Flywheel Bicycle Solutions

Event Category Name
17 OBRA RR Champs Masters Men 40-49 Mark Williams
12 OBRA RR Champs Masters Men 40-49 Max Lawson
5 OBRA RR Champs Masters Men 40-49 Benjamin Brainard
5 OBRA RR Champs Masters Men 30-39 Adrian Bosch
1 OBRA RR Champs Junior Men 15-18 Elias Lawson
1 Champion Thursday Nighters Junior 15+ Elias Lawson
3 Champion Thursday Nighters B Group Max Lawson
1 Champion Thursday Nighters B Group Elias Lawson
8 Champion Thursday Nighters A Group Dave Masessa
6 Champion Thursday Nighters A Group Mark Williams
4 Champion Thursday Nighters A Group Adrian Bosch
3 Champion Thursday Nighters A Group Benjamin Brainard
10 Champion Thursday Nighters B Group Elias Lawson
2 Champion Thursday Nighters B Group Max Lawson
DNF Champion Thursday Nighters A Group Mark Williams
10 Champion Thursday Nighters A Group Dave Masessa
4 Champion Thursday Nighters A Group Benjamin Brainard
2 Champion Thursday Nighters A Group Adrian Bosch
27 High Cascades 100 50+ Masters Men Dave Masessa
12 High Cascades 100 Open Women Sheri Zwagerman
1 Champion Thursday Nighters Junior 15+ Elias Lawson
11 Champion Thursday Nighters B Group Max Lawson
8 Champion Thursday Nighters B Group Elias Lawson
13 Champion Thursday Nighters A Group Dave Masessa
4 Champion Thursday Nighters A Group Adrian Bosch
2 Champion Thursday Nighters A Group Benjamin Brainard
1 Champion Thursday Nighters Junior 15+ Elias Lawson
11 Champion Thursday Nighters A Group Dave Masessa
10 Champion Thursday Nighters A Group Benjamin Brainard
3 Champion Thursday Nighters A Group Adrian Bosch
5 Champion Thursday Nighters B Group Max Lawson
2 Champion Thursday Nighters B Group Elias Lawson
7 Champion Thursday Nighters: Combined Combined Elias Lawson
13 Champion Thursday Nighters: Combined Combined Dave Masessa
12 Champion Thursday Nighters: Combined Combined Mark Williams
6 Champion Thursday Nighters: Combined Combined Adrian Bosch
2 Champion Thursday Nighters: Combined Combined Benjamin Brainard
1 Champion Thursday Nighters Junior 15+ Elias Lawson
2 Champion Thursday Nighters B Group Elias Lawson
10 Champion Thursday Nighters A Group Dave Masessa
9 Champion Thursday Nighters A Group Mark Williams
5 Champion Thursday Nighters A Group Adrian Bosch
2 Champion Thursday Nighters A Group Benjamin Brainard
4 Humbug Hurry Up Women Category 2/35-44 Sage Bosch
2 Humbug Hurry Up Men Category 1 45-54 Max Lawson
2 Humbug Hurry Up Men Category 1 35-44 Adrian Bosch
24 High Desert Omnium: Road Race Masters Men 3/4/5 40+ Mark Williams
7 High Desert Omnium: Road Race Masters Men 3/4/5 40+ Benjamin Brainard
8 High Desert Omnium: Road Race Men Category 3 Adrian Bosch
25 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Adrian Bosch
15 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Benjamin Brainard
7 High Desert Omnium: Time Trial Men 3 Adrian Bosch
2 High Desert Omnium: Time Trial Masters Men 3/4/5 40+ Benjamin Brainard
2 High Desert Omnium Masters Men 3/4/5 40+ Benjamin Brainard
10 High Desert Omnium Men Category 3 Adrian Bosch
13 High Desert Omnium: Criterium Men 3 Adrian Bosch
11 High Desert Omnium: Criterium Masters Men 3/4/5 Mark Williams
4 High Desert Omnium: Criterium Masters Men 3/4/5 Benjamin Brainard
5 Champion Thursday Nighters A Group Benjamin Brainard
4 Champion Thursday Nighters A Group Mark Williams
3 Champion Thursday Nighters A Group Adrian Bosch
DNF Champion Thursday Nighters B Group Elias Lawson
15 Champion Thursday Nighters A Group Benjamin Brainard
9 Champion Thursday Nighters A Group Mark Williams
7 Champion Thursday Nighters A Group Dave Masessa
4 Champion Thursday Nighters A Group Adrian Bosch
DNF Red Lily Short track series Category 2/3 Women 30+ Sage Bosch
2 Red Lily Short track series Category 2/3 Junior Men 15+ Elias Lawson
2 Red Lily Short track series Category 1 Men 30+ Adrian Bosch
2 Red Lily Short track series Category 1 Men 40+ Max Lawson
DNF Red Lily Short track series Category 2/3 Sage Bosch
3 Red Lily Short track series Category 2/3 Elias Lawson
6 Red Lily Short track series Category 1 Adrian Bosch
2 Red Lily Short track series Category 1 Max Lawson
DNF Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Masters Men 40+ Mark Williams
12 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Masters Men 40+ Benjamin Brainard
1 Champion Thursday Nighters B Group Adrian Bosch
4 Champion Thursday Nighters A Group Mark Williams
3 Champion Thursday Nighters A Group Dave Masessa
1 Champion Thursday Nighters A Group Benjamin Brainard
1 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Sport (Category 2) Men 50-59 Dave Masessa
2 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Sport (Category 2) Men 19-39 Adrian Bosch
3 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Expert Junior Men Elias Lawson
3 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Expert (Category 1) Women Sheri Zwagerman
2 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Expert (Category 1) Men 45+ Max Lawson
9 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Expert (Category 1) Men 19-44 Benjamin Brainard
2 Champion Thursday Nighters B Group Adrian Bosch
6 Champion Thursday Nighters A Group Dave Masessa
4 Champion Thursday Nighters A Group Benjamin Brainard
2 Champion Thursday Nighters A Group Mark Williams
1 Red Lily Short track series Category 2/3 Women 50+ Debra Moss
1 Red Lily Short track series Category 2/3 Women 30+ Sage Bosch
3 Red Lily Short track series Men 60+ David Moss
18 Red Lily Short track series Category 2/3 Overall Debra Moss
17 Red Lily Short track series Category 2/3 Overall David Moss
11 Red Lily Short track series Category 2/3 Overall Sage Bosch
1 Red Lily Short track series Category 1 Women 40+ Sheri Zwagerman
2 Red Lily Short track series Category 1 Men 30+ Adrian Bosch
3 Red Lily Short track series Category 1 Men 40+ Benjamin Brainard
2 Red Lily Short track series Category 1 Men 40+ Max Lawson
13 Red Lily Short track series Women/Men 1 Overall Sheri Zwagerman
9 Red Lily Short track series Women/Men 1 Overall Adrian Bosch
3 Red Lily Short track series Women/Men 1 Overall Benjamin Brainard
2 Red Lily Short track series Women/Men 1 Overall Max Lawson
1 Champion Thursday Nighters Junior 15+ Elias Lawson
11 Champion Thursday Nighters Category B Elias Lawson
10 Champion Thursday Nighters Category B Max Lawson
1 Champion Thursday Nighters Category B Adrian Bosch
9 Champion Thursday Nighters Category A Benjamin Brainard
6 Champion Thursday Nighters Category A Dave Masessa
4 Champion Thursday Nighters Category A Mark Williams
5 Champion Thursday Nighters B Overall Elias Lawson
3 Champion Thursday Nighters B Overall Max Lawson
2 Champion Thursday Nighters B Overall Adrian Bosch
1 Champion Thursday Nighters B Group Prime Adrian Bosch
15 Champion Thursday Nighters Overall Dave Masessa
5 Champion Thursday Nighters Overall Mark Williams
1 Champion Thursday Nighters Overall Benjamin Brainard
3 Champion Thursday Nighters A Group Prime #2 Benjamin Brainard
2 Champion Thursday Nighters A Group Prime #1 Benjamin Brainard
1 Red Lily Short track series Category 1 Men 40+ Max Lawson
2 Red Lily Short track series Category 1 Overall Max Lawson
10 Kings Valley Road Race Masters 50+ Dave Masessa
4 Mudslinger Sport Women 50+ Kathleen Blackshear
9 Cherry Pie Road Race Category 4/5 Men Adrian Bosch
10 Cherry Pie Road Race Masters Men 50+ Dave Masessa
25 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Sheri Zwagerman
11 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Dave Masessa
3 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Benjamin Brainard
6 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Adrian Bosch
1 Table Rock Time Trial Series Masters Women 40-49 Sheri Zwagerman
4 Table Rock Time Trial Series Masters Men 50-59 Dave Masessa
1 Table Rock Time Trial Series Masters Men 40-49 Benjamin Brainard
1 Table Rock Time Trial Series Category 4/5 Men Adrian Bosch
6 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Dave Masessa
3 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Adrian Bosch
1 Table Rock Time Trial Series Men 4/5 Adrian Bosch
4 Table Rock Time Trial Series Masters Men 50 Dave Masessa
48 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Deborah Moss
2 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Flywheel Flywheel
32 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Sheri Zwagerman
19 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Dave Masessa
17 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Mark Williams
5 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Benjamin Brainard
34 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Sheri Zwagerman
47 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined David Moss
6 Table Rock Time Trial Series: Combined Combined Adrian Bosch
1 Table Rock Time Trial Series Women 4/5 Deborah Moss
1 Table Rock Time Trial Series Team Flywheel Flywheel
7 Table Rock Time Trial Series Men 4/5 David Moss
1 Table Rock Time Trial Series Men 4/5 Adrian Bosch
1 Table Rock Time Trial Series Masters Women 40 Sheri Zwagerman
3 Table Rock Time Trial Series Masters Men 50 Dave Masessa
5 Table Rock Time Trial Series Masters Men 40 Mark Williams
1 Table Rock Time Trial Series Masters Men 40 Benjamin Brainard
3 Table Rock Time Trial Series Eddy Sheri Zwagerman
1 New Year's Revolution Cross Fat Bike Women Sheri Zwagermann
6 New Year's Revolution Cross Fat Bike Men David Moss
4 New Year's Revolution Cross Fat Bike Men Alan Vos
3 New Year's Revolution Cross Fat Bike Men Dave Masessa
1 New Year's Revolution Cross Fat Bike Men Adrian Bosch
3 New Year's Revolution Cross Masters Men B/C 35-49 Ian/Kate Bagshaw/Rodriguez
2 New Year's Revolution Cross Masters Men A/B 35-49 Benjamin Brainard
2 New Year's Revolution Cross Senior Men Category A/B Adrian Bosch