PDX Devo Junior Cycling

Event Category Name
2 GPCM: Zaaldercross Junior Women 10-12 kayden mckee
1 GPCM: Zaaldercross Junior Women 10-12 Madeline Stover
13 GPCM: Zaaldercross Junior Men 13-14 Benjamin Wicker
11 GPCM: Zaaldercross Junior Men 13-14 Collin Turner
1 GPCM: Zaaldercross Junior Men 13-14 Jacob Smith
19 GPCM: Zaaldercross Junior Men 10-12 Liam Harrison
13 GPCM: Zaaldercross Junior Men 10-12 Calum Pierce
12 GPCM: Zaaldercross Junior Men 10-12 Cole Hagedorn
9 GPCM: Zaaldercross Junior Men 10-12 Max Smith
6 GPCM: Zaaldercross Junior Men 10-12 Jake Johansen
5 GPCM: Zaaldercross Junior Men 10-12 Halen Harrison
4 GPCM: Zaaldercross Junior Men 10-12 Benicio Thorne
2 GPCM: Zaaldercross Junior Women 3/4/5 kayden mckee
1 GPCM: Zaaldercross Junior Women 3/4/5 Madeline Stover
49 GPCM: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 Liam Harrison
41 GPCM: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 Calum Pierce
39 GPCM: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 Cole Hagedorn
36 GPCM: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 Max Smith
32 GPCM: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 Jake Johansen
31 GPCM: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 Halen Harrison
30 GPCM: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 Benicio Thorne
23 GPCM: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 Benjamin Wicker
18 GPCM: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 Collin Turner
1 GPCM: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 Jacob Smith
26 GPCM: Zaaldercross Singlespeed Peter Newlands
26 Blind Date at the Dairy Category 5 Men Jake Johansen
3 Blind Date at the Dairy Junior Women 9-13 Madeline Stover
17 Blind Date at the Dairy Junior Men 9-13 Brennan Jarrell
6 Blind Date at the Dairy Junior Men 9-13 Halen Harrison
3 Blind Date at the Dairy Junior Men 9-13 Benicio Thorne
2 Blind Date at the Dairy Junior Men 9-13 Jake Johansen
2 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Collin Turner
1 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Jacob Smith
7 Portland Trophy Cup: Overall Standings Men 3/4 Jacob Smith
2 Portland Trophy Cup: Overall Standings Junior Boys 13-14 Eamon Haverty
1 Portland Trophy Cup: Overall Standings Junior Boys 13-14 Collin Turner
1 Portland Trophy Cup Junior Men 13-14 Collin Turner
2 Portland Trophy Cup Junior Men 10-12 Cole Hagedorn
1 Portland Trophy Cup Junior Men 10-12 Zachary Smith
7 Portland Trophy Cup Men 3/4 Jacob Smith
4 Corn Cross 1 Women 5 Madeline Stover
2 Corn Cross 1 Junior Women 10-12 kayden mckee
1 Corn Cross 1 Junior Women 10-12 Madeline Stover
7 Corn Cross 1 Junior Men 13-14 Benjamin Wicker
21 Corn Cross 1 Junior Men 10-12 Liam Harrison
19 Corn Cross 1 Junior Men 10-12 Jake Johansen
11 Corn Cross 1 Junior Men 10-12 Cole Hagedorn
10 Corn Cross 1 Junior Men 10-12 Max Smith
9 Corn Cross 1 Junior Men 10-12 Halen Harrison
7 Corn Cross 1 Junior Men 10-12 Zachary Smith
6 Corn Cross 1 Junior Men 10-12 Benicio Thorne
3 Corn Cross 1 Junior Women 3/4/5 kayden mckee
2 Corn Cross 1 Junior Women 3/4/5 Madeline Stover
40 Corn Cross 1 Junior Men 3/4/5 Liam Harrison
36 Corn Cross 1 Junior Men 3/4/5 Jake Johansen
26 Corn Cross 1 Junior Men 3/4/5 Cole Hagedorn
25 Corn Cross 1 Junior Men 3/4/5 Max Smith
24 Corn Cross 1 Junior Men 3/4/5 Halen Harrison
20 Corn Cross 1 Junior Men 3/4/5 Zachary Smith
18 Corn Cross 1 Junior Men 3/4/5 Benicio Thorne
17 Corn Cross 1 Junior Men 3/4/5 Benjamin Wicker
6 Corn Cross 1 Junior Men 3/4/5 Carter Hagedorn
33 GPCM: Het Meer CX Singlespeed Peter Newlands
2 GPCM: Het Meer CX Junior Women 10-12 kayden mckee
1 GPCM: Het Meer CX Junior Women 10-12 Madeline Stover
6 GPCM: Het Meer CX Junior Men 13-14 Collin Turner
10 GPCM: Het Meer CX Junior Men 10-12 Liam Harrison
7 GPCM: Het Meer CX Junior Men 10-12 Max Smith
4 GPCM: Het Meer CX Junior Men 10-12 Halen Harrison
3 GPCM: Het Meer CX Junior Men 10-12 Benicio Thorne
5 GPCM: Het Meer CX Junior Women 3/4/5 kayden mckee
3 GPCM: Het Meer CX Junior Women 3/4/5 Madeline Stover
26 GPCM: Het Meer CX Junior Men 3/4/5 Liam Harrison
19 GPCM: Het Meer CX Junior Men 3/4/5 Max Smith
15 GPCM: Het Meer CX Junior Men 3/4/5 Halen Harrison
14 GPCM: Het Meer CX Junior Men 3/4/5 Benicio Thorne
9 GPCM: Het Meer CX Junior Men 3/4/5 Collin Turner
2 GPCM: DDCX Junior Women 10-12 kayden mckee
1 GPCM: DDCX Junior Women 10-12 Madeline Stover
5 GPCM: DDCX Junior Men 13-14 Collin Turner
1 GPCM: DDCX Junior Men 13-14 Jacob Smith
11 GPCM: DDCX Junior Men 10-12 Brennan Jarrell
1 GPCM: DDCX Junior Men 10-12 Zachary Smith
4 GPCM: DDCX Junior Women 3/4/5 kayden mckee
3 GPCM: DDCX Junior Women 3/4/5 Madeline Stover
28 GPCM: DDCX Junior Men 3/4/5 Brennan Jarrell
10 GPCM: DDCX Junior Men 3/4/5 Zachary Smith
5 GPCM: DDCX Junior Men 3/4/5 Collin Turner
1 GPCM: DDCX Junior Men 3/4/5 Jacob Smith
2 Fast Twitch Friday Men Team Sprint Peter Newlands
4 Fast Twitch Friday Senior Men Keirin Peter Newlands
4 Thursday Night Track Racing Senior Men Scratch Peter Newlands
4 Thursday Night Track Racing Category 4/5 Women Scratch kayden mckee
9 Thursday Night Track Racing Senior Men Points Peter Newlands
4 Thursday Night Track Racing Category 4/5 Women Points kayden mckee
3 Elite State Track Championships Senior Men Peter Newlands
8 Portland Short Track Series Category 1 Men U45 Jacob Smith
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Madeline Stover
10 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Benjamin Wicker
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Carter Hagedorn
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Cole Hagedorn
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Halen Harrison
3 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Benicio Thorne
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Zachary Smith
6 Mountain Man Challenge Sponsored by Fat Tire Farm: Sandy Super D Junior Men Collin Turner
3 Fast Twitch Friday Sprint A Peter Newlands
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-44 Jacob Smith
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 kayden mckee
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Benjamin Wicker
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Halen Harrison
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Zachary Smith
3 Thursday Night Track Racing Junior kayden mckee
12 Portland Short Track Series Category 1 Men U45 Jacob Smith
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Madeline Stover
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 kayden mckee
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Benicio Thorne
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Zachary Smith
DNF Portland Short Track Series Category 2 Men U40 Peter Newlands
6 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-44 Jacob Smith
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Madeline Stover
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 kayden mckee
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Benjamin Wicker
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Zachary Smith
3 Fast Twitch Friday Sprint A Peter Newlands
4 Mt. Tabor Series Men 5 Jacob Smith
1 Six Hours of Mt Hood Two-Person Co-ed Jacob Smith
2 OBRA Junior Track Championships Junior 15-18 Points Race Duncan Howell
2 OBRA Junior Track Championships Junior 15-18 Sprints Duncan Howell
2 OBRA Junior Track Championships Junior Men 17-18 Pursuit Duncan Howell
2 OBRA Junior Track Championships Junior Men 13-14 Omnium Benjamin Wicker
1 OBRA Junior Track Championships Junior Men 13-14 Omnium Jacob Smith
1 OBRA Junior Track Championships Junior Women 10-12 Omnium Madeline Stover
3 OBRA Junior Track Championships Junior Men 10-12 Omnium Halen Harrison
2 OBRA Junior Track Championships Junior Men 10-12 Omnium Zachary Smith
13 Thursday Night Track Racing: June Series Open 4/5 Collin Turner
9 Thursday Night Track Racing: June Series Open 4/5 Jacob Smith
5 Mt. Tabor Series Men 5 Jacob Smith
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 kayden mckee
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Benjamin Wicker
12 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Jake Johansen
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Halen Harrison
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Zachary Smith
10 Mountain Man Challenge Sponsored by Fat Tire Farm: Timberline/Skibowl Enduro Junior Men Collin Turner
2 Thursday Night Track Racing Junior Collin Turner
6 Thursday Night Track Racing Group B Collin Turner
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Madeline Stover
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 kayden mckee
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Collin Turner
DNF Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Halen Harrison
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Liam Harrison
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Zachary Smith
1 Skibowl Classic XC Category 3 Men 10-13 Zachary Smith
3 Hammer Velo Crit Junior 10-13 Jake Johansen
2 Hammer Velo Crit Junior 10-13 Halen Harrison
1 Hammer Velo Crit Junior 10-13 Zachary Smith
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Madeline Stover
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 kayden mckee
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Benjamin Wicker
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Halen Harrison
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Zachary Smith
36 Portland Short Track Series Singlespeed Peter Newlands
1 Portland Short Track Series Category 2 Men U40 Jacob Smith
26 Mt Tabor Circuit Race Men 5 Spencer Davies
3 Mt Tabor Circuit Race Men 5 Jacob Smith
3 Portland Short Track Series Category 2 Men U40 Jacob Smith
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 kayden mckee
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Collin Turner
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Halen Harrison
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Zachary Smith
2 Portland Design Works Omnium Junior Carter Hagedorn
3 Hammer Velo Crit Junior Women 14-18 Kaylie Ragsdale
1 Hammer Velo Crit Junior Women 10-13 Madeline Stover
4 Hammer Velo Crit Junior Men 14-18 Benjamin Wicker
5 Hammer Velo Crit Junior Men 10-13 Liam Harrison
3 Hammer Velo Crit Junior Men 10-13 Jake Johansen
2 Hammer Velo Crit Junior Men 10-13 Halen Harrison
4 Thursday Night Track Racing Junior Zachary Smith
2 Thursday Night Track Racing Junior Collin Turner
1 Thursday Night Track Racing Junior Jacob Smith
4 Thursday Night Track Racing Men 4/5 Jacob Smith
4 Mt Tabor Circuit Race Men 5 Jacob Smith
21 Monday Night PIR: SERIES STANDINGS Fixed Gear/Track Bike Peter Newlands
4 Sisters Stampede Expert Junior Men Jacob Smith
19 Sisters Stampede Category 3 Novice Junior Men 14-18 Benjamin Wicker
18 Sisters Stampede Category 3 Novice Junior Men 14-18 Michael Zoormajian
10 Sisters Stampede Category 3 Novice Junior Men 14-18 Carter Hagedorn
16 Sisters Stampede Category 3 Novice Junior Men 10-13 Ryan Weathers
7 Sisters Stampede Category 3 Novice Junior Men 10-13 Zachary Smith
19 Sisters Stampede Category 3 Junior Men 14-18 Benjamin Wicker
18 Sisters Stampede Category 3 Junior Men 14-18 Michael Zoormajian
10 Sisters Stampede Category 3 Junior Men 14-18 Carter Hagedorn
16 Sisters Stampede Category 3 Junior Men 10-13 Ryan Weathers
7 Sisters Stampede Category 3 Junior Men 10-13 Zachary Smith
3 Fast Twitch Friday Junior Women kayden mckee
3 Thursday Night Track Racing Junior Collin Turner
1 Thursday Night Track Racing Junior Jacob Smith
10 Thursday Night Track Racing Men 4/5 Jacob Smith
34 Tuesday Night PIR Category 4/5 Jacob Smith
28 Tuesday Night PIR Category 4/5 Zachary Smith
9 Tuesday Night PIR Junior Una Mcfadin
8 Tuesday Night PIR Junior Halen Harrison
6 Tuesday Night PIR Junior Zachary Smith
5 Tuesday Night PIR Junior Madeline Stover
4 Tuesday Night PIR Junior Carter Hagedorn
3 Tuesday Night PIR Junior Benjamin Wicker
2 Tuesday Night PIR Junior Collin Turner
11 Tuesday Night PIR Men 4/5 Madeline Stover
5 Tuesday Night PIR Junior Una Mcfadin
4 Tuesday Night PIR Junior Madeline Stover
2 Tuesday Night PIR Junior Collin Turner
11 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Category 3 Junior Men 14-18 Collin Turner
19 Tuesday Night PIR 4/5 Men Jacob Smith
10 Tuesday Night PIR Junior Una Mcfadin
9 Tuesday Night PIR Junior Zach Smith
7 Tuesday Night PIR Junior Jake Johansen
6 Tuesday Night PIR Junior Carter Hagedorn
4 Tuesday Night PIR Junior Madeline Stover
3 Tuesday Night PIR Junior Collin Turner
2 Tuesday Night PIR Junior Spencer Davies
2 Wooden Shoe Kermesse Junior Women Madeline Stover
3 Wooden Shoe Kermesse Junior Men Liam Harrison
1 Wooden Shoe Kermesse Junior Men Jake Johansen
6 Tuesday Night PIR Junior Una Mcfadin
5 Tuesday Night PIR Junior Jake Johansen
3 Tuesday Night PIR Junior Madeline Stover
8 Monday Night PIR Fixed Gear/Track Bike Peter Newlands
7 Bear Springs Trap Junior Men 14-18 Collin Turner
3 Bear Springs Trap Junior Men 10-13 Zachary Smith
1 Bear Springs Trap Expert Junior Men Jacob Smith
22 Tuesday Night PIR Men 4/5 Spencer Davis
13 Tuesday Night PIR Men 4/5 Benjamin Wicker
9 Tuesday Night PIR Junior Una Mcfadin
6 Tuesday Night PIR Junior Jake Johansen
4 Tuesday Night PIR Junior Benjamin Wicker
3 Tuesday Night PIR Junior Spencer Davis
9 Tuesday Night PIR Junior Kaydea McKee
8 Tuesday Night PIR Junior Una Mcfadin
6 Tuesday Night PIR Junior Halen Harrison
5 Tuesday Night PIR Junior Madeline Stover
4 Tuesday Night PIR Junior Collin Turner
3 Tuesday Night PIR Junior Benjamin Wicker
2 Tuesday Night PIR Junior Spencer Davies
2 30th Annual Mudslinger Category 3 Junior Men 14-18 Jacob Smith
1 Piece of Cake Road Race Junior Women Madeline Stover
9 Piece of Cake Road Race Junior Men Zachary Smith
8 Piece of Cake Road Race Junior Men Halen Harrison
6 Piece of Cake Road Race Junior Men Collin Turner
5 Piece of Cake Road Race Junior Men Benjamin Wicker
3 Piece of Cake Road Race Junior Men Jacob Smith