Therapeutic Associates Pacific Office Cycling

Event Category Name
8 The Best of Both Open Men Nate Youngs
5 Thursday Night Track at Alpenrose Velodrome Category 1/2/3 Chris Waggoner
17 Bend Criterium Series Men 3/4/5 Kristi Cutter
1 Bend Criterium Series Women Kristi Cutter
10 Mt. Tabor Series Senior Men Wacek Godycki
12 Mt. Tabor Series Masters 50+ Men David Hart
8 Mt. Tabor Series Masters 50+ Men David Saltzberg
3 Mt. Tabor Series Masters 50+ Men Chris Haverty
4 Tuesday Night PIR: Oliphant Memorial Team Series Results Open Men
6 Tuesday Night PIR: Individual Series Results Category 3/4 Dan Litwora
5 Tuesday Night PIR: Individual Series Results Category 3/4 David Root
18 Tuesday Night PIR: Individual Series Results Category 1/2/3 Alex Yale
13 Tuesday Night PIR Category 3/4 Erik Voldengen
40 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 David Hart
37 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 David Root
32 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Cristian Fuentes
29 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 David Saltzberg
21 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth
12 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Chris Haverty
2 Monday Night PIR Road Circuit Race Men 1/2/3 50+ David Root
2 Monday Night PIR Road Circuit Race Men 1/2/3 30+ Robert Tornai
1 Monday Night PIR Road Circuit Race Men 1/2/3 30+ Alex Yale
1 Monday Night PIR: Series Results Men 1/2/3 50+ David Root
2 Monday Night PIR: Series Results Men 1/2/3 30+ Robert Tornai
1 Monday Night PIR: Series Results Men 1/2/3 30+ Alex Yale
2 OBRA Omnium Championships: Criterium: Overall Omnium Points Senior Men Zachary Hibbs
2 OBRA Omnium Championships: Criterium: Overall Omnium Points Masters Men 40+ Greg Steele
4 OBRA Omnium Championships: Time Trial Men Category 1/2 Chris Waggoner
3 OBRA Omnium Championships: Time Trial Men Category 1/2 Zachary Hibbs
6 OBRA Omnium Championships: Time Trial Masters Men 40-49 Richard Lorenz
2 OBRA Omnium Championships: Time Trial Masters Men 40-49 Robert Tornai
7 OBRA Omnium Championships: Criterium Masters Men 40-49 Dan Litwora
5 OBRA Omnium Championships: Criterium Masters Men 50-59 David Root
DNF OBRA Omnium Championships: Criterium Men 3 David Root
DNS OBRA Omnium Championships: Criterium Men 1/2 Chris Waggoner
DNS OBRA Omnium Championships: Criterium Men 1/2 Robert Tornai
DNF OBRA Omnium Championships: Criterium Men 1/2 Aaron McClintock
9 OBRA Omnium Championships: Criterium Men 1/2 Zachary Hibbs
4 OBRA Omnium Championships: Criterium Men 1/2 Wacek Godycki
DNF OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Senior Men Robert Tornai
6 OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Senior Men Zachary Hibbs
4 OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Senior Men Wacek Godycki
5 OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Senior Women 1/2 Kristi Cutter
5 OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Men Category 3 Cristian Fuentes
DNF OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Masters Men 50+ David Hart
15 OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Masters Men 50+ David Saltzberg
7 OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Masters Men 40+ Greg Steele
4 Thursday Night Track at Alpenrose Velodrome Category 1/2/3 Chris Waggoner
10 Mt. Tabor Series Masters 50+ Men David Hart
8 Mt. Tabor Series Masters 50+ Men David Saltzberg
3 Mt. Tabor Series Masters 50+ Men Chris Haverty
3 Tuesday Night PIR: Oliphant Memorial Series Team Competition Open Men
5 Tuesday Night PIR: Individual Series Results Category 3/4 Dan Litwora
4 Tuesday Night PIR: Individual Series Results Category 3/4 David Root
13 Tuesday Night PIR: Individual Series Results Category 1/2/3 Alex Yale
33 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Cristian Fuentes
18 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth
13 Tuesday Night PIR Category 3/4 Calvin Steele
6 Tuesday Night PIR Category 3/4 David Root
4 Tuesday Night PIR Category 3/4 Dan Litwora
1 Monday Night PIR Men 1/2/3 50+ David Root
2 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Alex Yale
1 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Robert Tornai
1 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Kristina Hughes
20 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Todd Rosier
20 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Richard Lorenz
20 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Scott Kocher
9 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Robert Tornai
9 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Greg Steele
9 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Dan Litwora
4 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Men 160-199 Todd Rosier
4 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Men 160-199 Richard Lorenz
4 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Men 160-199 Scott Kocher
2 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Men 160-199 Robert Tornai
2 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Men 160-199 Greg Steele
2 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Men 160-199 Dan Litwora
31 Hammer Velo Crit Senior Men Alex Yale
24 Hammer Velo Crit Senior Men Aaron McClintock
22 Hammer Velo Crit Senior Men Dave Miller
21 Hammer Velo Crit Senior Men Robert Tornai
19 Hammer Velo Crit Senior Men Wacek Godycki
7 Hammer Velo Crit Senior Men Chris Waggoner
10 Hammer Velo Crit Masters 1/2/3 50+ David Saltzberg
9 Hammer Velo Crit Masters 1/2/3 50+ David Hart
2 Hammer Velo Crit Masters 1/2/3 50+ David Root
5 Hammer Velo Crit Masters 1/2/3 40+ Chris Haverty
1 Hammer Velo Crit Masters 1/2/3 40+ Dan Litwora
8 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 50+ David Hart
2 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 50+ David Saltzberg
1 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 50+ David Root
4 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 40+ Erik Voldengen
7 Hammer Velo Crit Category 4/5 Calvin Steele
5 Thursday Night Track at Alpenrose Velodrome Category 1/2/3 Chris Waggoner
2 Mt. Tabor Series Senior Men Wacek Godycki
3 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Chris Haverty
8 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Alex Yale
21 Tuesday Night PIR Category 3/4 Roger Lloyd
7 Tuesday Night PIR Category 3/4 Dan Litwora
4 Tuesday Night PIR Category 3/4 David Root
13 Tuesday Night PIR Category 4/5 Doug Malnati
1 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Kristina Hughes
2 Monday Night PIR Men 1/2/3 50+ David Root
1 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Alex Yale
29 Cascade Cycling Classic: Circuit Race: Cascade Cycling Classic: Overall GC Men Category 3/4 David Saltzberg
28 Cascade Cycling Classic: Circuit Race: Cascade Cycling Classic: Overall GC Men Category 3/4 David Hart
7 Cascade Cycling Classic: Circuit Race: Cascade Cycling Classic: Overall GC Men Category 3/4 Cristian Fuentes
29 Cascade Cycling Classic: Circuit Race Men Category 3/4 David Hart
28 Cascade Cycling Classic: Circuit Race Men Category 3/4 David Saltzberg
9 Cascade Cycling Classic: Circuit Race Men Category 3/4 Cristian Fuentes
35 Cascade Cycling Classic: Criterium : Cascade Cycling Classic: TT Men Category 3/4 David Saltzberg
34 Cascade Cycling Classic: Criterium : Cascade Cycling Classic: TT Men Category 3/4 David Hart
4 Cascade Cycling Classic: Criterium : Cascade Cycling Classic: TT Men Category 3/4 Cristian Fuentes
31 Cascade Cycling Classic: Criterium Men Category 3/4 David Hart
21 Cascade Cycling Classic: Criterium Men Category 3/4 Cristian Fuentes
20 Cascade Cycling Classic: Criterium Men Category 3/4 David Saltzberg
34 Cascade Cycling Classic Men Category 3/4 David Saltzberg
32 Cascade Cycling Classic Men Category 3/4 David Hart
11 Cascade Cycling Classic Men Category 3/4 Cristian Fuentes
2 Thursday Night Track at Alpenrose Velodrome Open Men 1/2/3 Chris Waggoner
16 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Erik Voldengen
4 Thursday Night Track at Alpenrose Velodrome Open Men 1/2/3 Chris Waggoner
2 Tuesday Night PIR: Series Team Points Men 1/2/3
2 Tuesday Night PIR: Series Team Points Men 1/2/3
7 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 3/4 Calvin Steele
6 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 3/4 David Root
4 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 3/4 Dan Litwora
9 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 1/2/3 Greg Steele
65 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth
64 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Alex Yale
63 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Chris Haverty
42 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Greg Steele
37 Tuesday Night PIR Category 3/4 Erik Voldengen
35 Tuesday Night PIR Category 3/4 Roger Lloyd
10 Tuesday Night PIR Category 3/4 David Root
3 Tuesday Night PIR Category 3/4 Calvin Steele
19 Monday Night PIR: Overall Series Points Men 1/2/3 50+ David Hart
8 Monday Night PIR: Overall Series Points Men 1/2/3 50+ David Saltzberg
1 Monday Night PIR: Overall Series Points Men 1/2/3 50+ David Root
26 Monday Night PIR: Overall Series Points Men 1/2/3 30+ Alex Yale
10 Monday Night PIR Men 1/2/3 50+ David Hart
2 Monday Night PIR Men 1/2/3 50+ David Saltzberg
1 Monday Night PIR Men 1/2/3 50+ David Root
12 Tuesday Night PIR: Series Individual Points Men 3/4 Calvin Steele
5 Tuesday Night PIR: Series Individual Points Men 3/4 David Root
4 Tuesday Night PIR: Series Individual Points Men 3/4 Dan Litwora
6 Tuesday Night PIR: Series Individual Points Men 1/2/3 Greg Steele
2 Tuesday Night PIR: Series Team Points Men 1/2/3
28 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Cristian Fuentes
16 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth
5 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Greg Steele
4 Tuesday Night PIR Category 3/4 David Root
2 Tuesday Night PIR Category 3/4 Dan Litwora
5 Monday Night PIR - Overall Series Points Men 1/2/3 50+ David Root
18 Monday Night PIR - Overall Series Points Men 1/2/3 30+ Alex Yale
12 Monday Night PIR Men 1/2/3 50+ David Hart
8 Monday Night PIR Men 1/2/3 50+ David Root
30 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Robert Tornai
23 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Erik Voldengen
11 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Alex Yale
2 The Black Cat Omnium Open Men 1/2/3 Chris Waggoner
6 Thursday Night Track at Alpenrose Velodrome Open Men 1/2/3 Chris Waggoner
47 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Wacek Godycki
33 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Chris Haverty
21 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Cristian Fuentes
7 Tuesday Night PIR Category 3/4 Calvin Steele
3 Monday Night PIR Men 1/2/3 50+ David Root
14 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ David Root
7 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Dan Litwora
4 Montinore RR Women 1/2 Kristi Cutter
1 Montinore RR Women 1/2 Sara Youmans
7 Montinore RR Masters 40+ 1/2/3 Dan Litwora
1 Montinore RR Masters 40+ 1/2/3 Greg Steele
15 Montinore RR Overall Masters 1/2/3 Dan Litwora
2 Montinore RR Overall Masters 1/2/3 Greg Steele
4 Montinore RR Women 1/2/3 Kristi Cutter
1 Montinore RR Women 1/2/3 Sara Youmans
6 Montinore RR Men 3 Cristian Fuentes
22 Montinore RR Men 1/2 Chris Waggoner
20 Montinore RR Men 4/5 Calvin Steele
6 Thursday Night Track at Alpenrose Velodrome Men 1/2/3 Chris Waggoner
10 Monday Night PIR Men 1/2/3 50+ David Saltzberg
3 Monday Night PIR Men 1/2/3 50+ David Root
42 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Robert Tornai
31 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Alex Yale
29 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Roger Lloyd
16 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Scott Scholz
9 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Greg Steele
4 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Chris Waggoner
2 Monday Night PIR Novice Calvin Steele
16 Monday Night PIR Junior Anna Saltzberg
2 Monday Night PIR Junior Calvin Steele
8 Monday Night PIR - Overall Series Points Novice Calvin Steele
16 Monday Night PIR - Overall Series Points Men 4/5 50+ Doug Malnati
18 Monday Night PIR - Overall Series Points Men 1/2/3 50+ David Saltzberg
3 Monday Night PIR - Overall Series Points Men 1/2/3 50+ David Root
10 Monday Night PIR - Overall Series Points Men 1/2/3 30+ Scott Scholz
9 Monday Night PIR - Overall Series Points Men 1/2/3 30+ Chris Waggoner
5 Monday Night PIR - Overall Series Points Men 1/2/3 30+ Robert Tornai
4 Monday Night PIR - Overall Series Points Men 1/2/3 30+ Greg Steele
7 Monday Night PIR - Overall Series Points Juniors(overall) Calvin Steele
9 Monday Night PIR Men 4/5 50+ Doug Malnati
36 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ David Root
31 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Chris Waggoner
12 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Alex Yale
9 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Scott Scholz
3 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Robert Tornai
DNS Yamhill Gravel Fondo Medio - Open Men 18-39 Scott Scholz
2 Yamhill Gravel Fondo Medio - Masters Women 40-49 Fay Mobbs
1 Yamhill Gravel Fondo Medio - Masters Women 40-49 Kristi Cutter
12 Yamhill Gravel Fondo Medio - Masters Men 50-59 Doug Malnati
5 Yamhill Gravel Fondo Medio - Masters Men 40-49 Jonathon Hinkle
3 Yamhill Gravel Fondo Grande - Open Men 18-39 Wacek Godycki
3 Yamhill Gravel Fondo Grande - Masters Men 50-59 Todd Rosier
DNS Yamhill Gravel Fondo Grande - Masters Men 40-49 Erik Voldengen
3 Yamhill Gravel Fondo Grande - Masters Men 40-49 Scott Kocher
2 Yamhill Gravel Fondo Grande - Masters Men 40-49 Robert Tornai
2 Monday Night PIR Masters Men 1/2/3 50+ David Root
5 Monday Night PIR Masters Men 1/2/3 30+ Scott Scholz
4 Monday Night PIR Masters Men 1/2/3 30+ Robert Tornai
1 Monday Night PIR Masters Men 1/2/3 30+ Greg Steele
3 Kings Valley Road Race Women 1/2 Rachel Lee
23 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Aaron McClintock
22 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Robert Tornai
16 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Dave Miller
15 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Alex Yale
9 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Greg Steele
3 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Wacek Godycki
7 Kings Valley Road Race Masters 50+ 3/4/5 David Root
1 Kings Valley Road Race Masters 50+ 3/4/5 Todd Rosier
14 Kings Valley Road Race Masters 40-49 3/4/5 Erik Voldengen
8 Kings Valley Road Race Masters 40-49 3/4/5 Richard Lorenz
DQ Kings Valley Road Race Men Category 4/5 Calvin Steele
2 Kings Valley Road Race Women 40+ Tina Haugbro
19 Gorge Gravel Grinder Medium Grinder - Men Scott Scholz
DNF Gorge Gravel Grinder Super Big Grinder - Men Dan Litwora
5 Piece of Cake RR Pro/1/2 40+ Greg Steele
26 Piece of Cake RR Pro/1/2 Scott Scholz
21 Piece of Cake RR Pro/1/2 Alex Yale
15 Piece of Cake RR Pro/1/2 Dave Miller
14 Piece of Cake RR Pro/1/2 Aaron McClintock
13 Piece of Cake RR Pro/1/2 Chris Waggoner
9 Piece of Cake RR Pro/1/2 Robert Tornai
7 Piece of Cake RR Pro/1/2 Wacek Godycki
2 Piece of Cake RR Women 1/2 Rachel Lee
1 Piece of Cake RR Women 1/2 Kristi Cutter
18 Piece of Cake RR Masters Men 50+ 3/4/5 David Hart
15 Piece of Cake RR Masters Men 50+ 3/4/5 David Saltzberg
5 Piece of Cake RR Masters Men 50+ 3/4/5 David Root
4 Piece of Cake RR Women 40+ 3/4/5 Tina Haugbro
15 Piece of Cake RR Masters Men 40-49 3/4/5 Erik Voldengen
DNF Piece of Cake RR Men 4/5 Calvin Steele
DNF Dirty Circles Men 3 David Hart
DNF Dirty Circles Men 3 David Saltzberg
37 Dirty Circles Men 1/2 Dave Miller
36 Dirty Circles Men 1/2 Chris Waggoner
30 Dirty Circles Men 1/2 Alex Yale
27 Dirty Circles Men 1/2 Aaron McClintock
21 Dirty Circles Men 1/2 Wacek Godycki
17 Dirty Circles Men 1/2 Robert Tornai
11 Dirty Circles Men 1/2 Scott Scholz
3 Dirty Circles Men 1/2 Zachary Hibbs
DNF Dirty Circles Men 1/2/3 Combined David Hart
DNF Dirty Circles Men 1/2/3 Combined David Saltzberg
46 Dirty Circles Men 1/2/3 Combined Dave Miller
45 Dirty Circles Men 1/2/3 Combined Chris Waggoner
37 Dirty Circles Men 1/2/3 Combined Alex Yale
33 Dirty Circles Men 1/2/3 Combined Aaron McClintock
23 Dirty Circles Men 1/2/3 Combined Wacek Godycki
17 Dirty Circles Men 1/2/3 Combined Robert Tornai
11 Dirty Circles Men 1/2/3 Combined Scott Scholz
3 Dirty Circles Men 1/2/3 Combined Zachary Hibbs
2 Dirty Circles Women 1/2 Kristina Hughes
2 Dirty Circles Women 1/2/3 Combined Kristina Hughes
30 Dirty Circles Masters Men 3/4 35+ Richard Lorenz
1 Dirty Circles Masters Men 3/4 35+ Erik Voldengen
12 Dirty Circles Masters Men 50+ David Hart
7 Dirty Circles Masters Men 50+ Todd Rosier
6 Dirty Circles Masters Men 50+ David Saltzberg
1 Dirty Circles Masters Men 50+ David Root
14 Dirty Circles Masters Men 50+ Overall David Hart
8 Dirty Circles Masters Men 50+ Overall Todd Rosier
7 Dirty Circles Masters Men 50+ Overall David Saltzberg
1 Dirty Circles Masters Men 50+ Overall David Root
13 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 35+ Dan Litwora
1 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 35+ Greg Steele
3 Dirty Circles Junior Women Anna Saltzberg
1 Dirty Circles Junior Men Calvin Steele
DQ Dirty Circles Men 4/5 Calvin Steele
101 Jack Frost TT: Combined Combined Kristi Cutter
17 Jack Frost TT: Combined Combined Scott Kocher
8 Jack Frost TT: Combined Combined Chris Waggoner
6 Jack Frost TT: Combined Combined Aaron McClintock
107 Jack Frost TT: Combined Combined David Saltzberg
28 Jack Frost TT: Combined Combined Todd Rosier
27 Jack Frost TT: Combined Combined Richard Lorenz
9 Jack Frost TT: Combined Combined Greg Steele
11 Jack Frost TT: Combined Combined Chris Waggoner
94 Jack Frost TT: Combined Combined Calvin Steele
7 Jack Frost TT Senior Men Pro/1/2 Scott Kocher
4 Jack Frost TT Senior Men Pro/1/2 Chris Waggoner
3 Jack Frost TT Senior Men Pro/1/2 Aaron McClintock
4 Jack Frost TT Senior Women 1/2 Kristi Cutter
2 Jack Frost TT Masters Men 30-39 Chris Waggoner
2 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Richard Lorenz
1 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Greg Steele
13 Jack Frost TT Masters Men 50-59 David Saltzberg
2 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Todd Rosier
2 Jack Frost TT Junior Men 17-18 Calvin Steele