Evolution Racing Team/Project Bike

Event Category Name
12 Mt. Tabor Series Senior Men John Browning
3 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men John Browning
1 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Tim Butler
DNF Silverton OBRA Championship Road Race Masters Men 50+ John OBrien
2 Silverton OBRA Championship Road Race Masters Men 50+ John Browning
14 Silverton OBRA Championship Road Race Masters Men 40+ Anthony Broadman
10 Silverton OBRA Championship Road Race Masters Men 40+ Rob Angelo
3 Silverton OBRA Championship Road Race Masters Men 40+ Cliff Eslinger
2 Silverton OBRA Championship Road Race Masters Men 40+ Brad Sigurdson
4 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Michael Girard
6 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Tim Butler
1 PVC Alpenrose Cup Masters 50+ Omnium John OBrien
1 PVC Alpenrose Cup Masters 50+ 3K John OBrien
1 PVC Alpenrose Cup Masters 50+ Kilo John OBrien
13 10 Barrel Brewing HDO: Road Race: HDO Final Omnium Results Men 1/2 Cliff Eslinger
12 10 Barrel Brewing HDO: Road Race: HDO Final Omnium Results Men 1/2 Brad Sigurdson
9 10 Barrel Brewing HDO: Road Race: HDO Final Omnium Results Men 1/2 Brad Sigurdson
3 10 Barrel Brewing HDO: Road Race: HDO Final Omnium Results Masters Men 40+ 3/4/5 Rob Angelo
6 10 Barrel Brewing HDO: Road Race Men 1/2 Brad Sigurdson
17 10 Barrel Brewing HDO: Time Trial: Combined Combined Rob Angelo
9 10 Barrel Brewing HDO: Criterium: HDO: Points Totals after Criterium Men 1/2 Cliff Eslinger
2 10 Barrel Brewing HDO: Criterium: HDO: Points Totals after Criterium Masters Men 40+ 3/4/5 Rob Angelo
3 10 Barrel Brewing HDO: Time Trial Masters Men 40+ 3/4/5 Rob Angelo
7 10 Barrel Brewing HDO: Criterium Men 1/2 Cliff Eslinger
3 10 Barrel Brewing HDO: Criterium Masters Men 40+ 3/4/5 Rob Angelo
9 Mt. Tabor Series Senior Men John Browning
11 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Michael Girard
2 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men John Browning
1 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Tim Butler
4 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men 1/2 Karsten Hagen
3 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men 1/2 Anthony Broadman
2 PVC Alpenrose Cup Masters 50+ Omnium John OBrien
2 PVC Alpenrose Cup Masters 50+ 500m John OBrien
3 PVC Alpenrose Cup Masters 50+ Flying Lap John OBrien
16 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 John OBrien
109 OBRA Time Trial Championship: Combined Combined John OBrien
120 OBRA Time Trial Championship: Combined Combined Karsten Hagen
75 OBRA Time Trial Championship: Combined Combined Karsten Hagen
68 OBRA Time Trial Championship: Combined Combined John OBrien
5 OBRA Time Trial Championship Masters Men 50-59 John OBrien
7 OBRA Time Trial Championship Masters Men 40-49 Karsten Hagen
61 OBRA Time Trial Championship: Overall : Combined Combined Karsten Hagen
55 OBRA Time Trial Championship: Overall : Combined Combined John OBrien
34 OBRA Time Trial Championship: Overall Overall Distance 24.8 Karsten Hagen
28 OBRA Time Trial Championship: Overall Overall Distance 24.8 John OBrien
5 OBRA Time Trial Championship Masters Men 45-49 Karsten Hagen
4 OBRA Time Trial Championship Masters Men 55-59 John OBrien
1 Oregon Triple Crown: Oregon Gran Fondo Men 50-54 John Browning
3 Oregon Triple Crown: Oregon Gran Fondo Men 45-49 Brad Sigurdson
10 Mt. Tabor Series Senior Men John Browning
11 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Michael Girard
2 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ John Browning
5 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Tim Butler
2 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Michael Girard
7 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Anthony Broadman
1 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Andrew Sargent
4 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men 1/2 Anthony Broadman
1 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men 1/2 Andrew Sargent
1 PVC Alpenrose Cup Masters 50+ 2K John OBrien
2 PVC Alpenrose Cup Masters 50+ Kilo John OBrien
6 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 1 Expert Men 19-44 Rob Angelo
3 Willamette Valley Classics Tour: Onehorse Road Race Pro/1/2 40+ Brad Sigurdson
DNF Willamette Valley Classics Tour: Onehorse Road Race Masters Men 50-59 3/4/5 John OBrien
2 Willamette Valley Classics Tour: Onehorse Road Race Masters Men 40-49 3/4/5 Rob Angelo
1 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series TT - Men 1/2 Andrew Sargent
18 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 John Browning
4 Monday PIR Masters Men 1/2/3 30+ John Browning
5 Monday PIR - May Individual Series Points Masters Men 1/2/3 50+ Michael Girard
14 Monday PIR - May Individual Series Points Masters Men 1/2/3 30+ John Browning
3 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series TT - Men 1/2 Anthony Broadman
1 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series TT - Men 1/2 Andrew Sargent
2 Monday PIR Masters Men 1/2/3 50+ Michael Girard
36 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Pro/1/2 Brad Sigurdson
8 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Pro/1/2 Anthony Broadman
5 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Masters Men 40-49 3/4/5 Rob Angelo
7 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Pro/1/2 40+ Brad Sigurdson
2 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Pro/1/2 40+ Anthony Broadman
23 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 John Browning
6 Monday PIR Masters Men 1/2/3 50+ Michael Girard
72 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Combined Aaron Leritz
72 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Combined Karsten Hagen
72 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Combined John OBrien
2 OBRA Team Time Trial Championship Men 200-239 Aaron Leritz
2 OBRA Team Time Trial Championship Men 200-239 Karsten Hagen
2 OBRA Team Time Trial Championship Men 200-239 John OBrien
DNF Montinore Road Race Men 1/2 Brad Sigurdson
6 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men Eddy Karsten Hagen
1 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men 1/2 Anthony Broadman
27 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Michael Girard
13 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 2 (Sport) Men 50-59 John OBrien
DNS Revenge Of The Disc Time Trial Series Masters Men 55-59 John OBrien
9 Barton Park Circuit Race Men 3/4/5 Masters 50+ John OBrien
25 Revenge Of The Disc Time Trial Series: Combined Combined John OBrien
2 Revenge Of The Disc Time Trial Series Masters Men 55-59 John OBrien
10 Sagebrush Cycles Bust Your Butte Gravel Challenge Short Course Masters 40+ Men Karsten Hagen
6 Kings Valley Road Race Masters 40+(Category 3/4/5) Rob Angelo
18 Kings Valley Road Race Men Pro/1/2 John Browning
16 Kings Valley Road Race Men Pro/1/2 Brad Sigurdson
13 Kings Valley Road Race Men Pro/1/2 Matthew Slater
9 Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Pro/1/2 40+ Karsten Hagen
2 Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Pro/1/2 40+ Anthony Broadman
1 Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Pro/1/2 40+ Brad Sigurdson
19 Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Pro/1/2 Andrew Sargent
9 Oregon Off-Road Series: Mudslinger XC MTB Category 2 Sport Men 50-59 John OBrien
23 Dirty Circles Men 1/2/3 John Browning
4 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 35+ John Browning
3 Dirty Circles Masters Men 50+ John OBrien
12 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 2 (Sport) Men 50-59 John OBrien