Portland Velo Racing

Event Category Name
5 Psycho Cross Series: Series Standings Masters Men 60+ Russ Patterson
4 Psycho Cross Series Masters Men 60+ Russ Patterson
5 Psycho Cross Series Masters Men 60+ Russ Patterson
13 Kruger's Crossing CX Masters 60+ Einar Traa
8 Kruger's Crossing CX Masters 60+ Russ Patterson
19 Kruger's Crossing CX Masters 50+ Mark Hildebrandt
31 Kruger's Crossing CX Masters 35+ B Mark Chasse
10 Kruger's Crossing CX Singlespeed Ryan Marquardt
20 OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy Masters 35+ A Kelly Myers
15 OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy Masters 35+ A Ryan Marquardt
DNF OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy Masters 60+ Einar Traa
13 OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy Masters 60+ Russ Patterson
25 OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy Masters 50+ Mark Hildebrandt
59 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ A Kelly Myers
5 Cross Crusade: Portland International Raceway Junior Men 15-16 Ian Panoscha
23 Cross Crusade: Portland International Raceway Junior Men Ian Panoscha
22 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 60+ Einar Traa
15 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 60+ Russ Patterson
44 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 50+ Mark Hildebrandt
DNF Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C Burk Webb
36 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Kelly Myers
13 Cross Crusade: Barton Park Masters 60+ Russell Speirn
48 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Mark Hildebrandt
74 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Mark Chasse
56 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Burk Webb
11 Pedalers at the Poor Farm Masters 35+ A Ryan Marquardt
5 Pedalers at the Poor Farm Masters 60+ Russ Patterson
8 Pedalers at the Poor Farm Masters 50+ Mark Hildebrandt
11 Pedalers at the Poor Farm Masters 35+ C Burk Webb
38 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Mark Hildebrandt
27 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Burk Webb
20 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Steve Lamper
42 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Mark Hildebrandt
55 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Burk Webb
22 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Steve Lamper
5 Psycho Cross Series Masters Men 60+ Russ Patterson
DNF Washougal CX Masters 35+ A Ryan Marquardt
14 Washougal CX Masters 35+ A Kelly Myers
17 Washougal CX Singlespeed Ryan Marquardt
5 Washougal CX Masters 60+ Russ Patterson
27 Washougal CX Masters 50+ Mark Hildebrandt
10 Washougal CX Masters 50+ John Foulston
42 Washougal CX Masters 35+ C Scott Winkels
DNF Cross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ A Trevor Rice
8 Cross Crusade: Cascade Locks Masters 60+ Russell Speirn
33 Cross Crusade: Cascade Locks Masters 50+ Mark Hildebrandt
4 Cross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ B Kelly Myers
5 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Singlespeed Ryan Marquardt
11 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters 35+ A Ryan Marquardt
DNF CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters 35+ B Sasha Lacey
29 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters 35+ B Erik Spillman
1 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters 35+ B Kelly Myers
16 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters 50+ Mark Hildebrandt
3 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters 50+ John Foulston
8 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters 60+ Russ Patterson
36 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters 35+ C Scott Winkels
7 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Mark Hildebrandt
8 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Einar Traa
5 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Russ Patterson
2 Blind Date at the Dairy Stampede Einar Traa
1 Blind Date at the Dairy Stampede Russ Patterson
53 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Trevor Rice
24 Cross Crusade: Alpenrose Masters 60+ Einar Traa
20 Cross Crusade: Alpenrose Masters 60+ Russell Speirn
31 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ Mark Hildebrandt
10 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ John Foulston
84 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Erik Spillman
24 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Kelly Myers
43 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Burk Webb
35 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Brandon Cornejo
39 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Ryan Marquardt
34 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Trevor Rice
20 Cross Crusade: Alpenrose Masters 60+ Russell Speirn
18 Cross Crusade: Alpenrose Masters 60+ Russ Patterson
32 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ Mark Hildebrandt
4 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ John Foulston
103 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Erik Spillman
50 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Sasha Lacey
15 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Kelly Myers
104 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Scott Winkels
61 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Burk Webb
6 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Mark Hildebrandt
40 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Brandon Cornejo
8 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Einar Traa
5 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Russ Patterson
4 Blind Date at the Dairy Stampede Einar Traa
3 Blind Date at the Dairy Stampede Russ Patterson
DNF Rapha Portland Trophy Cup Masters A 35+ Ryan Marquardt
9 Cooper Spur Cyclocross Singlespeed Ryan Marquardt
DNF Cooper Spur Cyclocross Masters 35+ A Ryan Marquardt
1 Cooper Spur Cyclocross Masters 50+ John Foulston
13 GPRM 2015: Heiser Farm Masters 60+ Russ Patterson
24 GPRM 2015: Heiser Farm Masters 50+ Mark Hildebrandt
39 GPRM 2015: Heiser Farm Masters 35+ B Mark Chasse
4 GPRM 2015: Heiser Farm Masters 35+ B Kelly Myers
10 Blind Date at the Dairy Stampede Russ Patterson
32 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Brandon Cornejo
7 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Einar Traa
3 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Russ Patterson
5 Blind Date at the Dairy Masters Men B 40+ Kelly Myers
5 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Mark Hildebrandt
34 Battle at Barlow Masters 35+ C Mark Castle
33 Battle at Barlow Masters 35+ C Brandon Cornejo
10 Battle at Barlow Masters 60+ Einar Traa
6 Battle at Barlow Masters 60+ Russ Patterson
DNF Battle at Barlow Masters 50+ Mark Hildebrandt
4 Battle at Barlow Masters 50+ John Foulston
21 Battle at Barlow Singlespeed Ryan Marquardt
20 Battle at Barlow Singlespeed Ryan Marquardt
20 Battle at Barlow Masters 35+ A Ryan Marquardt
20 Oregon Coast Gravel Epic Men 50-59 Steve Lamper
9 Oregon Coast Gravel Epic Men 40-49 Dan Handorff
DNF GPRM 2015: Ninkrossi Masters 35+ A Ryan Marquardt
13 GPRM 2015: Ninkrossi Singlespeed Ryan Marquardt
10 GPRM 2015: Ninkrossi Masters 60+ Russ Patterson
26 GPRM 2015: Ninkrossi Masters 50+ Mark Hildebrandt
6 GPRM 2015: Ninkrossi Masters 50+ John Foulston
42 GPRM 2015: Ninkrossi Masters 35+ B Sam Shiffman
18 GPRM 2015: Ninkrossi Masters 35+ B Sasha Lacey
5 GPRM 2015: Ninkrossi Masters 35+ B Kelly Myers
2 Blind Date at the Dairy Stampede Russ Patterson
1 Blind Date at the Dairy Stampede Einar Traa
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Trevor Rice
7 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Mark Hildebrandt
DNF Blind Date at the Dairy Men C Gerardo Perez
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Brandon Cornejo
7 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Einar Traa
4 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Russ Patterson
31 Rapha Portland Trophy Cup Masters B 35+ Erik Spillman
5 Hop Cross at Rogue Farms Masters 60+ Russ Patterson
22 GPRM 2015: Zaaldercross Masters 35+ A Ryan Marquardt
5 GPRM 2015: Zaaldercross Masters Women 45+ Eileen Kelly-Foulston
2 GPRM 2015: Zaaldercross Beginner Women Bridget Hildreth
10 GPRM 2015: Zaaldercross Singlespeed Women Bridget Hildreth
15 GPRM 2015: Zaaldercross Singlespeed Trevor Rice
24 GPRM 2015: Zaaldercross Masters 50+ Mark Hildebrandt
14 GPRM 2015: Zaaldercross Masters 50+ John Foulston
51 GPRM 2015: Zaaldercross Masters 35+ B Erik Spillman
23 GPRM 2015: Zaaldercross Masters 35+ B Sasha Lacey
5 GPRM 2015: Zaaldercross Masters 35+ B Trevor Rice
DNF GPRM 2015: Zaaldercross Masters 35+ C Brandon Cornejo
1 GPRM 2015: Zaaldercross Masters 35+ C Kelly Myers
11 Blind Date at the Dairy Stampede Einar Traa
9 Blind Date at the Dairy Stampede Russ Patterson
1 Blind Date at the Dairy Masters Men B 40+ Trevor Rice
8 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Mark Hildebrandt
16 Blind Date at the Dairy Men C Gerardo Perez
1 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Kelly Myers
7 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Einar Traa
4 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Russ Patterson
14 Rapha Portland Trophy Cup Masters A 35+ Ryan Marquardt
22 Rapha Portland Trophy Cup Masters B 35+ Erik Spillman
4 Junior Cross Series @Corn Cross Masters 60+ Russ Patterson
45 OBRA TT: Combined Combined Erik Spillman
68 OBRA TT: Combined Combined Russ Patterson
7 OBRA TT Masters Men 60-69 Russ Patterson
5 OBRA TT Masters Men 50-59 Erik Spillman
4 GPRM 2015: Het Meer CX Masters Women 45+ Eileen Kelly-Foulston
16 GPRM 2015: Het Meer CX Singlespeed Trevor Rice
12 GPRM 2015: Het Meer CX Masters 60+ Einar Traa
31 GPRM 2015: Het Meer CX Masters 50+ Mark Hildebrandt
14 GPRM 2015: Het Meer CX Masters 50+ John Foulston
2 GPRM 2015: Het Meer CX Masters 35+ B Trevor Rice
18 GPRM 2015: Het Meer CX Clydesdale Scott Winkels
40 GPRM 2015: Het Meer CX Masters 35+ C Mark Castle
32 GPRM 2015: Het Meer CX Masters 35+ C Burk Webb
19 GPRM 2015: Het Meer CX Masters 35+ C Brandon Cornejo
1 GPRM 2015: Het Meer CX Masters 35+ C Kelly Myers
4 OBRA TT Masters Men 50-54 Erik Spillman
7 OBRA TT Masters Men 60-64 Russ Patterson
21 GPRM 2015: DDCX Masters 35+ A Ryan Marquardt
9 GPRM 2015: DDCX Masters Women 45+ Bridget Hildreth
10 GPRM 2015: DDCX Masters 60+ Russ Patterson
24 GPRM 2015: DDCX Masters 50+ Mark Hildebrandt
56 GPRM 2015: DDCX Masters Men 35+ B Mark Chasse
4 GPRM 2015: DDCX Masters Men 35+ B Trevor Rice
59 GPRM 2015: DDCX Masters Men 35+ C Scott Winkels
31 GPRM 2015: DDCX Masters Men 35+ C Burk Webb
3 Keizer Rapids Cross Series Category C Kelly Myers
6 Monday PIR: August Series Standings Masters Men 4/5 Ryan Marquardt
32 Monday PIR Masters Men 4/5 Brian O'Grady
24 Monday PIR Masters Men 4/5 Ryan Marquardt
1 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men C 35+ Trevor Rice
30 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men B 35+ Mark Chasse
9 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 50+ John Foulston
2 Kruger's Kermesse Farm Crit Beginner Men Gerardo Perez
18 River City Bicycles Tuesday PIR: August Series Standings 4/5 Men Isaac Forquer
3 River City Bicycles Tuesday PIR: August Series Standings 4/5 Men Gerardo Perez
23 River City Bicycles Tuesday PIR: August Series Standings 3/4 Men Isaac Forquer
7 River City Bicycles Tuesday PIR Men 4/5 Isaac Forquer
4 River City Bicycles Tuesday PIR Men 4/5 Gerardo Perez
4 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Ryan Marquardt
23 Monday PIR Masters Men 4/5 Brian O'Grady
21 Monday PIR Masters Men 4/5 Ryan Marquardt
2 OBRA Masters Track Masters Men 60-64/500m Russ Patterson
1 OBRA Masters Track Masters Men 70+ 500m Einar Traa
1 OBRA Masters Track Masters Men 70+ 2K Einar Traa
2 OBRA Masters Track Masters Men 60-64 2K Russ Patterson
4 OBRA Masters Track Masters Men 60+ Points Race Russ Patterson
3 OBRA Masters Track Masters Women A Points Race Emily Heleva-Ponaski
10 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Isaac Forquer
5 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Gerardo Perez
3 Monday PIR: August Series Standings Masters Men 4/5 Ryan Marquardt
16 Monday PIR Masters Men 4/5 Brian O'Grady
2 Monday PIR Masters Men 4/5 Ryan Marquardt
11 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Gerardo Perez
34 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Erik Spillman
10 Monday PIR: August Series Standings Masters Men 4/5 Ryan Marquardt
22 Monday PIR: Team Series Standings Team
9 Monday PIR Masters Men 4/5 Ryan Marquardt
6 Vancouver Criterium: OBRA Criterium Championships Masters Men 40-49 Trevor Rice
5 Vancouver Criterium: OBRA Criterium Championships Masters Men 60+ Russ Patterson
53 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Trevor Rice
5 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Gerardo Perez
15 Monday PIR Masters Men 4/5 Brian O'Grady
7 Monday PIR Masters Men 4/5 Ryan Marquardt
7 Willamette Gran Fondo Women 50-59 Cindy McCasker
6 Willamette Gran Fondo Men 60-69 Jon Mess
20 Willamette Gran Fondo Men 50-59 Steven Russell
19 Willamette Gran Fondo Men 50-59 Steve Lamper
15 Willamette Gran Fondo Men 50-59 Kent Bond
11 Willamette Gran Fondo Men 50-59 Faber Austin
22 Franz Bakery Crit Category 3 Trevor Rice
10 Franz Bakery Crit Masters 50+ Russ Patterson
7 Franz Bakery Crit Masters 40+ Trevor Rice
4 River City Bicycles Tuesday PIR: July Series Standings 4/5 Men Gerardo Perez
8 River City Bicycles Tuesday PIR: July Series Standings 3/4 Men Erik Spillman
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Gerardo Perez
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Mark Hildebrandt
31 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Mark Chasse
2 Monday PIR: July Series Standings Novice Tim Burlington
4 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Gerardo Perez
1 Monday PIR: Series Standings Novice Tim Burlington
28 Monday PIR Masters Men 4/5 Brian O'Grady
1 Monday PIR Novice Tim Burlington
3 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Gerardo Perez
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russell Speirn
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Mark Hildebrandt
15 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Mark Chasse
9 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Claire Chasse
8 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Nora Panoscha
55 OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Burk Webb
12 OBRA Uphill TT Championship Masters Men 40-49 Burk Webb
8 OBRA Uphill TT Championship Masters Men 45-49 Burk Webb
32 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Lukas Hermes
8 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 4/5 Gerardo Perez
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Gerardo Perez
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russell Speirn
21 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Mark Chasse
2 Monday PIR TdF Special Try Bike Racing Day: Series Standings Novice Tim Burlington
26 Monday PIR TdF Special Try Bike Racing Day Masters Men 4/5 Brian O'Grady
1 Monday PIR TdF Special Try Bike Racing Day Novice Tim Burlington
76 OUCH: Combined Combined Einar Traa
67 OUCH: Combined Combined Russ Patterson
10 OUCH Masters Men 60+ Einar Traa
8 OUCH Masters Men 60+ Russ Patterson
7 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Gerardo Perez
4 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Erik Spillman
16 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russ Patterson
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Mark Hildebrandt
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russell Speirn
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Mark Chasse
3 Alpenrose Six Day: Overall after day 4 Category A Madison Joseph Holcomb
3 Alpenrose Six Day Category A Joseph Holcomb
16 Mt. Tabor Series Category 5 Men Burk Webb
32 River City Bicycles Tuesday PIR: June Series Standings 4/5 Men Ryan Marquardt
20 River City Bicycles Tuesday PIR: June Series Standings 4/5 Men Blair Cook
18 River City Bicycles Tuesday PIR: June Series Standings 4/5 Men Gerardo Perez
20 River City Bicycles Tuesday PIR: June Team Standings Category 3/4
33 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Erik Spillman
5 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 4/5 Gerardo Perez
19 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 4/5 Blair Cook
19 Monday PIR Masters Men 4/5 Brian O'Grady
15 Six Hours of Mt. Hood Two-Person Men Brandon Cornejo
15 Six Hours of Mt. Hood Two-Person Men Micah Sardell
6 Six Hours of Mt. Hood Two-Person Masters 100+ Trevor Rice
6 Six Hours of Mt. Hood Two-Person Masters 100+ Russell Speirn
13 Six Hours of Mt. Hood Two-Person Co-ed Bridget Hildreth
13 Six Hours of Mt. Hood Two-Person Co-ed Mark Castle
9 Six Hours of Mt. Hood Two-Person Co-ed John Foulston
9 Six Hours of Mt. Hood Two-Person Co-ed Eileen Kelly-Foulston
9 Pickett's Charge Sport Category 2 Men 50-59 Mark Hildebrandt
23 Fast Twitch Friday: June Series Standings Novice Men Russ Patterson
6 Fast Twitch Friday Novice Men Russ Patterson
7 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Joseph Holcomb
15 Mt. Tabor Series Men Category 5 Burk Webb
10 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Brian O'Grady
27 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Lukas Hermes
21 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Erik Spillman
11 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 4/5 Gerardo Perez
16 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Einar Traa
14 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russ Patterson
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Mark Hildebrandt
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russell Speirn
34 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Mark Castle
23 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Mark Chasse
29 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Brandon Cornejo
6 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Katie Castle
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 15-18 Ian Panoscha
15 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Blair Cook
6 Monday PIR Masters Men 4/5 Blair Cook
25 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Category 4/5 Ryan Marquardt
7 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Masters 60+ Russ Patterson
19 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Masters 50+ Erik Spillman
19 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Masters 40+ Rob Thompson
16 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Masters 40+ Joseph Holcomb
11 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Masters 40+ Trevor Rice
10 Mt. Tabor Series Masters 40+ Trevor Rice
36 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Lukas Hermes
9 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Ryan Marquardt
5 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Blair Cook
19 Monday PIR Masters Men 4/5 Burk Webb
18 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Trevor Rice
15 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Einar Traa
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russ Patterson
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russell Speirn
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Mark Hildebrandt
30 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Mark Castle
21 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Mark Chasse
10 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Katie Castle
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Claire Chasse
26 High Desert Omnium - Overall Standings: Road Race Masters Men Erik Spillman
40 High Desert Omnium - Overall Standings: Time Trial: Combined Combined Erik Spillman
16 High Desert Omnium - Overall Standings: Criterium Masters Men 3/4/5 Erik Spillman
11 High Desert Omnium - Overall Standings: Time Trial Masters Men Erik Spillman
9 Alpenrose Heartbreaker: Championship Points Race Masters 50+ Russ Patterson
7 Alpenrose Heartbreaker: Championship Points Race Category 5 Points Race Kenny Myers
9 Thursday Track Category 3/4 Russ Patterson
50 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Andrew Warren
31 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Erik Spillman
15 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Mike Heenan
11 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Gerardo Perez
16 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Trevor Rice
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Gerardo Perez
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russ Patterson
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russell Speirn
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Mark Hildebrandt
40 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Mark Castle
25 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Mark Chasse
5 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Katie Castle
4 Hammer Velo Criterium Masters Men 40+ Trevor Rice
12 Thursday Track Category 3/4 Russ Patterson
14 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Erik Spillman
15 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Einar Traa
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russ Patterson
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Mark Hildebrandt
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russell Speirn
39 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Mark Castle
22 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Mark Chasse
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Katie Castle
1 Oregon Gran Fondo: Medio Women 50-59 Jackie O'Grady
5 Oregon Gran Fondo Women 50-59 Cindy McCasker
3 Oregon Gran Fondo Women 40-49 Bridget Hildreth
5 Oregon Gran Fondo Men 60-69 John Messman
40 Oregon Gran Fondo Men 50-59 Steve Lamper
24 Oregon Gran Fondo Men 50-59 Erik Spillman
24 Oregon Gran Fondo Men 40-49 Greg Steele
26 Oregon Gran Fondo Men 30-39 Blair Cook
42 OBRA Team Time Trial: Combined Combined Ed Rybak
1 OBRA Team Time Trial Men 240+ Ed Rybak
5 Fast Twitch Friday: May Series Standings Masters 50+ Einar Traa
14 Thursday Track: May Series Standings Masters 50+ Einar Traa
12 Thursday Track: May Series Standings Masters 50+ Russ Patterson
24 River City Bicycles Tuesday PIR: May Series Standings 3/4 Men Trevor Rice
24 River City Bicycles Tuesday PIR: May Series Standings 4/5 Men Gerardo Perez
9 River City Bicycles Tuesday PIR Category 5 Jacob Smith
7 River City Bicycles Tuesday PIR Category 5 Collin Turner
13 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Gerardo Perez
DNF River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Trevor Rice
12 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Trevor Rice
18 Monday PIR Masters Men 4/5 Blair Cook
11 Monday PIR Masters Men 4/5 Brian O'Grady
20 Monday PIR: May Series Standings Women 4/5 Cindy McCasker
7 Monday PIR: May Series Standings Women 4/5 Jacquelyn O'Grady
36 Sister's Stampede XC Sport Men 50-59 Mark Hildebrandt
8 Sister's Stampede XC Sport Men 60+ Russell Speirn
43 Sister's Stampede XC Sport Men 40-49 Mark Chasse
23 Sister's Stampede XC Clydesdale 200+ Steve Lamper
17 Sister's Stampede XC Novice (Category 3) Men 40+ Juergen Panoscha
16 Sister's Stampede XC Novice (Category 3) Men 40+ Mark Castle
6 Sister's Stampede XC Novice (Category 3) Junior Women 14-18 Katie Castle
7 Sister's Stampede XC Novice (Category 3) Junior Women 10-13 Claire Chasse
4 Sister's Stampede XC Novice (Category 3) Junior Women 10-13 Nora Panoscha
7 Sister's Stampede XC Novice (Category 3) Junior Men 14-18 Ian Panoscha
34 Hutch's Twilight TT Eddy Championship: Combined Combined Ed Rybak
45 Hutch's Twilight TT Eddy Championship: Combined Combined Ed Rybak
58 Hutch's Twilight TT Eddy Championship: Combined Combined Einar Traa
38 Hutch's Twilight TT Eddy Championship: Combined Combined Russ Patterson
3 Hutch's Twilight TT Eddy Championship Eddy Team Ed Rybak
12 Hutch's Twilight TT Eddy Championship Eddy Senior Men Ed Rybak
5 Hutch's Twilight TT Eddy Championship Masters Men 60-69 Russ Patterson
2 Hutch's Twilight TT Eddy Championship Masters Men 70+ Einar Traa
8 Bend Don't Brake Masters Men 50+ Erik Spillman
9 Thursday Track Masters 50+ Einar Traa
8 Thursday Track Masters 50+ Russ Patterson
26 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Erik Spillman
9 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Trevor Rice
10 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Gerardo Perez
18 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Cindy McCasker
5 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Jacquelyn O'Grady
27 Monday PIR Masters Men 4/5 Brian O'Grady
18 Monday PIR Masters Men 4/5 Blair Cook
7 Monday PIR Women 4/5 Jacquelyn O'Grady
10 Thursday Track Masters 50+ 2K Einar Traa
9 Thursday Track Masters 50+ 2K Russ Patterson
14 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Cindy McCasker
6 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Jacquelyn O'Grady
14 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Trevor Rice
21 Sun Forest Construction Chainbreaker Sport (Category 2) Men 40-49 Brandon Cornejo
5 Fast Twitch Friday Masters 50+ Einar Traa
14 Thursday Track Masters Men 50+ Einar Traa
12 Thursday Track Masters Men 50+ Russ Patterson
27 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Lukas Hermes
16 Monday PIR Special Try Bike Racing Day Masters Men 1/2/3 Trevor Rice
23 Monday PIR Special Try Bike Racing Day Masters Men 4/5 Brian O'Grady
10 Monday PIR Special Try Bike Racing Day Women 4/5 Cindy McCasker
4 Monday PIR Special Try Bike Racing Day Women 4/5 Jacquelyn O'Grady
13 Coast Hills Classic Sport Men 19-39 Gerardo Dominguez
35 As the Raven Flies.... Only Longer: Combined Combined Russ Patterson
13 As the Raven Flies.... Only Longer: Combined Combined Erik Spillman
46 As the Raven Flies.... Only Longer: Combined Combined Terry Atwood
41 As the Raven Flies.... Only Longer: Combined Combined Ed Rybak
3 Montinore Road Race pb Team Oregon Women 40+ Jacquelyn O'Grady
1 Montinore Road Race pb Team Oregon Women 40+ Megan Mills
9 Montinore Road Race pb Team Oregon Masters Men 4/5 50+ John Foulston
12 Montinore Road Race pb Team Oregon Masters Men 1/2/3 40+ Trevor Rice
4 As the Raven Flies.... Only Longer Masters Men 60-69 Russ Patterson
3 As the Raven Flies.... Only Longer Masters Men 50-59 Erik Spillman
4 As the Raven Flies.... Only Longer Eddy Senior Men Terry Atwood
3 As the Raven Flies.... Only Longer Eddy Senior Men Ed Rybak
11 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Gerardo Perez
13 Monday PIR: April Series Standings Women 4/5 Jacquelyn O'Grady
16 Monday PIR: April Series Standings Masters Men 4/5 Lukas Hermes
3 Monday PIR: April Series Standings Masters Men 4/5 Trevor Rice
41 Monday PIR Masters Men 4/5 Brian O'Grady
29 Monday PIR Masters Men 4/5 Blair Cook
1 Monday PIR Masters Men 4/5 Trevor Rice
13 Monday PIR Women 4/5 Cindy McCasker
9 Monday PIR Women 4/5 Jacquelyn O'Grady
9 Bear Springs - XC Sport (Category 2) Men 60+ Russell Speirn
12 Bear Springs - XC Sport (Category 2) Men 50-59 Mark Hildebrandt
13 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Trevor Rice
20 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Gerardo Perez
16 Monday PIR Masters Men 4/5 Brian O'Grady
10 Monday PIR Masters Men 4/5 Lukas Hermes
12 Monday PIR Women 4/5 Jacquelyn O'Grady
15 Monday PIR Novice Brian O'Grady
2 Barton Park Circuit Race Women 4/5 Cindy McCasker
16 Barton Park Circuit Race Masters Men 3/4/5 50+ Erik Spillman
16 Barton Park Circuit Race Masters Men 3/4/5 40+ Trevor Rice
54 As The Raven Flies: Combined Combined Russ Patterson
5 As The Raven Flies: Combined Combined Rob Annen
63 As The Raven Flies: Combined Combined Ed Rybak
3 As The Raven Flies Eddy Senior Men Ed Rybak
8 As The Raven Flies Masters Men 60-69 Russ Patterson
1 As The Raven Flies Masters Men 50-59 Rob Annen
3 Mudslinger Singlespeed Women Bridget Hildreth
4 King's Valley Road Race presented by Hop Valley Brewing Co. Masters Men 60+ Russ Patterson
18 King's Valley Road Race presented by Hop Valley Brewing Co. Masters Men 50+ Erik Spillman
DQ King's Valley Road Race presented by Hop Valley Brewing Co. Masters Men 40+ Trevor Rice
21 King's Valley Road Race presented by Hop Valley Brewing Co. Women 4/5 Jacquelyn O'Grady
DNF Cherry Pie Masters Men 60+ Ron Bennett
3 Cherry Pie Masters Men 60+ Russ Patterson
17 Cherry Pie Masters Men 40+ Sasha Lacey
32 Cherry Pie Men 4/5 Blair Cook
10 Cherry Pie Masters Men 40+ 4/5 Donovan Stewart
9 Cherry Pie Masters Men 50+ 4/5 Steve Lamper
1 Cherry Pie Masters Women 40+ 4/5 Bridget Hildreth
1 Cherry Pie Masters Women 50+ 4/5 Jacquelyn O'Grady
1 Dirty Circles 3: Hot Spots Masters Men 3/4 Trevor Rice
3 Dirty Circles 3 Masters Men 3/4 Sasha Lacey
2 Dirty Circles 3 Masters Men 3/4 Trevor Rice
22 Dirty Circles 3 Men 4/5 Stan Gardner
17 Dirty Circles 3 Men 4/5 Donovan Stewart
14 Dirty Circles 3 Men 4/5 Blair Cook
41 Dirty Circles 2 Men 4/5 Ron Bennett
31 Dirty Circles 2 Men 4/5 Blair Cook
18 Dirty Circles 2 Men 4/5 Donovan Stewart
15 Dirty Circles 2 Men 4/5 Stan Gardner
27 Dirty Circles Women 4/5 Cindy McCasker
51 Dirty Circles Men 4/5 Ron Bennett
31 Dirty Circles Men 4/5 Blair Cook
28 Dirty Circles Men 4/5 Donovan Stewart
20 Dirty Circles Men 4/5 Stan Gardner
6 Dirty Circles Masters Men 3/4 Sasha Lacey
1 Dirty Circles Masters Men 3/4 Trevor Rice
41 Dirty Circles 1 Masters Men 3/4 Erik Spillman
23 Dirty Circles 1 Masters Men 3/4 Sasha Lacey
1 Dirty Circles 1 Masters Men 3/4 Trevor Rice
18 Dirty Circles 1 Women 4/5 Cindy McCasker
34 Dirty Circles 1 Men 4/5 Donovan Stewart
32 Dirty Circles 1 Men 4/5 Steven Russell
25 Dirty Circles 1 Men 4/5 Ron Bennett
17 Dirty Circles 1 Men 4/5 Stan Gardner
11 Echo Red to Red XC Category 2 Men 60+ Russell Speirn
276 Jack Frost TT: Combined Combined Einar Traa
145 Jack Frost TT: Combined Combined Russ Patterson
150 Jack Frost TT: Combined Combined Burk Webb
53 Jack Frost TT: Combined Combined Trevor Rice
238 Jack Frost TT: Combined Combined Terry Atwood
208 Jack Frost TT: Combined Combined Stan Gardner
205 Jack Frost TT: Combined Combined Ed Rybak
175 Jack Frost TT: Combined Combined Erik Spillman
153 Jack Frost TT: Combined Combined Dan Handorff
20 Jack Frost TT Masters Men 60-69 Einar Traa
12 Jack Frost TT Masters Men 60-69 Russ Patterson
21 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Burk Webb
8 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Trevor Rice
27 Jack Frost TT Eddy Senior Men Terry Atwood
22 Jack Frost TT Eddy Senior Men Stan Gardner
21 Jack Frost TT Eddy Senior Men Ed Rybak
17 Jack Frost TT Eddy Senior Men Erik Spillman
15 Jack Frost TT Eddy Senior Men Dan Handorff