Unattached

Event Category Name
DNF Kruger's Crossing CX Masters 35+ A Dan Werle
60 Kruger's Crossing CX Masters 35+ C Ethan Fuld
13 Kruger's Crossing CX Beginner Men Carl Steinke
23 OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy Masters 35+ A Dan Werle
4 OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy Masters 50+ Mark Bradley
27 OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy Masters 35+ C Ethan Fuld
38 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ A Dan Werle
3 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 50+ Mark Bradley
68 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C Ethan Fuld
22 Cross Crusade: Portland International Raceway Beginner Men Carl Steinke
4 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 50+ Mark Bradley
79 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C Ethan Fuld
53 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C Jason Whitley
3 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Mark Bradley
DNF Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Ethan Fuld
12 Pedalers at the Poor Farm Masters 35+ A Dan Werle
18 Pedalers at the Poor Farm Masters 35+ C Ethan Fuld
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Mark Bradley
58 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Ethan Fuld
11 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Jay Battleson
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Mark Bradley
58 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Ethan Fuld
12 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Jay Battleson
DNF Psycho Cross Series Beginner Men Koa Smith
8 Psycho Cross Series Beginner Men Harold Miner
6 Psycho Cross Series Beginner Men Matt Erdman
4 Psycho Cross Series Beginner Men kalani Scott
2 Psycho Cross Series Masters Men 35+ C James Owen
5 Psycho Cross Series Men C John Osborne
19 Washougal CX Masters 35+ A Dan Werle
27 Washougal CX Masters 35+ C Ethan Fuld
5 Cross Crusade: Cascade Locks Masters 50+ Mark Bradley
34 Cross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ C Jason Whitley
18 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters 35+ A Dan Werle
27 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters 35+ C Ethan Fuld
36 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Ethan Fuld
26 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Daniel Rohlf
3 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ Mark Bradley
77 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Ethan Fuld
18 Cross Crusade: Alpenrose Beginner Men Carl Steinke
37 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ Bill Carslay
10 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ Mark Bradley
67 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Ethan Fuld
47 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Ethan Fuld
7 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Nick Gilbert
1 Psycho Cross Series Beginner Women Joan Globus
1 Psycho Cross Series Junior Boys 15-16 Koa Smith
2 Psycho Cross Series Masters Men B 35+ Chuck Hood
4 Psycho Cross Series Masters Men 60+ Loren Russell
3 Psycho Cross Series Masters Men 60+ Craig Bontly
5 Psycho Cross Series Masters Men 50+ David Macfarlane
1 Psycho Cross Series Masters Men 50+ Mark Bradley
5 Psycho Cross Series Beginner Damien Sands
4 Psycho Cross Series Beginner Jacob Schisel
6 Psycho Cross Series Masters Men 35+ Erik Haunold
5 Psycho Cross Series Masters Men 35+ Joe Moll
2 Psycho Cross Series Masters Men 35+ Brendan Flynn
10 Psycho Cross Series Men C Ian Schmidt
9 Psycho Cross Series Men C Kyle Westmoreland
7 Psycho Cross Series Men C Brian Persons
6 Psycho Cross Series Men C Matt Nicholson
10 GPRM 2015: Heiser Farm Masters 50+ Mark Bradley
31 Blind Date at the Dairy Men C Nick Gilbert
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Daniel Rohlf
10 Blind Date at the Dairy Beginner Men Carl Steinke
12 Twilight Cyclocross Series: Series Standings Masters Men 50+ Mark Bradley
22 Rapha Portland Trophy Cup Masters B 35+ Bill Carslay
3 Battle at Barlow Masters Women 45+ Linda Caporicci
31 Battle at Barlow Masters 35+ C Ethan Fuld
7 Battle at Barlow Beginner Men Carl Steinke
33 GPRM 2015: Ninkrossi Masters 35+ C Ethan Fuld
28 Blind Date at the Dairy Men C Nick Gilbert
47 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Ethan Fuld
26 Blind Date at the Dairy Beginner Men Carl Steinke
33 Rapha Portland Trophy Cup Masters Men C 35+ Ethan Fuld
9 GPRM 2015: Zaaldercross Women A Starla Teddergreen
1 Blind Date at the Dairy Women B Starla Teddergreen
2 Junior Cross Series @Corn Cross Masters Women 45+ Linda Caporicci
36 OBRA TT: Combined Combined Norm Swygert
2 OBRA TT Masters Men 40-49 Norm Swygert
35 GPRM 2015: Het Meer CX Masters 35+ C Ethan Fuld
1 OBRA TT Masters Men 45-49 Norm Swygert
5 Twilight Cyclocross Series Masters Men 50+ Mark Bradley
36 GPRM 2015: DDCX Masters Men 35+ C Ethan Fuld
DNF Rapha Portland Trophy Cup Men B Khari Gates
32 Rapha Portland Trophy Cup Masters Men C Ethan Fuld
18 Monday PIR: August Series Standings Masters Men 1/2/3 Khari Gates
7 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men C 35+ Norm Swygert
36 River City Bicycles Tuesday PIR Men 1/2/3 Khari Gates
17 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Khari Gates
17 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Khari Gates
25 Eugene Celebration: Combined Combined Jason Whitley
3 Eugene Celebration: GC after stage 2 Men 4/5 Jason Whitley
3 Eugene Celebration Men 4/5 Jason Whitley
15 Eugene Celebration: Stage 3 Men 4/5 Jason Whitley
9 Eugene Celebration Men 4/5 Jason Whitley
7 Eugene Celebration: GC after stage 1 Men 4/5 Jason Whitley
51 Eugene Celebration: Combined Combined Jason Whitley
3 Eugene Celebration Men 4/5 Jason Whitley
8 Eugene Celebration Men 4/5 Jason Whitley
15 Monday PIR: August Series Standings Masters Men 1/2/3 Khari Gates
7 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Khari Gates
19 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Khari Gates
12 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Khari Gates
21 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Men 4/5 Alex Larkin
7 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Women 4/5 Sarah Bruns
6 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Women 4/5 Sarah Edwards
7 Alpenrose Velodrome Challenge Women 70-Lap Points Race Kae Erickson
1 Alpenrose Velodrome Challenge Women Sprint Finals Kae Erickson
6 Alpenrose Velodrome Challenge Women Omnium Kae Erickson
5 Alpenrose Velodrome Challenge Women 5-Mile Scratch Race Kae Erickson
8 Alpenrose Velodrome Challenge Women Miss and Out Kae Erickson
11 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Men 4/5 Dan Broyles
8 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Men 4/5 Jay Battleson
5 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Junior Hunter Craft
62 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 1/2/3 Starla Teddergreen
31 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Jeff Lorenzen
70 OUCH: Combined Combined Chris Kee
69 OUCH: Combined Combined Ted Timmons
8 OUCH: Combined Combined Zhaolong Wu
3 OUCH: Combined Combined Will Hahn
63 OUCH: Combined Combined Roger Nelson
60 OUCH: Combined Combined Richard Herbin
61 OUCH: Combined Combined Michael Knapp
47 OUCH: Combined Combined Ed Wheeler
16 OUCH: Combined Combined Jonathan Sharp
38 OUCH: Combined Combined Yuji Sumimoto
52 OUCH: Combined Combined William Welch
12 OUCH Men Category 4/5 Chris Kee
11 OUCH Men Category 4/5 Ted Timmons
3 OUCH Men Category 3 Zhaolong Wu
1 OUCH Men Category 3 Will Hahn
7 OUCH Masters Men 60+ Roger Nelson
6 OUCH Masters Men 60+ Richard Herbin
11 OUCH Masters Men 55-59 Michael Knapp
9 OUCH Masters Men 55-59 Ed Wheeler
1 OUCH Masters Men 50-54 Jonathan Sharp
DNF OUCH Masters Men 45-49 Jason deVries
5 OUCH Masters Men 45-49 Yuji Sumimoto
4 OUCH Masters Men 35-39 William Welch
DNF Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Men 1/2/3 Peter Vraniak
DNF Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Men 1/2/3 Gary Thompson
DNF Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Men 4/5 Jared Withrow
22 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Men 4/5 Eric McKinley
19 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Men 4/5 Dan Broyles
11 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Men 4/5 Thomas Wilkinson
10 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Men 4/5 john Chapman
7 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Men 4/5 Lev Stryker
7 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Women 1/2/3 Megan Horner
5 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Women 1/2/3 Sophie Andrews
3 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Women 1/2/3 Jennifer Luebke
9 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Junior Hunter Craft
8 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Junior James Plumleigh
5 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Junior Elijah Krause
21 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Khari Gates
10 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Men 1/2 Peter Vraniak
6 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Men 4/5 Matthew Carlson
4 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Women 1/2/3 Megan Horner
3 Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series Women 1/2/3 Sophie Andrews
13 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 1/2/3 Khari Gates
2 High Desert Omnium - Overall Standings: Road Race Women 3 Sophie Andrews
21 High Desert Omnium - Overall Standings: Road Race Men Category 4/5 Jason Whitley
20 High Desert Omnium - Overall Standings: Time Trial: Combined Combined Jason Whitley
6 High Desert Omnium - Overall Standings Men Category 4/5 Jason Whitley
3 High Desert Omnium - Overall Standings: Time Trial Men 4/5 Jason Whitley
DNF River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 1/2/3 J.Michael Manning
70 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 J.Michael Manning
38 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Starla Teddergreen
34 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Khari Gates
47 Monday PIR Special Try Bike Racing Day Masters Men 1/2/3 William Santana
43 Monday PIR Special Try Bike Racing Day Masters Men 1/2/3 Starla Teddergreen
22 Monday PIR Special Try Bike Racing Day Masters Men 1/2/3 Khari Gates
DNF Montinore Road Race pb Team Oregon Men 1/2 William Santana
4 Dirty Circles 2: Hot Spots Women 1/2/3 Starla Teddergreen
20 Dirty Circles Women 1/2/3 Starla Teddergreen
29 Dirty Circles Men 1/2/3 J.Michael Manning
28 Dirty Circles Men 1/2/3 William Santana
14 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 William Santana
25 Dirty Circles 1 Men 1/2/3 J.Michael Manning
24 Dirty Circles 1 Men 1/2/3 William Santana
7 Dirty Circles 1 Masters Men 1/2/3 William Santana
184 Jack Frost TT: Combined Combined Starla Teddergreen
52 Jack Frost TT: Combined Combined Jason Whitley
282 Jack Frost TT: Combined Combined Kathleen Richardson
136 Jack Frost TT: Combined Combined J.Michael Manning
7 Jack Frost TT Women 1/2 Starla Teddergreen
11 Jack Frost TT Men 4/5 Jason Whitley
2 Jack Frost TT Masters Women 60-69 Kathleen Richardson
DNS Jack Frost TT Masters Women 50-59 Nori La Rue
11 Jack Frost TT Masters Men 60-69 J.Michael Manning