River City Bicycles

Event Category Name
45 USGP of Cyclocross Cat B Men Christian Martin
41 USGP of Cyclocross Cat B Men Christian Martin
8 GPMC: Winter Cross Category B Christian Martin
51 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Single Speed Eddie Wang
24 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Category B Christian Martin
29 Psycho Cross: Series Standings Category B Men Christian Martin
54 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Category B Christian Martin
48 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Single Speed Eddie Wang
DNF GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Singlespeed Leland Gilmore
10 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Category B Christian Martin
12 Cross Crusade Category A Leland Gilmore
DNF Cross Crusade Masters 35+ B Richard Slingsby
52 Cross Crusade Masters 35+ B Peter Parker
73 Cross Crusade Category C Esteban Vasquez
60 Cross Crusade Masters 35+ A Bret Berner
21 Cross Crusade Women A Amy Campbell
81 Cross Crusade Singlespeed Eddie Wang
52 Cross Crusade Category B Christian Martin
68 Cross Crusade Beginner Women Maria Patla
80 Cross Crusade Category C Esteban Vasquez
75 Cross Crusade Singlespeed Eddie Wang
63 Cross Crusade Masters 35+ B Peter Parker
70 Cross Crusade Masters 35+ B Richard Slingsby
57 Cross Crusade Beginner Women Maria Patla
41 Cross Crusade Category B Christian Martin
46 Cross Crusade Category A Spencer Moersfelder
6 Cross Crusade Category A Leland Gilmore
45 Cross Crusade Masters 35+ A Bret Berner
DNF Cross Crusade Category B Doug moak
41 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Single Speed Eddie Wang
3 Pedalers At The Poor Farm CCX @ Edgefield Singlespeed Leland Gilmore
19 Cross Crusade Women A Amy Campbell
12 Cross Crusade Category A Leland Gilmore
54 Cross Crusade Category B Doug moak
45 Cross Crusade Category B Christian Martin
12 GPMC: David Douglas CX #2 Singlespeed Eddie Wang
39 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Single Speed Eddie Wang
64 Cross Crusade Category B Christian Martin
75 Cross Crusade Category B Doug moak
23 Cross Crusade Category A Leland Gilmore
69 Cross Crusade Masters 35+ A Bret Berner
55 Cross Crusade Beginner Women Maria Patla
23 Cross Crusade Women A Amy Campbell
12 Blind Date: Final Series Standings Women A Dani Dance
27 Blind Date Beginner Women Maria Patla
1 Blind Date Singlespeed Leland Gilmore
10 Blind Date: Final Series Standings Women A Brigette Brown
2 Blind Date: Final Series Standings Singlespeed Leland Gilmore
20 Cross Crusade Category C Mark Gyulafia
122 Cross Crusade Beginner Men Maria Patla
60 Cross Crusade Masters 35+ A Bret Berner
7 Cross Crusade Category A Hillsboro Leland Gilmore
29 Cross Crusade Clydesdale Thomas Lyttle
63 Cross Crusade Category B Christian Martin
DNF Cross Crusade Category B Doug moak
76 Cross Crusade Singlespeed Eddie Wang
6 Cross Crusade Category A Leland Gilmore
76 Cross Crusade Category C Esteban Vasquez
26 Blind Date Beginner Women Maria Patla
1 Blind Date Singlespeed Leland Gilmore
9 Blind Date Women A Dani Dance
6 Blind Date Women A Brigette Brown
DNF Cross Crusade Singlespeed Eddie Wang
68 Cross Crusade Masters 35+ A Bret Berner
25 Cross Crusade Women A Megan Weaver
7 Cross Crusade Category A Leland Gilmore
23 Cross Crusade Women A Amy Campbell
84 Cross Crusade Category B Doug moak
63 Cross Crusade Category B Christian Martin
88 Cross Crusade Beginner Women Maria Patla
89 Cross Crusade Category C Esteban Vasquez
29 Cross Crusade Category C Mark Gyulafia
105 Cross Crusade Masters 35+ B Richard Slingsby
3 Blind Date Singlespeed Leland Gilmore
28 Blind Date Beginner Women Maria Patla
51 Cross Crusade Masters 35+ B Peter Parker
DNF Cross Crusade Masters 35+ B Richard Slingsby
14 Cross Crusade Women A Amy Campbell
56 Cross Crusade Beginner Women Maria Patla
52 Cross Crusade Category A John Walrod
55 Cross Crusade Masters 35+ A Bret Berner
5 Cross Crusade Category A Seth Patla
10 Cross Crusade Category A Leland Gilmore
39 Cross Crusade Category A Matthew Karre
56 Cross Crusade Singlespeed Eddie Wang
22 Blind Date Beginner Women Maria Patla
4 Blind Date Singlespeed Leland Gilmore
49 Cross Crusade Clydesdale Chip Rosi
3 Cross Crusade Masters 35+ A Tim Butler
10 Cross Crusade Junior Women Haley Guettler
78 Cross Crusade Beginner Women Maria Patla
33 Cross Crusade Category A Leland Gilmore
78 Cross Crusade Masters 35+ A Bret Berner
88 Cross Crusade Singlespeed Eddie Wang
44 Blind Date Singlespeed Megan Weaver
36 Blind Date Singlespeed Brice Stivers
5 Blind Date Singlespeed Leland Gilmore
26 Blind Date Beginner Women Maria Patla
26 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Matthew Karre
25 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Ryan Weaver
26 Battle at Barlow Category A Leland Gilmore
5 Battle at Barlow Category A Seth Patla
42 Battle at Barlow Beginner Women Maria Patla
2 Battle at Barlow Singlespeed Seth Patla
42 Battle at Barlow Singlespeed Eddie Wang
4 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Ryan Weaver
9 Mt. Ashland Hillclimb: Road Master Men 40+ Jason Bietz
30 Mt. Ashland Hillclimb: Road: Combined Combined Jason Bietz
23 Hood River Double Cross Singlespeed Seth Patla
13 Hood River Double Cross Category A Seth Patla
12 Hood River Double Cross Category A Leland Gilmore
59 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open John Walrod
51 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Matthew Karre
43 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Alex Criss
14 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Ryan Weaver
28 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Eddie Wang
1 Pain and Suffer'n CX Women A Sue Butler
DNF Pain and Suffer'n CX Singlespeed Richard Potestio
6 Pain and Suffer'n CX Category A Leland Gilmore
DNF "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Eddie Wang
7 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Men Ryan Weaver
6 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Ryan Weaver
24 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open John Walrod
8 Oregon Super D Sandy Ridge Cat 1/Cat 2 Women (35+) Dani Dance
25 Oregon Super D Sandy Ridge PRO MEN (open) Ian Brown
8 Oregon Super D Sandy Ridge PRO WOMEN (open) Jill Hardiman
8 Oregon Super D Sandy Ridge-Split Times Cat 1/Cat 2 Women (35+) Dani Dance
9 Oregon Super D Sandy Ridge Cat 1/Cat 2 Women (35+) Dani Dance
29 Tuesday PIR-August Series Cat 4/5 Esteban Vasquez
26 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Weaver
34 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner
16 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
16 Kruger's Kermesse Men A John Walrod
7 Kruger's Kermesse Women A Meagan Wearer
11 Kruger's Kermesse Men A Richard Formage
7 Kruger's Kermesse Men A Leland Gilmore
5 Kruger's Kermesse Men A Ryan Weaver
17 Kruger's Kermesse Master Men 50+ Richard Potestio
24 Fast Twitch Fridays: July/August Novice Men Mark Gyulatia
55 Fast Twitch Fridays: July/August Sprinter Kate Grossweiler
8 Fast Twitch Fridays: July/August Novice Women Kate Grossweiler
1 Fast Twitch Fridays Novice Men Mark Gyulatia
2 Fast Twitch Fridays sprint e Kate Grossweiler
29 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
16 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Ryan Weaver
24 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
76 OBRA Uphill TT: Combined Combined Christian Martin
DNS OBRA Uphill TT Senior Men Matthew Karre
12 OBRA Uphill TT Category 4/5 Men Christian Martin
2 Giro di Portland Women 1/2/3 Sue Butler
8 Giro di Portland Masters 1/2/3 Tim Butler
9 Mile Night Scratch Race Group A Sue Butler
27 Tuesday PIR Cat 3/4 John Walrod
6 Mile Night Scratch Race Group B Sue Butler
40 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
21 Tuesday PIR Cat 4/5 Esteban Vasquez
24 Tuesday PIR-Series Totals Cat 4/5 Esteban Vasquez
25 Tuesday PIR Cat 3/4 Eddie Wang
30 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
1 Alsea Falls Switchback/OBRA MTB XC Champs Masters Men 30-39 Seth Patla
47 Portland Twilight Criterium Cat 3 Men Bret Berner
DNF Tuesday PIR Cat 1/2/3 John Walrod
68 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Ryan Weaver
23 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
21 Oregon Super D Oakridge: Series totals after Oakridge PRO MEN (open) Ian Brown
10 Tuesday PIR Cat 4/5 Esteban Vasquez
33 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
8 Portland Short Track Series - July/Aug Series Pro/Cat 1 Women Sue Butler
10 Portland Short Track Series - July/Aug Series Pro Men Ryan Weaver
34 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Christian Martin
40 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Doug moak
3 Portland Short Track Series Singlespeed Men Ryan Weaver
8 Portland Short Track Series Singlespeed Men Leland Gilmore
25 Portland Short Track Series Singlespeed Men joel armstrong
1 Portland Short Track Series Pro/Cat 1 Women Sue Butler
13 Portland Short Track Series Pro Men Ryan Weaver
9 Portland Short Track Series - July/Aug Series Singlespeed Women Dani Dance
17 Portland Short Track Series - July/Aug Series Singlespeed Men Leland Gilmore
36 Portland Short Track Series Singlespeed Men Brice Stivers
17 Portland Short Track Series Pro Men Ian Brown
15 Portland Short Track Series - July/Aug Series Singlespeed Men joel armstrong
2 Portland Short Track Series - July/Aug Series Singlespeed Men Ryan Weaver
2 Portland Short Track Series Singlespeed Wmn Dani Dance
30 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
61 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Matthew Karre
38 Tuesday PIR Cat 1/2/3 John Walrod
37 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Ryan Weaver
36 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
11 Tuesday PIR Cat 4/5 Esteban Vasquez
20 Tuesday PIR-July Series Cat 4/5 Stuart Elgin
3 Portland Short Track Series Singlespeed Men Ryan Weaver
18 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
DNF Portland Short Track Series Singlespeed Men Leland Gilmore
DNS Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Cat2 Men Matthew Karre
52 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Cat4 Men Eddie Wang
1 OUCH Men Cat 1/2 Matthew Karre
1 OUCH: Combined Combined Matthew Karre
54 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Cat4 Men Eddie Wang
DNS Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Cat2 Men Matthew Karre
DNS Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Cat2 Men Matthew Karre
58 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Cat4 Men Eddie Wang
57 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Cat4 Men Eddie Wang
63 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Cat4 Men Eddie Wang
61 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Cat4 Men Eddie Wang
DNS Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Cat2 Men Matthew Karre
63 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Cat4 Men Eddie Wang
DNS Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Cat2 Men Matthew Karre
63 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Cat4 Men Eddie Wang
46 Tuesday PIR Cat 1/2/3 John Walrod
14 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Ryan Weaver
21 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
16 Tuesday PIR-Series Totals Cat 4/5 Stuart Elgin
49 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Richard Potestio
26 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie Wang
2 Portland Short Track Series Singlespeed Men Ryan Weaver
31 Portland Short Track Series Singlespeed Men Brice Stivers
6 Portland Short Track Series Pro Men Ryan Weaver
19 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
25 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Christian Martin
19 Alpenrose Velodrome Challenge Women 500 Meter Kate Grossweiler
12 Tuesday PIR-Series Totals Cat 4/5 Stuart Elgin
25 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
DNF Portland Short Track Series Pro Men joel armstrong
27 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
5 Portland Short Track Series Singlespeed Men Ryan Weaver
8 Portland Short Track Series Singlespeed Men joel armstrong
8 Portland Short Track Series Pro Men Ryan Weaver
1 OBRA Track Championships Category 4 Women Sprints Kate Grossweiler
8 Ironclad Street Sprints Senior Women Kate Grossweiler
1 OBRA Track Championships-500m Category 4 Women Kate Grossweiler
33 Mt. Tabor Series Masters Men Bret Berner
21 Mt. Tabor Series Category 5 Men James Aylmer
22 Mt. Tabor Series Category 4 Men James Aylmer
15 Mt. Tabor Series Category 3 Men Leland Gilmore
19 Tuesday PIR Cat 4/5 Esteban Vasquez
7 Tuesday PIR Cat 4/5 Stuart Elgin
27 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
8 The PIR 100 Open 1/2/3/4 Men & Women Bret Berner
11 Oregon Super D Bend PRO MEN (open) Ian Brown
15 Oregon Super D Bend-Series Points PRO MEN (open) Ian Brown
24 Swan Island Rose Festival Criterium Masters 35+ 1/2/3 Bret Berner
19 Swan Island Rose Festival Criterium Category 3 Bret Berner
28 Mt. Tabor Series Masters Men Bret Berner
23 Tuesday PIR-June Series Cat 1/2/3 Ryan Weaver
35 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
19 Tuesday PIR-June Series Cat 4/5 Stuart Elgin
19 Portland Short Track Series Singlespeed Men John Walrod
7 Portland Short Track Series-June Series Pro Men Ian Brown
8 Portland Short Track Series-June Series Pro Men Ryan Weaver
23 Portland Short Track Series-June Series Pro Men joel armstrong
5 Portland Short Track Series-June Series Pro/Cat 1 Women Brigette Brown
7 Portland Short Track Series-June Series Pro/Cat 1 Women Sue Butler
2 Portland Short Track Series-June Series Singlespeed Men Ryan Weaver
8 Portland Short Track Series-June Series Singlespeed Men joel armstrong
24 Portland Short Track Series-June Series Singlespeed Men John Walrod
3 Portland Short Track Series-June Series Singlespeed Women Dani Dance
7 Portland Short Track Series Singlespeed Men joel armstrong
12 Portland Short Track Series-June Series Cat 1 Men 35+ Spencer Moersfelder
29 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Christian Martin
6 Portland Short Track Series Cat 1 Men 35+ Spencer Moersfelder
3 Portland Short Track Series Singlespeed Men Ryan Weaver
27 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie Wang
10 Portland Short Track Series Pro Men joel armstrong
11 Portland Short Track Series Pro Men Ryan Weaver
2 Portland Short Track Series Singlespeed Wmn Dani Dance
33 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
5 Pickett's Charge CAT 1 19-34 MEN Seth Patla
DNF Franz Criterium Women 1/2/3 Brigette Brown
13 Mt. Tabor Series Senior Men Matthew Karre
25 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
16 Tuesday PIR-Series Totals Cat 1/2/3 Ryan Weaver
8 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Ryan Weaver
16 Tuesday PIR Cat 4/5 Stuart Elgin
11 Tuesday PIR Cat 4/5 Esteban Vasquez
15 Tuesday PIR-Series Totals Cat 4/5 Stuart Elgin
13 Portland Short Track Series Singlespeed Men joel armstrong
2 Portland Short Track Series Singlespeed Women Dani Dance
32 Portland Short Track Series Singlespeed Men Brice Stivers
7 Portland Short Track Series Singlespeed Men Ryan Weaver
29 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
15 Portland Short Track Series Singlespeed Men John Walrod
8 Portland Short Track Series Pro Men Ryan Weaver
22 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Christian Martin
17 Monday PIR Masters 4/5 Eddie Wang
3 Test of Endurance 50 MTB XC CAT 1 19-34 MEN Seth Patla
9 Ashland Mt Challenge MTB: Ashland Mt Challenge-Super D Pro Women Brigette Brown
24 Fast Twitch Fridays: May/June Series Novice Men Mark Gyulatia
55 Fast Twitch Fridays: May/June Series Sprinter Kate Grossweiler
8 Fast Twitch Fridays: May/June Series Novice Women Kate Grossweiler
29 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
41 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Ryan Weaver
7 Tuesday PIR-June Series Cat 4/5 Stuart Elgin
23 Portland Short Track Series Singlespeed Men John Walrod
5 Portland Short Track Series Singlespeed Men joel armstrong
20 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
15 Monday PIR Masters 4/5 Eddie Wang
11 Portland Short Track Series Cat 1 Men 35+ Spencer Moersfelder
5 Portland Short Track Series Pro Men Ian Brown
28 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Christian Martin
2 Portland Short Track Series Singlespeed Women Dani Dance
17 Portland Short Track Series Pro Men Ryan Weaver
1 Portland Short Track Series Pro/Cat 1 Women Sue Butler
3 Portland Short Track Series Singlespeed Men Ryan Weaver
2 Portland Short Track Series Pro/Cat 1 Women Brigette Brown
8 Sublime Sublimity Men 4 Eddie Wang
8 Sublime Sublimity Men 1/2 Seth Patla
9 Mt. Tabor Series Senior Women Brigette Brown
6 Tuesday PIR Cat 4/5 Stuart Elgin
29 Tuesday PIR Cat 4/5 Esteban Vasquez
33 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
2 Portland Short Track Series Pro/Cat 1 Women Brigette Brown
24 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
5 Portland Short Track Series Pro Men Ian Brown
9 Portland Short Track Series Pro Men Ryan Weaver
10 Portland Short Track Series Cat 1 Men 35+ Spencer Moersfelder
2 Portland Short Track Series Singlespeed Men Ryan Weaver
10 Portland Short Track Series Singlespeed Men joel armstrong
17 Portland Short Track Series Singlespeed Men John Walrod
33 Portland Short Track Series Singlespeed Men Peter Parker
DNF Vanport Kermesse Cat 1/2 Ryan Weaver
3 Vanport Kermesse Cat 3 Ian Brown
28 Mt. Hood Cycling Classic: Three Summits Road Race Cat 4 Men Eddie Wang
25 Vanport Kermesse Cat 4/5 Kate Grossweiler
3 Vanport Kermesse Cat 4/5 James Aylmer
DNF Vanport Kermesse Cat 4/5 Brice Stivers
57 Mt. Hood Cycling Classic: Three Summits Road Race Pro 1/2 Matthew Karre
97 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial Pro 1/2 Mark Gyulafia
119 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Pro 1/2 Matthew Karre
30 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Cat 4 Men Eddie Wang
69 Mt. Hood Cycling Classic-Stage 2: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Pro 1/2 Matthew Karre
DNS Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Pro 1/2 Mark Gyulafia
158 Mt. Hood Cycling Classic-Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-Stage 2: Combined Combined Mark Gyulafia
124 Mt. Hood Cycling Classic-Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-Stage 2: Combined Combined Matthew Karre
361 Mt. Hood Cycling Classic-Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-Stage 2: Combined Combined Eddie Wang
30 Mt. Hood Cycling Classic-Stages 2/3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 3 Cat 4 Men Eddie Wang
72 Mt. Hood Cycling Classic-Stages 2/3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 3 Pro 1/2 Matthew Karre
83 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial Pro 1/2 Matthew Karre
30 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial Cat 4 Men Eddie Wang
30 Mt. Hood Cycling Classic-Stage 2: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Cat 4 Men Eddie Wang
132 Mt. Hood Cycling Classic-Stage 2: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Pro 1/2 Mark Gyulafia
34 Mt. Hood Cycling Classic-Stage 1: Mt. Hood Cycling Classic-GC after Stage 1 Cat 4 Men Eddie Wang
70 Mt. Hood Cycling Classic-Stage 1: Mt. Hood Cycling Classic-GC after Stage 1 Pro 1-2 Men Matthew Karre
DNF Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Pro 1-2 Women Amy Campbell
34 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Cat 4 Men Eddie Wang
133 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Pro 1-2 Men Mark Gyulafia
66 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Pro 1-2 Men Matthew Karre
133 Mt. Hood Cycling Classic-Stage 1: Mt. Hood Cycling Classic-GC after Stage 1 Pro 1-2 Men Mark Gyulafia
35 Mt. Hood Cycling Classic-Prologue: GC After Prologue Pro 1-2 Women Amy Campbell
105 Mt. Hood Cycling Classic: Panorama Point Prologue Pro 1-2 Men Matthew Karre
28 Mt. Hood Cycling Classic Cat 4 Men Eddie Wang
56 Mt. Hood Cycling Classic Pro 1/2 Matthew Karre
110 Mt. Hood Cycling Classic: Panorama Point Prologue: Combined Combined Matthew Karre
147 Mt. Hood Cycling Classic: Panorama Point Prologue: Combined Combined Mark Gyulafia
176 Mt. Hood Cycling Classic: Panorama Point Prologue: Combined Combined Amy Campbell
134 Mt. Hood Cycling Classic: Panorama Point Prologue Pro 1-2 Men Mark Gyulafia
35 Mt. Hood Cycling Classic: Panorama Point Prologue Pro 1-2 Women Amy Campbell
105 Mt. Hood Cycling Classic-Prologue: GC After Prologue Pro 1-2 Men Matthew Karre
134 Mt. Hood Cycling Classic-Prologue: GC After Prologue Pro 1-2 Men Mark Gyulafia
30 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
21 Tuesday PIR-May Series Cat 4/5 Stuart Elgin
10 Tuesday PIR Cat 4/5 Stuart Elgin
24 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
30 Sisters Stampede MTB XC Cat 2 Men 35-44 Christian Martin
3 Sisters Stampede MTB XC Cat 1 Men 19-34 Seth Patla
9 Bend Don't Brake Men Cat 4/5 Eddie Wang
1 Alpenrose Thursday Series-May Series Women Cat 4 Kate Grossweiler
53 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
11 Tuesday PIR Cat 4/5 Stuart Elgin
25 Tuesday PIR Cat 3/4 Eddie Wang
19 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
20 Mt. Tabor Circuit Race Men Category 4 Jonah Porter
4 Fast Twitch Fridays Novice Women Kate Grossweiler
18 Tuesday PIR Cat 4/5 Stuart Elgin
22 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
9 Silverton RR Champs Women 1/2 Amy Campbell
1 Fast Twitch Fridays Women 4 Kate Grossweiler
17 Tuesday PIR Cat 4/5 Stuart Elgin
55 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
DNF Cascade Chainbreaker Cat 2 Men 35-44 Christian Martin
3 Cascade Chainbreaker Cat 1 Men 19-34 Seth Patla
1 Alpenrose Thursday Series Women Cat 4 Kate Grossweiler
66 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
62 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Ryan Weaver
83 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Matthew Karre
27 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner
23 Monday PIR Masters 4/5 Eddie Wang
10 Bear Springs XC Cat 2 19-34 Men Eddie Wang
11 Bear Springs XC CAT 1 35-44 MEN Spencer Moersfelder
69 Estacada Time Trial Series: Combined Combined Esteban Vasquez
2 Estacada Time Trial Series Jr. Men 15-18 Esteban Vasquez
10 Bear Springs XC CAT 1 19-34 MEN Seth Patla
8 Bear Springs XC Cat 2 35-44 Men Christian Martin
7 Bear Springs XC Singlespeed Ryan Weaver
1 Bear Springs STXC Pro Women Sue Butler
DNF Eugene Roubaix: Oregon Cup-Women Women 1/2/3 Amy Campbell
DNF Eugene Roubaix Women 1/2/3 Amy Campbell
62 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Andrew Reed
53 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
29 Tuesday PIR Cat 3/4 Eddie Wang
66 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Ryan Weaver
22 Monday PIR Men 1/2/3 Bret Berner
19 Peak Sports Mudslinger MTB XC Singlespeed Eddie Wang
7 Peak Sports Mudslinger MTB XC Singlespeed Ryan Weaver
43 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
57 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Andrew Reed
100 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Ryan Weaver
39 Tuesday PIR Cat 4/5 Esteban Vasquez
107 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Richard Potestio
42 Monday PIR Men 1/2/3 Sue Butler
25 Monday PIR Men 1/2/3 Bret Berner
6 Deschutes River Valley Time Trial-Series Total: Combined Combined Seth Patla
72 Estacada Time Trial Series: Combined Combined Esteban Vasquez
3 Deschutes River Valley Time Trial-Series Total Men Pro 1,2 Seth Patla
3 Deschutes River Valley Time Trial-Race 3 Men Pro 1,2 Seth Patla
2 Estacada Time Trial Series Junior Men 15-18 Esteban Vasquez
3 Deschutes River Valley Time Trial-Race 1 Men Pro 1,2 Seth Patla
3 Deschutes River Valley Time Trial-Race 2 Men Pro 1,2 Seth Patla
70 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Andrew Reed
58 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
34 Tuesday PIR Cat 3/4 Eddie Wang
3 Hornings Hustle MTB XC Cat 1 Men 19-34 Seth Patla
3 Hornings Hustle MTB XC Cat 1 Men 35-44 Spencer Moersfelder
5 Hornings Hustle MTB XC Singlespeed Ryan Weaver
20 Kings Valley Road Race Cat 1/2 Men Matthew Karre
33 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Ryan Weaver
26 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Bret Berner
4 Spring Brake Super D Pro Men Jared Hobbs
7 Spring Brake Super D Pro Men joel armstrong
7 Spring Brake Super D Pro Men joel armstrong
8 Spring Brake Super D: Series after Race 2 Pro Men joel armstrong
2 Spring Brake Super D Pro Men Jared Hobbs
16 Spring Brake Super D: Series after Race 2 Cat 1 men 19-39 Jamie Baxter
7 Banana Belt 3 Men Cat 1/2 Ryan Weaver
4 Spring Brake Super D: Series after Race 2 Pro Men Jared Hobbs
1 Piece of Cake Road Race: Oregon Cup Women Senior Women Sue Butler
1 Piece of Cake Road Race Women 1/2 Sue Butler
12 Spring Brake Super D Cat 1 men 19-39 Jamie Baxter
8 Spring Brake Super D Pro Men Jared Hobbs
6 Spring Brake Super D Pro Men joel armstrong
3 Spring Brake Super D Pro Men Jared Hobbs
18 Spring Brake Super D Cat 1 men 19-39 Jamie Baxter
7 Spring Brake Super D Pro Men joel armstrong
14 Spring Brake Super D Cat 1 men 19-39 Ian Brown
6 Spring Brake Super D: Series after Race 1 Pro Men joel armstrong
8 Spring Brake Super D: Series after Race 1 Pro Men Jared Hobbs
12 Spring Brake Super D: Series after Race 1 Cat 1 men 19-39 Jamie Baxter
23 Banana Belt 2: Series after race 2 Women Cat 4 Heather Daniel
18 Banana Belt 2 Men Cat 1/2 Ryan Weaver
7 Banana Belt 2: Series after race 2 WOMEN CAT 1/2 Amy Campbell
1 Echo Red to Red MTB XC Pro Women Sue Butler
16 Banana Belt Series Men Cat 1/2 Ryan Weaver
7 Banana Belt Series WOMEN CAT 1/2 Amy Campbell
28 Banana Belt Series Women Cat 4 Heather Daniel
15 Banana Belt 1 Women Cat 4 Heather Daniel
25 Banana Belt 1 Men Cat 1/2 Matthew Karre
4 Banana Belt 1 WOMEN CAT 1/2 Amy Campbell
39 Cherry Pie Road Race Men Cat 4 Eddie Wang
32 Cherry Pie Road Race Men Cat 4 Jonah Porter