NoMads Bicycle Racing Team

Event Category Name
2 Bike N Hike Santa Cross P/B Giant Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
5 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 60+ Del Scharffenberg
8 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 60+ Richard Marantz
9 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 60+ Del Scharffenberg
121 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Jason Jones
70 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Beginner Men Jennifer Kulle-Jones
5 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 60+ Del Scharffenberg
4 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 60+ Richard Marantz
7 Cross Crusade: Barton Park Masters 60+ Richard Marantz
56 Cross Crusade: Barton Park Beginner Men Jennifer Kulle-Jones
111 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Jason Jones
2 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 60+ Del Scharffenberg
4 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 60+ Richard Marantz
6 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 60+ Richard Marantz
103 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Beginner Men Jennifer Kulle-Jones
DNF Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ C Jason Jones
11 Cross Crusade: Rainier Junior Men Cameron Millar-Griffin
49 Cross Crusade: Rainier Category C Cameron Millar-Griffin
136 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Jason Jones
5 GPTB: Ninkrossi Masters 60+ Richard Marantz
12 Cross Crusade: Alpenrose Junior Men Cameron Millar-Griffin
63 Cross Crusade: Alpenrose Category C Cameron Millar-Griffin
8 Cross Crusade: Alpenrose Masters 60+ Richard Marantz
83 Blind Date at the Dairy Masters Men C Richard Marantz
86 Battle at Barlow Masters 35+ C Jason Jones
9 Battle at Barlow: Junior Cyclocross Series Junior Men 15-16 Cameron Millar-Griffin
6 Battle at Barlow Masters 60+ Richard Marantz
6 Battle at Barlow Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
31 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 35+ C Jason Jones
29 Blind Date at the Dairy Women B Sheilagh Griffin
85 Blind Date at the Dairy Masters Men C Richard Marantz
22 Blind Date at the Dairy Women B Sheilagh Griffin
64 Blind Date at the Dairy Masters C Richard Marantz
7 Double Cross Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
7 GPTB: Double Cross Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
3 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 60+ Richard Marantz
67 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ C Jason Jones
12 Monday PIR Masters Men 1/2/3 David Hopper
DNF Giro di Portland Masters 1/2/3 40+ David Hopper
4 OBRA TT Masters Men 65-69 Henry Grass
21 OBRA TT: Combined Combined Henry Grass
12 OUCH Masters Men 60+ Richard Marantz
120 OUCH: Combined Combined Richard Marantz
30 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Greg Russell
122 Portland Short Track Series: Series Standings for July Club Overall
62 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Jason Jones
17 Monday PIR Masters Men 1/2/3 David Hopper
DNF Swan Island Criterium Masters 1/2/3 35+ Greg Russell
2 TRC Mst/Jr Track TT Series: July Series Standings Masters Women 50+ Candi Murray
7 Tigard Crit Masters Men 40+ Category 3/4 David Hopper
26 Tigard Crit Masters Men 40+ Category 3/4 Greg Russell
32 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Greg Russell
23 Gresham Crit Masters 40+ 3/4 Greg Russell
2 TRC Mst/Jr Track TT Series Masters Women 50+ Candi Murray
26 Six Hours of Mt Hood Two-Person Men Greg Russell
26 Six Hours of Mt Hood Two-Person Men Avery Russell
34 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Greg Russell
10 Oregon Enduro Series Ashland (Ashland Mountain Challenge): Overall for Stages 3 & 4 Pro Men Chris Johnston
11 Oregon Enduro Series Ashland (Ashland Mountain Challenge): Overall for Stages 3 & 4 Pro Men Dylan Wolsky
11 Pickett's Charge XC Category 2 Men 55+ Richard Marantz
16 Oregon Enduro Series Ashland (Ashland Mountain Challenge): West Side Pro Men Dylan Wolsky
3 Oregon Enduro Series Ashland (Ashland Mountain Challenge): West Side Pro Men Chris Johnston
13 Oregon Enduro Series Ashland (Ashland Mountain Challenge) Pro Men Dylan Wolsky
4 Oregon Enduro Series Ashland (Ashland Mountain Challenge) Pro Men Chris Johnston
12 Tuesday PIR Category 3/4 Greg Russell
4 OBRA RR Championships Day 2 Masters Men 60-69 Del Scharffenberg
65 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Jason Jones
12 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Masters Men 40+ Category 3/4/5 Greg Russell
4 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Masters Men 40+ Category 3/4/5 David Hopper
8 Tuesday PIR Category 3/4 David Hopper
27 Tuesday PIR: May Series Standings Category 3/4 David Hopper
13 Sisters Stampede Category 2 Men 55+ Richard Marantz
2 Lewis & Clark Ultra Men 50+ 12-Hour Del Scharffenberg
DNF Bend Don't Brake Masters Men 40+ Greg Russell
4 OBRA RR Championships Day 1 Category 4/5 60+ Richard Marantz
25 Monday PIR Masters Men 1/2/3 David Hopper
63 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Greg Russell
3 Coast Hills Classic XC Men Category 2 55+ Richard Marantz
19 Monday PIR Men 1/2/3 David Hopper
12 Beautiful Estacada Time Trial Masters Men 40-49 Greg Russell
63 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Greg Russell
36 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Greg Russell
23 Piece of Cake RR Masters 40+ Category 2/3 Greg Russell
7 Banana Belt Series Standings Men 60+ Del Scharffenberg
7 Banana Belt Series Points Men 60+ Del Scharffenberg
8 Banana Belt Men 60+ Del Scharffenberg
22 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Tom Hill
7 Banana Belt Men 60+ Del Scharffenberg
32 Banana Belt Masters Men 1/2/3 David Hopper
11 Echo Red to Red Category 2 55+ Men Richard Marantz
168 Jack Frost TT: Combined Combined Richard Marantz
44 Jack Frost TT: Combined Combined David Hopper
DNS Jack Frost TT Men 60+ John Wiest
9 Jack Frost TT Men 60+ Richard Marantz
9 Jack Frost TT Men 40-49 David Hopper
21 Cherry Pie Masters 40+ David Hopper