Mountain View Cycles Racing Team

Event Category Name
3 OBRA State Champs at Corn Cross Elite Junior Women 15-16 Keeley Brownback
3 OBRA State Champs at Corn Cross Elite Junior Women Keeley Brownback
1 OBRA State Champs at Corn Cross Elite Junior Men 13-14 Walker Hendricks
16 OBRA State Champs at Corn Cross Singlespeed Byron Breeden
4 OBRA State Champs at Corn Cross Elite Junior Men Walker Hendricks
1 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Women 15-16 3/4/5 Keeley Brownback
1 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Men 13-14 3/4/5 Walker Hendricks
3 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback
1 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks
26 OBRA State Champs at Corn Cross Men 5 josue Jimenez
8 OBRA State Champs at Corn Cross Men 5 Matt Monbouquette
3 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Women 15-16 Keeley Brownback
1 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Men 13-14 Walker Hendricks
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 15-16 Keeley Brownback
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Walker Hendricks
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Byron Breeden
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale jimmy Pacheco
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 josue Jimenez
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Matt Monbouquette
3 Corvallis Cross Classic Junior Men 13-14 Walker Hendricks
3 Corvallis Cross Classic Junior Men Walker Hendricks
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Byron Breeden
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 15-16 Keeley Brownback
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Walker Hendricks
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 josue Jimenez
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Matt Monbouquette
1 Peddlers at Edgefield Junior Women 15-16 Keeley Brownback
2 Peddlers at Edgefield Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback
9 Peddlers at Edgefield Men 5 josue Jimenez
3 Peddlers at Edgefield Men 5 Matt Monbouquette
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Byron Breeden
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Walker Hendricks
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Byron Breeden
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 15-16 Keeley Brownback
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Walker Hendricks
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 jimmy Pacheco
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale jimmy Pacheco
17 Luscher Farm Crosstoberfest Men 5 josue Jimenez
4 Luscher Farm Crosstoberfest Men 5 Matt Monbouquette
3 CrossWord CX Challenge Women 3 Keeley Brownback
1 CrossWord CX Challenge Junior Women 15-16 Keeley Brownback
1 CrossWord CX Challenge Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 4 Keeley Brownback
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Byron Breeden
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 15-16 Keeley Brownback
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Walker Hendricks
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 josue Jimenez
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Matt Monbouquette
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale jimmy Pacheco
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 15-16 Keeley Brownback
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Walker Hendricks
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks
20 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Byron Breeden
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 4 Keeley Brownback
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 josue Jimenez
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Matt Monbouquette
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale jimmy Pacheco
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Byron Breeden
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 4 Keeley Brownback
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 15-16 Keeley Brownback
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Walker Hendricks
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 15-16 Keeley Brownback
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Walker Hendricks
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks
24 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 4 Keeley Brownback
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Byron Breeden
1 Blind Date at the Dairy Junior Women 14-18 Keeley Brownback
16 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks
1 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Women 4 Keeley Brownback
2 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Women 15-16 Category 3/4/5 Keeley Brownback
6 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Men 13-14 Category 3/4/5 Walker Hendricks
3 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback
11 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks
1 Blind Date at the Dairy Junior Women 14-18 Keeley Brownback
DNF Battle at Barlow Masters 35+ 1/2 Byron Breeden
9 Battle at Barlow Singlespeed Byron Breeden
1 Battle at Barlow Junior Women 15-16 Keeley Brownback
2 Battle at Barlow Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback
11 Battle at Barlow Clydesdale jimmy Pacheco
DNF Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Junior Women 15-16 Keeley Brownback
6 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Junior Men 13-14 Walker Hendricks
3 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback
9 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks
1 Blind Date at the Dairy Junior Women 14-18 Keeley Brownback
3 Ride Hard Finish Thirsty Women 4 Keeley Brownback
1 Ride Hard Finish Thirsty Junior Women Keeley Brownback
15 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks
8 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Elite Junior Men Walker Hendricks
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Women 15-16 Keeley Brownback
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Men 13-14 Walker Hendricks
2 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks
5 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Men 5 Matt Monbouquette
1 Blind Date at the Dairy Junior Women 14-18 Keeley Brownback
1 Corn Cross Junior Women 15-16 Keeley Brownback
3 Corn Cross Singlespeed Byron Breeden
7 Corn Cross Men 2/3 kristopher Froehlich
2 Corn Cross Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback
23 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks
21 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 35+ 1/2 Byron Breeden
38 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Singlespeed josue Jimenez
36 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Singlespeed Matt Monbouquette
18 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Singlespeed Byron Breeden
2 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Elite Junior Men Walker Hendricks
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Junior Women 15-16 Keeley Brownback
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Junior Men 13-14 Walker Hendricks
3 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Junior Men 3/4/5 Walker Hendricks
29 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Men 5 josue Jimenez
8 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Men 5 Matt Monbouquette
1 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Junior Women 15-16 Keeley Brownback
3 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Junior Women 3/4/5 Keeley Brownback
3 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 35+ 4 Andrew Stewart
DNF Ochoco Gravel Roubaix 120-Mile, Men Category 3-5 Andrew Stewart
1 Vancouver Criterium OBRA Championship Junior Women 15-16 Keeley Brownback
21 Tuesday Night PIR Category 3/4 Andrew Stewart
5 Franz Bakery Criterium Women 4/5 Keeley Brownback
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 15-18 Keeley Brownback
77 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Keeley Brownback
100 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Keeley Brownback
1 OBRA Uphill Time Trial Championship Junior Women 15-18 Keeley Brownback
1 OBRA Uphill Time Trial Championship Junior Women 15-16 Keeley Brownback
1 Cooper Spur Short Track Weekend Category 3 Women 15-18 Keeley Brownback
3 Cooper Spur Short Track Weekend Clydesdale jimmy Pacheco
1 Cooper Spur Short Track Weekend Category 3 Women 15-18 Keeley Brownback
2 Cooper Spur Short Track Weekend Clydesdale jimmy Pacheco
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 15-18 Keeley Brownback
69 Larch Mountain Hill Climb: Combined Combined Keeley Brownback
1 Larch Mountain Hill Climb Junior Women 15-16 Keeley Brownback
1 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Junior Women Keeley Brownback
1 Alsea Falls Switchback Category 3 Junior Women 14-18 Keeley Brownback
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 15-18 Keeley Brownback
1 Pickett's Charge Junior Women 14-18 Keeley Brownback
2 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Junior Women 14-18 Keeley Brownback
1 Mt. Man Challenge: Dog River Trail Super D Junior Women Keeley Brownback
11 Coast Hills Classic MTB Race Clydesdale 200+ jimmy Pacheco
10 Coast Hills Classic MTB Race Sport Men 19-39 kristopher Froehlich
17 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 19-39 kristopher Froehlich
2 Chainbreaker Junior Women 14-18 Keeley Brownback
12 Bear Springs Trap Sport Men 19-39 kristopher Froehlich
1 Bear Springs Trap Junior Women 14-18 Keeley Brownback
3 Bear Springs Trap Clydesdale jimmy Pacheco
1 Chainbreaker STXC Junior Women Keeley Brownback
1 Mt. Man Challenge: Sandy Ridge Super D Junior Women Keeley Brownback
35 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Andrew Stewart
58 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Andrew Stewart