Stumptown Cycling Club

Event Category Name
9 Psycho Cross Series: Series Standings Masters Men 35+ B Paul Kelly
4 Psycho Cross Series: Series Standings Junior Girls 10-12 McKenzie Kelly
14 Psycho Cross Series: Series Standings Junior Boys 10-12 McKenzie Kelly
18 Kruger's Crossing CX Masters 50+ Matt Richmond
11 Kruger's Crossing CX Masters 50+ Mark Stoller
13 Kruger's Crossing CX Masters 35+ C Alec Denes
2 Kruger's Crossing CX Masters 35+ C Tony Wolff
11 OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy Junior Men 10-12 Jackson Loftus
30 OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy Junior Men Jackson Loftus
DNF Cross Crusade: Portland International Raceway Singlespeed Paul Kelly
65 Cross Crusade: Portland International Raceway Singlespeed Evelyn Kim
50 Cross Crusade: Portland International Raceway Singlespeed Matt Richmond
35 Cross Crusade: Portland International Raceway Singlespeed Mark Stoller
8 Cross Crusade: Portland International Raceway Junior Men 10-12 Jackson Loftus
25 Cross Crusade: Portland International Raceway Junior Men Jackson Loftus
61 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Cesar Villanueva
24 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Robert Umberhandt
6 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C Tony Wolff
9 Cross Crusade: Portland International Raceway Junior Men 10-12 Jackson Loftus
27 Cross Crusade: Portland International Raceway Junior Men Jackson Loftus
47 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 50+ Matt Richmond
24 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 50+ Mark Stoller
73 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Cesar Villanueva
19 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Robert Umberhandt
14 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C Tony Wolff
14 Cross Crusade: Barton Park Masters Women 45+ Evelyn Kim
51 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Bjorn Clouten
45 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Matt Richmond
35 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Mark Stoller
64 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Cesar Villanueva
38 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Paul Kelly
30 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Robert Umberhandt
6 Pedalers at the Poor Farm Masters 50+ Mark Stoller
24 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Robert Umberhandt
53 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Matt Richmond
30 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Robert Umberhandt
5 Psycho Cross Series Masters Men 35+ Paul Kelly
4 Psycho Cross Series Junior Girls 10-12 McKenzie Kelly
12 Psycho Cross Series Junior Boys 10-12 McKenzie Kelly
21 Washougal CX Masters 35+ A Bjorn Clouten
31 Washougal CX Masters 50+ Matt Richmond
17 Washougal CX Masters 50+ Mark Stoller
9 Cross Crusade: Cascade Locks Junior Men 10-12 Jackson Loftus
39 Cross Crusade: Cascade Locks Junior Men Jackson Loftus
37 Cross Crusade: Cascade Locks Masters 50+ Matt Richmond
27 Cross Crusade: Cascade Locks Masters 50+ Mark Stoller
56 Cross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ B Paul Kelly
22 Cross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ B Robert Umberhandt
56 Cross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ C Michael Clark
13 Cross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ C Tony Wolff
24 Cross Crusade: Cascade Locks Clydesdale Michael Clark
7 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Singlespeed Paul Kelly
6 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Women C Becca Smith
4 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Women A Stephanie Hahn
18 Blind Date at the Dairy Masters Men B 40+ Cesar Villanueva
12 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Bjorn Clouten
11 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Matt Richmond
5 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Mark Stoller
3 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Michael Clark
13 Blind Date at the Dairy Women B Evelyn Kim
6 Blind Date at the Dairy Beginner Women Allie Keogh
30 Cross Crusade: Alpenrose Women C Becca Smith
13 Cross Crusade: Alpenrose Masters Women 45+ Evelyn Kim
35 Cross Crusade: Alpenrose Women A Stephanie Hahn
44 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ Matt Richmond
30 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ Mark Stoller
58 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Cesar Villanueva
22 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Robert Umberhandt
49 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Michael Clark
44 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Tony Wolff
24 Cross Crusade: Alpenrose Clydesdale Michael Clark
13 Cross Crusade: Alpenrose Masters Women 45+ Evelyn Kim
35 Cross Crusade: Alpenrose Women A Stephanie Hahn
45 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ Matt Richmond
27 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ Mark Stoller
92 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Cesar Villanueva
80 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Paul Kelly
79 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Derek Halvorson
34 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Robert Umberhandt
DNF Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Michael Clark
14 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Tony Wolff
14 Cross Crusade: Alpenrose Clydesdale Michael Clark
19 Blind Date at the Dairy Masters Men B 40+ Cesar Villanueva
14 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Bjorn Clouten
12 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Michael Clark
10 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Tony Wolff
2 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Matt Richmond
7 Blind Date at the Dairy Women B Evelyn Kim
22 Rapha Portland Trophy Cup: Final Series Standings Women C Becca Smith
24 Rapha Portland Trophy Cup: Final Series Standings Masters Men C Mark Stoller
10 Rapha Portland Trophy Cup Women A Stephanie Hahn
9 Cooper Spur Cyclocross Women C Becca Smith
DNF Cooper Spur Cyclocross Women A Stephanie Hahn
21 Cooper Spur Cyclocross Masters 35+ B Greg Schutt
6 GPRM 2015: Heiser Farm Masters Women 45+ Evelyn Kim
38 GPRM 2015: Heiser Farm Masters 50+ Matt Richmond
18 Blind Date at the Dairy Stampede Evelyn Kim
17 Blind Date at the Dairy Stampede Mark Stoller
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Matt Richmond
16 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Tony Wolff
10 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Michael Clark
8 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Mark Stoller
10 Blind Date at the Dairy Women B Evelyn Kim
14 Blind Date at the Dairy Masters Men B 40+ Cesar Villanueva
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Bjorn Clouten
9 Battle at Barlow Masters Women 45+ Evelyn Kim
10 Battle at Barlow Masters 35+ C Michael Clark
20 Battle at Barlow Masters 50+ Matt Richmond
17 Battle at Barlow Masters 50+ Mark Stoller
8 Battle at Barlow Clydesdale Michael Clark
21 Battle at Barlow Women A Stephanie Hahn
16 Blind Date at the Dairy Masters Men B 40+ Cesar Villanueva
14 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Bjorn Clouten
32 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Matt Richmond
18 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Michael Clark
10 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Mark Stoller
14 Blind Date at the Dairy Women B Evelyn Kim
9 Rapha Portland Trophy Cup Women C Becca Smith
17 Rapha Portland Trophy Cup: Series Standings Women C Becca Smith
20 Rapha Portland Trophy Cup: Series Standings Masters Men C Mark Stoller
10 GPRM 2015: Zaaldercross Junior Women Sierra Kelly
31 GPRM 2015: Zaaldercross Masters 35+ A Spencer White
2 GPRM 2015: Zaaldercross Junior Women 15-16 Sierra Kelly
31 GPRM 2015: Zaaldercross Masters 50+ Mark Stoller
30 GPRM 2015: Zaaldercross Masters 35+ B Paul Kelly
24 GPRM 2015: Zaaldercross Masters 35+ B Robert Umberhandt
14 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Bjorn Clouten
18 Rapha Portland Trophy Cup: Series Standings Masters Men C Mark Stoller
18 Rapha Portland Trophy Cup Masters A 35+ Spencer White
11 Rapha Portland Trophy Cup Women C Becca Smith
10 Junior Cross Series @Corn Cross Masters 50+ Mark Stoller
8 Junior Cross Series @Corn Cross Masters 35+ B Paul Kelly
23 GPRM 2015: Het Meer CX Masters 35+ A Spencer White
13 GPRM 2015: Het Meer CX Singlespeed Paul Kelly
7 GPRM 2015: Het Meer CX Masters 35+ B Robert Umberhandt
16 Rapha Portland Trophy Cup: Series Standings Masters Men C Mark Stoller
26 GPRM 2015: DDCX Masters 50+ Mark Stoller
DNF GPRM 2015: DDCX Masters Men 35+ B Paul Kelly
13 GPRM 2015: DDCX Masters Men 35+ B Robert Umberhandt
19 Rapha Portland Trophy Cup Women C Becca Smith
22 Rapha Portland Trophy Cup Masters Men C Mark Stoller
10 Rapha Portland Trophy Cup Masters Men C Mark Stoller
34 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 50+ Mark Stoller
12 Alsea Falls XC OBRA Championships Expert (Category 1) Men Paul Kelly
16 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bjorn Clouten
DNF Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Matt Richmond
25 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Cesar Villanueva
13 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Michelle Johnson
12 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Stephanie Hahn
16 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bjorn Clouten
18 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Cesar Villanueva
8 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Stephanie Hahn
90 High Cascades 100 Veteran Men 40-49 Jeff Lahti
84 High Cascades 100 Veteran Men 40-49 Adam Barmada
63 High Cascades 100 Veteran Men 40-49 Derek Halvorson
61 High Cascades 100 Veteran Men 40-49 Brett Andres
58 High Cascades 100 Open Men Robert Umberhandt
18 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Cesar Villanueva
16 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bjorn Clouten
12 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bjorn Clouten
15 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Cesar Villanueva
18 Six Hours of Mt. Hood Two-Person Men Chris Burke
18 Six Hours of Mt. Hood Two-Person Men Ken Hahn
7 Six Hours of Mt. Hood Two-Person Masters 100+ Mark Stoller
7 Six Hours of Mt. Hood Two-Person Masters 100+ Michael Clark
14 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bjorn Clouten
35 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Mark Stoller
26 Portland Short Track Series Singlespeed Mark Stoller
20 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Cesar Villanueva
11 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bjorn Clouten
21 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Cesar Villanueva
7 Washougal XC at the MX - Race for the Future!: Wa. Student League Fundraiser Race MTB Sport Men 50-59 Mark Stoller
1 Washougal XC at the MX - Race for the Future!: Wa. Student League Fundraiser Race MTB Sport Men 19-39 Robert Umberhandt
33 Portland Short Track Series Singlespeed Mark Stoller
23 Portland Short Track Series Singlespeed Michael Clark
3 Portland Short Track Series Clydesdale Michael Clark
41 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Mark Stoller
8 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Stephanie Hahn
10 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bjorn Clouten
4 Portland Short Track Series Clydesdale Michael Clark
26 Portland Short Track Series Singlespeed Michael Clark
25 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Cesar Villanueva
6 Oregon Gran Fondo: Medio Women 40-49 Heather Prouty
62 Sister's Stampede XC Sport Men 40-49 Derek Halvorson
18 Sister's Stampede XC Sport Men 40-49 Paul Kelly
6 Sister's Stampede XC Sport Men 40-49 Spencer White
5 Sister's Stampede XC Clydesdale 200+ Michael Clark
36 Sister's Stampede XC Novice (Category 3) Junior Men 10-13 Jakob Stoller
10 Bear Springs - XC Sport (Category 2) Men 50-59 Mark Stoller
27 Bear Springs - XC Sport (Category 2) Men 40-49 Michael Clark
DNS Bear Springs - XC Junior Men (Category 3) 10-13 Jakob Stoller
13 Bear Springs - XC Expert (Category 1) Men 45+ Bjorn Clouten
11 Bear Springs - XC Expert (Category 1) Men 45+ Paul Kelly
2 Bear Springs - Short Track: Bear Springs - STXC Overall Overall Bjorn Clouten
1 Bear Springs - Short Track Expert (Category 1) Men 45+ Bjorn Clouten
21 Gorge Roubaix Masters Men 40+ 4/5 Marlow Macht
3 Echo Red to Red XC Clydesdale 200+ Michael Clark
39 Echo Red to Red XC Category 1 Men 40+ Bjorn Clouten