Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing

Event Category Name
4 Psycho Cross: Series Standings Men B Brian Spears
5 Psycho Cross Men Mas 50+ Craig Austin
16 Psycho Cross: Series Standings Men Mas 50+ Craig Austin
2 Psycho Cross Men B Brian Spears
2 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Master 50+ Robert Huff
2 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Clydesdale Kevin Thompson
14 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Craig Austin
8 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Clydesdale Aaron Radspinner
5 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Clydesdale Kevin Thompson
DNF Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Masters 35+ A Brian Spears
6 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Clydesdale Shane Gibson
4 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Clydesdale Seth Daniels
23 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Master 35+ B Caan Zarosinski
6 Psycho Cross Men B Brian Spears
25 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Category B Ian Penner
3 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Clydesdales Shane Gibson
34 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ A Craig Austin
32 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ A Brian Spears
21 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ A Jay Rishel
27 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ B Phillip Ohnstad
4 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Master 50+ Robert Huff
89 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ C Phillip Wiant
4 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Clydesdales Seth Daniels
13 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Michael Chesnut
39 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Wade Goff
70 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Paul Anderson
28 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Phillip Ohnstad
6 Cross Crusade: Barton Park Master 50+ Robert Huff
86 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Phillip Wiant
6 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Kevin Thompson
10 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Mike Hall
5 Psycho Cross Men B Brian Spears
3 Fazio Farms CX Part Deux Singlespeed Ian Penner
10 Fazio Farms CX Part Deux Master 35+ B Seth Daniels
9 Fazio Farms CX Part Deux Master 35+ B Kevin Thompson
7 Fazio Farms CX Part Deux Master 35+ B Ian Penner
4 Cross Crusade: PIR Infield Master 50+ Robert Huff
77 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Mike Rosenfeld
38 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Phillip Ohnstad
42 Cross Crusade: PIR Infield Master 50+ Craig Austin
19 Cross Crusade: PIR Infield Master 50+ Ken James
84 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Aaron Zarosinski
DNF Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Scott Ballard
77 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Brian Spears
54 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Wade Goff
72 Cross Crusade: PIR Infield Singlespeed Craig Austin
71 Cross Crusade: PIR Infield Singlespeed David Hart
10 Cross Crusade: PIR Infield Clydesdale Michael Chesnut
11 Cross Crusade: PIR Infield Clydesdale Mike Hall
12 Cross Crusade: PIR Infield Clydesdale Kevin Thompson
8 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Clydesdale Michael Chesnut
6 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Clydesdale Mike Hall
5 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Clydesdale Kevin Thompson
37 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ B Ian Penner
34 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ B Brian Spears
12 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Master 50+ Ken James
7 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Master 50+ Robert Huff
26 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Jay Rishel
21 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Category B Ian Penner
81 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Paul Anderson
92 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Phillip Wiant
7 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Mike Hall
73 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Singlespeed Craig Austin
86 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Aaron Radspinner
9 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Michael Chesnut
79 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Seth Daniels
46 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Phillip Ohnstad
36 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Master 50+ Craig Austin
32 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Master 50+ Ken James
7 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Master 50+ Robert Huff
10 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Kevin Thompson
70 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Scott Ballard
43 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Wade Goff
14 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Seth Daniels
15 Sandy/Boring Corn Cross Masters 35+ A Brian Spears
15 Sandy/Boring Corn Cross Singlespeed Ian Penner
9 Sandy/Boring Corn Cross Masters 35+ B Ian Penner
27 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Phillip Ohnstad
11 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Seth Daniels
DNF Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Craig Austin
42 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Wade Goff
51 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Jay Rishel
13 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Category B Brian Spears
DNF Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters 35+ A Brian Spears
11 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters 50+ Robert Huff
20 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters 35+ B Mike Rosenfeld
19 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters 35+ B Ian Penner
22 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters 35+ C Phillip Wiant
2 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Clydesdale Kevin Thompson
5 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Seth Daniels
100 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Aaron Radspinner
49 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Wade Goff
44 Cross Crusade: Deschutes Brewery Master 50+ Craig Austin
14 Cross Crusade: Deschutes Brewery Master 50+ Ken James
11 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Singlespeed David Hart
28 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Phillip Ohnstad
11 Blind Date at the Dairy: October Standings Masters Men C 35+ Michael Chesnut
2 Blind Date at the Dairy: October Standings Masters Men C 35+ Mike Rosenfeld
23 Blind Date at the Dairy: October Standings Masters Men B 35+ Mike Hall
9 Blind Date at the Dairy: September Standings Masters Men C 35+ Michael Chesnut
8 Blind Date at the Dairy: September Standings Masters Men C 35+ Mike Rosenfeld
21 Blind Date at the Dairy: September Standings Masters Men B 35+ Mike Hall
83 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Craig Austin
26 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ A Jay Rishel
89 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Wade Goff
83 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ A Wade Goff
50 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category B John Baldwin
98 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Aaron Zarosinski
92 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Aaron Radspinner
86 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Brian Spears
79 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Paul Anderson
25 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Phillip Ohnstad
41 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Master 50+ Craig Austin
18 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Master 50+ Ken James
5 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Master 50+ Robert Huff
108 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ C Phillip Wiant
6 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Clydesdale Mike Hall
9 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Clydesdale Seth Daniels
7 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Clydesdale Kevin Thompson
11 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Clydesdale Michael Chesnut
DNF Cross-Word CX Challenge Masters 35+ A Brian Spears
10 Cross-Word CX Challenge Masters 35+ A Wade Goff
12 Cross-Word CX Challenge Master 50+ Craig Austin
3 Cross-Word CX Challenge Master 50+ Ken James
1 Cross-Word CX Challenge Clydesdale Seth Daniels
13 Cross-Word CX Challenge Master 35+ B Mike Rosenfeld
2 Cross-Word CX Challenge Clydesdale Mike Hall
21 Cross-Word CX Challenge Master 35+ B Caan Zarosinski
23 Blind Date at the Dairy Singlespeed Aaron Radspinner
2 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Mike Rosenfeld
32 Cross Crusade: Rainier Master 50+ Craig Austin
16 Cross Crusade: Rainier Clydesdale Shane Gibson
42 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Wade Goff
44 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Jay Rishel
113 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Seth Daniels
6 Cross Crusade: Rainier Clydesdale Mike Hall
7 Cross Crusade: Rainier Clydesdale Seth Daniels
9 Cross Crusade: Rainier Clydesdale Kevin Thompson
90 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Aaron Radspinner
79 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Mike Rosenfeld
70 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Ian Penner
DNF Cross Crusade: Rainier Category B Brian Spears
26 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Phillip Ohnstad
114 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Phillip Wiant
13 Cross Crusade: Rainier Master 50+ Robert Huff
52 Cross Crusade: Rainier Singlespeed David Hart
50 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Paul Anderson
6 Psycho Cross Men B Brian Spears
20 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Mike Hall
32 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Ian Penner
3 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Mike Rosenfeld
29 Blind Date at the Dairy Singlespeed Aaron Radspinner
59 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B John Baldwin
54 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Wade Goff
56 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Singlespeed Mike Rosenfeld
61 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Robert Huff
60 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Singlespeed Wade Goff
20 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Master 50+ Ken James
46 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Master 50+ Craig Austin
9 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Clydesdale Kevin Thompson
5 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Clydesdale Seth Daniels
2 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Clydesdale Mike Hall
51 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Phillip Ohnstad
84 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Paul Anderson
79 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Jay Rishel
6 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 60+ Steve Truesdale
11 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Singlespeed David Hart
32 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 35+ B Nathan Hobson
19 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 35+ B Ian Penner
18 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 50+ Craig Austin
3 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 50+ Robert Huff
6 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Clydesdale Kevin Thompson
DNF Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 35+ A Brian Spears
12 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Singlespeed Ian Penner
14 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Singlespeed Steven Basden
3 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Clydesdale Mike Hall
12 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Mike Hall
22 Battle At Barlow Singlespeed Mike Rosenfeld
5 Battle At Barlow Master 50+ Robert Huff
DNF Battle At Barlow Category B John Baldwin
35 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Master 35+ B Aaron Radspinner
6 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Clydesdale Shane Gibson
14 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Master 35+ B Phillip Ohnstad
18 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Master 35+ B Paul Anderson
33 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Master 35+ B Steven Basden
11 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Clydesdale Seth Daniels
DNF Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Clydesdale Mike Hall
DNF Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Singlespeed Craig Austin
21 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Singlespeed Cameron Vander Stoep
18 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Singlespeed Wade Goff
36 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Master 35+ B Caan Zarosinski
28 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ A Wade Goff
28 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Master 50+ Ken James
23 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Master 50+ Craig Austin
10 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Master 50+ Robert Huff
31 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ A Brian Spears
20 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Wade Goff
16 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Mike Hall
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Shane Gibson
39 Blind Date at the Dairy Singlespeed Aaron Radspinner
14 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Mike Rosenfeld
7 Fazio Farms Masters 35+ B Paul Anderson
2 Fazio Farms Clydesdale Shane Gibson
1 Fazio Farms Masters 35+ C Seth Daniels
5 Fazio Farms Master 50+ Robert Huff
19 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Masters 35+ A Wade Goff
28 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Master 35+ B Phillip Ohnstad
7 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Master 50+ Robert Huff
31 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Masters 35+ A Brian Spears
6 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Clydesdale Kevin Thompson
4 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Clydesdale Seth Daniels
3 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Clydesdale Mike Hall
20 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Singlespeed Cameron Vander Stoep
14 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Mike Hall
26 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Craig Austin
4 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Mike Rosenfeld
37 Blind Date at the Dairy Singlespeed Aaron Radspinner
24 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Wade Goff
29 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Shane Gibson
6 Mt Ashland Hillclimb ROAD CAT 4/5 MEN 40-59 Shawn McCloud
DNF Hood River Double Cross Clydesdale Shane Gibson
DNF Hood River Double Cross Masters 35+ A Brian Spears
41 Mt Ashland Hillclimb: Combined Combined Shawn McCloud
DNF Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Masters 35+ A Brian Spears
1 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Clydesdale Kevin Thompson
2 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Clydesdale Seth Daniels
6 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Clydesdale Mike Hall
23 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Master 50+ Craig Austin
3 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Master 50+ Robert Huff
30 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Master 35+ B Mike Rosenfeld
44 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Master 35+ B Aaron Radspinner
25 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Master 35+ B Paul Anderson
6 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Clydesdale Seth Daniels
5 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Clydesdale Mike Hall
2 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Clydesdale Kevin Thompson
35 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Singlespeed Steven Basden
21 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 35+ A Jay Rishel
29 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Singlespeed David Hart
43 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 35+ A Craig Austin
42 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 35+ A Brian Spears
DNF Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 50+ Robert Huff
11 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Jay Rishel
6 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Clydesdale Kevin Thompson
8 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Clydesdale Mike Hall
10 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Clydesdale Shane Gibson
DNF Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Clydesdale Seth Daniels
44 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Paul Anderson
DNF Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 50+ Craig Austin
DNF Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Wade Goff
7 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Clydesdale Kevin Thompson
2 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Master Men 50+ Robert Huff
11 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Singlespeed Paul Anderson
36 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit MASTER MEN B 35+ Mike Rosenfeld
8 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit MASTER MEN A 35+ Jay Rishel
23 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Master Men 50+ Craig Austin
14 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit MASTER MEN A 35+ Wade Goff
6 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Clydesdale Seth Daniels
22 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit MASTER MEN A 35+ Aric Rist
2 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Clydesdale Shane Gibson
DNF Monday PIR Masters 1/2/3 David Rosen
17 Gresham Criterium Masters 40+ Cat 3/4 Robert Huff
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff
152 OUCH OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Shawn McCloud
14 OUCH OBRA Uphill TT Championship Masters Men 50 - 54 Shawn McCloud
62 OBRA Time Trial: Combined Combined Robert Huff
8 OBRA Time Trial Men 3 David Hart
4 OBRA Time Trial Masters Men 45-49 Doug Palmer
57 OBRA Time Trial: Combined Combined Doug Palmer
9 OBRA Time Trial Men 4/5 Steven Basden
5 OBRA Time Trial Masters Men 50-54 Robert Huff
87 OBRA Time Trial: Combined Combined David Hart
104 OBRA Time Trial: Combined Combined Steven Basden
32 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Aaron Radspinner
8 Portland Short Track Series Singlespeed Cameron Vander Stoep
43 Monday PIR Master Men 1/2/3 Wade Goff
7 Portland Short Track Series Clydesdale Kevin Thompson
34 Revenge of the Disc: July 27: Combined Combined Craig Austin
5 Revenge of the Disc: July 27 Men 3 Dan Silvernail
21 Revenge of the Disc: July 27: Combined Combined Doug Palmer
6 Revenge of the Disc: July 27 Men 4/5 Steven Basden
6 Revenge of the Disc: July 27 Masters 40+ Men Doug Palmer
40 Revenge of the Disc: July 27: Combined Combined Dan Silvernail
39 Revenge of the Disc: July 27: Combined Combined Steven Basden
7 Revenge of the Disc: July 27 Masters 50+ Men Craig Austin
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff
12 Tuesday PIR Category 3/4 Wade Goff
9 Portland Short Track Series Singlespeed Cameron Vander Stoep
2 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men 60+ 500 meter Steve Truesdale
5 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men Team Sprints Steve Truesdale
1 OBRA Masters Track Championships: Saturday Masters Men 60+ 2 K Pursuit Steve Truesdale
4 Revenge of the Disc: July 20 Masters 40+ Men Doug Palmer
2 OBRA Masters Track Championships: Saturday Masters 60+ Points Race Steve Truesdale
14 Revenge of the Disc: July 20: Combined Combined Doug Palmer
29 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff
28 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Aaron Radspinner
19 Montinore Road Race Master Men 35+ Cat 1/2/3 Aric Rist
14 Montinore Road Race Master Men 35+ Cat 1/2/3 David Hart
5 Montinore Road Race Master Men 50+ Cat 1/2/3 Robert Huff
10 Montinore Road Race Master Men 35+ Cat 1/2/3 Wade Goff
10 Alpenrose Challenge Master Men 50+ 500 Steve Truesdale
5 Revenge of the Disc Masters 40+ Men Doug Palmer
27 Revenge of the Disc: Combined Combined Doug Palmer
60 Revenge of the Disc: Combined Combined Craig Austin
45 Revenge of the Disc: Combined Combined Steven Basden
70 Revenge of the Disc: Combined Combined Dan Silvernail
5 Revenge of the Disc Men 3 Dan Silvernail
10 Revenge of the Disc Masters 50+ Men Craig Austin
66 Revenge of the Disc: Combined Combined Steven Basden
5 Revenge of the Disc: July 13 Masters 40+ Men Doug Palmer
6 Revenge of the Disc: July 13 Masters 50+ Men Craig Austin
20 Revenge of the Disc: Combined Combined Doug Palmer
46 Revenge of the Disc: Combined Combined Dan Silvernail
44 Revenge of the Disc: Combined Combined Craig Austin
6 Revenge of the Disc: July 13 Men 3 Dan Silvernail
7 Revenge of the Disc: July 13 Men 4/5 Steven Basden
11 Revenge of the Disc Men 4/5 Steven Basden
6 Alpenrose Challenge Men's Team Sprint Steve Truesdale
9 Alpenrose Challenge Master Men 50+ 2K Pursuit Steve Truesdale
59 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff
3 Masters and Juniors Track Races Master Men 60+ Steve Truesdale
6 Portland Short Track Series Singlespeed Cameron Vander Stoep
24 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Aaron Radspinner
10 St. Honore Criterium Masters Men 50+ 1/2/3 Steve Truesdale
6 St. Honore Criterium Masters Men 50+ 1/2/3 Robert Huff
20 St. Honore Criterium Masters Men 40+ 1/2/3 Aric Rist
11 Blue Ribbon Track Omnium Masters Steve Truesdale
7 Blue Ribbon Track Omnium Men Team Sprints Steve Truesdale
19 Mt. Tabor Series Masters Men Aric Rist
35 Monday PIR Masters 1/2/3 David Hart
23 Six Hours of Mt Hood SOLO MEN Seth Daniels
35 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Cat 3 Men Ken James
20 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Cat 3 Men Wade Goff
24 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Cat 3 Men Wade Goff
32 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Cat 3 Men Ken James
15 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Cat 3 Men Wade Goff
2 Pringle Creek Criterium Men 60+ Steve Truesdale
DNF Baker City Cycling Classic: Stage 4 Cat 3 Men Ken James
28 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Cat 3 Men Wade Goff
5 Six Day: Saturday Category 1/2/3 Steve Truesdale
43 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Cat 3 Men Ken James
DNF Baker City Cycling Classic Cat 3 Men Ken James
19 Baker City Cycling Classic Cat 3 Men Wade Goff
35 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Cat 3 Men Ken James
18 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Cat 3 Men Wade Goff
15 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Derek McCammon
34 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Aaron Radspinner
9 Portland Short Track Series Cat 2 Men 45-54 Scott Ballard
8 Portland Short Track Series Singlespeed Cameron Vander Stoep
15 Mt. Tabor Series Senior Men David Hart
12 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Derek McCammon
24 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Aaron Radspinner
9 Portland Short Track Series Cat 2 Men 45-54 Mike Hall
11 Portland Short Track Series Singlespeed Cameron Vander Stoep
28 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 35+ 2/3 Wade Goff
19 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 35+ 2/3 Ken James
43 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 35+ 2/3 Scott Ballard
44 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 35+ 2/3 Robert Huff
6 One Day Fun Day! Masters Steve Truesdale
4 Gorge Mountain Bike Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Seth Daniels
31 Tuesday PIR Men 3/4 David Rosen
47 Tuesday PIR Men 3/4 Scott Ballard
46 Tuesday PIR Men 3/4 Mike Rosenfeld
32 Tuesday PIR Men 3/4 Jason Hobson
13 Portland Short Track Series Singlespeed Cameron Vander Stoep
DNF Portland Short Track Series Cat 1 Men 35-44 David Rosen
35 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Aaron Radspinner
9 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Derek McCammon
5 Portland Short Track Series Cat 2 Men 45-54 Scott Ballard
8 Portland Short Track Series Cat 2 Men 45-54 Mike Hall
75 OBRA TTT: Combined Combined Caan Zarosinski
6 OBRA TTT Senior Men Doug Palmer
4 OBRA TTT Men 160-199 Kevin Thompson
4 OBRA TTT Men 160-199 Paul Anderson
4 OBRA TTT Men 160-199 Craig Austin
4 OBRA TTT Men 160-199 Dan Larson
6 OBRA TTT Senior Men Robert Huff
6 OBRA TTT Senior Men Wade Goff
6 OBRA TTT Senior Men Ken James
2 OBRA TTT Men 3 Caan Zarosinski
2 OBRA TTT Men 3 David Hart
77 OBRA TTT: Combined Combined Steve Truesdale
76 OBRA TTT: Combined Combined David Hart
78 OBRA TTT: Combined Combined Steven Basden
68 OBRA TTT: Combined Combined Dan Larson
71 OBRA TTT: Combined Combined Craig Austin
2 OBRA TTT Men 3 Steven Basden
2 OBRA TTT Men 3 Steve Truesdale
35 OBRA TTT: Combined Combined Doug Palmer
69 OBRA TTT: Combined Combined Paul Anderson
33 OBRA TTT: Combined Combined Wade Goff
32 OBRA TTT: Combined Combined Robert Huff
70 OBRA TTT: Combined Combined Kevin Thompson
34 OBRA TTT: Combined Combined Ken James
2 Alpenrose Heartbreaker Master 50+ Points Race Steve Truesdale
6 Gorge Mountain Bike Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Seth Daniels
23 Mt. Tabor Series Masters Men Robert Huff
42 Mt. Tabor Series Cat 4 Men Scott Ballard
13 Mt. Tabor Series Cat 4 Men Jay Rishel
29 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Rosenfeld
7 Portland Short Track Series Cat 2 Men 45-54 Scott Ballard
10 Portland Short Track Series Singlespeed Cameron Vander Stoep
41 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Aaron Radspinner
16 Portland Short Track Series Cat 1 Men 35-44 David Rosen
12 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Derek McCammon
10 Portland Short Track Series Cat 3 Men 19-44 Dylan Cernitz
15 Portland Short Track Series Cat 1 Men 35-44 Shane Gibson
10 PDW Omnium Masters 35+ Omnium Steve Truesdale
11 Hammer Velo Criterium Men Masters 50+ Cat 3/4/5 Robert Huff
35 Hammer Velo Criterium Men Masters 40+ Cat 3/4/5 Scott Ballard
13 Hammer Velo Criterium Men Masters 50+ Cat 3/4/5 Steve Truesdale
8 Gorge Mountain Bike Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Seth Daniels
31 Mt. Tabor Series Category 4 Derek McCammon
7 Crank Bicycles TT @ PIR Men Masters 40+ David Hart
32 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Craig Austin
5 Crank Bicycles TT @ PIR Men Masters 50+ Craig Austin
26 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined David Hart
23 Sisters Stampede MTB XC CAT 2 MEN 40-49 Scott Ballard
DNF Sisters Stampede MTB XC Cat 1 Men 50+ Craig Austin
22 Sisters Stampede MTB XC SINGLE SPEED MEN Steven Basden
7 Sisters Stampede MTB XC Cat 3 Men 19-39 Dylan Cernitz
68 Sisters Stampede MTB XC CAT 2 MEN 40-49 Paul Anderson
45 Sisters Stampede MTB XC CAT 2 MEN 40-49 David Rosen
15 Sisters Stampede MTB XC SINGLE SPEED MEN Aric Rist
7 Sisters Stampede MTB XC SINGLE SPEED MEN Wade Goff
4 Bend Don't Brake Men Master 60+ Steve Truesdale
30 Bend Don't Brake Men Cat 3 Wade Goff
29 Monday PIR Masters 4/5 Aaron Radspinner
9 Monday PIR Masters 4/5 Derek McCammon
6 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit MASTER MEN A 35+ Jay Rishel
16 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Masters 35+ Cat 4/5 Scott Ballard
6 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Masters 60+ Steve Truesdale
15 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Cat 3 Ken James
12 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit MASTER MEN A 35+ Shane Gibson
12 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Cat 3 Wade Goff
15 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Singlespeed Steven Basden
7 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Clydesdale Kevin Thompson
8 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Clydesdale Seth Daniels
9 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Clydesdale David Rosen
22 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit MASTER MEN B 35+ Dylan Cernitz
13 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Master Men 50+ Craig Austin
32 Tuesday PIR Category 4/5 Jason Hobson
33 Tuesday PIR Category 3/4 David Rosen
31 Tuesday PIR Category 4/5 Nathan Hobson
46 Tuesday PIR Category 3/4 Scott Ballard
15 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Masters 35+ Cat 4/5 Scott Ballard
9 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Master 60+ Steve Truesdale
10 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Masters 35+ Cat 1/2/3 Mark Magilner
3 Cascade Chainbreaker XC Singlespeed Men Wade Goff
5 Cascade Chainbreaker XC Clydesdale 200+ Kevin Thompson
4 Alpenrose Thursday Series Men Masters 50+ Steve Truesdale
39 Tuesday PIR Category 3/4 Scott Ballard
18 Tuesday PIR Category 4/5 Jason Hobson
4 Monday PIR Masters Men 4/5 Derek McCammon
21 Banana Belt Series Men Masters 35+ 1/2/3 Mark Magilner
28 Banana Belt Series MEN MASTERS 35+ 4/5 Jay Rishel
29 Banana Belt Series MEN MASTERS 35+ 4/5 Scott Ballard
12 Banana Belt Series Men Masters 35+ 1/2/3 Wade Goff
25 Banana Belt Series Men Cat 3 Wade Goff
16 Banana Belt Series MEN MASTERS 50+ Ken James
22 Banana Belt Series MEN MASTERS 50+ Robert Huff
8 Banana Belt Series MEN MASTERS 60+ Steve Truesdale
2 Coast Hills Classic XC Men's Category 2 40-49 Mike Hall
22 Banana Belt Series Men Masters 35+ 1/2/3 Aric Rist
14 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Masters 50+ Robert Huff
8 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Masters 50+ Ken James
14 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Masters 35+ Cat 4/5 Jay Rishel
11 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Masters 35+ Cat 1/2/3 Aric Rist
3 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Masters 35+ Cat 1/2/3 Wade Goff
1 Coast Hills Classic XC Men's Category 2 40-49 Shane Gibson
14 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Masters Men Aric Rist
11 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Masters Men Steve Truesdale
8 Alpenrose Thursday Series Masters 50 Robert Huff
3 Alpenrose Thursday Series Masters 50 Steve Truesdale
3 Bear Springs Trap XC Cat 1 Men 50+ Ken James
16 Bear Springs Trap XC CAT 2 MEN 40-49 David Rosen
2 Willamette Gran Fondo Gran > Male > 40-49 Mark Magilner
2 Bear Springs Trap XC Clydesdales 200+ Kevin Thompson
DNF Bear Springs Trap XC CAT 2 MEN 40-49 Scott Ballard
4 Deschutes River Valley TT Festival Men 40-49 Ian Penner
4 Deschutes River Valley TT Festival Men 40-49 Ian Penner
16 Eugene Roubaix Men Masters 40+ 1/2/3 Mark Magilner
8 Eugene Roubaix Men Masters 40+ 1/2/3 Wade Goff
DNF Eugene Roubaix Masters 40+ Men 4/5 Shane Gibson
14 Rose Garden Circuit Race Series Masters Cat 4/5 40+4 Scott Ballard
29 Tuesday PIR Men Cat 4/5 Jason Hobson
30 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Robert Huff
41 Monday PIR Masters 4/5 Aaron Radspinner
48 Monday PIR Masters 1/2/3 David Rosen
8 Rose Garden Circuit Race Series MASTER MEN 40+ 4/5 Shane Gibson
25 Monday PIR Mst 4/5 Aaron Radspinner
37 Monday PIR Masters 1/2/3 David Rosen
7 Kings Valley Road Race Masters 50+ Robert Huff
37 Kings Valley Road Race Masters 40+ Mike Hall
19 Kings Valley Road Race Masters 50+ Craig Austin
3 Kings Valley Road Race Masters 60+ Steve Truesdale
39 Kings Valley Road Race Cat 4/5 Aaron Radspinner
4 Kings Valley Road Race Masters 50+ Ken James
45 Kings Valley Road Race Masters 40+ Steven Basden
40 Kings Valley Road Race Masters 40+ Derek McCammon
2 Kings Valley Road Race Masters 40+ Wade Goff
34 Kings Valley Road Race Masters 40+ Kevin Thompson
24 Kings Valley Road Race Masters 40+ Shane Gibson
16 Kings Valley Road Race Masters 40+ Aric Rist
36 Kings Valley Road Race Masters 40+ Doug Palmer
3 Rose Garden Circuit Race Series Cat 4 40+ Shane Gibson
10 Rose Garden Circuit Race Series Master Men 4/5 40+ Scott Ballard
4 Rose Garden Circuit Race Series Master Men 4/5 40+ Shane Gibson
137 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Aric Rist
88 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Steven Basden
58 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Shane Gibson
104 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Craig Austin
57 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Robert Huff
4 Crank Bicycles TT @ PIR Eddy Senior Men Shane Gibson
19 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Mark Magilner
12 Crank Bicycles TT @ PIR Men Masters 50+ Craig Austin
6 Crank Bicycles TT @ PIR Men Masters 50+ Robert Huff
15 Crank Bicycles TT @ PIR Men Masters 40+ Paul Anderson
7 Crank Bicycles TT @ PIR Men Masters 40+ Doug Palmer
4 Crank Bicycles TT @ PIR Men Masters 40+ Mark Magilner
22 Crank Bicycles TT @ PIR Eddy Senior Men Aric Rist
22 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Doug Palmer
89 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Paul Anderson
14 Crank Bicycles TT @ PIR Men Cat 4/5 Steven Basden
2 As the Raven Flies TT: Combined Combined Mark Magilner
DNS As the Raven Flies TT Senior Men 4/5 Steven Basden
2 As the Raven Flies TT Masters 40+ Men Mark Magilner
5 Gorge Roubaix Masters Men 4/5 Mike Hall
29 Gorge Roubaix Men Cat 4/5 Jay Rishel
25 Gorge Roubaix Masters Men 4/5 Scott Ballard
23 Gorge Roubaix Masters Men 2/3 Mark Magilner
7 Gorge Roubaix Masters Men 2/3 Wade Goff
3 Gorge Roubaix Masters Men 4/5 Shane Gibson
37 Gorge Roubaix Masters Men 4/5 Steven Basden
10 As the Raven Flies TT Cat 4/5 Men Steven Basden
62 As the Raven Flies TT: Combined Combined Tom Dean
76 As the Raven Flies TT: Combined Combined Steven Basden
DNS As the Raven Flies TT Masters 40+ Men Allen Kraft
7 As the Raven Flies TT Masters 60+ Men Tom Dean
16 Dirty Circles Masters Men 3/4 Scott Ballard
28 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Wade Goff
31 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Mark Magilner
1 Dirty Circles Masters Men 4/5 Shane Gibson
37 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Robert Huff
DNF Dirty Circles Masters Men 1/2/3 David Hart
2 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 4/5 Shane Gibson
18 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 3/4 Scott Ballard
17 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 3/4 Steve Truesdale
10 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 3/4 Kevin Thompson
3 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 3/4 Mark Magilner
32 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Men Cat 1/2/3 Wade Goff
4 Dirty Circles Master Men 4/5 Derek McCammon
21 Dirty Circles Master Men 3/4 Doug Palmer
3 Dirty Circles Master Men 4/5 Shane Gibson
6 Dirty Circles Master Men 3/4 Scott Ballard
17 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 3/4 Kevin Thompson
10 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 3/4 Scott Ballard
16 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Cat 1/2/3 Wade Goff
16 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 3/4 Wade Goff
12 Dirty Circles Master Men 3/4 Scott Ballard
8 Dirty Circles Masters Men 3/4 Wade Goff
54 Dirty Circles Master Men 1/2/3 Wade Goff
32 Dirty Circles Men 1/2/3 David Hart
20 Dirty Circles Master Men 3/4 Wade Goff
40 Dirty Circles Master Men 3/4 Doug Palmer
12 Dirty Circles Masters Men 4/5 Shane Gibson
41 Dirty Circles Masters Men 3/4 Kevin Thompson
20 Echo Red to Red MTB XC Cat 2 40-49 Men Scott Ballard
3 Echo Red to Red MTB XC Cat 2 40-49 Men Shane Gibson
47 Echo Red to Red MTB XC Cat 2 40-49 Men David Rosen
10 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Craig Austin
66 Jack Frost TT: Combined Combined Shane Gibson
100 Jack Frost TT: Combined Combined Craig Austin
21 Jack Frost TT: Combined Combined Doug Palmer
162 Jack Frost TT: Combined Combined Derek McCammon
7 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Mark Magilner
5 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Doug Palmer
DNS Jack Frost TT Eddy Senior Men Craig Austin
12 Jack Frost TT Eddy Senior Men Derek McCammon
1 Jack Frost TT Eddy Senior Men Shane Gibson
24 Jack Frost TT: Combined Combined Mark Magilner
3 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Master Men 3/4 Wade Goff
8 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 3/4 Wade Goff
4 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 3/4 Mark Magilner
11 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 3/4 Kevin Thompson
22 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 3/4 Scott Ballard
7 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 4/5 Shane Gibson
7 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Master Men 3/4 Mark Magilner
8 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Master Men 3/4 Kevin Thompson
12 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Masters Men Cat 3/4 Mark Magilner
20 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Master Men 4/5 40+ Scott Ballard
5 Willamette Gran Fondo by Distance Gran (100 miles) Mark Magilner
7 Monday PIR: Series Standings Masters 4/5 Derek McCammon
2 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Masters Men Cat 4/5 Shane Gibson
10 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Masters Men Cat 3/4 Kevin Thompson
3 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Masters Men Cat 3/4 Mark Magilner
8 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Men Masters 35+ 1/2/3 Wade Goff
16 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Men Masters 35+ 1/2/3 Mark Magilner
17 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Men Masters 35+ 1/2/3 Aric Rist
22 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings MEN MASTERS 35+ 4/5 Jay Rishel
23 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings MEN MASTERS 35+ 4/5 Scott Ballard
12 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Men Master 50+ Ken James
19 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Men Master 50+ Robert Huff
12 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Men Master 60+ Steve Truesdale
3 Masters and Juniors Track Races: July Series Standings Men 60+ Steve Truesdale
18 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Masters Men Cat 3/4 Scott Ballard
14 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Masters Men Cat 3/4 Kevin Thompson
5 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Master Men 4/5 40+ Shane Gibson
5 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Masters Men Cat 3/4 Wade Goff
10 Portland Short Track Series: July Series Standings Singlespeed Cameron Vander Stoep
4 Masters and Juniors Track Races: Kilos Men 50+ Robert Huff
7 Monday PIR: Series Standings Masters 4/5 Derek McCammon
36 Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Cat 3 Men Ken James
10 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 2 Series Points Masters Men Cat 3/4 Scott Ballard
20 Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Cat 3 Men Wade Goff
35 Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Cat 3 Men Ken James
18 Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Cat 3 Men Wade Goff
10 Portland Short Track Series: June Series Standings Singlespeed Cameron Vander Stoep
15 Portland Short Track Series: June Series Standings Cat 2 Men 45-54 Mike Hall
6 Portland Short Track Series: June Series Standings Cat 2 Men 45-54 Scott Ballard
12 Portland Short Track Series: June Series Standings Cat 2 Men 35-44 Derek McCammon
11 Masters and Juniors Track Races: Series Standings Men 50+ Robert Huff
4 Masters and Juniors Track Races: Series Standings Men 50+ Steve Truesdale
3 Masters and Juniors Track Races: 2k Masters Men 50+ Steve Truesdale
7 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standing - Final Cat 2 Men 35-44 Seth Daniels
14 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Cat 2 Men 35-44 Seth Daniels
7 Monday PIR: Series Standings for May Masters 4/5 Derek McCammon
9 Masters and Juniors Track Races: 500m Men 50+ Robert Huff
8 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings after race #1 Master Men 3/4 Kevin Thompson
7 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings after race #1 Master Men 3/4 Mark Magilner
4 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings after race #1 Master Men 3/4 Wade Goff
17 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Master Men 4/5 40+ Scott Ballard
4 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Master Men 4/5 40+ Shane Gibson
3 Masters and Juniors Track Races: 500m Men 50+ Steve Truesdale