Cyclepath Racing

Event Category Name
30 USGP of Cyclocross Singlespeed Johnny Vergis
DNS USGP of Cyclocross Category B Josh Cady
8 USGP of Cyclocross Category C/Beginner Men Stephen Roberts
25 USGP of Cyclocross Singlespeed Johnny Vergis
DNS USGP of Cyclocross Category B Josh Cady
6 USGP of Cyclocross Masters Women Virginie Calme
17 USGP of Cyclocross Category C/Beginner Men Stephen Roberts
9 Crossaflixion Cup Men A David Diviney
7 Crossaflixion Cup Masters Women A 35+ Catherine Diviney
7 Kruger's Crossing Cyclocross Masters Women 35+ A Catherine Diviney
2 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed Patrick Wilder
4 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 50+ Johnny Vergis
43 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ C David Liebert
11 OBRA CCX Championship Masters 50+ Johnny Vergis
5 OBRA CCX Championship: Junior Cross Series Final Standings Boys 11-12 Grayson Szczukowski
3 OBRA CCX Championship: Junior Cross Series Final Standings Boys 17-18 Stephen Roberts
6 OBRA CCX Championship Junior Men 17-18 Stephen Roberts
9 OBRA CCX Championship Junior Men 11-12 Grayson Szczukowski
DNF OBRA CCX Championship Masters 35+ A Ian Leitheiser
19 OBRA CCX Championship Masters 35+ A John Bravard
8 OBRA CCX Championship Masters 35+ A David Diviney
11 OBRA CCX Championship Masters Women 35+ A Virginie Calme
23 OBRA CCX Championship Category B Josh Cady
12 OBRA CCX Championship Singlespeed Patrick Wilder
20 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Daniel Sprouse
DNF Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A David Diviney
42 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A bill larson
6 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Patrick Wilder
5 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A John Bravard
DNF Cross Crusade: Barton Park Category A Ian Leitheiser
31 Cross Crusade: Barton Park Category A Tim Joslin
6 Cross Crusade: Barton Park Junior Men Stephen Roberts
4 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Johnny Vergis
19 Cross Crusade: Barton Park Masters Women 35+ A Catherine Diviney
15 Cross Crusade: Barton Park Masters Women 35+ A Virginie Calme
58 Cross Crusade: Barton Park Category B bill larson
17 Cross Crusade: Barton Park Category B Eric Larson
16 Cross Crusade: Barton Park Category B Steve O'Neill
13 Cross Crusade: Barton Park Category B Josh Cady
15 Cross Crusade: Barton Park Masters Women 45+ rebecca bozarth
31 Cross Crusade: Barton Park Beginner Women Gabriela O'Neill
10 Cross Crusade: Barton Park Category C Brian Bowman
6 Cross Crusade: Barton Park Category C Ryan Garrison
3 Cross Crusade: Washington County Fair Complex: Junior Cross Series Standings Girls 11-12 Eva Duncan
1 Cross Crusade: Washington County Fair Complex: Junior Cross Series Standings Boys 11-12 Grayson Szczukowski
32 Cross Crusade: Washington County Fair Complex: Junior Cross Series Standings Boys 15-16 Julian Roden
4 Cross Crusade: Washington County Fair Complex: Junior Cross Series Standings Boys 17-18 Stephen Roberts
4 Cross Crusade: Washington County Fair Complex: Junior Cross Series Girls 11-12 Eva Duncan
13 Cross Crusade: Washington County Fair Complex: Junior Cross Series Boys 11-12 Grayson Szczukowski
15 Cross Crusade: Washington County Fair Complex: Junior Cross Series Boys 15-16 Julian Roden
3 Cross Crusade: Washington County Fair Complex: Junior Cross Series Boys 17-18 Stephen Roberts
36 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B bill larson
27 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B Steve O'Neill
22 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B Josh Cady
7 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category C Ryan Garrison
2 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category C Brian Bowman
50 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Singlespeed Daniel Sprouse
12 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Beginner Women Gabriela O'Neill
5 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ Johnny Vergis
3 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Women B Bree Edwards
14 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 35+ B Julie Kramer
9 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 35+ A Virginie Calme
20 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Junior Women Eva Duncan
74 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Junior Men Grayson Szczukowski
39 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Junior Men Julian Roden
7 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Junior Men Stephen Roberts
35 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Aaron Sander
19 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Jesse Lea
8 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Patrick Wilder
7 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A John Bravard
4 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A David Diviney
18 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category A Tim Joslin
1 Apple Core Cross at EZ Orchards Masters 35+ A Dan Porter
15 Apple Core Cross at EZ Orchards Masters 35+ B Sean Rees
54 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Singlespeed lisa belair
59 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category B Jesse Luckett
5 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category C Ryan Garrison
3 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category C Brent Harmon
1 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category C Eric Larson
DNF Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Junior Men Stephen Roberts
8 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Junior Men Julian Roden
5 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 50+ Johnny Vergis
DNF Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Beginner Women Julia Roden
7 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters Women 35+ A Virginie Calme
6 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters Women 45+ rebecca bozarth
DNF Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ A Jesse Lea
6 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ A David Diviney
5 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ A John Bravard
10 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Women A Julie Browning
DNF Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ C Eric Roden
7 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters Women 45+ rebecca bozarth
23 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ A Jesse Lea
10 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ A David Diviney
4 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ A John Bravard
5 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Women A Julie Browning
24 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category A Ian Leitheiser
16 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category A Tim Joslin
5 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Women B Bree Edwards
18 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters Women 35+ A Catherine Diviney
9 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters Women 35+ A Virginie Calme
11 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category C Ryan Garrison
2 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category C Eric Larson
1 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category C Brent Harmon
10 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Junior Men Julian Roden
5 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Junior Men Stephen Roberts
2 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 50+ Johnny Vergis
4 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Men 14-18 Julian Roden
31 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Men C Stephen Roberts
47 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Women B Kristine Rotan
25 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Women B Virginie Calme
20 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Women B Julie Kramer
6 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Women B Bree Edwards
3 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Women B Ann Leitheiser
1 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Men B Josh Cady
23 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Women A Catherine Diviney
2 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Women A Julie Browning
11 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Men A John Bravard
10 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Men A David Diviney
1 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Men A michael gallagher
2 Blind Date at the Dairy Women A Julie Browning
2 Blind Date at the Dairy Category A michael gallagher
3 Blind Date at the Dairy Category B Josh Cady
42 Blind Date at the Dairy Masters 35+ C Eric Roden
13 Blind Date at the Dairy Women B Julie Kramer
3 Blind Date at the Dairy Women B Ann Leitheiser
6 Blind Date at the Dairy Junior Men U18 Julian Roden
4 Cross Crusade: Portland International Raceway: Junior Cyclocross Series Standings Girls 11-12 Eva Duncan
1 Cross Crusade: Portland International Raceway: Junior Cyclocross Series Standings Boys 11-12 Grayson Szczukowski
5 Cross Crusade: Portland International Raceway: Junior Cyclocross Series Standings Boys 17-18 Stephen Roberts
2 Cross Crusade: Portland International Raceway: Junior Cyclocross Series Girls 11-12 Eva Duncan
10 Cross Crusade: Portland International Raceway: Junior Cyclocross Series Boys 11-12 Grayson Szczukowski
6 Cross Crusade: Portland International Raceway: Junior Cyclocross Series Boys 17-18 Stephen Roberts
6 Cross Crusade: Portland International Raceway Women A Julie Browning
46 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ A Dan Porter
31 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ A Jesse Lea
10 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ A David Diviney
8 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ A John Bravard
101 Cross Crusade: Portland International Raceway Singlespeed lisa belair
54 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B bill larson
39 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B Jesse Luckett
24 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B Josh Cady
11 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B Steve O'Neill
30 Cross Crusade: Portland International Raceway Category A Tim Joslin
14 Cross Crusade: Portland International Raceway Category A Ian Leitheiser
18 Cross Crusade: Portland International Raceway Junior Women Eva Duncan
65 Cross Crusade: Portland International Raceway Junior Men Grayson Szczukowski
8 Cross Crusade: Portland International Raceway Junior Men Stephen Roberts
11 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 50+ Johnny Vergis
21 Cross Crusade: Portland International Raceway Women B Ann Leitheiser
10 Cross Crusade: Portland International Raceway Women B Bree Edwards
15 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters Women 45+ rebecca bozarth
DNF Cross Crusade: Portland International Raceway Masters Women 35+ B Julie Kramer
15 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters Women 35+ A Catherine Diviney
13 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters Women 35+ A Virginie Calme
17 Cross Crusade: Portland International Raceway Beginner Women Gabriela O'Neill
19 Cross Crusade: Portland International Raceway Category C Ryan Garrison
12 Cross Crusade: Portland International Raceway Category C Brent Harmon
3 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Men 14-18 Julian Roden
25 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Men C Stephen Roberts
41 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Women B Kristine Rotan
21 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Women B Julie Kramer
19 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Women B Virginie Calme
6 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Women B Ann Leitheiser
3 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Women B Bree Edwards
6 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Men B Josh Cady
23 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Women A Catherine Diviney
2 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Women A Julie Browning
9 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Men A John Bravard
7 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Men A David Diviney
1 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Men A michael gallagher
69 Blind Date at the Dairy Masters 35+ C Eric Roden
36 Blind Date at the Dairy Masters 35+ C Virginie Calme
10 Blind Date at the Dairy Category A David Diviney
9 Blind Date at the Dairy Category A John Bravard
1 Blind Date at the Dairy Category A michael gallagher
1 Blind Date at the Dairy Women A Julie Browning
13 Blind Date at the Dairy Category B Josh Cady
14 Blind Date at the Dairy Women B Julie Kramer
2 Blind Date at the Dairy Women B Bree Edwards
4 Blind Date at the Dairy Junior Men U18 Julian Roden
6 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 50+ Johnny Vergis
14 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Junior Men Julian Roden
5 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Junior Men Stephen Roberts
DNF Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ C Eric Roden
42 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category C Ryan Garrison
21 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category C Justin Roberts
5 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category C Brian Bowman
4 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category C Brent Harmon
2 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category C Eric Larson
7 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Women B Bree Edwards
14 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters Women 35+ B Julie Kramer
16 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters Women 35+ A Catherine Diviney
10 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters Women 35+ A Virginie Calme
24 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Beginner Women Gabrela O'Neill
6 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Women A Julie Browning
DNF Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ A Patrick Wilder
26 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ A Jesse Lea
7 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ A John Bravard
29 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category A Tim Joslin
15 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category A Ian Leitheiser
17 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category B Josh Cady
4 Psycho Cross: Junior Cyclocross Series Standings Girls 11-12 Eva Duncan
1 Psycho Cross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 11-12 Grayson Szczukowski
6 Psycho Cross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 17-18 Stephen Roberts
3 Ninkrossi CX Category A Ian Leitheiser
3 Ninkrossi CX Masters 35+ A Dan Porter
2 Ninkrossi CX Masters 35+ A Patrick Wilder
3 Ninkrossi CX Women B Bree Edwards
5 Ninkrossi CX Masters Women 35+ A Catherine Diviney
1 Ninkrossi CX Masters 50+ Johnny Vergis
3 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 (High School Sweethearts) Julian Roden
4 Blind Date at the Dairy: Series Standings U14 Women Julian Roden
21 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C Stephen Roberts
37 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women B Kristine Rotan
24 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women B Julie Kramer
16 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women B Virginie Calme
10 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women B Bree Edwards
2 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women B Ann Leitheiser
7 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men B Josh Cady
20 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women A Catherine Diviney
2 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women A Julie Browning
13 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men A John Bravard
7 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men A David Diviney
2 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men A michael gallagher
8 Blind Date at the Dairy Category A Women (Speeddaters Women) Catherine Diviney
3 Blind Date at the Dairy Category A Women (Speeddaters Women) Julie Browning
11 Blind Date at the Dairy Category A Men (Speeddating Men) David Diviney
1 Blind Date at the Dairy Category A Men (Speeddating Men) michael gallagher
6 Blind Date at the Dairy Category B Men (Power Dating Men) Josh Cady
23 Blind Date at the Dairy Women Category B (Women Power Daters) Julie Kramer
20 Blind Date at the Dairy Women Category B (Women Power Daters) Kristine Rotan
3 Blind Date at the Dairy Women Category B (Women Power Daters) Ann Leitheiser
1 Blind Date at the Dairy Women Category B (Women Power Daters) Bree Edwards
29 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ A Jesse Lea
22 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ A Dan Porter
7 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ A David Diviney
2 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ A John Bravard
42 Cross Crusade: Rainier High School Category A Ian Leitheiser
19 Cross Crusade: Rainier High School Women B Bree Edwards
11 Cross Crusade: Rainier High School Women B Ann Leitheiser
15 Cross Crusade: Rainier High School Masters Women 45+ rebecca bozarth
17 Cross Crusade: Rainier High School Masters Women 35+ A lisa belair
14 Cross Crusade: Rainier High School Masters Women 35+ A Catherine Diviney
10 Cross Crusade: Rainier High School Masters Women 35+ A Virginie Calme
14 Cross Crusade: Rainier High School Women A Julie Browning
14 Cross Crusade: Rainier High School Singlespeed Patrick Wilder
83 Cross Crusade: Rainier High School Category B bill larson
82 Cross Crusade: Rainier High School Category B Grant Folske
24 Cross Crusade: Rainier High School Category B Josh Cady
21 Cross Crusade: Rainier High School Category B Jesse Luckett
15 Cross Crusade: Rainier High School Category B Steve O'Neill
8 Cross Crusade: Rainier High School Masters 50+ Johnny Vergis
25 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ B Daniel Sprouse
11 Cross Crusade: Rainier High School Junior Men Julian Roden
5 Cross Crusade: Rainier High School Junior Men Stephen Roberts
113 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ C John O'Neill
11 Cross Crusade: Rainier High School Category C Brian Bowman
6 Cross Crusade: Rainier High School Category C Justin Roberts
4 Cross Crusade: Rainier High School Category C Brent Harmon
2 Cross Crusade: Rainier High School Category C Eric Larson
7 Heiser Farm Cyclocross: Junior Cyclocross Series Boys 11-12 Grayson Szczukowski
5 Heiser Farm Cyclocross: Junior Cyclocross Series Boys 17-18 Stephen Roberts
6 Heiser Farm Cyclocross: Junior Cyclocross Series Standings Girls 11-12 Eva Duncan
1 Heiser Farm Cyclocross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 11-12 Grayson Szczukowski
3 Heiser Farm Cyclocross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 17-18 Stephen Roberts
8 Heiser Farm Cyclocross Junior Men 17+ Stephen Roberts
4 Heiser Farm Cyclocross Junior Men 17+ Justin Roberts
7 Heiser Farm Cyclocross Junior Men 11-12 Grayson Szczukowski
1 Heiser Farm Cyclocross Masters 50+ Johnny Vergis
4 Blind Date at the Dairy: Series Standings U14 Women Julian Roden
21 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C Stephen Roberts
37 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women B Kristine Rotan
24 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women B Julie Kramer
16 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women B Virginie Calme
10 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women B Bree Edwards
2 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women B Ann Leitheiser
7 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men B Josh Cady
20 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women A Catherine Diviney
2 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women A Julie Browning
13 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men A John Bravard
7 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men A David Diviney
2 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men A michael gallagher
DNF Blind Date at the Dairy Singlespeed (Monogomists) Patrick Wilden
DNF Blind Date at the Dairy Category B Men (Power Dating Men) Christian Tresser
6 Blind Date at the Dairy Category B Men (Power Dating Men) Josh Cady
58 Blind Date at the Dairy Masters Men 35+ C (Still On The Market) Eric Roden
48 Blind Date at the Dairy Masters Men 35+ C (Still On The Market) Virginie Calme
DNF Blind Date at the Dairy Women Category B (Women Power Daters) Virginie Calme
21 Blind Date at the Dairy Women Category B (Women Power Daters) Julie Kramer
4 Blind Date at the Dairy Women Category B (Women Power Daters) Ann Leitheiser
4 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 (High School Sweethearts) Julian Roden
6 Blind Date at the Dairy Category A Women (Speeddaters Women) Julie Browning
14 Blind Date at the Dairy Category A Men (Speeddating Men) David Diviney
11 Blind Date at the Dairy Category A Men (Speeddating Men) John Bravard
15 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Women B Ann Leitheiser
17 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Junior Men Julian Roden
3 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Junior Men Stephen Roberts
54 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Beginner Women Gabrela Oneill
2 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 50+ Johnny Vergis
5 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Daniel Sprouse
180 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Eric Roben
127 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Brent Dombrowski
7 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Singlespeed Patrick Wilder
49 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B Steve O'Neill
45 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B Jesse Luckett
36 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B bill larson
35 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B bill larson
DNF Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters Women 35+ A lisa belair
12 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters Women 35+ A Catherine Diviney
9 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters Women 35+ A Virginie Calme
7 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Women A Julie Browning
50 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Aaron Sander
29 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Jesse Lea
12 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A David Diviney
7 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A John Bravard
DNF Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category A Tim Joslin
DNF Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category A Mike Kath
26 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category A Ian Leitheiser
21 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category C Justin Roberts
8 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category C Brent Harmon
1 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category C Josh Cady
3 David Douglas CX Category A Ian Leitheiser
1 David Douglas CX Masters 50+ Johnny Vergis
4 Blind Date at the Dairy: Series Standings Category A Women (Speeddaters Women) Julie Browning
8 Blind Date at the Dairy: Series Standings Category A Men (Speeddating Men) David Diviney
7 Blind Date at the Dairy: Series Standings Category A Men (Speeddating Men) John Bravard
11 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women Category B (Women Power Daters) Julie Kramer
4 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women Category B (Women Power Daters) Virginie Calme
11 Blind Date at the Dairy: Series Standings Category C Men (On The Market) Stephen Roberts
42 Blind Date at the Dairy Category B Men (Power Dating Men) Christian Tresser
24 Blind Date at the Dairy Category B Men (Power Dating Men) Josh Cady
4 Blind Date at the Dairy Category A Women (Speeddaters Women) Julie Browning
8 Blind Date at the Dairy Category A Men (Speeddating Men) David Diviney
7 Blind Date at the Dairy Category A Men (Speeddating Men) John Bravard
11 Blind Date at the Dairy Women Category B (Women Power Daters) Julie Kramer
4 Blind Date at the Dairy Women Category B (Women Power Daters) Virginie Calme
67 Blind Date at the Dairy Masters Men 35+ C (Still On The Market) Eric Roden
11 Blind Date at the Dairy Category C Men (On The Market) Stephen Roberts
7 Battle at Barlow Masters 35+ A Jesse Lea
3 Battle at Barlow Masters 35+ A David Diviney
2 Battle at Barlow Masters 35+ A John Bravard
6 Battle at Barlow Women B Ann Leitheiser
9 Battle at Barlow Masters Women 35+ B Julie Kramer
7 Battle at Barlow Masters Women 35+ A Catherine Diviney
4 Battle at Barlow Masters Women 35+ A Virginie Calme
14 Battle at Barlow Category B Jesse Luckett
DNF Battle at Barlow Singlespeed Alan Sutton
47 Battle at Barlow Singlespeed lisa belair
4 Battle at Barlow Junior Men Stephen Roberts
4 Battle at Barlow Masters 50+ Johnny Vergis
10 Battle at Barlow Category C Justin Roberts
2 Battle at Barlow Category C Josh Cady
5 Psycho Cross: Junior Cyclocross Series Girls 11-12 Eva Duncan
1 Psycho Cross: Junior Cyclocross Series Boys 11-12 Grayson Szczukowski
6 Psycho Cross: Junior Cyclocross Series Boys 17-18 Stephen Roberts
1 Psycho Cross Junior Men 11-12 Grayson Szczukowski
2 September "Cat & Mouse" Handicap Series Category 4/5 Justin Roberts
1 September "Cat & Mouse" Handicap Series Category 4/5 Stephen Roberts
24 September "Cat & Mouse" Handicap Series Open Josh Cady
4 Hood River Double Cross: Junior Cyclocross Series Standings Girls 11-12 Eva Duncan
1 Hood River Double Cross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 11-12 Grayson Szczukowski
4 Hood River Double Cross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 17-18 Stephen Roberts
3 Hood River Double Cross Junior Women 11-12 Eva Duncan
5 Hood River Double Cross Junior Men 17+ Stephen Roberts
1 Hood River Double Cross Junior Men 11-12 Grayson Szczukowski
29 Hood River Double Cross Masters 50+ Eric Szczukowski
4 Hood River Double Cross Masters 50+ Johnny Vergis
3 Hood River Double Cross Masters 35+ A David Diviney
3 Hood River Double Cross Category A Ian Leitheiser
5 Hood River Double Cross Women B Ann Leitheiser
2 Hood River Double Cross Masters Women 35+ A Catherine Diviney
4 Hood River Double Cross Category C Josh Cady
6 Hood River Double Cross Category A Ian Leitheiser
3 Hood River Double Cross Women B Ann Leitheiser
11 Hood River Double Cross Masters Women 35+ B Julie Kramer
1 Hood River Double Cross Masters Women 35+ A Julie Browning
4 Hood River Double Cross Category C Josh Cady
2 Hood River Double Cross Junior Men Stephen Roberts
2 Hood River Double Cross Masters 50+ Johnny Vergis
35 September "Cat & Mouse" Handicap Series Open Ian Leitheiser
28 September "Cat & Mouse" Handicap Series Open Josh Cady
1 September "Cat & Mouse" Handicap Series Category 4/5 Josh Cady
6 Pain+Suffer'n CX Masters 35+ A Gant Enderle
11 Pain+Suffer'n CX Category A Brett Luelling
3 Pain+Suffer'n CX Women B Ann Leitheiser
16 Pain+Suffer'n CX Category B Justin Roberts
2 Pain+Suffer'n CX Masters 50+ Johnny Vergis
6 Pain+Suffer'n CX Junior Men Julian Roden
2 Pain+Suffer'n CX Junior Men Stephen Roberts
9 Pain+Suffer'n CX Masters Men 35+ Josh Cady
2 Pain+Suffer'n CX Category C Men Josh Cady
1 Pain+Suffer'n XC MTB Category 1 Men 45+ Johnny Vergis
1 Pain+Suffer'n XC MTB Category 3 Women Bree Edwards
1 Pain+Suffer'n ST MTB Category 3 Men 15-18 Stephen Roberts
2 Pain+Suffer'n ST MTB Category 1 Men 45+ Johnny Vergis
2 Pain+Suffer'n ST MTB Category 1 Men 35-44 Patrick Wilder
36 WebCyclery Thrilla CX Series Men B David Liebert
9 WebCyclery Thrilla CX Series Men A Ian Leitheiser
12 Tuesday PIR: August Series Category 4/5 Josh Cady
21 Tuesday PIR Category 4/5 Stephen Roberts
1 Monday PIR: August Series Men 1/2/3 Christian Tresser
26 Monday PIR: August Series Men 4/5 Josh Cady
20 Monday PIR: August Series Women Virginie Calme
2 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Women 35+ A Catherine Diviney
21 Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed lisa belair
1 Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed Patrick Wilder
DNF Kruger's Kermesse Farm Crit Men A michael gallagher
12 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A David Diviney
DNF Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 50+ Johnny Vergis
57 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 35+ C Eric Roden
16 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 35+ C Damon Watters
6 Kruger's Kermesse Farm Crit Junior Men 12-18 Julian Roden
10 Tuesday PIR-series points Category 4/5 Josh Cady
51 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Bravard
13 Salem STXC: Final Series Totals Category 2 Men Sean Rees
9 Monday PIR Masters 1/2/3 Christian Tresser
16 OBRA Criterium Championships Senior Men Christian Tresser
5 OBRA Criterium Championships Masters Men 40-49 Christian Tresser
7 Franz Bakery Criterium Category 4/5 Josh Cady
8 Franz Bakery Criterium Category 1/2 Christian Tresser
44 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Bravard
1 Monday PIR Masters 1/2/3 Christian Tresser
6 Monday PIR Senior Women Virginie Calme
2 OBRA XC Championship Masters 50-59 Men Johnny Vergis
3 OBRA XC Championship Masters 40-49 Men David Diviney
DNF OBRA XC Championship Masters 30-39 Men Jesse Luckett
1 OBRA XC Championship Masters 30-39 Men Ian Leitheiser
2 OBRA XC Championship Masters 40-49 Women lisa belair
5 OBRA STXC Category 1 Men 35+ Jesse Luckett
4 OBRA STXC Category 1 Men 35+ Daniel Sprouse
3 OBRA STXC Category 1 Men 35+ Johnny Vergis
1 OBRA STXC Category 2 Women 35 lisa belair
3 OBRA STXC Category 3 15-18 Stephen Roberts
2 OBRA STXC Category 3 15-18 Justin Roberts
33 Portland Twilight Crit Category 1/2 Christian Tresser
24 Tuesday PIR Category 3/4 Josh Cady
2 Tuesday PIR Category 4/5 Josh Cady
17 Salem STXC Category 2 Men Sean Rees
6 Salem STXC Category 2 Men Sean Rees
29 Monday PIR Masters 1/2/3 Jesse Lea
1 Monday PIR Masters 1/2/3 Christian Tresser
DNF High Cascades 100 Category 1 35-44 Ian Leitheiser
4 OBRA Championship RR 1 Category 4/5 Josh Cady
14 OBRA Championship RR 1 Senior Men Ryan Carlson
1 Monday PIR Men 1/2/3 Christian Tresser
12 Monday PIR Men 4/5 Josh Cady
3 Portland MTB Short Track Series: Team Relay Open
14 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 19+ Josh Cady
2 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Justin Roberts
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Stephen Roberts
2 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 10-14 Julian Roden
4 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Women Julie Kramer
25 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Johnny Vergis
9 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Dan Porter
7 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men John Bravard
8 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Catherine Diviney
5 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Virginie Calme
3 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 lisa belair
60 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Eric Roden
56 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 bill larson
1 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Jesse Lea
13 Portland MTB Short Track Series Pro/Category 1 Women Kristine Rotan
5 Portland MTB Short Track Series Pro/Category 1 Women Julie Browning
15 Portland MTB Short Track Series Pro Men Daniel Sprouse
9 Portland MTB Short Track Series Pro Men David Diviney
2 Portland MTB Short Track Series Pro Men michael gallagher
15 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Joshua Hutchens
6 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Jesse Luckett
24 Vancouver Courthouse Criterium Senior Men Mike Kath
14 Vancouver Courthouse Criterium Senior Men Aaron Sander
14 Vancouver Courthouse Criterium Category 4 Men Josh Cady
2 Westview Wildcats STXC MTB Race Women Category 2/3 35-44 lisa belair
DNF Westview Wildcats STXC MTB Race Category 2/35-44 Sean Rees
DNS Westview Wildcats STXC MTB Race Singlespeed Men Sean Rees
4 Westview Wildcats STXC MTB Race Pro/Category 1 Men 35+ Jesse Luckett
16 Tuesday PIR: July Series Category 3/4 Patrick Wilder
3 Tuesday PIR: July Series Category 1/2/3 Christian Tresser
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
33 Monday PIR: July Series Masters 4/5 Josh Cady
5 Monday PIR: July Series Masters 1/2/3 Christian Tresser
1 Monday PIR Masters 1/2/3 Christian Tresser
5 Portland MTB Short Track Series Pro/Category 1 Women Kristine Rotan
3 Portland MTB Short Track Series Pro/Category 1 Women Julie Browning
7 Portland MTB Short Track Series Pro Men Ian Leitheiser
5 Portland MTB Short Track Series Pro Men David Diviney
1 Portland MTB Short Track Series Pro Men michael gallagher
4 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Jesse Luckett
17 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 bill larson
14 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Sean Rees
3 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Stephen Roberts
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Justin Roberts
DNF Portland MTB Short Track Series Singlespeed Women Julie Kramer
5 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men John Bravard
6 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Catherine Diviney
5 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Virginie Calme
4 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 lisa belair
89 Larch Mtn Hillclimb: Combined Combined David Diviney
31 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Category 2 Men Ryan Carlson
14 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Category 2 Men Ryan Carlson
15 Larch Mtn Hillclimb Masters Men 40+ David Diviney
22 Ironclad Street Sprints and Criterium: Ironclad Criterium Category 1/2 Christian Tresser
95 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Ryan Carlson
54 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Category 2 Men Ryan Carlson
51 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Category 2 Men Ryan Carlson
39 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Category 2 Men Ryan Carlson
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
Monday PIR Masters 1/2/3 Christian Tresser
4 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Women Julie Kramer
21 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Sean Rees
12 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Dan Porter
7 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men John Mylne
5 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men John Bravard
6 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Catherine Diviney
6 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 45+ Jim Miller
2 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Stephen Roberts
22 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 10-14 Julian Roden
41 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Eric Roden
10 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 bill larson
1 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Jesse Lea
4 Portland MTB Short Track Series Pro/Category 1 Women Julie Browning
6 Portland MTB Short Track Series Pro Men David Diviney
3 Portland MTB Short Track Series Pro Men michael gallagher
19 Gresham Crit Senior Men michael gallagher
10 Gresham Crit Masters Men 4/5 Josh Cady
12 Gresham Crit Category 4 Men Josh Cady
19 Mt. Tabor Series Category 4 Men Josh Cady
23 Mt. Tabor Series Catgegory 5 Men Stephen Roberts
13 Mt. Tabor Series Masters Men John Bravard
9 Mt. Tabor Series Masters Men Christian Tresser
26 Mt. Tabor Series Senior Men Ryan Carlson
22 Mt. Tabor Series Senior Men John Bravard
21 Mt. Tabor Series Senior Men michael gallagher
12 Mt. Tabor Series Senior Men Aaron Sander
8 Mt. Tabor Series Senior Men Mike Kath
20 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
6 Monday PIR Masters 1/2/3 Christian Tresser
12 Monday PIR Masters 4/5 Josh Cady
7 Portland MTB Short Track Series Pro/Category 1 Women Kristine Rotan
21 Portland MTB Short Track Series Pro Men Ian Leitheiser
19 Portland MTB Short Track Series Pro Men David Diviney
6 Portland MTB Short Track Series Pro Men michael gallagher
17 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Jesse Luckett
18 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 bill larson
2 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Jesse Lea
7 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Women Julie Kramer
26 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Sean Rees
10 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Dan Porter
8 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men John Bravard
7 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Catherine Diviney
6 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Virginie Calme
5 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 lisa belair
4 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Ann Leitheiser
1 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Julie Browning
2 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Stephen Roberts
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Justin Roberts
2 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 10-14 Julian Roden
DNS Cascade Cream Puff Category 1 45+ Men Jim Miller
12 Cascade Cream Puff Category 1 45+ Men Johnny Vergis
15 High Desert Omnium: Road Race Pro/1/2 Mike Kath
16 High Desert Omnium: Criterium Pro/1/2 Mike Kath
DNF Mt. Tabor Series Senior Men John Bravard
18 Mt. Tabor Series Senior Men michael gallagher
11 Mt. Tabor Series Senior Men Aaron Sander
7 Mt. Tabor Series Senior Men Mike Kath
DNF Mt. Tabor Series Senior Women Melissa Sanborn
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
6 Tuesday PIR Category 3/4 Patrick Wilder
3 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Stephen Roberts
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Justin Roberts
3 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Women Julie Kramer
30 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Sean Rees
1 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 lisa belair
1 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Jesse Lea
DNF Portland MTB Short Track Series Pro Men David Diviney
24 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Sean Rees
12 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Jesse Luckett
3 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ michael gallagher
2 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Patrick Wilder
14 Mt. Tabor Series Senior Men Mike Kath
6 Mt. Tabor Series Category 4 Men Dan Porter
25 Mt. Tabor Series Masters Men Johnny Vergis
6 Mt. Tabor Series Masters Men John Bravard
5 Mt. Tabor Series Masters Men Christian Tresser
2 Tuesday PIR: June Series Category 1/2/3 Christian Tresser
2 Monday PIR-June Series Masters 1/2/3 Christian Tresser
1 Monday PIR Masters 1/2/3 Christian Tresser
30 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Sean Rees
18 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Johnny Vergis
6 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Dan Porter
10 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Catherine Diviney
9 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Julie Kramer
6 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Virginie Calme
5 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 lisa belair
1 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Julie Browning
4 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Jesse Lea
19 Portland MTB Short Track Series Pro Men michael gallagher
17 Portland MTB Short Track Series Pro Men John Bravard
10 Portland MTB Short Track Series Pro Men David Diviney
3 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Stephen Roberts
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Justin Roberts
5 Pickett's Charge Category 2 Women 35+ lisa belair
1 Pickett's Charge Category 2 Men 45-54 Jim Miller
13 Pickett's Charge Category 2 Men 35-44 Daniel Sprouse
8 Pickett's Charge Category 1 Men 45+ Johnny Vergis
17 Pickett's Charge Category 1 Men 35-44 Jesse Luckett
1 Mt. Tabor Series Senior Women Melissa Sanborn
7 Mt. Tabor Series Fixed Gear Johnny Vergis
14 Mt. Tabor Series Category 4 Men Dan Porter
24 Mt. Tabor Series Senior Men John Bravard
14 Mt. Tabor Series Senior Men Ian Leitheiser
5 Mt. Tabor Series Senior Men Mike Kath
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
10 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 10-14 Julian Roden
2 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Stephen Roberts
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Justin Roberts
55 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 19+ Josh Cady
17 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Julie Kramer
12 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Ann Leitheiser
10 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Catherine Diviney
4 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Julie Browning
3 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Virginie Calme
2 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 lisa belair
20 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 45+ Jim Miller
39 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Sean Rees
34 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 bill larson
2 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Jesse Lea
6 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Women Julie Kramer
21 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men John Mylne
5 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men John Bravard
34 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Joshua Hutchens
18 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Patrick Wilder
14 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ michael gallagher
12 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Jesse Luckett
5 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Daniel Sprouse
13 Portland MTB Short Track Series Pro/Category 1 Women Kristine Rotan
9 Portland MTB Short Track Series Pro/Category 1 Women Julie Browning
36 Portland MTB Short Track Series Pro Men Daniel Sprouse
19 Portland MTB Short Track Series Pro Men Patrick Wilder
15 Portland MTB Short Track Series Pro Men Ian Leitheiser
8 Portland MTB Short Track Series Pro Men David Diviney
4 Portland MTB Short Track Series Pro Men michael gallagher
20 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Sean Rees
7 Portland MTB Short Track Series Pro Men Ian Leitheiser
5 Portland MTB Short Track Series Pro Men David Diviney
7 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ michael gallagher
3 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Daniel Sprouse
2 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men John Bravard
9 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Catherine Diviney
7 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Ann Leitheiser
5 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Virginie Calme
1 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 35-44 Julie Browning
3 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Justin Roberts
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Stephen Roberts
10 Monday PIR Masters 1/2/3 Christian Tresser
13 Test of Endurance 50 Pro Men Nelson Snyder
3 Test of Endurance 50 Category 3 35-44 Women rebecca bozarth
4 Test of Endurance 50 Category 2 45-54 Men Jim Miller
5 Test of Endurance 50 Category 2/35-44 Men Jesse Lea
3 Test of Endurance 50 Category 2/35+ Women lisa belair
6 Test of Endurance 50 Category 2 19-34 Men Tim Joslin
11 Test of Endurance 50 Category 1 45+ Men Johnny Vergis
21 Test of Endurance 50 Category 1 35-44 Men Jesse Luckett
10 Mt. Tabor Series Category 4 Men Dan Porter
15 Mt. Tabor Series Senior Men Ryan Carlson
11 Mt. Tabor Series Senior Men Ian Leitheiser
10 Mt. Tabor Series Senior Men Mike Kath
6 Tuesday PIR Category 4/5 Stephen Roberts
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 Aaron Sander
29 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
41 Monday PIR Masters 1/2/3 Jesse Lea
3 Monday PIR Masters 1/2/3 Christian Tresser
1 Six Hours of Mount Hood Two-Person Masters 80+ Jim Miller
1 Six Hours of Mount Hood Two-Person Masters 80+ Johnny Vergis
1 Six Hours of Mount Hood Two-Person Singlespeed David Diviney
1 Six Hours of Mount Hood Two-Person Singlespeed John Bravard
3 Six Hours of Mount Hood Solo Men Nelson Snyder
34 Cirque du Cycling Pro/1/2 Mike Kath
15 Cirque du Cycling Pro/1/2 Christian Tresser
35 Cirque du Cycling Category 3 Jeffrey Henderson
3 Vernonia Short Track Mt. Bike Race Singlespeed Men Sean Rees
1 Vernonia Short Track Mt. Bike Race Category 3 Men 35-44 Sean Rees
3 Vernonia Short Track Mt. Bike Race Junior Girls 10-14 Emily Reese
10 Mt. Tabor Series Senior Men Mike Kath
67 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Bravard
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
2 Return on the Jedi XC Category 2 Men 45-54 Jim Miller
3 Return on the Jedi XC Category 1 Men 45+ Johnny Vergis
29 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Masters Men 35+ Ryan Carlson
16 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Masters Men 35+ Aaron Sander
28 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Category 3 Men Jeffrey Henderson
9 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Category 3 Men Grant Folske
DNS Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Category 3 Men Grant Folske
DNS Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Category 3 Men Jeffrey Henderson
9 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Masters Men 35+ Ryan Carlson
8 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Masters Men 35+ Aaron Sander
15 Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race Masters Men 35+ Aaron Sander
8 Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race Masters Men 35+ Ryan Carlson
30 Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race Category 3 Men Jeffrey Henderson
22 Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race Category 3 Men Grant Folske
40 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Masters Men 35+ Ryan Carlson
13 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Masters Men 35+ Aaron Sander
28 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Jeffrey Henderson
7 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Grant Folske
DNS Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Masters Men 45+ Mike Kath
31 Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Masters Men 35+ Ryan Carlson
26 Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Masters Men 35+ Aaron Sander
20 Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Category 3 Men Jeffrey Henderson
8 Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Category 3 Men Grant Folske
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
1 Monday PIR: May Series Totals Masters 1/2/3 Christian Tresser
1 Monday PIR Masters 1/2/3 Christian Tresser
3 Sisters Stampede XC Category 2 Women 35+ lisa belair
2 Sisters Stampede XC Category 2 Men 45-54 Jim Miller
45 Sisters Stampede XC Category 2 Men 35-44 Brent Dombrowski
10 Sisters Stampede XC Category 1 Men 45+ Johnny Vergis
8 Sisters Stampede XC Category 1 Men 35-44 Jesse Luckett
7 Umpqua Criterium Men 1/2 Christian Tresser
18 Tuesday PIR: May Series Totals Category 4/5 Justin Roberts
27 Tuesday PIR: May Series Totals Category 1/2/3 Mike Kath
5 Tuesday PIR: May Series Totals Category 1/2/3 Christian Tresser
25 Monday PIR Masters 1/2/3 Jesse Lea
2 Monday PIR Masters 1/2/3 Christian Tresser
46 Monday PIR Masters 4/5 Josh Cady
1 Mt. Tabor Circuit Race Women 1/2/3 Melissa Sanborn
4 Mt. Tabor Circuit Race Masters 1/2/3 Christian Tresser
13 Mt. Tabor Circuit Race Category 4 Josh Cady
DNF Mt. Tabor Circuit Race Category 1/2/3 Christian Tresser
DNF Mt. Tabor Circuit Race Category 1/2/3 Ryan Carlson
15 Mt. Tabor Circuit Race Category 1/2/3 Aaron Sander
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
1 Monday PIR Masters 1/2/3 Christian Tresser
12 Monday PIR Masters 4/5 Josh Cady
17 Silverton RR Men 4/5 Josh Cady
9 Silverton RR Men 1/2 Ryan Carlson
3 Spring Thaw Category 3 Women 35-44 rebecca bozarth
5 Spring Thaw Category 2 Men 45-54 Jim Miller
3 Spring Thaw Category 1 Men 45+ Johnny Vergis
7 Tuesday PIR Category 4/5 Justin Roberts
85 Tuesday PIR Category 1/2/3 Gant Enderle
63 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeffrey Henderson
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
4 Monday PIR Masters 1/2/3 Christian Tresser
2 Cascade Chainbreaker Category 2 Women 35+ lisa belair
15 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 45-54 Tracy Wilder
3 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 45-54 Jim Miller
8 Cascade Chainbreaker Category 1 Men 45+ Johnny Vergis
DNF Cascade Chainbreaker Category 1 Men 35-44 Patrick Wilder
16 Cascade Chainbreaker Category 1 Men 35-44 Jesse Luckett
4 Cascade Chainbreaker Category 1 Men 35-44 Ian Leitheiser
3 Cascade Chainbreaker Category 1 Men 35-44 David Diviney
29 Monday PIR Masters 1/2/3 Johnny Vergis
17 Monday PIR Masters 1/2/3 Jesse Lea
1 Monday PIR Masters 1/2/3 Christian Tresser
22 Monday PIR Masters 4/5 Josh Cady
6 Peak Sports Mudslinger Category 3 15-18 Junior Men Stephen Roberts
1 Peak Sports Mudslinger Category 2/35+ Women lisa belair
4 Peak Sports Mudslinger Category 2 45-54 Men Jim Miller
4 Peak Sports Mudslinger Category 1 45+ Men Johnny Vergis
DNS Peak Sports Mudslinger Category 1 35-44 Men Jesse Luckett
20 Eugene Roubaix Masters Men 40+ David Diviney
28 Eugene Roubaix Men 1/2 Ian Leitheiser
18 Eugene Roubaix Men 1/2 Mike Kath
6 Eugene Roubaix Men 1/2 Ryan Carlson
1 Port of Hood River Criterium Category 1/2/3 Christian Tresser
1 Port of Hood River Criterium Masters 40+ Christian Tresser
11 Tuesday PIR: April Series Category 4/5 Justin Roberts
14 Tuesday PIR: April Series Category 1/2/3 Mike Kath
3 Tuesday PIR: April Series Category 1/2/3 Christian Tresser
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
132 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Melissa Sanborn
117 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Nelson Snyder
93 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Jeffrey Henderson
2 Bear Springs XC Category 2 Women 35+ lisa belair
3 Bear Springs XC Category 2 45-54 Jim Miller
2 Bear Springs XC Category 2 45-54 Johnny Vergis
6 Bear Springs XC Category 2 Men 35-44 Jesse Lea
1 Bear Springs XC Category 2 Men 35-44 Jesse Luckett
4 Bear Springs XC Category 1 Men 35-44 David Diviney
1 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Pro/1/2 Women Melissa Sanborn
40 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Category 3 Men Jeffrey Henderson
23 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Category 3 Men Nelson Snyder
7 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Pro/1/2 Women Melissa Sanborn
34 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Category 3 Men Nelson Snyder
24 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Category 3 Men Jeffrey Henderson
3 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Pro/1/2 Women Melissa Sanborn
17 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Category 3 Men Nelson Snyder
9 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Category 3 Men Jeffrey Henderson
3 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Pro/1/2 Women Melissa Sanborn
16 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Category 3 Men Nelson Snyder
9 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Category 3 Men Jeffrey Henderson
6 Cherry Blossom Cycling Classic Pro/1/2 Women Melissa Sanborn
17 Cherry Blossom Cycling Classic Category 3 Men Nelson Snyder
8 Cherry Blossom Cycling Classic Category 3 Men Jeffrey Henderson
1 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Pro/1/2 Women Melissa Sanborn
53 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Category 3 Men Nelson Snyder
44 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Category 3 Men Jeffrey Henderson
1 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Pro/1/2 Women Melissa Sanborn
53 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Category 3 Men Nelson Snyder
44 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Category 3 Men Jeffrey Henderson
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
21 Monday PIR Masters 1/2/3 Jesse Lea
16 Monday PIR Masters 1/2/3 Johnny Vergis
4 Monday PIR Masters 1/2/3 Gant Enderle
3 Monday PIR Masters 1/2/3 Christian Tresser
28 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Jeffrey Henderson
6 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Category 3 Jeffrey Henderson
53 Tuesday PIR Category 4/5 Stephen Roberts
42 Tuesday PIR Category 4/5 Sean Rees
7 Tuesday PIR Category 4/5 Justin Roberts
58 Tuesday PIR Category 3/4 Patrick Wilder
18 Tuesday PIR Category 3/4 Jeffrey Henderson
40 Tuesday PIR Category 1/2/3
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
4 Horning's Hustle Category 3 Junior Men 15-18 Stephen Roberts
1 Horning's Hustle Category 3 Junior Men 15-18 Justin Roberts
1 Horning's Hustle Category 2/35-44 Women lisa belair
4 Horning's Hustle Category 2 45-54 Jim Miller
2 Horning's Hustle Category 2 45-54 Johnny Vergis
1 Horning's Hustle Category 2/35-44 Jesse Luckett
7 Horning's Hustle Category 1 35-44 michael gallagher
5 Horning's Hustle Category 1 35-44 David Diviney
3 Horning's Hustle Category 1 35-44 Patrick Wilder
11 King's Valley Men 1/2 Ryan Carlson
3 Port of Hood River Criterium Category 1/2/3 Christian Tresser
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath
25 Tuesday PIR Category 4/5 Stephen Roberts
8 Tuesday PIR Category 4/5 Justin Roberts
1 Port of Hood River Criterium Masters 40+ Christian Tresser
1 Port of Hood River Criterium Category 1/2/3 Men Christian Tresser
12 Port of Hood River Criterium Category 1/2/3 Nelson Snyder
4 Port of Hood River Criterium Category 1/2/3 Christian Tresser
DNF Piece of Cake Masters 40+ 1/2/3 Jeffrey Henderson
22 Piece of Cake Men 1/2 Christian Tresser
14 Piece of Cake Men 1/2 Ryan Carlson
1 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Junior Justin Roberts
8 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 50+ Johnny Vergis
3 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 3 Jeffrey Henderson
40 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 1/2 Aaron Sander
28 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 1/2 Ian Leitheiser
13 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 1/2 Mike Kath
8 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 1/2 Christian Tresser
2 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 1/2 Ryan Carlson
3 Banana Belt Series: Banana Belt 3: Hot Spots Men 1/2 Ryan Carlson
3 Banana Belt Series: Banana Belt 3: Hot Spots Men 1/2 Christian Tresser
2 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Hot Spots Men 1/2 Aaron Sander
2 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Hot Spots Men 1/2 Aaron Sander
9 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Junior Justin Roberts
17 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 50+ Johnny Vergis
56 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 1/2 Melissa Sanborn
29 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 1/2 Mike Kath
27 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 1/2 Ian Leitheiser
23 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 1/2 Christian Tresser
15 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 1/2 Ryan Carlson
4 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 1/2 Aaron Sander
3 Echo Red to Red XC Category 2/35+ Women lisa belair
3 Echo Red to Red XC Category 2 45-54 Men Johnny Vergis
1 Echo Red to Red XC Category 2/35-44 Men Jesse Luckett
33 Echo Red to Red XC Singlespeed Allan Sutton
5 Echo Red to Red XC Category 1 35-44 Men David Diviney
3 Echo Red to Red XC Category 1 35-44 Men Ian Leitheiser
6 Echo Red to Red XC Category 1 19-34 Men Grant Folske
16 Echo Red to Red XC Pro Men Nelson Snyder
2 Banana Belt Series Junior Justin Roberts
18 Banana Belt Series Men-Master 50+ Johnny Vergis
12 Banana Belt Series Men 3 Jeffrey Henderson
17 Banana Belt Series Men 1/2 Mike Kath
16 Banana Belt Series Men 1/2 Christian Tresser
11 Banana Belt Series Men 1/2 Aaron Sander
4 Banana Belt Series Men 1/2 Ryan Carlson
2 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Junior Justin Roberts
17 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 50+ Johnny Vergis
25 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 3 Jeffrey Henderson
27 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 1/2 Ian Leitheiser
25 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 1/2 Aaron Sander
10 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 1/2 Mike Kath
6 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 1/2 Ryan Carlson
5 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Aaron Sander
2 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Men Category 1/2 Aaron Sander
18 Sublime Sublimity Circuit Race Men Pro/1/2 Mike Kath
14 Sublime Sublimity Circuit Race Men Pro/1/2 Ian Leitheiser
13 Sublime Sublimity Circuit Race Men Pro/1/2 Aaron Sander
1 Sublime Sublimity Circuit Race Men Pro/1/2 Ryan Carlson
69 Cherry Pie Men 3 Jeffrey Henderson
28 Cherry Pie Men 1/2 Aaron Sander
18 Cherry Pie Men 1/2 Ian Leitheiser
10 Cherry Pie Men 1/2 Ryan Carlson
34 Cherry Pie Women 4 Bree Edwards