Cyclepath Racing

Event Category Name
DNF Battle at Barlow Masters 35+ 1/2 Aric Rist
10 Battle at Barlow Masters 35+ 1/2 Roger Meier
9 Battle at Barlow Masters 35+ 1/2 Greg Adams
6 Battle at Barlow Masters 35+ 1/2 Joe Santos
DQ Battle at Barlow Singlespeed Joe Santos
18 Battle at Barlow Masters 50+ David Luoma
6 Battle at Barlow Masters 60+ Ed Locke
10 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 60+ Russell Speirn
30 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 35+ 4 Joshua Boelter
DNF Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Singlespeed Andrew Loaiza
7 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Singlespeed Tim Joslin
24 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 35+ 1/2 Roger Meier
5 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Women 4 Carrie Hutchison
32 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 50+ David Luoma
3 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Julie Browning
4 Blind Date at the Dairy Singlespeed Andrew Loaiza
1 Blind Date at the Dairy Masters Men 2/3 40+ Jesse Lea
1 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Joe Santos
7 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Ed Locke
5 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Russell Speirn
46 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Joshua Boelter
4 Portland Trophy Cup: Series Standings Women 5 Carrie Hutchison
18 Portland Trophy Cup: Series Standings Women 3/4 Carrie Hutchison
4 Portland Trophy Cup: Series Standings Masters Men 1/2 Dan Porter
9 Portland Trophy Cup: Series Standings Singlespeed Andrew Loaiza
3 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Dan Porter
4 Portland Trophy Cup Singlespeed Andrew Loaiza
10 Portland Trophy Cup Women 3/4 Carrie Hutchison
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Women 5 Carrie Hutchison
31 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Singlespeed Steven Basden
8 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Singlespeed Tim Joslin
35 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 50+ Ed Locke
26 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 50+ David Luoma
DNF Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Brian Petrucci
10 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 60+ Russell Speirn
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 60+ Ed Locke
28 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 35+ 4 Joshua Boelter
1 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Julie Browning
10 Blind Date at the Dairy Men 2/3 Greg Adams
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Scott Ballard
13 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Aric Rist
1 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Joe Santos
5 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Russell Speirn
2 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Ed Locke
51 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Joshua Boelter
4 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Dan Porter
1 Portland Trophy Cup Women 5 Carrie Hutchison
30 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Joshua Kneedler
8 Corn Cross Singlespeed Brian Petrucci
7 Corn Cross Singlespeed Steven Basden
16 Corn Cross Masters 50+ Ed Locke
DNF Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 35+ 1/2 Scott Ballard
26 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 35+ 1/2 Aric Rist
32 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Singlespeed David Luoma
31 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Singlespeed Steven Basden
12 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Singlespeed Tim Joslin
27 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 50+ David Luoma
10 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 60+ Russell Speirn
DNF MBSEF Thrilla Cyclocross Series Masters 35+ 4 Joshua Boelter
1 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Julie Browning
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Aric Rist
10 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Scott Ballard
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Russell Speirn
2 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Ed Locke
6 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Dan Porter
DNF Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 35+ 1/2 Joe Santos
30 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 35+ 1/2 Aric Rist
28 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 35+ 1/2 Scott Ballard
23 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 35+ 1/2 Greg Adams
DNF Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Singlespeed Joe Santos
32 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Singlespeed David Luoma
29 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Singlespeed Steven Basden
13 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Singlespeed Tim Joslin
34 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 50+ David Luoma
11 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 60+ Russell Speirn
5 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 60+ Ed Locke
40 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 35+ 4 Joshua Boelter
42 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Scott Ballard
DNF Tuesday Night PIR Category 3/4 Aric Rist
3 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Women 50+ Loraine Blake
9 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Men 50+ Ed Locke
2 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Men 50+ David Luoma
11 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Men 4 Josh Kneedler
11 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 4 Josh Kneedler
1 Keizer Rapids Cyclocross Race Masters 50+ Women Loraine Blake
3 Keizer Rapids Cyclocross Race Masters 50+ Ed Locke
2 Keizer Rapids Cyclocross Race Masters 50+ David Luoma
32 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Aric Rist
3 Keizer Rapids Cyclocross Race Masters 50+ David Luoma
10 Keizer Rapids Cyclocross Race: Current Series Standings Men 4 Josh Kneedler
2 Keizer Rapids Cyclocross Race: Current Series Standings Masters 50+ David Luoma
10 Vancouver Criterium OBRA Championship Masters Men 50-59 Scott Ballard
1 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 50+ David Luoma
6 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 4 Josh Kneedler
35 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Scott Ballard
32 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Aric Rist
4 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Julie Browning
14 Portland Short Track Series Elite Men Jesse Luckett
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Daniel Sprouse
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Greg Adams
19 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Nicholas Oquendo
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ David Luoma
15 Portland Short Track Series Singlespeed Men Dan Porter
3 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Garrett Madras
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Bill Larson
9 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Loraine Blake
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Missy Larson
2 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Tanya Littrell
13 Tuesday Night PIR: 10 Barrell Brewing Team Competition July Final Category 1/2/3
22 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition July Final Category 1/2/3 Andrew Loaiza
30 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Aric Rist
DNF Portland Short Track Series Elite Men Jesse Luckett
8 Portland Short Track Series Elite Men Joe Santos
2 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Daniel Sprouse
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Greg Adams
16 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Nicholas Oquendo
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russell Speirn
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ David Luoma
18 Portland Short Track Series Singlespeed Men Chauncey Curl
10 Portland Short Track Series Singlespeed Men Dan Porter
3 Portland Short Track Series Singlespeed Men Joe Santos
4 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Garrett Madras
18 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Bill Larson
11 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Loraine Blake
7 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Missy Larson
13 Tuesday Night PIR: 10 Barrell Brewing Team Competition Category 1/2/3
20 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Andrew Loaiza
DNF Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Aric Rist
10 Portland Short Track Series Elite Men Jesse Luckett
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Daniel Sprouse
15 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Joshua Boelter
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ David Luoma
11 Portland Short Track Series Singlespeed Men Dan Porter
3 Portland Short Track Series Singlespeed Men Joe Santos
3 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Garrett Madras
7 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Loraine Blake
2 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Tanya Littrell
1 Cooper Spur Short Track Weekend Category 2 Men 55+ David Luoma
11 Tuesday Night PIR: 10 Barrell Brewing Team Competition Category 1/2/3
16 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Andrew Loaiza
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Tanya Littrell
3 Portland Short Track Series Singlespeed Men Joe Santos
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Jay Rathe
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ David Luoma
DNF Portland Short Track Series Elite Men Jesse Luckett
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Greg Adams
3 Mt. Tabor Series Category 5 Men Josh Kneedler
10 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Andrew Loaiza
8 Six Hours of Mount Hood Solo Men Open Jesse Luckett
6 Six Hours of Mount Hood Solo Men Open Joe Santos
3 Six Hours of Mount Hood Solo Masters Men 50+ Jay Rathe
8 Portland Short Track Series Elite Men Jesse Luckett
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Daniel Sprouse
6 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Greg Adams
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ David Luoma
16 Portland Short Track Series Singlespeed Men Dan Porter
5 Portland Short Track Series Singlespeed Men Joe Santos
1 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Garrett Madras
16 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Bill Larson
12 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Loraine Blake
8 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Missy Larson
6 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Tanya Littrell
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Kristine Artman
9 Pickett's Charge Sport (Category 2) Men 60+ Russell Speirn
6 Pickett's Charge Sport (Category 2) Men 60+ Jay Rathe
7 Pickett's Charge Singlespeed Men Steven Basden
7 Pickett's Charge Novice (Category 3) Men 40+ Joshua Boelter
9 Portland Short Track Series Elite Men Jesse Luckett
6 Portland Short Track Series Elite Men Joe Santos
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Daniel Sprouse
9 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Greg Adams
23 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Joshua Boelter
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russell Speirn
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ David Luoma
12 Portland Short Track Series Singlespeed Men Dan Porter
1 Portland Short Track Series Singlespeed Men Joe Santos
1 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Garrett Madras
25 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Bill Larson
11 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Loraine Blake
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Missy Larson
4 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Singlespeed Aric Rist
3 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Singlespeed Steven Basden
4 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 3 Men 40+ Joshua Boelter
8 Mt. Tabor Series Category 5 Men Josh Kneedler
8 Portland Short Track Series Elite Men Joe Santos
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Daniel Sprouse
5 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Tim Joslin
16 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Nicholas Oquendo
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russell Speirn
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ David Luoma
17 Portland Short Track Series Singlespeed Men Dan Porter
2 Portland Short Track Series Singlespeed Men Joe Santos
5 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Garrett Madras
25 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Joshua Boelter
DNF Skibowl XC Expert Men 19-44 Jesse Luckett
43 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Joe Santos
7 Portland Short Track Series Elite Men Jesse Luckett
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Daniel Sprouse
12 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Nicholas Oquendo
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russell Speirn
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ David Luoma
23 Portland Short Track Series Singlespeed Men Aric Rist
9 Portland Short Track Series Singlespeed Men Dan Porter
8 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Garrett Madras
20 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Joshua Boelter
13 Vernonia Springs MTB Shortrack Series Category 2 Men David Luoma
20 Sisters Stampede Sport Men 50-59 David Luoma
5 Sisters Stampede Novice (Category 3) Men 40+ Joshua Boelter
47 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Joe Santos
14 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Andrew Loaiza
54 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Joe Santos
3 Coast Hills Classic MTB Race Novice (Category 3) Men 40+ Joshua Boelter
11 Coast Hills Classic MTB Race Sport Men 50-59 David Luoma
71 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Joe Santos
8 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 60+ Russell Speirn
2 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 60+ Jay Rathe
14 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 50-59 David Luoma
6 Chainbreaker Novice (Category 3) Men 40+ Joshua Boelter
19 Chainbreaker Expert (Category 1) Men 19-44 Jesse Luckett
9 Chainbreaker Elite Men Andrew Loaiza
20 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Andrew Loaiza
3 Bear Springs Trap Sport Men 60+ Jay Rathe
15 Bear Springs Trap Sport Men 50-59 Scott Ballard
13 Bear Springs Trap Sport Men 50-59 David Luoma
1 Bear Springs Trap Novice (Category 3) Men 40+ Joshua Boelter
17 Bear Springs Trap Expert Men 19-44 Jeff Ballantine
11 Bear Springs Trap Expert Men 19-44 Jesse Luckett
69 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Joe Santos
13 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Andrew Loaiza
54 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Joe Santos
DNF Barton Park Road Race Masters 50+ 3/4/5 Scott Ballarad
13 Barton Park Road Race Masters 40+ 3/4/5 Aric Rist
2 Mt. Man Challenge: Sandy Ridge Super D Junior Men Garrett Madras
9 Mudslinger Sport Men 60+ Russell Speirn
13 Mudslinger Sport Men 50-59 David Luoma
DNF Mudslinger Expert Men 19-44 Jesse Luckett
11 Mudslinger Elite Men Andrew Loaiza
11 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Men 60+ Russell Speirn
DNF Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Men 50-59 Sid Perkins
30 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Men 50-59 David Luoma
28 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Men 50-59 Chauncey Curl
26 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Men 50-59 Steven Basden
15 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Men 40-49 Aric Rist
23 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 1 Men 19-44 Jeff Ballantine
14 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 1 Men 19-44 Joe Santos