard Slingsby
10 Cross Crusade #7 Masters 50+ Dave Guettler
22 Cross Crusade #7 Masters 50+ Richard Potestio
24 SSCXWC Single Speed Women Amy Christie
7 SSCXWC Single Speed Women Emily VanMeter
3 SSCXWC Single Speed Women Megan Faris
2 SSCXWC Single Speed Women Wendy Williams
85 SSCXWC SINGLE SPEED MEN Jason Borum
56 SSCXWC SINGLE SPEED MEN Ryan Weaver
47 SSCXWC SINGLE SPEED MEN Kelly Ryan
36 SSCXWC SINGLE SPEED MEN Spencer Moersfelder
11 SSCXWC SINGLE SPEED MEN Seth Patla
47 Cross Crusade #7 Category A Kelly Ryan
24 Cross Crusade #7 Category A Ryan Weaver
14 Cross Crusade #7 Category A Davy Yeater
47 Cross Crusade #7 Masters 35+ A Bret Berner
20 Cross Crusade #7 Masters 35+ A Brody Anderson
1 Cross Crusade #7 Masters 35+ A Tim Butler
84 Cross Crusade #7 Singlespeed Evan Hylland
3 Cross Crusade #7 Junior Women Denise Bosak
68 Cross Crusade #7 Singlespeed Jeb Beatty
25 Cross Crusade #7 Singlespeed Jason Borum
8 Cross Crusade #7 Singlespeed Alex Criss
6 Cross Crusade #7 Singlespeed Seth Patla
76 Cross Crusade #7 Category B Doug Moak
18 Cross Crusade #7 Women A Betsy Platt
7 Cross Crusade #7 Women A Emily VanMeter
6 Cross Crusade #7 Women A Brigette Brown
4 Cross Crusade #7 Women A Megan Faris
2 Cross Crusade #7 Women A Wendy Williams
36 Cross Crusade #6 Masters 35+ A Bret Berner
9 Cross Crusade #6 Clydesdale Chipp Ross
107 Cross Crusade #6 Category C Dylan Herbert
47 Cross Crusade #6 Masters 35+ C Jason Bietz
117 Cross Crusade #6 Masters 35+ C Dave Wingard
15 Cross Crusade #6 Category A Ryan Weaver
70 Cross Crusade #6 Masters 35+ B Richard Slingsby
9 Cross Crusade #6 Masters 50+ Mark Ontiveros
35 Cross Crusade #6 Masters 50+ Dean Lucas
23 Cross Crusade #6 Category B Jason Borum
79 Cross Crusade #6 Category B Doug Moak
5 Cross Crusade #6 Singlespeed Seth Patla
66 Cross Crusade #6 Singlespeed Jeb Beatty
69 Cross Crusade #6 Singlespeed Evan Hylland
70 Cross Crusade #6 Singlespeed Eddie Wang
61 Cross Crusade #6 Beginner Women Adriana Brandner
1 Cross Crusade #6 Women A Emily VanMeter
14 Cross Crusade #6 Women A Betsy Platt
20 Cross Crusade #6 Women A Megan Faris
DNF Cross Crusade #6 Category A Tyler Green
DNF Cross Crusade #6 Category A Davy Yeater
42 Cross Crusade #6 Category A Spencer Moersfelder
35 Cross Crusade #6 Category A Seth Patla
23 Cross Crusade #6 Category A Leland Gilmore
20 Cross Crusade #6 Category A Jason Riffle
19 Cross Crusade #6 Category A Kelly Ryan
49 Cross Crusade #5 Women Beginner Pamela Guettler
31 Cross Crusade #5 Masters 35+ C Jason Bietz
25 Cross Crusade #5 Women A Betsy Platt
23 Cross Crusade #5 Women A Brigette Brown
3 Cross Crusade #5 Women A Megan Faris
2 Cross Crusade #5 Women A Emily VanMeter
1 Cross Crusade #5 Women A Wendy Williams
52 Cross Crusade #5 Women Beginner Blair Anderson
20 Cross Crusade #5 Women Beginner Adriana Brandner
20 Cross Crusade #5 Masters 50+ Richard Potestio
10 Cross Crusade #5 Masters 50+ Dave Guettler
6 Cross Crusade #5 Masters 50+ Mark Ontiveros
55 Cross Crusade #5 Single Speed Jeb Beatty
54 Cross Crusade #5 Single Speed Dani Dance
50 Cross Crusade #5 Single Speed Eddie Wang
16 Cross Crusade #5 Single Speed Alex Criss
6 Cross Crusade #5 Single Speed Seth Patla
52 Cross Crusade #5 Category B Doug Moak
32 Cross Crusade #5 Category B Jason Borum
9 Cross Crusade #5 Category A Davy Yeater
21 Cross Crusade #5 Category A Leland Gilmore
25 Cross Crusade #5 Category A Ryan Weaver
28 Cross Crusade #5 Category A Kelly Ryan
35 Cross Crusade #5 Category A Seth Patla
3 Cross Crusade #5 Masters 35+ A Tim Butler
37 Cross Crusade #5 Masters 35+ A Bret Berner
12 Cross Crusade #5 Category C Christian Martin
7 Cross Crusade #5 Clydesdale Chipp Ross
9 Cross Crusade #4 Singlespeed Seth Patla
68 Cross Crusade #4 Category B Doug Moak
29 Cross Crusade #4 Category B Jason Borum
47 Cross Crusade #4 Masters 35+ C Dave Wingard
23 Cross Crusade #4 Masters 35+ C Jason Bietz
8 Cross Crusade #4 Category C Christian Martin
11 Cross Crusade #4 Masters 50+ Richard Potestio
DNF Cross Crusade #4 Masters 35+ B Brad Ross
45 Cross Crusade #4 Masters 35+ B Michael Adamson
39 Cross Crusade #4 Masters 35+ B Richard Slingsby
13 Cross Crusade #4 WomenA Brigette Brown
11 Cross Crusade #4 WomenA Betsy Platt
3 Cross Crusade #4 WomenA Megan Faris
2 Cross Crusade #4 WomenA Emily VanMeter
1 Cross Crusade #4 WomenA Wendy Williams
34 Cross Crusade #4 Masters 35+ A Bret Berner
2 Cross Crusade #4 Masters 35+ A Tim Butler
DNF Cross Crusade #4 Category A Seth Patla
36 Cross Crusade #4 Category A Leland Gilmore
28 Cross Crusade #4 Category A Jason Riffle
26 Cross Crusade #4 Category A Kelly Ryan
25 Cross Crusade #4 Category A Davy Yeater
24 Cross Crusade #4 Category A Ryan Weaver
12 Cross Crusade #4 Singlespeed Alex Criss
47 Cross Crusade #3 Masters 35+ A Bret Berner
3 Cross Crusade #3 Masters 35+ A Tim Butler
10 Cross Crusade #3 Junior Women Haley Guettler
26 Cross Crusade #3 Women Beginner Adriana Brandner
22 Cross Crusade #3 Masters Women 35+ Dawn Guildner
3 Cross Crusade #3 Masters Women 45+ Julia Bestland
DNF Cross Crusade #3 Women A Brigette Brown
14 Cross Crusade #3 Women A Betsy Platt
5 Cross Crusade #3 Women A Megan Faris
4 Cross Crusade #3 Women A Emily VanMeter
1 Cross Crusade #3 Women A Wendy Williams
DNF Cross Crusade #3 Category A Alex Criss
57 Cross Crusade #3 Category A Seth Patla
34 Cross Crusade #3 Category A Ryan Weaver
32 Cross Crusade #3 Category A Kelly Ryan
29 Cross Crusade #3 Category A Leland Gilmore
24 Cross Crusade #3 Category A Jason Riffle
20 Cross Crusade #3 Category A Davy Yeater
DNF Cross Crusade #3 Category C Christian Martin
DNF Cross Crusade #3 Masters 35+ B Richard Slingsby
73 Cross Crusade #3 Singlespeed Eddie Wang
23 Cross Crusade #3 Singlespeed Ryan Weaver
5 Cross Crusade #3 Singlespeed Alex Criss
3 Cross Crusade #3 Singlespeed Seth Patla
81 Cross Crusade #3 Category B Doug Moak
20 Cross Crusade #3 Category B Jason Borum
34 Cross Crusade #3 Masters 35+ A Brody Anderson
32 Cross Crusade #3 Masters 35+ C Bob Williams
39 Cross Crusade #3 Masters 35+ C Jason Bietz
91 Cross Crusade #3 Masters 35+ C Dave Wingard
6 Cross Crusade #3 Masters 50+ Dave Guettler
11 Cross Crusade #3 Masters 50+ Mark Ontiveros
17 Cross Crusade #3 Masters 50+ Richard Potestio
14 Cross Crusade #3 Clydesdale Chipp Ross
DNF Cross Crusade #3 Masters 35+ B Brad Ross
4 Psycho Cross #2 Men A Seth Patla
40 Cross Crusade #2 Category A Leland Gilmore
3 Cross Crusade #2 Women A Emily VanMeter
4 Cross Crusade #2 Women A Brigette Brown
5 Cross Crusade #2 Women A Megan Faris
17 Cross Crusade #2 Women A Betsy Platt
2 Cross Crusade #2 Masters Women 45+ Julia Bestland
20 Cross Crusade #2 Masters Women 35+ Dawn Guildner
26 Cross Crusade #2 Beginner Women Adriana Brandner
7 Cross Crusade #2 Junior Women Denise Bosak
1 Cross Crusade #2 Masters 35+ A Tim Butler
53 Cross Crusade #2 Masters 35+ A Bret Berner
DNF Cross Crusade #2 Masters 35+ A Brody Anderson
20 Cross Crusade #2 Category A Davy Yeater
26 Cross Crusade #2 Category A Kelly Ryan
29 Cross Crusade #2 Category A Jason Riffle
35 Cross Crusade #2 Category A Seth Patla
1 Cross Crusade #2 Women A Wendy Williams
57 Cross Crusade #2 Category B Andy Letourneau
DNF Cross Crusade #2 Category A Alex Criss
14 Cross Crusade #2 Category C Christian Martin
76 Cross Crusade #2 Category B Doug Moak
DNF Cross Crusade #2 Clydesdale Chipp Ross
DNF Cross Crusade #2 Masters 35+ C Jason Bietz
DNF Cross Crusade #2 Masters 35+ C Bob Williams
37 Cross Crusade #2 Masters 35+ B Richard Slingsby
56 Cross Crusade #2 Masters 35+ B Matthew Klahn
7 Cross Crusade #2 Masters 50+ Dave Guettler
17 Cross Crusade #2 Masters 50+ Richard Potestio
5 Cross Crusade #2 Singlespeed Seth Patla
10 Cross Crusade #2 Singlespeed Alex Criss
66 Cross Crusade #2 Singlespeed Jeb Beatty
72 Cross Crusade #2 Singlespeed Eddie Wang
42 Cross Crusade #2 Category A Tyler Green
3 Heiser Farm Cross Singlespeed Eddie Wang
85 Cross Crusade #1 Singlespeed Jeb Beatty
52 Cross Crusade #1 Masters 35+ A Bret Berner
34 Cross Crusade #1 Masters 35+ A Derwyn Harris
1 Cross Crusade #1 Masters 35+ A Tim Butler
92 Cross Crusade #1 Category B Doug Moak
68 Cross Crusade #1 Category B Andy Letourneau
91 Cross Crusade #1 Singlespeed Eddie Wang
DNF Cross Crusade #1 Masters 35+ A Brody Anderson
31 Cross Crusade #1 Singlespeed Ryan Weaver
29 Cross Crusade #1 Singlespeed Alex Criss
16 Cross Crusade #1 Singlespeed Seth Patla
21 Cross Crusade #1 Beginner Women Adriana Brandner
8 Cross Crusade #1 Women A Emily VanMeter
6 Cross Crusade #1 Women A Brigette Brown
5 Cross Crusade #1 Women A Megan Faris
14 Cross Crusade #1 Masters 50+ Mark Ontiveros
10 Cross Crusade #1 Masters 50+ Dave Guettler
2 Cross Crusade #1 Masters 50+ Dean Lucas
82 Cross Crusade #1 Masters 35+ B Matthew Klahn
20 Cross Crusade #1 Category A Davy Yeater
29 Cross Crusade #1 Category A Kelly Ryan
30 Cross Crusade #1 Category A Tyler Green
31 Cross Crusade #1 Category A Seth Patla
33 Cross Crusade #1 Category A Jason Riffle
43 Cross Crusade #1 Category A Leland Gilmore
58 Cross Crusade #1 Category A Ryan Weaver
7 Cross Crusade #1 Category C Christian Martin
30 Cross Crusade #1 Master 35+ C Bob Williams
41 Cross Crusade #1 Master 35+ C Jason Bietz
132 Cross Crusade #1 Master 35+ C Dave Wingard
8 Cross Crusade #1 Clydesdale Chipp Ross
DNF Cross Crusade #1 Category A Alex Criss
13 Psycho Cross Men A Seth Patla
6 Psycho Cross Men A Ian Brown
8 Psycho Cross Men A Kelly Ryan
29 Battle at Barlow Category A Spencer Moersfelder
DNF Battle at Barlow Master 35+ A Derwyn Harris
15 Battle at Barlow Category A Tim Butler
19 Battle at Barlow Category A Tyler Green
3 Battle at Barlow Women A Brigette Brown
31 Battle at Barlow Category A Seth Patla
32 Battle at Barlow Category A Kelly Ryan
DNF Battle at Barlow Masters 50+ Dean Lucas
DNF Battle at Barlow Category A Jason Riffle
31 Battle at Barlow Category B Matthew Klahn
4 Battle at Barlow Singlespeed Seth Patla
25 Battle at Barlow Singlespeed Ryan Weaver
29 Battle at Barlow Singlespeed Eddie Wang
DNF Battle at Barlow Category A Ryan Weaver
8 Veloshop Rickreall Rampage Category A Jason Riffle
1 Veloshop Rickreall Rampage Women A Brigette Brown
7 Veloshop Rickreall Rampage Category A Kelly Ryan
4 Eugene Short Cross Series Men A Alex Criss
4 Vanport Kermesse Series 2 Men Cat A Ian Brown
3 Vanport Kermesse Series 2 Men Cat A Tim Butler
3 Hood River Double Cross #2 Women A Megan Faris
18 Hood River Double Cross #2 Mst B 35+ Brad Ross
18 Hood River Double Cross #2 Sr Men A Alex Criss
14 Hood River Double Cross #2 Sr Men A Ryan Weaver
DNF Hood River Double Cross #2 Sgl Speed Seth Patla
12 Hood River Double Cross #2 Sr Men A Seth Patla
1 Hood River Double Cross #2 Women A Brigette Brown
4 Hood River Double Cross #1 Men B Tyler Green
1 Hood River Double Cross #1 Women A Brigette Brown
4 Hood River Double Cross #1 Men C Christian Martin
21 Hood River Double Cross #1 Mst B 35+ Matthew Klahn
15 PIR September Handicap Series CATEGORY 1/2/3/4 Joshua Creem
7 Eugene Short Cross Series Men A Alex Criss
4 Vanport Kermesse Series 2 Mens Cat a Tim Butler
8 Vanport Kermesse Series 2 Men Cat B Leland Gilmore
3 Vanport Kermesse Series 2: Series Standings Women Brigette Brown
7 Vanport Kermesse Series 2: Series Standings Men A Davy Yeater
1 Vanport Kermesse Series 2 Women Sue Butler
2 Vanport Kermesse Series 2 Women Brigette Brown
6 Vanport Kermesse Series 2: Series Standings Men A Tim Butler
12 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Doug Wilmes
10 Kruger's Kermesse Farm Crit Mst Men 50+ Richard Potestio
DNF Kruger's Kermesse Farm Crit Mst Men 50+ Chipp Ross
29 Kruger's Kermesse Farm Crit Mst B 35 Brad Ross
9 Kruger's Kermesse Farm Crit Women A fiona graham
7 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Ryan Weaver
9 Mt Ashland Hillclimb/MTB Hillclimb Championships: Road Bikes: Combined Results by Time Combined Seth Patla
1 Mt Ashland Hillclimb/MTB Hillclimb Championships: Road Bikes Cat 3 Seth Patla
6 Kruger's Kermesse Farm Crit Women A Megan Faris
8 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Tim Butler
DNF Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Jason Riffle
22 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Kelly Ryan
16 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Davy Yeater
3 Pain on the Peak Sr Men A Ian Brown
10 Pain on the Peak Sr Men A Jason Riffle
DNF Pain on the Peak Mst B 35+ Richard Slingsby
1 Pain on the Peak Sgl Speed Seth Patla
5 Pain on the Peak Mst Men A Brody Anderson
8 Vanport Kermesse Series 2 Men A Davy Yeater
5 Vanport Kermesse Series 2 Women Brigette Brown
DNF Vanport Kermesse Series 2 Men Cat A Ian Brown
DNF Vanport Kermesse Series 2 Men Cat A Leland Gilmore
4 Vanport Kermesse Series 2 Men Cat A Davy Yeater
7 Vanport Kermesse Series 2 Men A Ian Brown
3 Vanport Kermesse Series 2 Men A Tim Butler
5 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Doug Wilmes
15 Kruger's Kermesse Farm Crit Mst Men 50 Richard Potestio
23 Kruger's Kermesse Farm Crit Men B Doug Moak
11 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Kelly Ryan
24 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Seth Patla
2 Kruger's Kermesse Farm Crit Women A Brigette Brown
8 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Ryan Weaver
11 Alpenrose Thursday Series Sr Men Kelly Ryan
13 Eugene Celebration Stage Race: Wolf Creek Road Race Pro 1/2 Men Jason Riffle
7 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Category Pro/1/2 Men Jason Riffle
5 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Combined Jason Riffle
5 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial Category Pro/1/2 Men Jason Riffle
12 Eugene Celebration Stage Race Pro 1/2 Men Jason Riffle
8 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Pro 1/2 Men Jason Riffle
8 Fast Twitch Fridays: August Series Sprinter Walton Brush
2 Alpenrose Thursday Series: August Series Cat 4 Walton Brush
8 Alpenrose Thursday Series: August Series Cat 3 Kelly Ryan
11 Alpenrose Thursday Series: August Series Sr Men Kelly Ryan
37 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Joshua Creem
34 Tuesday PIR Cat 3/4 Eddie Wang
24 Tuesday PIR: August Series Cat 1/2/3 Tim Butler
28 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
14 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Jason Riffle
6 Tuesday PIR: August Series Cat 3/4 Walton Brush
19 Tuesday PIR: August Series Cat 3/4 Justin Serna
18 Monday PIR: August Series MASTERS CATEGORY 1/2/3 Bret Berner
8 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Bret Berner
10 Monday PIR: August Series MASTERS CATEGORY 1/2/3 Tim Butler
10 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time Combined Tyler Green
14 Kruger's Kermesse Farm Crit Men B Doug Moak
4 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Kelly Ryan
10 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Tyler Green
5 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Ryan Weaver
9 Kruger's Kermesse Farm Crit Men B Joshua Creem
7 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time Combined Matthew Karre
3 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time Combined Seth Patla
10 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Doug Wilmes
12 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Davy Yeater
3 OBRA Hillclimb Championships Category 3 Men Matthew Karre
7 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Matthew Karre
3 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Seth Patla
2 Kruger's Kermesse Farm Crit Wmn A Brigette Brown
5 OBRA Hillclimb Championships Category 3 Men Tyler Green
1 OBRA Hillclimb Championships Category 3 Men Seth Patla
17 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Jason Riffle
15 Alpenrose Thursday Series Cat 1/2/3 Kelly Ryan
13 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
1 Tuesday PIR Cat 3/4 Walton Brush
15 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Ryan Weaver
4 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tim Butler
10 Monday PIR: Series Standings MASTERS CATEGORY 1/2/3 Tim Butler
8 OBRA Criterium Championships Cat 3 Joshua Creem
13 OBRA Criterium Championships Master Men 30-39 Joshua Creem
18 OBRA Criterium Championships Sr Men Kelly Ryan
13 OBRA Criterium Championships Sr Men Jason Riffle
18 Swan Island Criterium Men Pro 1/2 Jason Riffle
17 Swan Island Criterium Men 4 Alex Criss
4 Fast Twitch Fridays A Sprint Walton Brush
5 Alpenrose Thursday Series Cat 1/2/3 Kelly Ryan
12 Tuesday PIR Category 3/4 Men Joshua Creem
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 Men Tim Butler
32 Tuesday PIR Category 1/2/3 Men Bret Berner
39 Tuesday PIR Category 1/2/3 Men Jason Riffle
16 Monday PIR Masters Men Bret Berner
7 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time Combined Jason Riffle
5 OBRA Time Trial Championships Sr Men Jason Riffle
7 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Jason Riffle
8 Sunset Criterium Category 3 Men Seth Patla
16 Sunset Criterium Sr Men Davy Yeater
DNF Portland Twilight Criterium Cat 3 Joshua Creem
18 Portland Twilight Criterium Cat 3 Seth Patla
4 Portland Twilight Criterium Cat 3 Tyler Green
5 Portland Twilight Criterium Cat 3 Ian Brown
15 Portland Twilight Criterium Pro 1/2 Jason Riffle
39 Portland Twilight Criterium Pro 1/2 Kelly Ryan
DNF Portland Twilight Criterium Cat 3 Joe Dengel
3 Alpenrose Thursday Series Cat 3 Kelly Ryan
1 Alpenrose Thursday Series Cat 4/5 Walton Brush
19 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
21 Monday PIR Masters Men Bret Berner
2 OUCH: Combined Results by Time Combined Matthew Karre
12 High Desert Omnium: Road Race Cat 3 Seth Patla
42 OUCH: Combined Results by Time Combined Bob Williams
3 OUCH: Combined Results by Time Combined Tyler Green
22 High Desert Omnium: Road Race Cat 3 Joshua Creem
28 High Desert Omnium: Road Race P/1/2 Jason Riffle
5 OUCH Men Masters 45-59 Bob Williams
2 OUCH Men Cat 3 Tyler Green
1 OUCH Men Cat 3 Matthew Karre
2 OUCH Men Cat 1/2 Davy Yeater
6 OUCH: Combined Results by Time Combined Davy Yeater
30 High Desert Omnium: Time Trial Cat 4/5 Christian Martin
18 High Desert Omnium: Criterium P/1/2 Jason Riffle
8 High Desert Omnium: Criterium Cat 3 Joshua Creem
15 High Desert Omnium: Time Trial P/1/2 Jason Riffle
102 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Results by Time Combined Christian Martin
23 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Results by Time Combined Jason Riffle
14 High Desert Omnium Cat 3 Joshua Creem
5 Fast Twitch Fridays Sprint A Walton Brush
26 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Kelly Ryan
6 Alpenrose Thursday Series: Omnium Cat 3 Kelly Ryan
21 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Ryan Weaver
17 Alpenrose Thursday Series: July Series Cat 3 Ryan Weaver
4 Alpenrose Thursday Series: July Series Cat 3 Kelly Ryan
8 Alpenrose Thursday Series: Omnium Cat 3 Ryan Weaver
22 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
35 Tuesday PIR: July Series Cat 1/2/3 Jason Riffle
20 Tuesday PIR Cat 3/4 Eddie Wang
15 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Joshua Creem
17 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Brad Ross
21 Monday PIR Masters Men Bret Berner
7 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro men Ian Brown
DNF Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro men Ryan Weaver
3 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Wendy Williams
4 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Brigette Brown
5 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Megan Faris
DNF Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Sue Butler
2 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Walton Brush
3 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Doug Wilmes
9 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Spencer Moersfelder
13 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Kelly Ryan
26 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Wendy Williams
DNF Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Eddie Wang
2 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Ryan Weaver
3 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Tim Butler
14 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Sue Butler
4 Portland MTB Short Track Series Junior Men under 14 Brock Emry
3 Portland MTB Short Track Series Junior Men under 14 Wylie Bryant
27 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Megan Faris
43 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Christian Martin
35 Vancouver Courthouse Criterium Men Category 4 Eddie Wang
4 Vancouver Courthouse Criterium Women Cat 3/4 Amy Campbell
8 Vancouver Courthouse Criterium Men Category 3 Seth Patla
11 Vancouver Courthouse Criterium Senior Men Jason Riffle
18 Vancouver Courthouse Criterium Masters Men Brad Ross
18 Vancouver Courthouse Criterium Men Category 3 Tyler Green
14 Vancouver Courthouse Criterium Men Category 3 Joshua Creem
16 Fast Twitch Fridays: July Series Sprinter Walton Brush
3 Fast Twitch Fridays Sprint A Walton Brush
8 Alpenrose Thursday Series Category 3 Men Kelly Ryan
44 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Ryan Weaver
50 Tuesday PIR Cat 3/4 Eddie Wang
37 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
20 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Jason Riffle
29 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Christian Martin
22 Monday PIR Masters Men Bret Berner
2 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Ryan Weaver
34 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Megan Faris
DNF Portland MTB Short Track Series Singlespeed Walton Brush
25 Portland MTB Short Track Series Beginner Men Eric Bryant
3 Portland MTB Short Track Series Junior Men under 14 Wylie Bryant
4 Portland MTB Short Track Series Junior Men under 14 Brock Emry
13 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Kelly Ryan
3 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Walton Brush
10 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro men Ryan Weaver
2 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Megan Faris
1 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Doug Wilmes
46 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Eddie Wang
9 State Games of Oregon Sport Men 19-39 Christian Martin
2 State Games of Oregon Expert Men 19-39 Spencer Moersfelder
4 Alpenrose Challenge: Scratch Races Category 3 Women fiona graham
2 Gorge Games Short Track MTB Race Pro, Semi-Pro Men Chris Sheppard
2 Gorge Games Short Track MTB Race Pro Men Chris Sheppard
11 Alpenrose Thursday Series Senior Men Kelly Ryan
9 Alpenrose Thursday Series Senior Men Ryan Weaver
28 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
DNF Tuesday PIR Cat 1/2/3 Ryan Weaver
2 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Ryan Weaver
12 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Spencer Moersfelder
25 Monday PIR Masters Men Bret Berner
32 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Christian Martin
56 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Matthew Klahn
33 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Bob Williams
3 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Kelly Ryan
4 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Walton Brush
5 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Tim Butler
25 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Wendy Williams
29 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Megan Faris
18 Portland MTB Short Track Series Beginner Men Eric Bryant
1 Portland MTB Short Track Series Junior Men under 14 Wylie Bryant
18 Monday PIR Masters Men Joshua Creem
1 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Doug Wilmes
DNF Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Megan Faris
6 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Brigette Brown
2 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Wendy Williams
DNF Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro men Ryan Weaver
25 Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Category 3 Men Seth Patla
37 Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Category 2 Men Jason Riffle
63 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Category 2 Men Jason Riffle
59 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Category 3 Men Seth Patla
51 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Category 2 Men Jason Riffle
33 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Category 3 Men Seth Patla
147 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Jason Riffle
21 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Category 3 Men Seth Patla
26 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Category 2 Men Jason Riffle
2 OBRA Track Championships: 1 Kilometer TT Men Category 4/5 Walton Brush
276 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Seth Patla
11 Alpenrose Thursday Series Men Category 3 Ryan Weaver
8 Alpenrose Thursday Series Senior Men Ryan Weaver
3 Mt Tabor Series Senior Men Ian Brown
6 Mt Tabor Series Senior Men Davy Yeater
24 Mt Tabor Series Senior Men Kelly Ryan
7 Mt Tabor Series Category 4 Men Walton Brush
1 Mt Tabor Series Fixed Gear Walton Brush
37 Cascade Classic Category 3 Men Seth Patla
1 Mt Tabor Series Senior Women Sue Butler
14 Mt Tabor Series Category 3 Men Joshua Creem
2 Mt Tabor Series Category 3 Men Tyler Green
38 Cascade Classic Category 2 Men Jason Riffle
16 Mt Tabor Series Category 4 Women Sonja Unrau
13 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Jason Riffle
17 Tuesday PIR: Series Standings Cat 1/2/3 Jason Riffle
2 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Ryan Weaver
1 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Doug Wilmes
5 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro men Ian Brown
1 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Sue Butler
18 Monday PIR Masters Men Bret Berner
3 Portland MTB Short Track Series Junior Men under 14 Brock Emry
2 Portland MTB Short Track Series Junior Men under 14 Wylie Bryant
19 Portland MTB Short Track Series Beginner Men Eric Bryant
33 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Megan Faris
6 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Tim Butler
5 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Megan Faris
1 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Walton Brush
55 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Eddie Wang
35 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Christian Martin
20 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Colin Maher
16 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Spencer Moersfelder
3 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Kelly Ryan
7 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro men Ryan Weaver
3 Alpenrose Thursday Series Cat 3 Men Kelly Ryan
32 Mt Tabor Series Category 3 Men Seth Patla
7 Mt Tabor Series Senior Women Brigette Brown
1 Mt Tabor Series Senior Women Amy Campbell
42 Mt Tabor Series Category 3 Men Joshua Creem
1 Mt Tabor Series Fixed Gear Walton Brush
1 Mt Tabor Series Category 3 Men Tyler Green
DNF Mt Tabor Series Senior Men Kelly Ryan
DNF Mt Tabor Series Senior Men Davy Yeater
12 Mt Tabor Series Senior Men Jason Riffle
6 Mt Tabor Series Senior Men Ian Brown
2 Mt Tabor Series Fixed Gear Tyler Green
2 Mt Tabor Series Category 4 Men Walton Brush
35 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
10 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Jason Riffle
27 Tuesday PIR Cat 3/4 Chipp Ross
25 Monday PIR: June Series Masters 30+ 1/2/3s Tim Butler
2 Portland MTB Short Track Series Junior Men under 14 Wylie Bryant
4 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro men Ian Brown
11 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro men Ryan Weaver
1 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Brigette Brown
17 Monday PIR Senior Men Bret Berner
3 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Megan Faris
2 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Doug Wilmes
4 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Kelly Ryan
27 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Christian Martin
46 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Eddie Wang
28 Monday PIR: June Series Masters 30+ 1/2/3s Bret Berner
1 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Ryan Weaver
5 Portland MTB Short Track Series Junior Men under 14 Brock Emry
2 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Tim Butler
23 Portland MTB Short Track Series Beginner Men Eric Bryant
27 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Megan Faris
5 Return on the Jedi XC/State Championships Sport Men 19-39 Christian Martin
15 Salem Fairview Circuit Race Cat 3 Seth Patla
4 Alpenrose Sixday: Omnium Cat 4 Men Kelly Ryan
4 Alpenrose Sixday: Omnium Cat 1/2/3 Men Ryan Weaver
2 Mt Tabor Series Fixed Gear Tyler Green
1 Mt Tabor Series Fixed Gear Walton Brush
1 Mt Tabor Series Senior Women Sue Butler
4 Mt Tabor Series Men Masters 40+ Tim Butler
19 Mt Tabor Series Senior Men Kelly Ryan
23 Mt Tabor Series Senior Men Ian Brown
2 Mt Tabor Series Category 3 Men Tyler Green
27 Tuesday PIR Men 1/2/3 Bret Berner
25 Tuesday PIR Men 1/2/3 Joshua Creem
2 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Tim Butler
2 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Megan Faris
9 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Wendy Williams
8 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Sue Butler
6 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Brigette Brown
2 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Megan Faris
12 Portland MTB Short Track Series Pro, Semi-Pro Men Ryan Weaver
8 Portland MTB Short Track Series Pro, Semi-Pro Men Ian Brown
4 Portland MTB Short Track Series JUNIOR MEN UNDER 14 MTB Brock Emry
2 Portland MTB Short Track Series JUNIOR MEN UNDER 14 MTB Wylie Bryant
33 Portland MTB Short Track Series SINGLESPEED MEN Sue Butler
8 Portland MTB Short Track Series SINGLESPEED MEN Walton Brush
3 Portland MTB Short Track Series SINGLESPEED MEN Tim Butler
2 Portland MTB Short Track Series Junior Men under 14 Wylie Bryant
1 Portland MTB Short Track Series SINGLESPEED MEN Ryan Weaver
25 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Megan Faris
6 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Brigette Brown
1 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Ryan Weaver
49 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Eddie Wang
26 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Christian Martin
8 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Spencer Moersfelder
3 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Kelly Ryan
2 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Doug Wilmes
5 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Megan Faris
1 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Sue Butler
11 Portland MTB Short Track Series PRO/SEMIPRO MEN Ryan Weaver
8 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Sue Butler
12 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro men Ryan Weaver
8 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro men Ian Brown
1 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Doug Wilmes
3 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Kelly Ryan
8 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Walton Brush
16 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Spencer Moersfelder
9 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Wendy Williams
17 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
20 Portland MTB Short Track Series Beginner Men Eric Bryant
4 Picketts Charge MTB Sport Men 19-39 Jamie Baxter
7 Picketts Charge MTB Pro, Expert Women Sue Butler
1 Picketts Charge MTB Pro Women Sue Butler
6 Picketts Charge MTB EXPERT MEN 40 PLUS Tim Butler
29 Fast Twitch Fridays: June Series Sprinter Alex Criss
3 Fast Twitch Fridays: June Series Sprinter Walton Brush
3 Fast Twitch Fridays B Sprint Walton Brush
8 Alpenrose Thursday Series Cat 4 Kelly Ryan
5 Alpenrose Thursday Series Cat 4 Tim Butler
15 Alpenrose Thursday Series: June Series Men Category 4 Kelly Ryan
4 Alpenrose Thursday Series: June Series Men Category 4 Tim Butler
8 Alpenrose Thursday Series: June Series Senior Men Ryan Weaver
6 Mt Tabor Series Senior Men Jason Riffle
15 Mt Tabor Series Senior Men Ian Brown
28 Mt Tabor Series Senior Men Davy Yeater
2 Mt Tabor Series Fixed Gear Walton Brush
3 Mt Tabor Series Category 3 Men Tyler Green
13 Mt Tabor Series Category 3 Men Seth Patla
17 Mt Tabor Series Category 3 Men Spencer Moersfelder
1 Mt Tabor Series Fixed Gear Tyler Green
6 Mt Tabor Series Men Masters 40+ Tim Butler
5 Mt Tabor Series Senior Women Amy Campbell
1 Mt Tabor Series Senior Women Sue Butler
24 Mt Tabor Series Category 3 Men Andrew Reed
40 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Joshua Creem
25 Tuesday PIR Cat 3/4 Eddie Wang
26 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
21 Monday PIR Men 1/2/3 Christian Vedder
24 Monday PIR Men 4/5 Eddie Wang
1 Mount Tabor Circuit Race Cat 3 Tyler Green
DNF Mount Tabor Circuit Race Senior Men Davy Yeater
DNF Mount Tabor Circuit Race Senior Men Seth Patla
19 Mount Tabor Circuit Race Cat 3 Andrew Reed
30 Mount Tabor Circuit Race Senior Men Kelly Ryan
21 Mount Tabor Circuit Race Senior Men Ryan Weaver
8 Mount Tabor Circuit Race Senior Men Jason Riffle
21 Mount Tabor Circuit Race Cat 3 Seth Patla
1 Test of Endurance 50 Expert 40+ Men Tim Butler
4 Test of Endurance 50 Sport 19-39 Men Jamie Baxter
40 Cirque du Cycling Criterium Cat 1/2/3 Kelly Ryan
54 Cirque du Cycling Criterium Cat 1/2/3 Brigette Brown
53 Cirque du Cycling Criterium Cat 3/4 Justin Serna
26 Cirque du Cycling Criterium Cat 1/2/3 Ian Brown
6 Cirque du Cycling Criterium Cat 3/4 Seth Patla
32 Cirque du Cycling Criterium Cat 1/2/3 Kelly Ryan
1 OBRA Road Race Jr Men 15-16 Shannon Maris
24 OBRA Road Race Sr Men Jason Riffle
12 Cirque du Cycling Criterium Cat 3/4 Joshua Creem
7 Cirque du Cycling Criterium Cat 3/4 Tyler Green
5 Fast Twitch Fridays B Sprint Walton Brush
6 Alpenrose Thursday Series Cat 4 Tim Butler
2 Mt Tabor Series Fixed Gear Tyler Green
1 Mt Tabor Series Fixed Gear Walton Brush
26 Mt Tabor Series Category 3 Men Spencer Moersfelder
4 Mt Tabor Series Senior Women Amy Campbell
36 Mt Tabor Series Category 4 Men Leland Gilmore
15 Mt Tabor Series Senior Men Kelly Ryan
9 Mt Tabor Series Category 3 Men Tyler Green
6 Mt Tabor Series Men Masters 40+ Tim Butler
23 Mt Tabor Series Senior Men Ian Brown
32 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Joshua Creem
20 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
13 Monday PIR Masters 3/4 Eddie Wang
24 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
7 Alpenrose Heartbreaker '08: Madison Senior Men Ryan Weaver
7 Alpenrose Heartbreaker '08: Madison Senior Men Alex Criss
3 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Category 3 Ryan Weaver
2 Alpenrose Heartbreaker '08: Madison Senior Women Jeanie Bihlmaier
4 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Category 3 Alex Criss
4 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Category 4 Men Walton Brush
10 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Category 4 Men Kelly Ryan
1 Fast Twitch Fridays C Sprint Alex Criss
4 Alpenrose Thursday Series Cat 4 Tim Butler
7 Mt Tabor Series Category 4 Women Megan Faris
1 Mt Tabor Series Senior Women Sue Butler
26 Mt Tabor Series Category 4 Women Amy Campbell
1 Mt Tabor Series Fixed Gear Walton Brush
8 Mt Tabor Series Senior Men Ian Brown
24 Mt Tabor Series Category 3 Men Joshua Creem
16 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Joshua Creem
29 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
7 Monday PIR Masters 1/2/3 Tim Butler
10 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
1 Falls City Firecracker MTB Expert 40+ Tim Butler
26 Falls City Firecracker MTB Sport 19-39 Christian Martin
2 Falls City Firecracker MTB Expert Men 19-39 Spencer Moersfelder
2 Falls City Firecracker MTB Sport 19-39 Jamie Baxter
12 Silverton Road Race Cat 4/5 Tyler Green
DNF Silverton Road Race Pro 1/2 Davy Yeater
2 Falls City Firecracker MTB Beginner Men 0-14 Wylie Bryant
21 Fast Twitch Fridays Sprinter Jim Moore
23 Fast Twitch Fridays Sprinter Walton Brush
24 Fast Twitch Fridays Sprinter Alex Criss
1 Fast Twitch Fridays Novice Men Walton Brush
4 Fast Twitch Fridays Sprint B Walton Brush
9 Alpenrose Thursday Series Cat 3 Ryan Weaver
7 Alpenrose Thursday Series: May Series Cat 3 Christian Vedder
8 Alpenrose Thursday Series Cat 4 Kelly Ryan
2 Alpenrose Thursday Series: May Series Cat 3 Alex Criss
5 Alpenrose Thursday Series: May Series Cat 5 Tim Butler
7 Alpenrose Thursday Series: May Series Cat 4 Kelly Ryan
6 Alpenrose Thursday Series Cat 3 Christian Vedder
1 Alpenrose Thursday Series Cat 3 Alex Criss
6 Alpenrose Thursday Series: May Series Cat 3 Ryan Weaver
6 Hutch's TT Series Masters Men 50+ Roger Johnson
27 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Roger Johnson
2 Tuesday PIR Cat 3/4 Walton Brush
6 Tuesday PIR: May Series Cat 3/4 Walton Brush
18 Tuesday PIR: May Series Cat 1/2/3 Kelly Ryan
58 Tuesday PIR Cat 3/4 Doug Moak
41 Tuesday PIR Cat 1/2/3/ Kelly Ryan
29 Tuesday PIR Cat 1/2/3/ Joshua Creem
49 Tuesday PIR Cat 1/2/3/ Bret Berner
29 Monday PIR: May Series Masters 30+ 1/2/3s Tim Butler
21 Monday PIR Masters 4/5 Eddie Wang
28 Monday PIR Masters 4/5 Alex Criss
21 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
9 Rehearsal Road Race Pro 1/2 Jason Riffle
16 Rehearsal Road Race Cat 3 Spencer Moersfelder
DNF Rehearsal Road Race: Combined Women's Results for Oregon Cup Senior Women Amy Campbell
DNF Rehearsal Road Race Cat 4 Eddie Wang
47 Rehearsal Road Race Cat 4 Christian Martin
DNF Rehearsal Road Race Pro 1/2 Davy Yeater
DNF Rehearsal Road Race Pro 1/2 Kelly Ryan
DNF Rehearsal Road Race Wmn 3 Amy Campbell
44 Rehearsal Road Race Cat 3 Andrew Reed
1 Rehearsal Road Race Cat 3 Seth Patla
6 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Kelly Ryan
16 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Joshua Creem
20 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Andrew Reed
30 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
4 Hutch's TT Series Masters Men 50+ Roger Johnson
19 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Roger Johnson
49 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Ryan Weaver
31 Monday PIR Mst 1/2/3 Bret Berner
29 Monday PIR: Series Standings Masters 30+ 1/2/3s Tim Butler
13 Mt. Hood Stage Race: Final General Classification Masters Men 35+ Tim Butler
21 Bear Springs Trap MTB Sport Men 19-39 Christian Martin
2 Bear Springs Trap MTB Pro, Expert Women Brigette Brown
1 Bear Springs Trap MTB Expert Women Brigette Brown
13 Mt. Hood Stage Race: Final General Classification Category 3 Men Seth Patla
13 Mt. Hood Stage Race: Final General Classification Category 3 Men Seth Patla
11 Mt. Hood Stage Race: Downtown Hood River Criterium Masters Men 35+ Tim Butler
15 Mt. Hood Stage Race: Downtown Hood River Criterium Category 3 Men Seth Patla
5 Mt. Hood Stage Race: Wy' East Road Race Masters Men 35+ Tim Butler
16 Mt. Hood Stage Race: Wy' East Road Race Category 3 Men Seth Patla
18 Mt. Hood Stage Race: Scenic Gorge Time Trial Masters 35+ Tim Butler
1 Fast Twitch Fridays Novice Men Walton Brush
26 Mt. Hood Stage Race: Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Seth Patla
2 Alpenrose Thursday Series Cat 3 Alex Criss
17 Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Masters Men 35+ Tim Butler
4 Alpenrose Thursday Series Cat 4 Kelly Ryan
11 Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Category 3 Men Seth Patla
5 Hutch's TT Series Masters Men 50+ Roger Johnson
21 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Davy Yeater
14 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Andrew Reed
29 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
23 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Roger Johnson
13 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Joshua Creem
23 Monday PIR: Series Standings Masters 30+ 1/2/3 Tim Butler
38 Monday PIR Mst 1/2/3 Bret Berner
4 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Semi-Pro Men Ryan Weaver
2 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Expert Men 19-39 Tim Butler
27 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Sport Men 19-39 Christian Martin
13 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Pro, Semi-Pro Men Ryan Weaver
6 Fast Twitch Fridays B Sprint Alex Criss
4 Fast Twitch Fridays B Sprint Jim Moore
1 Fast Twitch Fridays Novice Men Walton Brush
3 Alpenrose Thursday Series Cat 5 Tim Butler
3 Hutch's TT Series Masters Men 50+ Roger Johnson
24 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Roger Johnson
20 Tuesday PIR Cat 3/4 Andrew Reed
7 Tuesday PIR Cat 3/4 Walton Brush
42 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
41 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Kelly Ryan
14 Monday PIR Master 1/2/3 Tim Butler
18 Monday PIR Master 1/2/3 Joshua Creem
25 Monday PIR Master 1/2/3 Bret Berner
6 Table Rock Road Race Men 3 Seth Patla
13 Spring Thaw XC Single Speed Brigette Brown
2 Fast Twitch Fridays Cat 1/2 kirk whiteman
2 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Cat 3 Alex Criss
4 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Cat 3 Ryan Weaver
6 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Cat 4 Kelly Ryan
8 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Cat 5 Tim Butler
5 Tuesday PIR: April Series Cat 3/4 Walton Brush
6 Tuesday PIR: April Series Cat 3/4 Joshua Creem
9 Tuesday PIR: April Series Cat 3/4 Tim Butler
7 Tuesday PIR Cat 3/4 Andrew Reed
9 Tuesday PIR Cat 3/4 Joshua Creem
16 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Kelly Ryan
26 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
3 Tuesday PIR Cat 3/4 Tim Butler
15 Tuesday PIR: April Series Cat 3/4
4 Tuesday PIR Cat 3/4 Walton Brush
14 Tuesday PIR: April Series Cat 3/4 Andrew Reed
16 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Tim Butler
4 Estacada Time Trial Masters Men 40-49 Tim Butler
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three Men 3 Seth Patla
3 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time Combined Seth Patla
1 Deschutes River Valley TT Festival Men 3 Seth Patla
2 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One Men 3 Seth Patla
4 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time Combined Seth Patla
17 Eugene Roubaix Pro 1/2 Jason Riffle
6 Eugene Roubaix Masters Tim Butler
2 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time Combined Seth Patla
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two Men 3 Seth Patla
8 Port of Hood River Criterium Series Cat 3/4 Joshua Creem
2 Port of Hood River Criterium Series Cat 3/4 Walton Brush
23 Port of Hood River Criterium Series: Final Series Standings Cat 3/4 Joshua Creem
15 Port of Hood River Criterium Series: Final Series Standings Cat 3/4 Walton Brush
28 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
13 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Ian Brown
4 Tuesday PIR Cat 3/4 Walton Brush
6 Tuesday PIR Cat 3/4 Joshua Creem
1 Peak Sports Mudslinger MTB Beginner Junior male U14 Wylie Bryant
17 Peak Sports Mudslinger MTB Sport 19-39 Male Jamie Baxter
1 Peak Sports Mudslinger MTB Ex 40+ Male Tim Butler
25 Peak Sports Mudslinger MTB Sport 19-39 Male Christian Martin
4 Peak Sports Mudslinger MTB Beginner 19-39 Male Matthew Klahn
5 Tuesday PIR Cat 3/4
15 Tuesday PIR Cat 3/4 Tim Butler
19 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Ian Brown
8 Tuesday PIR Cat 3/4 Joshua Creem
45 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Kelly Ryan
11 Tuesday PIR Cat 3/4 Andrew Reed
4 Estacada Time Trial Masters Men 30-39 Seth Patla
DNF Icebreaker Criterium Pro 1/2 Jason Riffle
32 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Seth Patla
71 Kings Valley Road Race Cat 4/5 Christian Martin
38 Kings Valley Road Race Cat 3 Andrew Reed
24 Kings Valley Road Race Cat 3 Joshua Creem
5 Tuesday PIR Cat 3/4 Joshua Creem
7 Tuesday PIR Cat 3/4 Walton Brush
10 Tuesday PIR Cat 3/4 Tim Butler
28 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
12 Willamette: Wolf Creek Stage Category 3 Men Matthew Karre
3 Horning's Hustle Sport Men 19-39 Seth Patla
6 Horning's Hustle Sport Men 19-39 Jamie Baxter
2 Horning's Hustle Junior Beginner Men Under 14 Brock Emry
DNF Willamette: Wolf Creek Stage Pro 1/2 Men Jason Riffle
10 Willamette: Final General Classification Women 1/2/3 Amy Campbell
12 Willamette: Final General Classification Category 3 Men Matthew Karre
4 Horning's Hustle Expert Men 19-39 Spencer Moersfelder
11 Willamette: Wolf Creek Stage Women 1/2/3 Amy Campbell
58 Willamette: Planning Mill Criterium Pro 1/2 Men Jason Riffle
9 Willamette: Planning Mill Criterium Women 1/2/3 Amy Campbell
24 Willamette: Planning Mill Criterium Category 3 Men Matthew Karre
37 Willamette: General Classification Pro 1/2 Men Jason Riffle
6 Willamette: General Classification Women 1/2/3 Amy Campbell
19 Willamette: General Classification Category 3 Men Matthew Karre
19 Willamette: Alpine Road Race Category 3 Men Matthew Karre
10 Willamette: Alpine Road Race Women 1/2/3 Amy Campbell
30 Willamette: Alpine Road Race Pro 1/2 Men Jason Riffle
35 Willamette: General Classification Pro 1/2 Men Jason Riffle
6 Willamette: General Classification Women 1/2/3 Amy Campbell
58 Willamette: Coburg Prologue Pro 1/2 Men Jason Riffle
82 Willamette: Coburg Prologue: Combined Results by Time Combined Amy Campbell
58 Willamette: Coburg Prologue: Combined Results by Time Combined Jason Riffle
8 Willamette: Coburg Prologue Women 1/2/3 Amy Campbell
10 Piece of Cake Road Race Cat 3 Joshua Creem
29 Piece of Cake Road Race Men 4 Eddie Wang
11 Piece of Cake Road Race Master 1/2/3 Brad Ross
1 Piece of Cake Road Race Cat 5 Men Walton Brush
19 Piece of Cake Road Race Pro 1/2 Kelly Ryan
6 Piece of Cake Road Race Cat 3 Andrew Reed
36 Piece of Cake Road Race Pro 1/2 Ryan Weaver
21 Piece of Cake Road Race Pro 1/2 Jason Riffle
23 Banana Belt Road Race Series Pro 1/2 Ryan Weaver
4 Banana Belt Road Race Series Wmn 1/2/3 Sue Butler
17 Banana Belt Road Race Series Pro 1/2 Jason Riffle
22 Banana Belt Road Race Series Pro 1/2 Kelly Ryan
9 Banana Belt Road Race Series Cat 3 Joshua Creem
29 Banana Belt Road Race Series Cat 3 Tim Butler
38 Banana Belt Road Race Series Cat 3 Seth Patla
7 Banana Belt Road Race Series Women 1/2/3 Sue Butler
52 Banana Belt Road Race Series Cat 3 Seth Patla
27 Banana Belt Road Race Series Cat 3 Joshua Creem
24 Banana Belt Road Race Series Cat 3 Tim Butler
DQ Banana Belt Road Race Series Cat 3 Walton Brush
22 Banana Belt Road Race Series Pro 1/2 Ryan Weaver
13 Banana Belt Road Race Series Pro 1/2 Kelly Ryan
4 Banana Belt Road Race Series Women 1/2/3 Emily VanMeter
30 Banana Belt Road Race Series Cat 1/2 Kelly Ryan
48 Banana Belt Road Race Series Pro 1/2 Kelly Ryan
35 Banana Belt Road Race Series Pro 1/2 Ryan Weaver
28 Banana Belt Road Race Series Cat 4 Women Emily VanMeter
12 Banana Belt Road Race Series Cat 3 Joshua Creem
28 Banana Belt Road Race Series Cat 3 Seth Patla
6 Banana Belt Road Race Series Cat 1/2/3 Women Sue Butler
11 Banana Belt Road Race Series Cat 1/2/3 Women Emily VanMeter
22 Banana Belt Road Race Series Mst men 40 1/2/3 Brad Ross
54 Banana Belt Road Race Series Cat 4 Eddie Wang
51 Banana Belt Road Race Series Cat 3 Matthew Karre
37 Banana Belt Road Race Series Cat 3 Andrew Reed
34 Banana Belt Road Race Series Cat 3 Karsten Hagen
33 Banana Belt Road Race Series Cat 3 Tim Butler
13 Banana Belt Road Race Series Cat 3 Seth Patla
10 Banana Belt Road Race Series Cat 3 Joshua Creem
34 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Seth Patla
34 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Seth Patla
2 Jack Frost Time Trial Masters Men 30-39 Seth Patla
DNF Cherry Pie RR Men 4 Eddie Wang
DNF Cherry Pie RR Men 3 Andrew Reed
17 Cherry Pie RR Men 1-2 Jason Riffle
20 Vanport Kermesse Series Standings Men B Doug Moak
11 Vanport Kermesse Series Standings Masters Men 50+ Richard Potestio
7 Vanport Kermesse Series Standings Men A Ian Brown
DNF Vanport Kermesse Series Men A Alex Criss
6 Vanport Kermesse Series Men A Ian Brown
17 Vanport Kermesse Series Standings Men B Doug Moak
2 Vanport Kermesse Series Standings Junior Men Zach Bowden
8 Vanport Kermesse Series Standings Master Men 50+ Richard Potestio
9 Vanport Kermesse Series Standings Men A Ian Brown
1 Vanport Kermesse Series Junior Men Zach Bowden
6 Vanport Kermesse Series Men A Ian Brown
10 Vanport Kermesse Series Cat B Men Doug Moak
5 Vanport Kermesse Series Master Men 50+ Richard Potestio