Portland Velo Racing

Event Category Name
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Einar Traa
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Mark Hildebrandt
14 Portland Short Track Series Category 2 Men U40 Gerardo Perez
13 Baker City Cycling Classic: Stage 5 - Tour d’Horn Road Race Masters Category 4/5 Men Joseph Tysoe
10 Baker City Cycling Classic: Stage 5 - Tour d’Horn Road Race Masters Category 4/5 Men Tim Mineo
102 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: Combined Combined Joseph Tysoe
89 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: Combined Combined Tim Mineo
14 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium: GC after stage 4 Masters Category 4/5 Men Tim Mineo
6 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium: GC after stage 4 Masters Category 4/5 Men Joseph Tysoe
21 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium Masters Category 4/5 Men Tim Mineo
13 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium Masters Category 4/5 Men Joseph Tysoe
14 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: GC after Stage 3 Masters Category 4/5 Men Tim Mineo
6 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: GC after Stage 3 Masters Category 4/5 Men Joseph Tysoe
7 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial Masters Category 4/5 Men Joseph Tysoe
6 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial Masters Category 4/5 Men Tim Mineo
10 Baker City Cycling Classic Masters Category 4/5 Men Joseph Tysoe
8 Baker City Cycling Classic Masters Category 4/5 Men Tim Mineo
135 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: Combined Combined Tim Mineo
121 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: Combined Combined Joseph Tysoe
16 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: GC after Stage 2 Masters Category 4/5 Men Tim Mineo
8 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: GC after Stage 2 Masters Category 4/5 Men Joseph Tysoe
12 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial Masters Category 4/5 Men Tim Mineo
9 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial Masters Category 4/5 Men Joseph Tysoe
16 Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race: GC After Stage 1 Masters Category 4/5 Men Tim Mineo
10 Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race: GC After Stage 1 Masters Category 4/5 Men Joseph Tysoe
16 Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race Masters Category 4/5 Men Tim Mineo
10 Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race Masters Category 4/5 Men Joseph Tysoe
11 Tuesday Night PIR: Team Standings Team Competition 3/4
17 Tuesday Night PIR: Individual Standings Category 3/4 Erik Spillman
29 Tuesday Night PIR Men 3/4 Lukas Hermes
16 Tuesday Night PIR Men 4/5 Gerardo Perez
1 PVC TT and Pursuits Masters Men 70+ Alpenrose Mile Einar Traa
16 Portland Short Track Series Category 2 Men U40 Gerardo Perez
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Mark Hildebrandt
DNF Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 50+ Tyler Thessin
9 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 50+ David McCasker
15 Hammer Velo Crit Men 4/5 Tyler Thessin
12 Hammer Velo Crit Men 4/5 Gavin McGregor
23 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 Joseph Tysoe
13 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 Tyler Thessin
12 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 David McCasker
10 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 Gavin McGregor
13 Mt Tabor Circuit Race Men 5 Ken Gerts
14 Tuesday Night PIR: Individual Standings Category 3/4 Erik Spillman
10 Tuesday Night PIR: Team Standings Team Competition 3/4
25 Tuesday Night PIR Men 4/5 Gerardo Perez
4 Tuesday Night PIR Men 4/5 Blair Cook
8 Tuesday Night PIR Men 3/4 Erik Spillman
35 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 David McCasker
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Einar Traa
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Mark Hildebrandt
16 Portland Short Track Series Category 2 Men U40 Gerardo Perez
35 OBRA TT Championships: Combined Combined Einar Traa
114 OBRA TT Championships: Combined Combined Erik Spillman
90 OBRA TT Championships: Combined Combined Tyler Thessin
68 OBRA TT Championships: Combined Combined Erik Spillman
28 OBRA TT Championships: Combined Combined Einar Traa
5 OBRA TT Championships Masters Men 70+ Einar Traa
9 OBRA TT Championships Masters Men 50-59 Erik Spillman
6 OBRA TT Championships Men Category 4/5 Tyler Thessin
6 OBRA TT Championships Masters Men 50-54 Erik Spillman
5 OBRA TT Championships Masters Men 70-75 Einar Traa
18 Mt Tabor Circuit Race Men 5 Ken Gerts
48 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Steven Beardsley
30 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Mike Kath
28 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 David McCasker
DNF Tuesday Night PIR Men 3/4 Lukas Hermes
DNF Tuesday Night PIR Men 3/4 Lukas Hermes
39 Tuesday Night PIR Men 3/4 Erik Spillman
21 Tuesday Night PIR Men 3/4 Brad Davidson
16 Tuesday Night PIR Men 3/4 Gavin McGregor
20 Tuesday Night PIR Men 4/5 Gerardo Perez
20 Portland Short Track Series Category 2 Men U40 Gerardo Perez
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Mark Hildebrandt
22 Hammer Velo Crit Men Category 3 David McCasker
12 Hammer Velo Crit Masters Men 3/4/5 50+ David McCasker
13 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Gavin McGregor
1 PVC TT and Pursuits Masters Men 70+ 500m Einar Traa
38 Monday Night PIR: SERIES STANDINGS Masters Men 4/5 Gerardo Perez
37 Monday Night PIR: SERIES STANDINGS Masters Men 4/5 Gavin McGregor
7 Monday Night PIR: SERIES STANDINGS Novice Open Tim Mineo
9 Sisters Stampede Category 2 Sport Men 60+ Mark Hildebrandt
8 Sisters Stampede Expert Junior Men Ian Panoscha
9 Sisters Stampede Category 2 Men 60+ Mark Hildebrandt
2 BriHOP Interstellar Omnium Junior Anna Rosenberg
6 Fast Twitch Friday Masters Men 60+ Einar Traa
36 Tuesday Night PIR Category 3/4 Dave Aldersebaes
30 Tuesday Night PIR Category 3/4 Sara Schmitt
21 Tuesday Night PIR Category 3/4 Sam Shiffman
4 Tuesday Night PIR Category 3/4 Gavin McGregor
20 Tuesday Night PIR Category 4/5 Gerardo Perez
33 Monday Night PIR Masters Men 4/5 Gerardo Perez
10 Monday Night PIR Masters Men 4/5 Gavin McGregor
DNF Monday Night PIR Masters Men 1/2/3 Erik Spillman
1 Oregon Gran Fondo: Medio Fondo Men 60-69 John Mess
2 Oregon Gran Fondo: Medio Fondo Men 50-59 Kent Bond
2 Oregon Gran Fondo: Medio Fondo Men 40-49 Tim Mineo
6 Oregon Gran Fondo Men 40-49 Joseph Tysoe
25 Rally the Valley Omnium: Time Trial: Combined Combined Tyler Thessin
17 Rally the Valley Omnium: Time Trial: Combined Combined Tim Mineo
22 Rally the Valley Omnium: Time Trial: Combined Combined Erik Spillman
3 Rally the Valley Omnium Men Category 4/5 Tyler Thessin
2 Rally the Valley Omnium Men Category 4/5 Tim Mineo
6 Rally the Valley Omnium: Criterium Men Category 4/5 Tyler Thessin
5 Rally the Valley Omnium: Criterium Men Category 4/5 Tim Mineo
7 Rally the Valley Omnium: Time Trial Category 3 Erik Spillman
4 Rally the Valley Omnium: Time Trial Category 4/5 Tyler Thessin
2 Rally the Valley Omnium: Time Trial Category 4/5 Tim Mineo
10 Thursday Night Track Racing Masters 500m Einar Traa
11 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Mallory Miller
7 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Evan Murphy
11 Tuesday Night PIR Men 3/4 Michael Collins
9 Tuesday Night PIR Men 3/4 Dylan Wiggins
6 Tuesday Night PIR Men 3/4 Brad Davidson
4 Tuesday Night PIR Men 3/4 Kristopher Celtnieks
12 Monday Night PIR Masters Men 4/5 Gerardo Perez
51 Tuesday Night PIR 1/2/3 Men Sam Shiffman
21 Tuesday Night PIR 4/5 Men Gerardo Perez
11 Tuesday Night PIR Junior Marlowe Risner
9 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Joseph Tysoe
3 Twilight Time Trial Series Men 3 Joseph Tysoe
17 Monday Night PIR Masters Men 4/5 Blair Cook
11 Monday Night PIR Masters Men 4/5 Gerardo Perez
1 Monday Night PIR Novice Open Tim Mineo
17 OBRA TTT Championships: Combined Combined Joseph Tysoe
17 OBRA TTT Championships: Combined Combined Erik Spillman
33 OBRA TTT Championships: Combined Combined Tim Mineo
33 OBRA TTT Championships: Combined Combined Tyler Thessin
33 OBRA TTT Championships: Combined Combined Gavin McGregor
1 OBRA TTT Championships Men 3 Joseph Tysoe
1 OBRA TTT Championships Men 3 Erik Spillman
1 OBRA TTT Championships Men 4/5 Tim Mineo
1 OBRA TTT Championships Men 4/5 Tyler Thessin
1 OBRA TTT Championships Men 4/5 Gavin McGregor
18 Montinore Road Race Men 4/5 Anton Tokranov
10 Montinore Road Race Men 4/5 Tim Mineo
16 Tuesday Night PIR Men 4/5 Gerardo Perez
7 Tuesday Night PIR Junior Marlowe Risner
19 Monday Night PIR Masters Men 1/2/3 Erik Spillman
122 Revenge Of The Disc: Combined Combined Erik Spillman
45 Revenge Of The Disc: Combined Combined Tyler Thessin
33 Revenge Of The Disc: Combined Combined Tim Mineo
40 Revenge Of The Disc: Combined Combined Erik Spillman
9 Revenge Of The Disc Masters Men 50-59 Erik Spillman
1 Revenge Of The Disc - 24.8 Miles: Revenge Of The Disc - Series Standings Men Category 4/5 Tyler Thessin
4 Revenge Of The Disc - 24.8 Miles: Revenge Of The Disc - Series Standings Masters Men 50-54 Erik Spillman
2 Revenge Of The Disc Men Category 4/5 Tyler Thessin
1 Revenge Of The Disc Men Category 4/5 Tim Mineo
5 Revenge Of The Disc Masters Men 50-54 Erik Spillman
6 Tuesday Night PIR Men 3/4 Gavin McGregor
15 Tuesday Night PIR Men 4/5 Gerardo Perez
DNF Barton Park Cicuit Race Masters Men 3/4/5 50+ Erik Spillman
17 Barton Park Cicuit Race Masters Men 3/4/5 50+ Tyler Thessin
13 Barton Park Cicuit Race Masters Men 3/4/5 40+ Gavin McGregor
34 Tuesday Night PIR Men 3/4 Lukas Hermes
11 Monday Night PIR Masters Men 4/5 Gavin McGregor
2 Silverton Road Race Masters Men 60+ (3/4/5) Jamie Cobb
23 Silverton Road Race Masters Men 50+ (3/4/5) Erik Spillman
16 Silverton Road Race Masters Men 40-49 (3/4/5) Joseph Tysoe
23 Revenge Of The Disc: Combined Combined Tyler Thessin
30 Revenge Of The Disc: Combined Combined Erik Spillman
2 Revenge Of The Disc Men Category 4/5 Tyler Thessin
5 Revenge Of The Disc Masters Men 50-54 Erik Spillman
10 Kings Valley Road Race Men 4/5 Anton Tokranov
DNF Kings Valley Road Race Masters Men 40+ Sasha Lacey
DNF Kings Valley Road Race Masters Men 40+ Joseph Tysoe
DNF Kings Valley Road Race Masters Men 40+ Sam Shiffman
8 Kings Valley Road Race Masters Men 40+ Gavin McGregor
42 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Devin Minnich
18 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Anton Tokranov
16 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Tim Mineo
DNF Gorge Roubaix Men Category 3/4 Sasha Lacey
37 Gorge Roubaix Men Category 3/4 Shawn Bostad
7 Gorge Roubaix Men Category 3/4 Joseph Tysoe
DNF Piece of Cake Road Race Masters Men 50+ 3/4/5 Erik Spillman
25 Piece of Cake Road Race Masters Men 50+ 3/4/5 Tyler Thessin
DNF Piece of Cake Road Race Men 4/5 Tim Mineo
DNF Piece of Cake Road Race Men 4/5 Blair Cook
23 Piece of Cake Road Race Category 3 Men Joseph Tysoe
36 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Joseph Tysoe
64 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Erik Spillman
15 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Greg Steele
57 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Ken Gerts
38 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Tyler Thessin
37 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Gavin McGregor
12 Jack Frost Time Trial Masters Men 50-59 Erik Spillman
4 Jack Frost Time Trial Masters Men 40-49 Greg Steele
8 Jack Frost Time Trial Category 4/5 Men Ken Gerts
5 Jack Frost Time Trial Category 4/5 Men Tyler Thessin
4 Jack Frost Time Trial Category 4/5 Men Gavin McGregor
11 Jack Frost Time Trial Category 3 Men Joseph Tysoe