Mountain View Cycles Racing Team

Event Category Name
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Clydesdale Jack Trumbull
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters Women 50+ Lora Melkonian
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Caleb Trumbull
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Men 2/3 Walker Hendricks
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks
59 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Men 2/3 Walker Hendricks
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Elite Junior Men Caleb Trumbull
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Clydesdale Jack Trumbull
18 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks
7 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Women 2/3 Keeley Brownback
28 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Men 2/3 Walker Hendricks
2 Blind Date at the Dairy Women 3 Keeley Brownback
4 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters Women 50+ Lora Melkonian
6 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Singlespeed Caleb Trumbull
12 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Men 2/3 Walker Hendricks
3 Blind Date at the Dairy Women 3 Keeley Brownback
21 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 1/2 Tre Hendricks
14 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Women 2/3 Keeley Brownback
4 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters Women 50+ Lora Melkonian
21 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Singlespeed Tre Hendricks
7 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Singlespeed Caleb Trumbull
28 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Men 2/3 Walker Hendricks
2 Blind Date at the Dairy Singlespeed Caleb Trumbull
2 Blind Date at the Dairy Women 3 Keeley Brownback
DNF Corn Cross Women 2/3 Keeley Brownback
5 Corn Cross Singlespeed Caleb Trumbull
2 Blind Date at the Dairy Women 3 Keeley Brownback
DNF Skibowl Classic XC MTB Long Course: Men 19-34 Josue Jimenez
3 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Junior Expert Women Keeley Brownback
15 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Singlespeed Men Jack Trumbull
14 Montinore Road Race Masters 40-49 3/4/5 Nathan Koch
1 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 1 (Expert) Junior Women Keeley Brownback
1 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 2 (Sport) Women 50+ Lora Melkonian
2 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 2 (Sport) Men 40-49 Bryce Jenkinson
12 Barton Park Circuit Race Masters 3/4/5 Men 40 Nathan Koch
21 Barton Park Circuit Race Men 4/5 Josue Jimenez
17 Kings Valley Road Race Masters 40+(Category 3/4/5) Nathan Koch
15 Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Women 4/5 Keeley Brownback
8 Oregon Off-Road Series: Mudslinger XC MTB Category 3 Novice Men 19-39 Josh Jimeuez
1 Oregon Off-Road Series: Mudslinger XC MTB Junior Expert Women Keeley Brownback
3 Dirty Circles Men 4/5 Nathan Koch
1 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 2 (Novice) Women 50+ Lora Melkonian
5 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 3 (Novice) Men 19-39 Josue Jimenez
11 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Singlespeed Men Jack Trumbull