Cycle Analysis

Event Category Name
1 New Year's Revolution Cross Masters Men B 50+ Eugene Anderson
3 New Year's Revolution Cross Masters Men B 35+ Andrew Maddox
4 New Year's Revolution Cross Men Category B Kellan Cullan
1 New Year's Revolution Cross Singlespeed Aaron Hoppe
3 New Year's Revolution Cross Men Category A jon burrill
2 Southern Oregon Outlaw CX Masters Men C 35-49 Tim Krupp
1 Southern Oregon Outlaw CX Senior Women C Constance CLARK
5 Southern Oregon Outlaw CX Masters Men B 35-49 Andrew Maddox
3 Southern Oregon Outlaw CX Senior Men Category B Kellan Cullan
2 Southern Oregon Outlaw CX Singlespeed Joseph Davis
5 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Masters Men B 35-49 Andrew Maddox
4 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Senior Men Category B Kellan Cullan
1 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Singlespeed Joseph Davis
7 Southern Oregon Outlaw CX Masters Men B 35-49 Andrew Maddox
11 Southern Oregon Outlaw CX Masters Men B 35-49 David Fairbanks
3 Southern Oregon Outlaw CX Senior Men Category B Kellan Cullan
8 Southern Oregon Outlaw CX Senior Men Category A Joseph Davis
3 Southern Oregon Outlaw CX Singlespeed Joseph Davis
67 Cross Crusade: Barton Park Singlespeed Joseph Davis
4 Southern Oregon Outlaw CX Senior Men Category B Kellan Cullan
9 Southern Oregon Outlaw CX Masters Men B 35-49 Andrew Maddox
DNF Southern Oregon Outlaw CX Masters Men B 50+ Bob Bennett
3 Southern Oregon Outlaw CX Singlespeed Joseph Davis
7 Southern Oregon Outlaw CX Masters Men B 35-49 Andrew Maddox
4 Southern Oregon Outlaw CX Masters Men B 50+ Bob Bennett
3 Southern Oregon Outlaw CX Senior Men Category B Kellan Cullan
3 Southern Oregon Outlaw CX Singlespeed Joseph Davis
72 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Singlespeed Joseph Davis
63 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Category B Kellan Cullan
6 Southern Oregon Outlaw CX Masters Men B 35-49 Andrew Maddox
4 Southern Oregon Outlaw CX Masters Men B 50+ Bob Bennett
4 Southern Oregon Outlaw CX Senior Men Category B Kellan Cullan
3 Southern Oregon Outlaw CX Singlespeed Joseph Davis
6 Southern Oregon Outlaw CX Senior Men Category A Joseph Davis
4 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Masters Men B 50+ Bob Bennett
6 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Masters Men B 35-49 Andrew Maddox
4 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Senior Men Category B Kellan Cullan
6 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Senior Men Category A Joseph Davis
3 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Singlespeed Joseph Davis
5 KFCX Moore Cowbell Singlespeed Joseph Davis
8 KFCX Moore Cowbell Category B - Men Kellan Cullen
7 KFCX Moore Cowbell Singlespeed Joseph Davis
8 KFCX Moore Cowbell Category B Kellan Cullen
14 Monday PIR Novice Men Bill Heages
9 Champion Thursdays B Race Kellan Cullan
7 Champion Thursdays B Race Kellan Cullan
11 Champion Thursdays B Race Kellan Cullan
11 Champion Thursdays B Race Kellan Cullan
17 Monday PIR Novice Men Andrew Fairbanks
1 OBRA Championship Super D Senior Men 19-29 Kellan Cullan
6 Stage Coach XC/OBRA XC Championships Category 3 Men Kellan Cullan
2 Stage Coach XC/OBRA XC Championships Masters Men 50-59 Eugene Anderson
5 Stage Coach XC/OBRA XC Championships Masters Men 40-49 Andrew Maddox
10 Champion Thursdays B Race Kellan Cullan
25 Monday PIR: Series Standings Novice Men Andrew Fairbanks
11 High Cascades 100 Masters Men 50+ Eugene Anderson
11 Champion Thursdays B Race Kellan Cullan
21 Monday PIR: Series Standings Novice Men Andrew Fairbanks
14 Champion Thursdays B Race Joseph Davis
12 Champion Thursdays B Race Kellan Cullan
16 Monday PIR: Series Standings Novice Men Andrew Fairbanks
13 Monday PIR Novice Men Andrew Fairbanks
6 Champion Thursdays B Race Kellan Cullan
2 Jacksonville STXC Category 2 Masters Men 40+ Andrew Maddox
1 Jacksonville STXC Category 3 Senior Men 19-39 Kellan Cullan
4 Jacksonville STXC Category 2 Masters Men 40+ Eugene Anderson
3 Pickett's Charge XC Category 2 Men 45-54 Eugene Anderson
9 Pickett's Charge XC Category 2 Men 35-44 Andrew Maddox
12 Champion Thursdays B Race Kellan Cullan
14 Champion Thursdays B Race Elliot Anderson
4 Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
1 Jacksonville STXC Category 3 Senior Men 19-39 Kellan Cullan
2 Jacksonville STXC Category 2 Masters Men 40+ Eugene Anderson
3 Jacksonville STXC Category 2 Masters Men 40+ David Fairbanks
23 Test of Endurance 50/100 Category 2/35-44 Men Andrew Maddox
8 Test of Endurance 50/100 Singlespeed Joseph Davis
3 Test of Endurance 50/100 Category 2 45-54 Men Eugene Anderson
14 Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
15 Champion Thursdays B Race Elliot Anderson
11 Champion Thursdays B Race Kellan Cullen
DNF Jacksonville STXC Category 2 Masters Men 40+ Eugene Anderson
1 Jacksonville STXC Category 3 Senior Men 19-39 Kellan Cullan
4 Jacksonville STXC Category 2 Masters Men 40+ David Fairbanks
2 Jacksonville STXC Category 2 Masters Men 40+ Andrew Maddox
5 Jacksonville STXC Singlespeed Joseph Davis
3 Jacksonville STXC Category 3 Junior Men Andrew Fairbanks
1 Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
12 Champion Thursdays B Race Kellan Cullen
2 Jacksonville STXC Category 2 Masters Men 40+ Andrew Maddox
1 Jacksonville STXC Category 3 Senior Men 19-39 Kellan Cullan
2 Jacksonville STXC Category 2 Masters Men 40+ Andrew Maddox
3 Jacksonville STXC Category 2 Masters Men 40+ Eugene Anderson
5 Jacksonville STXC Category 2 Masters Men 40+ David Fairbanks
6 Jacksonville STXC Singlespeed Joseph Davis
1 Jacksonville STXC Category 3 Senior Men 19-39 Kellan Cullan
1 Jacksonville STXC Category 2 Masters Men 40+ Eugene Anderson
3 Jacksonville STXC Category 3 Junior Men Andrew Fairbanks
4 Return on the Jedi XC Singlespeed Open Joseph Davis
5 Return on the Jedi XC Category 2 Men 35-44 Andrew Maddox
DNF Return on the Jedi XC Cyldesdale Open Kellan Cullan
4 Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
14 Champion Thursdays B Race Kellan Cullen
8 Champion Thursdays B Race Kellan Cullen
6 Champion Thursdays B Race Joseph Davis
1 Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
26 Spring Thaw XC Category 2 Men 35-44 Tim Krupp
5 Spring Thaw XC Category 2 Men 35-44 jon burrill
7 Spring Thaw XC Category 3 Men 19-34 Kellan Cullan
7 Spring Thaw XC Category 2 Women U34 Constance CLARK
14 Spring Thaw XC Category 2 Men 35-44 Andrew Maddox
2 Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
10 Champion Thursdays B Race Kellan Cullen
12 Champion Thursdays Category B Men Kellan Cullan
10 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Men Category 2 45-54 robert benett
7 Peak Sports Mudslinger XC Men Category 2 45-54 robert benett
16 Peak Sports Mudslinger XC Singlespeed Joseph Davis
38 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Vern Niehaus
7 Southern Oregon Time Trial Series Masters Men 50+ Vern Niehaus
49 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Vern Niehaus
50 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Kellan Cullan
45 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Joseph Davis
36 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Andrew Maddox
6 Southern Oregon Time Trial Series Masters Men 50+ Vern Niehaus
15 Southern Oregon Time Trial Series Men 4/5 Kellan Cullan
8 Southern Oregon Time Trial Series Men 4/5 Andrew Maddox
13 Southern Oregon Time Trial Series Men 4/5 Joseph Davis
44 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Vern Niehaus
43 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Combined Joseph Davis
6 Southern Oregon Time Trial Series Masters Men 50+ Vern Niehaus
11 Southern Oregon Time Trial Series Men 4/5 Joseph Davis
6 Echo Red to Red Category 2 45-54 Men Bob Bennett