Cycle Analysis

Event Category Name
36 USGP of Cyclocross Cat C/Beginner Men Corey Qualls
46 USGP of Cyclocross Cat C/Beginner Men Corey Qualls
9 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Corey Qualls
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men Cat B Joseph Davis
8 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Andrew Maddox
3 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Women C Angela Rose-Lane
12 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Brian Sheadel
101 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Brian Sheadel
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Jr Men Cat A Adam Artner
3 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men Cat B Joseph Davis
6 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Andrew Maddox
8 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 David Fairbanks
DNF Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Corey Qualls
5 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Andrew Maddox
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Jr Men Cat A Adam Artner
6 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 David Fairbanks
4 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men Cat B Joseph Davis
4 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Brian Sheadel
5 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Andrew Maddox
10 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Corey Qualls
3 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men Cat B Joseph Davis
2 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Jr Men Cat A Adam Artner
9 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Brian Sheadel
124 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C Corey Qualls
171 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C Brian Sheadel
10 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Brian Sheadel
7 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Andrew Maddox
8 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Corey Qualls
1 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Junior Men Adam Artner
8 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Corey Qualls
7 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Brian Sheadel
5 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Andrew Maddox
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men Cat B Joseph Davis
5 KFCX (Klamath Falls CX) SINGLESPEED MEN Joseph Davis
6 KFCX (Klamath Falls CX) Cat B Men 40+ John Lansing
8 KFCX (Klamath Falls CX) Cat B Men Andrew Maddox
2 KFCX (Klamath Falls CX) SINGLESPEED MEN Adam Artner
6 KFCX (Klamath Falls CX) Cat B Men 40+ John Lansing
1 KFCX (Klamath Falls CX) Cat C Men Andrew Maddox
4 KFCX (Klamath Falls CX) SINGLESPEED MEN Adam Artner
6 KFCX (Klamath Falls CX) SINGLESPEED MEN Joseph Davis
5 Pistis STXC Singlespeed Joseph Davis
1 Pistis STXC Cat 3 Men 35-44 Andrew Maddox
62 Mt. Ashland Hillclimb: Mountain Bike/Road Combined Open Andrew Maddox
3 Pistis STXC Singlespeed Joseph Davis
3 Mt. Ashland Hillclimb: Mountain Bike Cat 2 Men 19-39 Joseph Davis
1 Mt. Ashland Hillclimb: Mountain Bike Cat 3 Men Andrew Maddox
1 Mt. Ashland Hillclimb: Road Junior Men Adam Artner
14 Mt. Ashland Hillclimb: Mountain Bike/Road Combined Open Adam Artner
2 Pistis STXC Singlespeed Adam Artner
63 Mt. Ashland Hillclimb: Mountain Bike/Road Combined Open Joseph Davis
1 Pistis STXC Cat 3 Men 35-44 Andrew Maddox
7 Champion Thursday: Series Total Category 3/4/5 (B Race) Heather Welch
1 Champion Thursday: Series Total Category 3/4/5 (B Race) Joseph Davis
7 Champion Thursday Cat B Joseph Davis
24 Champion Thursday: Combined Combined Joseph Davis
1 Pistis STXC Cat 3 Men 35-44 Andrew Maddox
1 Pistis STXC Singlespeed Adam Artner
2 Pistis STXC Cat 1 Junior U18 Adam Artner
4 Pistis STXC Singlespeed Joseph Davis
4 Stage Coach XC CAT 2 MEN 40-49 John Lansing
1 Stage Coach XC CAT 3 MEN 30-39 Andrew Maddox
12 Champion Thursday Cat B Joseph Davis
35 Champion Thursday: Series Totals Cat B Corey Qualls
36 Champion Thursday: Series Totals Cat B Emma Anderson
6 Champion Thursday: Series Totals Cat B Eugene Anderson
19 Champion Thursday: Series Totals Cat B Joseph Davis
7 Champion Thursday: Series Totals Juniors Emma Anderson
10 Champion Thursday Cat B Eugene Anderson
4 Pistis STXC Singlespeed Joseph Davis
1 Pistis STXC Cat 3 Men 35-44 Andrew Maddox
15 Champion Thursday Cat B Joseph Davis
6 Champion Thursday Cat B Eugene Anderson
3 Pistis STXC Singlespeed Joseph Davis
2 Pistis STXC Cat 1 Junior U18 Adam Artner
8 Pistis STXC Cat 2 Men 45-54 John Lansing
2 Pistis STXC Singlespeed Joseph Davis
6 Pistis STXC Singlespeed Adam Artner
1 Pistis STXC Cat 3 Men 35-44 Andrew Maddox
2 Pistis STXC Cat 2 Men 45-54 John Lansing
1 Pistis STXC Cat 3 Men 35-44 Andrew Maddox
7 Champion Thursday Cat B Eugene Anderson
14 Champion Thursday Cat B Joseph Davis
20 Champion Thursday Cat B Corey Qualls
23 Champion Thursday Cat B Emma Anderson
6 Champion Thursday Juniors Emma Anderson
DNF Champion Thursday Cat B Emma Anderson
DNF Champion Thursday Juniors Emma Anderson
5 Champion Thursday Cat B Eugene Anderson
1 Jacksonville STXC: Series Totals Cat 2 Women Heather Welch
1 Jacksonville STXC: Series Totals Cat 3 Senior Men Andrew Maddox
1 Jacksonville STXC Cat 3 Senior Men Andrew Maddox
2 Jacksonville STXC Cat 2 Masters 40+ David Fairbanks
9 Jacksonville STXC: Series Totals Cat 2 Masters 40+ John Lansing
8 Jacksonville STXC: Series Totals Cat 2 Masters 40+ Eugene Anderson
2 Jacksonville STXC: Series Totals Cat 2 Masters 40+ David Fairbanks
1 Jacksonville STXC Cat 2 Women Heather Welch
7 Champion Thursday: July Series Category 3/4/5 (B Race) Eugene Anderson
22 Champion Thursday: July Series Category 3/4/5 (B Race) Joseph Davis
14 Champion Thursday Cat B Joseph Davis
33 Champion Thursday: July Series Category 3/4/5 (B Race) Emma Anderson
30 Champion Thursday: July Series Category 3/4/5 (B Race) Heather Welch
28 Champion Thursday: July Series Category 3/4/5 (B Race) Corey Qualls
1 Jacksonville STXC Cat 2 Women Heather Welch
1 Jacksonville STXC Cat 3 Senior Men Andrew Maddox
2 Jacksonville STXC Cat 2 Masters 40+ David Fairbanks
13 Champion Thursday Cat B Corey Qualls
5 Champion Thursday Cat B Eugene Anderson
1 Jacksonville STXC Cat 3 Men Andrew Maddox
1 Jacksonville STXC Cat 2 Masters 40+ David Fairbanks
DNF Jacksonville STXC Cat 2 Masters 40+ John Lansing
8 Champion Thursday Cat B Heather Welch
3 Champion Thursday Cat B Joseph Davis
2 Jacksonville STXC Cat 2 Masters 40+ Eugene Anderson
1 Jacksonville STXC Cat 3 Senior Men Andrew Maddox
3 Jacksonville STXC Cat 2 Masters 40+ David Fairbanks
5 Jacksonville STXC Cat 2 Masters 40+ John Lansing
1 Jacksonville STXC Cat 2 Women Heather Welch
6 Champion Thursday Cat B Eugene Anderson
17 Champion Thursday Cat B Heather Welch
8 Champion Thursday Cat B Eugene Anderson
18 Champion Thursday Cat B Emma Anderson
11 Champion Thursday Cat B Joseph Davis
3 Champion Thursday Juniors Emma Anderson
DNF Pickett's Charge Cat 3 Men 35-44 Andrew Maddox
21 Champion Thursday Cat B Joseph Davis
7 Champion Thursday Cat B Eugene Anderson
23 Champion Thursday Cat B Heather Welch
28 Champion Thursday-Series One Category 3/4/5 (B Race) Corey Qualls
27 Champion Thursday-Series One Category 3/4/5 (B Race) Emma Anderson
7 Champion Thursday-Series One Category 3/4/5 (B Race) Eugene Anderson
13 Champion Thursday-Series One Category 3/4/5 (B Race) Joseph Davis
26 Champion Thursday-Series One Category 3/4/5 (B Race) Heather Welch
3 Test of Endurance 50 Cat 2 45-54 Men Eugene Anderson
DNF Test of Endurance 50 Singlespeed Joseph Davis
1 Humbug Hurry-Up Cat 3 Men 35-44 Andrew Maddox
4 Champion Thursday Juniors Emma Anderson
17 Champion Thursday Cat B Emma Anderson
7 Champion Thursday Cat B Eugene Anderson
13 Champion Thursday Cat B Joseph Davis
19 Champion Thursday Cat B Corey Qualls
11 Champion Thursday Cat B Joseph Davis
13 Champion Thursday Cat B Eugene Anderson
8 Return on the Jedi XC Singlespeed Joseph Davis
1 Return on the Jedi XC Cat 3 Men 35-44 Andrew Maddox
3 Return on the Jedi STXC & Super D: Return on the Jedi Super D Singlespeed Joseph Davis
2 Return on the Jedi STXC & Super D: Return on the Jedi STXC Cat 3 Men 35-44 Andrew Maddox
5 Return on the Jedi STXC & Super D: Return on the Jedi STXC Singlespeed Joseph Davis
5 Champion Thursday Cat B Eugene Anderson
13 Champion Thursday Cat B Corey Qualls
16 Champion Thursday Cat B Emma Anderson
17 Champion Thursday Cat B Heather Welch
8 Champion Thursday Cat B Joseph Davis
16 Mt. Tabor Circuit Race Cat 4 Eugene Anderson
DNF Mt. Tabor Circuit Race Cat 3 Eugene Anderson
5 Champion Thursday Cat B Joseph Davis
10 Champion Thursday Cat B Heather Welch
7 Spring Thaw Cat 2 Men 45-54 Eugene Anderson
15 Spring Thaw SINGLE SPEED (OPEN) Joseph Davis
2 Spring Thaw Cat 3 Men 35-44 Andrew Maddox
8 Peak Sports Mudslinger Cat 3 35-44 Men Andrew Maddox
17 Peak Sports Mudslinger Singlespeed Joseph Davis
4 Bike Fest Super D Cat 3 Men 19-39 Andrew Maddox
24 Table Rock Road Race Men 4/5 Eugene Anderson
33 Table Rock Road Race Men 4/5 Joseph Davis
34 Table Rock Road Race Men 4/5 Corey Qualls
43 So. Oregon TT: Combined Combined Vern Niehaus
35 So. Oregon TT: Combined Combined Joseph Davis
39 So. Oregon TT: Combined Combined Corey Qualls
20 So. Oregon TT Men 4,5 Joseph Davis
3 So. Oregon TT Men Masters 50+ Vern Niehaus
23 So. Oregon TT Men 4,5 Corey Qualls
23 So. Oregon TT Men 4,5 Eugene Anderson
51 So. Oregon TT: Combined Combined Vern Niehaus
41 So. Oregon TT: Combined Combined Bart Qualls
6 So. Oregon TT Men Masters 50+ Vern Niehaus
19 So. Oregon TT Men 4,5 Bart Qualls
6 So. Oregon TT Team Vern Niehaus
6 So. Oregon TT Team Corey Qualls
30 So. Oregon TT: Series Standings Combined Vern Niehaus
6 So. Oregon TT Team Eugene Anderson
6 So. Oregon TT Team Joseph Davis
4 So. Oregon TT Men Masters 50+ Vern Niehaus
25 So. Oregon TT Men 4,5 Joseph Davis
24 So. Oregon TT Men 4,5 Corey Qualls
17 So. Oregon TT Men 4,5 Eugene Anderson