Cyclepath Racing

Event Category Name
6 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Carrie Hutchison
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Sascha Knight
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Aleena Knight
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Carter Hanley
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Benjamin Tai
14 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Shelly Boelter
4 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Heather VanValkenburg
3 Portland Short Track Series Singlespeed Joe Santos
32 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Sean Cook
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joshua Boelter
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Russell Speirn
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
21 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Edward Knight
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
15 Portland Short Track Series Category 2 Men U40 James Bradley
DNF Silverton OBRA Championship Road Race Senior Men Andrew Loaiza
24 Silverton OBRA Championship Road Race Masters Men 40+ Hans Ibold
1 Silverton OBRA Championship Road Race Masters Men 40+ Webster Wilson
DNF Silverton OBRA Championship Road Race Men Category 4/5 Andrew Loaiza
6 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Hans Ibold
1 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Webster Wilson
3 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Julie Browning
17 Portland Short Track Series Category 2 Men U40 James Bradley
DNF Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joshua Boelter
39 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Sean Cook
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Russell Speirn
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
26 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Edward Knight
18 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Charles Barrett
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Sascha Knight
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Aleena Knight
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Carter Hanley
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Benjamin Tai
11 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Shelly Boelter
8 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Heather VanValkenburg
7 Mountain Man Challenge: Sandy Ridge Junior Men 10-14 Liam Gentry
16 Mountain Man Challenge: Sandy Ridge Amateur 40+ Men Britton Gentry
10 Mountain Man Challenge: Sandy Ridge Amateur 19-39 Men Stephan Roberts
14 Mt. Tabor Series Senior Men Andrew Loaiza
17 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Joe Santos
10 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Chris Thoman
6 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Hans Ibold
1 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Webster Wilson
23 Mt. Tabor Series Men 5 Josh Kneedler
17 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Hans Ibold
1 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Julie Browning
DNF Portland Short Track Series Elite Men Joe Santos
13 Portland Short Track Series Category 2 Men U40 James Bradley
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Steve Crosier
2 Portland Short Track Series Singlespeed Joe Santos
39 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Sean Cook
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joshua Boelter
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Russell Speirn
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
18 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Edward Knight
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Charles Barrett
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Sascha Knight
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Aleena Knight
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Carter Hanley
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Benjamin Tai
10 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Shelly Boelter
5 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Heather VanValkenburg
11 Oregon Triple Crown: Oregon Gran Fondo Men 40-44 Joshua Boelter
13 Mt. Tabor Series Senior Men Andrew Loaiza
8 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Chris Thoman
6 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Hans Ibold
1 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Webster Wilson
12 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Women 40-49 Shelly Boelter
8 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 60+ David Luoma
38 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 50-59 Edward Knight
13 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 50-59 Jeffrey Whitaker
47 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 40-49 Mark McMurtry
15 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 40-49 Aric Rist
18 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Singlespeed Men Steven Basden
1 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 3 Junior Women 14-18 Sascha Knight
6 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 3 Junior Women 10-13 Aleena Knight
8 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 3 Junior Men 14-18 Benjamin Tai
7 Tuesday Night PIR - Individual Series Totals Men 4/5 Aaron Even
28 Tuesday Night PIR - Team Series Standings Combined
10 Tuesday Night PIR Category 4/5 Aaron Even
16 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Hans Ibold
25 Monday PIR Masters Men 1/2/3 30+ Joe Santos
18 Monday PIR Masters Men 1/2/3 30+ Hans Ibold
17 Monday PIR Novice Sean Cook
18 Monday PIR - May Individual Series Points Masters Men 4/5 30+ Aaron Even
43 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Aric Rist
11 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Hans Ibold
19 Monday PIR Novice Sean Cook
1 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 3 (Novice) Junior Women 14-18 Sascha Knight
4 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 3 (Novice) Junior Women 10-13 Aleena Knight
5 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 3 (Novice) Junior Men 14-18 Benjamin Tai
8 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 2 (Sport) Women 40-49 Shelly Boelter
4 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 2 (Sport) Men 60+ David Luoma
17 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 2 (Sport) Men 50-59 Edward Knight
24 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 2 (Sport) Men 40-49 Joshua Boelter
22 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Aric Rist
7 Monday PIR Masters Men 4/5 30+ Aaron Even
11 Monday PIR Masters Men 1/2/3 30+ Hans Ibold
20 Monday PIR Novice Sean Cook
1 Montinore Road Race Masters 40-49 3/4/5 Webster Wilson
25 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Hans Ibold
16 Monday PIR Novice Sean Cook
1 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 3 (Novice) Women 14-18 Sascha Knight
3 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 3 (Novice) Men 14-18 Benjamin Tai
6 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 2 (Sport) Men 60+ David Luoma
18 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 2 (Sport) Men 50-59 Edward Knight
6 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 2 (Sport) Men 40-49 Aric Rist
10 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Singlespeed Men Steven Basden
22 Monday PIR Novice Sean Cook
3 Barton Park Circuit Race Masters 3/4/5 Men 40 Hans Ibold
2 Barton Park Circuit Race Masters 3/4/5 Men 40 Webster Wilson
14 Sagebrush Cycles Bust Your Butte Gravel Challenge Long Course Masters 40+ Men Steven Basden
DNF Monday PIR Masters Men 4/5 30+ Sean Cook
3 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 3 (Novice) Women 14-18 Sascha Knight
4 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 3 (Novice) Women 10-13 Aleena Knight
12 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 3 (Novice) Men 14-18 Benjamin Tai
5 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 2 (Sport) Women 40-49 Shelly Boelter
3 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 2 (Sport) Men 60+ David Luoma
21 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 2 (Sport) Men 50-59 Edward Knight
2 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 2 (Sport) Men 40-49 Aric Rist
10 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Singlespeed Men Steven Basden
9 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 1 (Expert) Men 19-44 Steve Crosier
3 Kings Valley Road Race Masters 40+(Category 3/4/5) Webster Wilson
DNF Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Masters Men 50+/60+ 3/4/5 Scott Ballard
DNF Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Masters Men 50-59 3/4/5 Scott Ballard
2 Oregon Off-Road Series: Mudslinger XC MTB Category 3 Junior Women 14-18 Sascha Knight
16 Oregon Off-Road Series: Mudslinger XC MTB Category 3 Junior Men 14-18 Benjamin Tai
5 Oregon Off-Road Series: Mudslinger XC MTB Category 2 Sport Women 40-49 Shelly Boelter
12 Oregon Off-Road Series: Mudslinger XC MTB Category 2 Sport Men 50-59 Edward Knight
1 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 3 (Novice) Junior Women 15-18 Sascha Knight
8 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 3 (Novice) Junior Men 15-18 Benjamin Tai
10 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 2 (Sport) Men 60+ David Luoma
27 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 2 (Sport) Men 50-59 Edward Knight
4 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 2 (Sport) Men 40-49 Aric Rist
17 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 1 (Expert) Men 45+ Joe Santos