Cyclepath Racing

Event Category Name
25 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Men 5 Benjamin Tai
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Women 4 Shelly Boelter
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Men 1/2 Andrew Loaiza
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Masters 35+ 1/2 Greg Adams
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Singlespeed Mark McMurtry
41 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Singlespeed Benjamin Tai
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Singlespeed David Luoma
52 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Masters 35+ Category 3 Joshua Boelter
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Masters 70+ Russell Speirn
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Masters 60+ Mark Hildebrandt
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Masters 60+ David Luoma
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Masters 35+ 4 Matthew Boelter
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Junior Men 17-18 Carter Hanley
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Junior Men 15-16 Benjamin Tai
32 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Junior Men 3/4/5 Carter Hanley
30 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Junior Men 3/4/5 Benjamin Tai
4 Corn Cross 2 Women 2/3 Heather VanValkenburg
5 Corn Cross 2 Masters 60+ Mark Hildebrandt
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Men 1/2 Andrew Loaiza
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Women 4 Shelly Boelter
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Junior Men 15-16 Benjamin Tai
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Junior Men 3/4/5 Benjamin Tai
41 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 50+ David Luoma
44 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 35+ Category 3 Joshua Boelter
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 60+ Mark Hildebrandt
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 60+ David Luoma
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 35+ 4 Matthew Boelter
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Men 1/2 Andrew Loaiza
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
37 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Women 4 Shelly Boelter
26 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Singlespeed Tim Joslin
79 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 35+ Category 3 Joshua Boelter
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Junior Men 15-16 Benjamin Tai
34 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Junior Men 3/4/5 Benjamin Tai
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 70+ Russell Speirn
20 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 60+ Mark Hildebrandt
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 60+ David Luoma
51 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 35+ 4 Matthew Boelter
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Men 1/2 Andrew Loaiza
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
47 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Singlespeed Charles Barrett
52 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ Category 3 Sean Cook
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 70+ Russell Speirn
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 60+ Mark Hildebrandt
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 60+ David Luoma
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 4 Joshua Kneedler
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 4 Matthew Boelter
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 4 Joshua Boelter
6 Luscher Farm Crosstoberfest Masters 60+ Mark Hildebrandt
DNF Luscher Farm Crosstoberfest Masters 50+ Steven Basden
5 Luscher Farm Crosstoberfest Junior Men 17-18 Carter Hanley
2 Luscher Farm Crosstoberfest Junior Men 15-16 Benjamin Tai
19 Luscher Farm Crosstoberfest Junior Men 3/4/5 Carter Hanley
14 Luscher Farm Crosstoberfest Junior Men 3/4/5 Benjamin Tai
21 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Singlespeed Charles Barrett
8 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Masters 50+ Steven Basden
3 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Masters 60+ Mark Hildebrandt
10 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Masters 35+ 4 Joshua Kneedler
7 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Masters 35+ 4 Charles Barrett
46 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ David Luoma
51 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ Category 3 Sean Cook
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 1/2 Greg Adams
89 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Mark McMurtry
83 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Joshua Boelter
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Tim Joslin
40 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Men 2/3 Aaron Sander
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Women 4 Shelly Boelter
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men 17-18 Carter Hanley
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men 15-16 Benjamin Tai
37 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men 3/4/5 Carter Hanley
26 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men 3/4/5 Benjamin Tai
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 70+ Russell Speirn
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 60+ Mark Hildebrandt
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 60+ David Luoma
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 4 Joshua Kneedler
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 4 Charles Barrett
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 4 Joshua Boelter
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 4 Matthew Boelter
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 1/2 Greg Adams
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Women 4 Shelly Boelter
60 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Mark McMurtry
59 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Joshua Boelter
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Tim Joslin
67 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ Category 3 Sean Cook
52 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ Category 3 James Bradley
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 70+ Russell Speirn
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 60+ Mark Hildebrandt
7 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 60+ David Luoma
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 4 Matthew Boelter
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 4 Joshua Boelter
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Junior Men 15-16 Benjamin Tai
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ 1/2 Roger Meier
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ 1/2 Greg Adams
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Women 4 Shelly Boelter
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Women 2/3 Heather VanValkenburg
33 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Junior Men 3/4/5 Benjamin Tai
43 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ David Luoma
73 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ Category 3 Aaron Even
69 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ Category 3 Rick Boston
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 70+ Russell Speirn
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 60+ Mark Hildebrandt
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 60+ David Luoma
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ 4 Joshua Boelter
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ 4 Matthew Boelter
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Athena Heather VanValkenburg
6 Blind Date at the Dairy Women 4 Shelly Boelter
22 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Matthew Boelter
5 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Mark Hildebrandt
31 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Joshua Boelter
22 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Neil Gibson
17 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Sean Cook
7 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Rick Boston
3 Blind Date at the Dairy Masters Men 2/3 40+ Chris Thoman
3 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Webster Wilson
2 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Joe Santos
10 Blind Date at the Dairy Category 1/2 Men Greg Adams
21 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open 1/2 35+ Roger Meier
20 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open 1/2 Andrew Loaiza
19 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Women 3/4 Carrie Hutchison
29 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 Rick Boston
17 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 Sean Cook
5 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open 60+ David Luoma
8 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open 50+ Steven Basden
42 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Mark McMurtry
7 Portland Trophy Cup Open 1/2 Andrew Loaiza
12 Portland Trophy Cup Women 3/4 Carrie Hutchison
33 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Joshua Kneedler
28 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Rick Boston
7 Portland Trophy Cup Open 50+ Steven Basden
1 Portland Trophy Cup Open 60+ David Luoma
7 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Junior Men 15-16 3/4/5 Benjamin Tai
19 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 35+ 1/2 Joe Santos
11 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Women 2/3 Heather VanValkenburg
16 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Junior Men 3/4/5 Benjamin Tai
DQ Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 50+ David Luoma
19 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 50+ Steven Basden
9 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 60+ Mark Hildebrandt
6 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 60+ David Luoma
10 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 35+ 4 Joshua Boelter
1 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Athena Heather VanValkenburg
21 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Matthew Boelter
5 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Mark Hildebrandt
16 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Rick Boston
3 Blind Date at the Dairy Masters Men 2/3 40+ Chris Thoman
3 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Webster Wilson
2 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Joe Santos
3 Blind Date at the Dairy Category 1/2 Men Andrew Loaiza
38 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Mark McMurtry
15 Portland Trophy Cup Women 3/4 Carrie Hutchison
24 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Rick Boston
14 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 James Bradley
2 Portland Trophy Cup Open 60+ David Luoma
12 Portland Trophy Cup Open 50+ Steven Basden
21 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open 1/2 35+ Roger Meier
22 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Women 3/4 Carrie Hutchison
31 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 Rick Boston
30 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 James Bradley
17 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 Sean Cook
5 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open 60+ David Luoma
9 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open 50+ Steven Basden
10 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Men 1/2 Andrew Loaiza
DNF Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 35+ 1/2 Joe Santos
7 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
8 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Junior Men 15-16 Benjamin Tai
21 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Junior Men 3/4/5 Benjamin Tai
16 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 60+ Russell Speirn
10 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 60+ Mark Hildebrandt
4 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 60+ David Luoma
18 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 35+ 4 Charles Barrett
2 Blind Date at the Dairy Masters Men 2/3 40+ Chris Thoman
3 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Joe Santos
2 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Webster Wilson
DNF Blind Date at the Dairy Category 1/2 Men Greg Adams
3 Blind Date at the Dairy Category 1/2 Men Andrew Loaiza
25 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Matthew Boelter
5 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Mark Hildebrandt
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Joshua Boelter
41 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Aaron Even
27 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Neil Gibson
22 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Charles Barrett
17 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Rick Boston
13 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Sean Cook
4 Blind Date at the Dairy Women 4 Shelly Boelter
40 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Mark McMurtry
23 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Rick Boston
18 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Joshua Kneedler
13 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Sean Cook
1 Portland Trophy Cup Open 60+ David Luoma
10 Portland Trophy Cup Open 50+ Steven Basden
18 Portland Trophy Cup: Series Standings Open 1/2 35+ Roger Meier
19 Portland Trophy Cup: Series Standings Women 3/4 Carrie Hutchison
26 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Masters 3/4 Rick Boston
13 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Masters 3/4 Sean Cook
5 Portland Trophy Cup: Series Standings Open 60+ David Luoma
9 Portland Trophy Cup: Series Standings Open 50+ Steven Basden
9 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Men 1/2 Andrew Loaiza
DNF Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 1/2 Roger Meier
6 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
5 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 1/2 Joe Santos
41 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Singlespeed Charles Barrett
23 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 50+ Steven Basden
42 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Aaron Even
19 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 James Bradley
8 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 60+ Mark Hildebrandt
6 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 60+ David Luoma
19 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 4 Charles Barrett
10 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 4 Matthew Boelter
5 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 4 Joshua Boelter
6 Blind Date at the Dairy Masters Men 2/3 40+ Chris Thoman
7 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Roger Meier
3 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Webster Wilson
1 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Joe Santos
7 Blind Date at the Dairy Category 1/2 Men Greg Adams
14 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Matthew Boelter
4 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Mark Hildebrandt
35 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Sean Cook
32 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Rick Boston
26 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Neil Gibson
11 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Joshua Boelter
2 Blind Date at the Dairy Women 4 Shelly Boelter
16 Portland Trophy Cup: Series Standings Open 1/2 35+ Roger Meier
15 Portland Trophy Cup: Series Standings Women 3/4 Carrie Hutchison
22 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Masters 3/4 Rick Boston
16 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Masters 3/4 Sean Cook
11 Portland Trophy Cup: Series Standings Open 50+ Steven Basden
37 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Mark McMurtry
13 Portland Trophy Cup Open 1/2 35+ Roger Meier
36 Portland Trophy Cup Open 3/4 Steven Basden
26 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Joshua Kneedler
16 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Rick Boston
12 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Sean Cook
DNF Portland Trophy Cup Open 50+ Steven Basden
8 Corn Cross Men 1/2 Andrew Loaiza
5 Corn Cross Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
3 Corn Cross Women 4 Shelly Boelter
12 Corn Cross Masters 50+ Steven Basden
14 Corn Cross Masters 35+ Category 3 Sean Cook
5 Corn Cross Masters 60+ Mark Hildebrandt
16 Corn Cross Masters 35+ 4 Charles Barrett
5 Corn Cross Masters 35+ 4 Joshua Boelter
6 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Men 1/2 Andrew Loaiza
DNF Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 1/2 Roger Meier
17 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 1/2 Greg Adams
6 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
3 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 1/2 Joe Santos
28 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Singlespeed Aaron Even
26 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Singlespeed Charles Barrett
21 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Men 2/3 Aaron Sander
2 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Junior Men 17-18 Carter Hanley
1 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Junior Men 15-16 Benjamin Tai
13 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Junior Men 3/4/5 Carter Hanley
6 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Junior Men 3/4/5 Benjamin Tai
35 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 50+ Rick Boston
9 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 60+ Mark Hildebrandt
4 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 60+ David Luoma
18 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 4 Matthew Boelter
15 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 4 Charles Barrett
5 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 4 Joshua Boelter
10 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Jeffrey Whitaker
2 Blind Date at the Dairy Masters Men 2/3 40+ Chris Thoman
3 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Webster Wilson
1 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Joe Santos
8 Blind Date at the Dairy Category 1/2 Men Roger Meier
22 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Matthew Boelter
4 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Mark Hildebrandt
16 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Sean Cook
4 Blind Date at the Dairy Women 4 Shelly Boelter
10 Portland Trophy Cup Women 3/4 Carrie Hutchison
31 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Mark McMurtry
11 Portland Trophy Cup Open 1/2 35+ Roger Meier
30 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Joshua Kneedler
16 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Rick Boston
15 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Sean Cook
6 Portland Trophy Cup Open 50+ Steven Basden
4 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Junior Men 15-16 Benjamin Tai
14 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Junior Men 3/4/5 Benjamin Tai
8 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 1/2 Greg Adams
4 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 1/2 Joe Santos
9 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters Women 35+ 3 Carrie Hutchison
8 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Singlespeed Joe Santos
26 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Men 2/3 Aaron Sander
8 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 50+ Jeffrey Whitaker
35 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ Category 3 Sean Cook
13 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 60+ Russell Speirn
9 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 60+ Mark Hildebrandt
5 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 60+ David Luoma
3 Keizer Rapids: Series Points Masters 50+ David Luoma
8 Keizer Rapids Masters 50+ David Luoma
5 Keizer Rapids Masters 50+ David Luoma
17 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Hans Ibold
11 Monday PIR Masters Men 4/5 30+ Sean Cook
66 Ochoco Gravel Roubaix: Overall By Distance 80-Miles Charles Barrett
48 Ochoco Gravel Roubaix: Overall By Distance 80-Miles Aaron Sander
21 Ochoco Gravel Roubaix Men Category 4/5 (80-Miles) Charles Barrett
17 Ochoco Gravel Roubaix Men Category 1-3 (80-Mile) Aaron Sander
2 Keizer Rapids Masters 50+ David Luoma
14 Monday PIR Masters Men 4/5 30+ Sean Cook
19 The Red Line Criterium Men 1/2/3 Andrew Loaiza
4 The Red Line Criterium Women Open Victoria Jansen
17 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Hans Ibold
13 Monday PIR Masters Men 4/5 30+ Sean Cook
10 Tuesday Night PIR: Team Series Points Men 1/2/3
15 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Men 1/2/3 Hans Ibold
16 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Hans Ibold
16 Portland Short Track Series Category 2 Men U40 James Bradley
30 Portland Short Track Series Singlespeed Benjamin Tai
1 Portland Short Track Series Singlespeed Joe Santos
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Sean Cook
3 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joshua Boelter
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
18 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Edward Knight
15 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Charles Barrett
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
8 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Carrie Hutchison
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Sascha Knight
5 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Aleena Knight
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Benjamin Tai
15 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Heather VanValkenburg
12 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Shelly Boelter
6 OBRA Mountain Bike Championship at Alsea Falls: Age Category 50-59 Men Edward Knight
21 OBRA Mountain Bike Championship at Alsea Falls Category 2 Men Edward Knight
7 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Hans Ibold
11 Tuesday Night PIR: Series Team Points Men 1/2/3
13 Tuesday Night PIR: Series Individual Points Men 1/2/3 Hans Ibold
DNF Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Steve Crosier
22 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Mark McMurtry
4 Portland Short Track Series Singlespeed Joe Santos
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joshua Boelter
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Russell Speirn
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
17 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Edward Knight
15 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
14 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Charles Barrett
6 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Carrie Hutchison
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Sascha Knight
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Aleena Knight
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Benjamin Tai
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Carter Hanley
6 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Shelly Boelter
39 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Hans Ibold
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Sean Cook
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
15 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Edward Knight
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Charles Barrett
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Sascha Knight
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Aleena Knight
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Benjamin Tai
5 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Chris Thoman
4 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Webster Wilson
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Sascha Knight
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Aleena Knight
4 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Shelly Boelter
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Sean Cook
3 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joshua Boelter
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Russell Speirn
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
21 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Edward Knight
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
9 OBRA Criterium Championship 10 Barrel Brewing Senior Men Andrew Loaiza
3 Six Hours of Mt Hood Two-Person 100+ Steve Crosier
3 Six Hours of Mt Hood Two-Person 100+ David Luoma
23 Six Hours of Mt Hood Two-Person Co-ed Britton Gentry
22 Six Hours of Mt Hood Solo Masters Men 45-54 Sean Cook
19 Six Hours of Mt Hood Solo Masters Men 45-54 Charles Barrett
13 Six Hours of Mt Hood Solo Women Open Shelly Boelter
4 Six Hours of Mt Hood Solo Women Open Julie Browning
6 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Hans Ibold
4 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Chris Thoman
2 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Webster Wilson
23 Mt. Tabor Series Men 5 Joshua Kneedler
15 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Hans Ibold
9 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Carrie Hutchison
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Sascha Knight
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Aleena Knight
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Benjamin Tai
8 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Heather VanValkenburg
6 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Shelly Boelter
36 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Sean Cook
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joshua Boelter
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Russell Speirn
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
16 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Edward Knight
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Charles Barrett
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
4 Skibowl Classic XC MTB Long Course: Men 50+ Edward Knight
5 Skibowl Classic XC MTB Long Course: Men 35-49 Aric Rist
1 Skibowl Classic XC MTB Short Course: Junior Women Sascha Knight
9 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 40+ Aric Rist
5 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Chris Thoman
18 Mt. Tabor Series Men 5 Joshua Kneedler
6 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Carrie Hutchison
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Sascha Knight
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Aleena Knight
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Carter Hanley
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Benjamin Tai
14 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Shelly Boelter
4 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Heather VanValkenburg
3 Portland Short Track Series Singlespeed Joe Santos
32 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Sean Cook
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joshua Boelter
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Russell Speirn
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
21 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Edward Knight
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
15 Portland Short Track Series Category 2 Men U40 James Bradley
DNF Silverton OBRA Championship Road Race Senior Men Andrew Loaiza
24 Silverton OBRA Championship Road Race Masters Men 40+ Hans Ibold
1 Silverton OBRA Championship Road Race Masters Men 40+ Webster Wilson
6 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Hans Ibold
1 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Webster Wilson
3 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Julie Browning
17 Portland Short Track Series Category 2 Men U40 James Bradley
DNF Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joshua Boelter
39 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Sean Cook
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Russell Speirn
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
26 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Edward Knight
18 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Charles Barrett
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Sascha Knight
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Aleena Knight
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Carter Hanley
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Benjamin Tai
11 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Shelly Boelter
8 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Heather VanValkenburg
7 Mountain Man Challenge: Sandy Ridge Junior Men 10-14 Liam Gentry
16 Mountain Man Challenge: Sandy Ridge Amateur 40+ Men Britton Gentry
10 Mountain Man Challenge: Sandy Ridge Amateur 19-39 Men Stephan Roberts
14 Mt. Tabor Series Senior Men Andrew Loaiza
17 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Joe Santos
10 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Chris Thoman
6 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Hans Ibold
1 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Webster Wilson
23 Mt. Tabor Series Men 5 Joshua Kneedler
17 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Hans Ibold
1 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Julie Browning
DNF Portland Short Track Series Elite Men Joe Santos
13 Portland Short Track Series Category 2 Men U40 James Bradley
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Steve Crosier
2 Portland Short Track Series Singlespeed Joe Santos
39 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Sean Cook
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joshua Boelter
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Russell Speirn
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
18 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Edward Knight
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Charles Barrett
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Sascha Knight
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Aleena Knight
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Carter Hanley
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Benjamin Tai
10 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Shelly Boelter
5 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Heather VanValkenburg
11 Oregon Triple Crown: Oregon Gran Fondo Men 40-44 Joshua Boelter
13 Mt. Tabor Series Senior Men Andrew Loaiza
8 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Chris Thoman
6 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Hans Ibold
1 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Webster Wilson
12 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Women 40-49 Shelly Boelter
8 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 60+ David Luoma
38 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 50-59 Edward Knight
13 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 50-59 Jeffrey Whitaker
47 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 40-49 Mark McMurtry
15 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 40-49 Aric Rist
18 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Singlespeed Men Steven Basden
1 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 3 Junior Women 14-18 Sascha Knight
6 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 3 Junior Women 10-13 Aleena Knight
8 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 3 Junior Men 14-18 Benjamin Tai
7 Tuesday Night PIR - Individual Series Totals Men 4/5 Aaron Even
28 Tuesday Night PIR - Team Series Standings Combined
10 Tuesday Night PIR Category 4/5 Aaron Even
16 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Hans Ibold
25 Monday PIR Masters Men 1/2/3 30+ Joe Santos
18 Monday PIR Masters Men 1/2/3 30+ Hans Ibold
17 Monday PIR Novice Sean Cook
18 Monday PIR - May Individual Series Points Masters Men 4/5 30+ Aaron Even
43 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Aric Rist
11 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Hans Ibold
19 Monday PIR Novice Sean Cook
1 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 3 (Novice) Junior Women 14-18 Sascha Knight
4 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 3 (Novice) Junior Women 10-13 Aleena Knight
5 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 3 (Novice) Junior Men 14-18 Benjamin Tai
8 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 2 (Sport) Women 40-49 Shelly Boelter
4 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 2 (Sport) Men 60+ David Luoma
17 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 2 (Sport) Men 50-59 Edward Knight
24 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 2 (Sport) Men 40-49 Joshua Boelter
22 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Aric Rist
7 Monday PIR Masters Men 4/5 30+ Aaron Even
11 Monday PIR Masters Men 1/2/3 30+ Hans Ibold
20 Monday PIR Novice Sean Cook
10 Oregon Triple Crown: Oregon Coast Gravel Epic Men 50-54 Charles Barrett
1 Montinore Road Race Masters 40-49 3/4/5 Webster Wilson
25 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Hans Ibold
16 Monday PIR Novice Sean Cook
1 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 3 (Novice) Women 14-18 Sascha Knight
3 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 3 (Novice) Men 14-18 Benjamin Tai
6 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 2 (Sport) Men 60+ David Luoma
18 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 2 (Sport) Men 50-59 Edward Knight
6 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 2 (Sport) Men 40-49 Aric Rist
10 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Singlespeed Men Steven Basden
22 Monday PIR Novice Sean Cook
3 Barton Park Circuit Race Masters 3/4/5 Men 40 Hans Ibold
2 Barton Park Circuit Race Masters 3/4/5 Men 40 Webster Wilson
14 Sagebrush Cycles Bust Your Butte Gravel Challenge Long Course Masters 40+ Men Steven Basden
DNF Monday PIR Masters Men 4/5 30+ Sean Cook
3 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 3 (Novice) Women 14-18 Sascha Knight
4 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 3 (Novice) Women 10-13 Aleena Knight
12 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 3 (Novice) Men 14-18 Benjamin Tai
5 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 2 (Sport) Women 40-49 Shelly Boelter
3 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 2 (Sport) Men 60+ David Luoma
21 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 2 (Sport) Men 50-59 Edward Knight
2 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 2 (Sport) Men 40-49 Aric Rist
10 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Singlespeed Men Steven Basden
9 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 1 (Expert) Men 19-44 Steve Crosier
3 Kings Valley Road Race Masters 40+(Category 3/4/5) Webster Wilson
DNF Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Masters Men 50+/60+ 3/4/5 Scott Ballard
DNF Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Masters Men 50-59 3/4/5 Scott Ballard
2 Oregon Off-Road Series: Mudslinger XC MTB Category 3 Junior Women 14-18 Sascha Knight
16 Oregon Off-Road Series: Mudslinger XC MTB Category 3 Junior Men 14-18 Benjamin Tai
5 Oregon Off-Road Series: Mudslinger XC MTB Category 2 Sport Women 40-49 Shelly Boelter
12 Oregon Off-Road Series: Mudslinger XC MTB Category 2 Sport Men 50-59 Edward Knight
1 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 3 (Novice) Junior Women 15-18 Sascha Knight
8 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 3 (Novice) Junior Men 15-18 Benjamin Tai
10 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 2 (Sport) Men 60+ David Luoma
27 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 2 (Sport) Men 50-59 Edward Knight
4 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 2 (Sport) Men 40-49 Aric Rist
17 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 1 (Expert) Men 45+ Joe Santos