Team Rose City

Event Category Name
1 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Masters Women 45+ Pam Reid
22 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Master 50+ Darell Provencher
DNF Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Master 50+ Riley Moody
2 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Masters Women 45+ Pam Reid
4 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 60+ Dave Klug
38 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Master 50+ Darell Provencher
31 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Master 50+ Riley Moody
16 Cross Crusade: Barton Park Masters Women 45+ Joanne Leyva
47 Cross Crusade: Barton Park Master 50+ Riley Moody
1 Fazio Farms CX Part Deux Masters Women 45+ Pam Reid
DNF Cross Crusade: PIR Infield Masters Women 45+ Joanne Leyva
16 Cross Crusade: PIR Infield Master 50+ David Miller
57 Cross Crusade: PIR Infield Master 50+ Riley Moody
DNF Cross Crusade: PIR Infield Masters Women 45+ Pam Reid
35 Cross Crusade: PIR Infield Clydesdale Mike Chombeau
15 Cross Crusade: PIR Infield Masters Women 45+ Christie Scheer
DNF OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Master 50+ Riley Moody
22 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Singlespeed David Miller
44 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Master 50+ James Thiele
16 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Master 50+ David Miller
47 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Singlespeed David Miller
6 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 60+ Dave Klug
47 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Master 50+ Riley Moody
35 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Mike Chombeau
7 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 45+ Pam Reid
15 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 45+ Christie Scheer
12 Sandy/Boring Corn Cross Master 50+ Riley Moody
12 Sandy/Boring Corn Cross Singlespeed David Miller
5 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters Women 45+ Christie Scheer
4 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters Women 45+ Pam Reid
22 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters 50+ Riley Moody
18 Blind Date at the Dairy: September Standings Masters Men C 35+ Dave Klug
16 Blind Date at the Dairy: September Standings Women C Christie Scheer
25 Blind Date at the Dairy: October Standings Women C Renata Hahn
19 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters Women 45+ Renata Hahn
18 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters Women 45+ Christie Scheer
8 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters Women 45+ Pam Reid
68 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Master 50+ Riley Moody
14 Blind Date at the Dairy Women C Renata Hahn
56 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Dave Klug
DNF Cross Crusade: Rainier Master 50+ Riley Moody
DNF Cross Crusade: Rainier Masters 60+ Dave Klug
8 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters Women 45+ Pam Reid
66 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Master 50+ Riley Moody
33 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Clydesdale Mike Chombeau
17 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters Women 45+ Joanne Leyva
3 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters Women 45+ Pam Reid
35 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Dave Klug
2 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters Women 45+ Pam Reid
13 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Dave Klug
10 Blind Date at the Dairy Women C Christie Scheer
56 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Dave Klug
6 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Masters Women 45+ Pam Reid
9 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Masters Women 45+ Barbara Thiele
4 Masters and Juniors Track Races: August Series Standings Men 50+ Darell Provencher
4 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters Women 45+ Pam Reid
2 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters Women 45+ Pam Reid
4 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters Women 45+ Christie Scheer
2 Fast Twitch Fridays Sprint F Barbara Thiele
11 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Combined Gregory Hartman
1 Wildcat Mtn Uphill Challenge Master Men 60+ Gregory Hartman
2 OUCH OBRA Uphill TT Championship Masters Men 60+ Tom Webb
53 OUCH OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Gregory Hartman
3 OUCH OBRA Uphill TT Championship Masters Men 60+ Gregory Hartman
48 OUCH OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Tom Webb
20 OUCH OBRA Uphill TT Championship Masters Men 60+ Jeff Buck
10 OBRA Time Trial Men 3 Joe Cipale
1 OBRA Time Trial Masters Men 70+ Roger Johnson
6 OBRA Time Trial Masters Men 60-64 Jeff Buck
9 OBRA Time Trial Masters Men 60-64 Tim Rich
3 OBRA Time Trial Masters Men 60-64 Gregory Hartman
2 OBRA Time Trial Masters Men 60-64 Tom Webb
61 OBRA Time Trial: Combined Combined Tom Webb
137 OBRA Time Trial: Combined Combined Joe Cipale
91 OBRA Time Trial: Combined Combined Tim Rich
77 OBRA Time Trial: Combined Combined Jeff Buck
63 OBRA Time Trial: Combined Combined Gregory Hartman
11 OBRA Time Trial: Combined Combined Roger Johnson
3 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Women 50+ Barbara Thiele
DNF Monday PIR Master Men 1/2/3 Darell Provencher
17 Portland Short Track Series Cat 2 Men 45-54 David Miller
2 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Pam Reid
DNF Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Christie Scheer
3 Portland Short Track Series Cat 2 Men 55+ Dave Klug
11 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Renata Hahn
27 Revenge of the Disc: July 27: Combined Combined Gregory Hartman
2 Revenge of the Disc: July 27 Masters 60+ Men Gregory Hartman
1 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Pam Reid
7 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Renata Hahn
4 Portland Short Track Series Cat 2 Men 55+ Dave Klug
8 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Christie Scheer
2 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men 55-59 sprints Darell Provencher
1 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men 55 + Keirin Darell Provencher
1 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men Team Sprints James Thiele
1 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men 55-59 500 Meter James Thiele
2 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men 55-59 500 Meter Darell Provencher
2 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Women 50+ Sprints Barbara Thiele
1 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men 55-59 sprints James Thiele
2 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Women Keirin Barbara Thiele
6 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men Team Sprints Darell Provencher
3 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men Team Sprints James Thiele
2 OBRA Masters Track Championships: Saturday Masters Women Points Race Barbara Thiele
1 Revenge of the Disc: July 20 Masters 60+ Men Gregory Hartman
16 Revenge of the Disc: July 20: Combined Combined Gregory Hartman
4 OBRA Masters Track Championships: Saturday Masters 50+ Points Race Darell Provencher
1 OBRA Masters Track Championships: Saturday Masters Men 55-59 2 K Pursuit Darell Provencher
2 Portland Short Track Series Cat 2 Men 55+ Tom Webb
9 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Renata Hahn
5 Portland Short Track Series Cat 2 Men 55+ Dave Klug
3 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Pam Reid
1 Alpenrose Challenge Master Men 50+ 500 James Thiele
26 Revenge of the Disc: Combined Combined Gregory Hartman
2 Revenge of the Disc: July 13 Masters 60+ Men Gregory Hartman
37 Revenge of the Disc: Combined Combined Gregory Hartman
1 Revenge of the Disc Masters 60+ Men Gregory Hartman
1 Alpenrose Challenge Master Men 50+ 2K Pursuit Darell Provencher
1 Masters and Juniors Track Races Master Men 50+ Darell Provencher
7 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Renata Hahn
DNF Portland Short Track Series Cat 2 Men 55+ Dave Klug
8 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Christie Scheer
2 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Pam Reid
DNF Monday PIR Master Men 1/2/3 Darell Provencher
4 Fast Twitch Fridays Sprint D Barbara Thiele
6 Blue Ribbon Track Omnium Masters Darell Provencher
8 Blue Ribbon Track Omnium Women Barbara Thiele
1 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Pam Reid
2 Portland Short Track Series Cat 2 Men 55+ Dave Klug
3 Pickett's Charge XC Cat 2 Women 50+ Pam Reid
3 Fast Twitch Fridays Sprint G Barbara Thiele
7 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Renata Hahn
2 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Pam Reid
6 Portland Short Track Series Cat 2 Men 55+ Dave Klug
4 Portland Short Track Series Cat 2 Men 55+ Tom Webb
53 Tuesday PIR Men 3/4 Jeff Buck
3 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Pam Reid
9 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Christie Scheer
8 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Renata Hahn
4 Portland Short Track Series Cat 2 Men 55+ Dave Klug
1 OBRA TTT Men 240+ Jeff Buck
1 OBRA TTT Men 240+ Tim Rich
1 OBRA TTT Men 240+ Darell Provencher
1 OBRA TTT Men 240+ Tom Webb
42 OBRA TTT: Combined Combined Tim Rich
43 OBRA TTT: Combined Combined Tom Webb
40 OBRA TTT: Combined Combined Darell Provencher
41 OBRA TTT: Combined Combined Jeff Buck
3 Fast Twitch Fridays Sprint F Barbara Thiele
3 Fast Twitch Fridays Sprint C James Thiele
7 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Renata Hahn
4 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Pam Reid
13 PDW Omnium Senior Women Omnium Barbara Thiele
15 Hammer Velo Criterium Men Cat 5 Clark Henry
17 Hammer Velo Criterium Men Masters 50+ Cat 3/4/5 Darell Provencher
DNS Crank Bicycles TT @ PIR Men Cat 3 Joe Cipale
DNS Crank Bicycles TT @ PIR Men Masters 60+ Tom Webb
25 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Jeff Buck
1 Crank Bicycles TT @ PIR Men Masters 60+ Jeff Buck
31 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Darell Provencher
DNF Crank Bicycles TT @ PIR Men Masters 60+ Gregory Hartman
4 Crank Bicycles TT @ PIR Men Masters 50+ Darell Provencher
2 Sisters Stampede MTB XC Cat 2 Women 50+ Pam Reid
4 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Masters 60+ Gregory Hartman
3 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Masters 60+ Jeff Buck
7 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Master 50+ Evan Cumpston
1 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Master 60+ Tom Webb
4 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Master 60+ Jeff Buck
8 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Master 60+ Gregory Hartman
2 Cascade Chainbreaker XC Cat 3 Women 40+ Barbara Thiele
1 Cascade Chainbreaker XC Cat 2 50+ Women Pam Reid
DNF Cascade Chainbreaker XC Cat 3 Men 40+ James Thiele
2 Alpenrose Thursday Series Men Masters 50+ Darell Provencher
17 Monday PIR Women 1/2/3 Barbara Thiele
27 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Evan Cumpston
7 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Masters 60+ Jeff Buck
13 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Masters 50+ Evan Cumpston
9 Banana Belt Series MEN MASTERS 50+ Evan Cumpston
8 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Masters 60+ Jim Kenney
1 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Masters 60+ Tom Webb
2 Banana Belt Series MEN MASTERS 60+ Tom Webb
14 Banana Belt Series MEN MASTERS 60+ Jim Kenney
4 Banana Belt Series MEN MASTERS 60+ Gregory Hartman
3 Banana Belt Series MEN MASTERS 60+ Jeff Buck
6 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Masters 60+ Gregory Hartman
17 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Masters Men Darell Provencher
9 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Women 1/2/3 Barbara Thiele
1 Alpenrose Thursday Series Masters 50 James Thiele
2 Alpenrose Thursday Series Masters 50 Darell Provencher
2 Bear Springs Trap XC Cat 3 Women 40+ Barbara Thiele
3 Bear Springs Trap XC Cat 2 Women 50+ Pam Reid
38 Tuesday PIR Cat 3/4 Gregory Hartman
54 Monday PIR Masters 1/2/3 James Thiele
13 Monday PIR Sr Women Barbara Thiele
4 Mudslinger XC Cat 2 60+ Men Dave Klug
4 Mudslinger XC Cat 3 Women 40+ Barbara Thiele
1 Mudslinger XC Cat 2 50+ Women Pam Reid
5 Mudslinger XC Beginner Women Christie Scheer
5 Mudslinger XC Cat 3 Women 40+ Joanne Leyva
35 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Gregory Hartman
5 Crank Bicycles TT @ PIR Men Masters 60+ Jeff Buck
136 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Renata Hahn
48 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Jeff Buck
68 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Tim Rich
120 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Joe Cipale
5 Crank Bicycles TT @ PIR Women Masters 50+ Renata Hahn
11 Crank Bicycles TT @ PIR Men Cat 3 Tim Rich
2 Crank Bicycles TT @ PIR Men Masters 60+ Gregory Hartman
13 Crank Bicycles TT @ PIR Men Cat 3 Joe Cipale
69 As the Raven Flies TT: Combined Combined Renata Hahn
DNS As the Raven Flies TT Senior Men 3 Joe Cipale
1 As the Raven Flies TT Masters 60+ Men Jeff Buck
1 As the Raven Flies TT MASTERS 50+ WOMEN Renata Hahn
14 As the Raven Flies TT: Combined Combined Jeff Buck
72 As the Raven Flies TT: Combined Combined Darell Provencher
2 As the Raven Flies TT Masters 60+ Men Jeff Buck
6 As the Raven Flies TT MASTERS 50+ WOMEN Melissa Boyd
23 As the Raven Flies TT Masters 50+ Men Jeff Jarvi
20 As the Raven Flies TT Masters 50+ Men James Bell
22 As the Raven Flies TT: Combined Combined Evan Cumpston
34 As the Raven Flies TT: Combined Combined Steven R Holland
69 As the Raven Flies TT: Combined Combined Dave Faust
18 As the Raven Flies TT Masters 50+ Men Darell Provencher
82 As the Raven Flies TT: Combined Combined James Bell
111 As the Raven Flies TT: Combined Combined Jeff Jarvi
33 As the Raven Flies TT: Combined Combined Jeff Buck
85 As the Raven Flies TT: Combined Combined Darcy Ruble
17 As the Raven Flies TT Masters 50+ Men Dave Faust
9 As the Raven Flies TT Masters 50+ Men Steven R Holland
114 As the Raven Flies TT: Combined Combined Melissa Boyd
5 As the Raven Flies TT Cat 3 Men Joe Cipale
5 As the Raven Flies TT Masters 50+ Men Evan Cumpston
4 As the Raven Flies TT Masters 40+ Women Darcy Ruble
124 As the Raven Flies TT: Combined Combined Joe Cipale
2 Southern Oregon Time Trials-Series Standings Master Men 60+ Roger Johnson
42 Southern Oregon Time Trials-Series Standings: Combined Combined Roger Johnson
1 Echo Red to Red MTB XC Cat 2 50+ Women Pam Reid
6 Echo Red to Red MTB XC Cat 2 50+ Women Barbara Thiele
81 Jack Frost TT: Combined Combined Gregory Hartman
45 Jack Frost TT: Combined Combined Evan Cumpston
223 Jack Frost TT: Combined Combined Joe Cipale
164 Jack Frost TT: Combined Combined Darell Provencher
14 Jack Frost TT Men 3 Joe Cipale
3 Jack Frost TT Masters Men 60+ Gregory Hartman
DNS Jack Frost TT Masters Men 50-59 Joe Cipale
21 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Darell Provencher
3 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Evan Cumpston
12 Portland Short Track Series: June Series Standings Cat 2 Men 55+ Tom Webb
2 Portland Short Track Series: July Series Standings Cat 2 Women 45+ Pam Reid
12 Portland Short Track Series: July Series Standings Cat 2 Men 55+ Tom Webb
3 Portland Short Track Series: July Series Standings Cat 2 Men 55+ Dave Klug
2 Masters and Juniors Track Races: 3 Lap Men 50+ Darell Provencher
2 Masters and Juniors Track Races: July Series Standings Men 50-59 Darell Provencher
10 Portland Short Track Series: July Series Standings Cat 2 Women 45+ Christie Scheer
10 Portland Short Track Series: June Series Standings Cat 2 Women 45+ Christie Scheer
7 Portland Short Track Series: June Series Standings Cat 2 Women 45+ Renata Hahn
3 Portland Short Track Series: June Series Standings Cat 2 Women 45+ Pam Reid
7 Portland Short Track Series: July Series Standings Cat 2 Women 45+ Renata Hahn
5 Portland Short Track Series: June Series Standings Cat 2 Men 55+ Dave Klug
12 Masters and Juniors Track Races: Series Standings Men 50+ Darell Provencher
2 Masters and Juniors Track Races: Series Standings Women 50+ Barbara Thiele
6 Masters and Juniors Track Races: 2k Masters Men 50+ Darell Provencher
2 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Cat 2 Women 50+ Pam Reid
2 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Mstr Wm 50-59 Pam Reid
1 Masters and Juniors Track Races: 500m Women 50+ Barbara Thiele
8 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Men Master 50+ Evan Cumpston
11 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Men Master 60+ Jim Kenney
5 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Men Master 60+ Gregory Hartman
3 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Men Master 60+ Jeff Buck
1 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Men Master 60+ Tom Webb