Therapeutic Associates of Bend/Pine Mountain Sports

Event Category Name
26 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Mike Brown
12 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Tim Jones
10 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Tim Jones
DNF Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Seth Taylor
17 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Seth Taylor
3 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Tim Jones
40 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Marshall Greene
41 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Marcus Biancucci
DNF Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Erik Bergstrom
31 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Seth Taylor
19 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Mike Brown
3 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Tim Jones
40 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Marshall Greene
11 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ A Tim Jones
1 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Seth Taylor
6 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Seth Taylor
13 Oregon Coast Gravel Epic: Abomination by Gender Men Rob Angelo
8 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Rob Angelo
9 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Tim Jones
11 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Seth Taylor
20 Thrilla Cyclocross Series Men A Marcus Biancucci
5 Thrilla Cyclocross Series Men A Tim Jones
8 Thrilla Cyclocross Series Men A 40+ Mike Brown
22 Thrilla Cyclocross Series Men A Marcus Biancucci
8 Thrilla Cyclocross Series Men A 40+ Mike Brown
11 Future Cross Men A 35+ Marcus Biancucci
5 Future Cross Men A Tim Jones
6 Future Cross Men A Marshall Greene
9 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Men A 35+ Marcus Biancucci
3 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Men A Tim Jones
21 Thrilla Cyclocross Series Men A Tim Jones
9 Thrilla Cyclocross Series Men A 40+ mike brown
3 Hood River Double Cross Masters 35+ A Tim Jones
4 Hood River Double Cross Master 35+ B Seth Taylor
14 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Master 35+ B Seth Taylor
8 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Singlespeed Tim Jones
DNF Thrilla Cyclocross Series Men A Tim Jones
18 Thrilla Cyclocross Series Men A Marcus Biancucci
8 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Tim Jones
4 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Master Men 40+ Erik Bergstrom
7 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Men 3 Rob Angelo
5 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT Master Men 40+ Erik Bergstrom
4 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT Men 3 Rob Angelo
28 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: Combined Combined Erik Bergstrom
18 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: Combined Combined Rob Angelo
4 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: GC after stage 2 Master Men 40+ Erik Bergstrom
6 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: GC after stage 2 Men 3 Rob Angelo
5 Eugene Celebration Stage Race: Briggs Hill RR Master Men 40+ Erik Bergstrom
12 Eugene Celebration Stage Race: Briggs Hill RR Men 3 Rob Angelo
12 Eugene Celebration Stage Race: GC after Stage 1 Men 3 Rob Angelo
4 Eugene Celebration Stage Race: GC after Stage 1 Master Men 40+ Erik Bergstrom
53 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue: Combined Combined Rob Angelo
6 Eugene Celebration Stage Race Men 3 Rob Angelo
42 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue: Combined Combined Erik Bergstrom
4 Eugene Celebration Stage Race Master Men 40+ Erik Bergstrom
5 Eugene Celebration Stage Race Master Men 40+/50+/60+ Erik Bergstrom
14 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue Men 3 Rob Angelo
4 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue Master Men 40+ Erik Bergstrom
2 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 30-39 Rob Angelo
7 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Men Cat 3 Rob Angelo
5 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 30-39 Seth Taylor
14 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Men Cat 3 Seth Taylor
6 Redmond Downtown Criterium Masters Men 35+ Cat 1/2/3 Rob Angelo
16 Redmond Downtown Criterium Masters Men 35+ Cat 1/2/3 Erik Bergstrom
DNF Redmond Downtown Criterium Men Cat 3 Rob Angelo
6 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Men 3 Rob Angelo
12 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Men 1/2 Peter Christoff
18 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Men 1/2 Josh LaGrange
41 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Men 1/2 Doug Laplaca
3 High Desert Omnium Men 3 Rob Angelo
2 High Desert Omnium Men 3 Ryan Ness
1 High Desert Omnium: Criterium Men 3 Rob Angelo
22 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Ryan Ness
1 High Desert Omnium: Time Trial Men 3 Ryan Ness
3 High Desert Omnium: Criterium Men 3 Ryan Ness
41 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Pro/1/2 Men Doug Laplaca
DNS Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Cat 3 Men Ryan Ness
4 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Cat 3 Men Rob Angelo
46 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Pro/1/2 Men Doug Laplaca
2 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Cat 3 Men Rob Angelo
40 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Pro/1/2 Men Doug Laplaca
7 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Cat 3 Men Rob Angelo
34 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Pro/1/2 Men Doug Laplaca
7 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Cat 3 Men Rob Angelo
5 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Cat 3 Men Rob Angelo
6 Baker City Cycling Classic Cat 3 Men Rob Angelo
43 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Doug Laplaca
DNS Baker City Cycling Classic: Stage 1 Cat 3 Men Ryan Ness
4 NWX Criterium Men 3 Ryan Ness
DNS Baker City Cycling Classic Cat 3 Men Ryan Ness
49 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Pro/1/2 Men Doug Laplaca
14 Pickett's Charge XC Cat 1 men 19-39 Ryan Ness
1 Sisters Stampede MTB XC Cat 2 Men 19-39 Rob Angelo
23 Bend Don't Brake Men Cat 3 Michael Dennis
25 Bend Don't Brake Men Cat 3 Marcus Biancucci
31 Bend Don't Brake Men Pro 1/2 Doug Laplaca
21 Bend Don't Brake Men Cat 3 George Pinney
15 Bend Don't Brake Men Cat 3 Rob Angelo
13 Cascade Chainbreaker XC Cat 1 men 19-39 Marcus Biancucci
12 Cascade Chainbreaker XC Cat 1 men 19-39 Ryan Ness
11 Willamette Gran Fondo Gran > Male > 19-39 Ryan Ness
3 Willamette Gran Fondo Gran > Male > 19-39 Rob Angelo
12 Willamette Gran Fondo Gran > Male > 19-39 Marcus Biancucci
8 Eugene Roubaix Men 3 Rob Angelo
10 Kings Valley Road Race Cat 3 Rob Angelo
10 Gorge Roubaix Men Cat 3 Marcus Biancucci
17 Willamette Gran Fondo by Distance Gran (100 miles) Marcus Biancucci
16 Willamette Gran Fondo by Distance Gran (100 miles) Ryan Ness
3 Willamette Gran Fondo by Distance Gran (100 miles) Rob Angelo
49 Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Pro/1/2 Men Doug Laplaca
DNS Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Cat 3 Men Ryan Ness
5 Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Cat 3 Men Rob Angelo
46 Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Pro/1/2 Men Doug Laplaca
5 Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Cat 3 Men Rob Angelo