Metropolis Cycle Repair

Event Category Name
4 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Category C Dave Kosanke
23 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ B Matthew Schwartz
16 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Women B Petra Whitacre
36 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Category C Sam Haffner
16 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Category C Dave Kosanke
16 Cross Crusade: Barton Park Women B Petra Whitacre
56 Cross Crusade: Barton Park Singlespeed Jo Fidler
12 Cross Crusade: Barton Park Women B Jo Fidler
16 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Andrew Sullivan
51 Cross Crusade: Barton Park Category C Bradley Parker
47 Cross Crusade: Barton Park Category C Adriel weiner
45 Cross Crusade: Barton Park Category C Sam Haffner
15 Cross Crusade: Barton Park Category C David Hymans
9 Cross Crusade: Barton Park Category C Dave Kosanke
46 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Matthew Schwartz
21 Cross Crusade: PIR Infield Women B Petra Whitacre
18 Cross Crusade: PIR Infield Women B Jo Fidler
34 Cross Crusade: PIR Infield Clydesdale Nathan Roll
13 Cross Crusade: PIR Infield Clydesdale Andrew Sullivan
64 Cross Crusade: PIR Infield Category C Bradley Parker
50 Cross Crusade: PIR Infield Category C Sam Haffner
33 Cross Crusade: PIR Infield Category C Adriel weiner
42 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Matthew Schwartz
16 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Women B Jo Fidler
13 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Women B Petra Whitacre
33 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Nathan Roll
21 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Andrew Sullivan
53 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category C Bradley Parker
40 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category C Adriel weiner
30 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category C David Hymans
27 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category C Sam Haffner
23 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women B Petra Whitacre
12 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women B Jo Fidler
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Andrew Sullivan
14 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category C David Hymans
21 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women B Jo Fidler
19 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category C David Hymans
7 Blind Date at the Dairy: October Standings Women B Jo Fidler
12 Blind Date at the Dairy: September Standings Women C Petra Whitacre
15 Blind Date at the Dairy: September Standings Women B Jo Fidler
26 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Women B Petra Whitacre
15 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Women B Jo Fidler
57 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Matthew Schwartz
83 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category C Adriel weiner
71 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category C Bradley Parker
69 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category C Sam Haffner
35 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category C David Hymans
14 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category C Dave Kosanke
34 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Clydesdale Nathan Roll
35 Blind Date at the Dairy Men C Bradley Parker
21 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Matthew Schwartz
DNF Cross Crusade: Rainier Singlespeed Andrew Sullivan
21 Cross Crusade: Rainier Women B Petra Whitacre
14 Cross Crusade: Rainier Women B Jo Fidler
31 Cross Crusade: Rainier Clydesdale Nathan Roll
44 Cross Crusade: Rainier Category C Bradley Parker
44 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Clydesdale Nathan Roll
58 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category C Cameron Duff
29 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category C David Hymans
9 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category C Dave Kosanke
93 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category C Bradley Parker
67 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Singlespeed Johnny Burrell
22 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Women B Jo Fidler
70 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Singlespeed Andrew Sullivan
44 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Matthew Schwartz
91 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Singlespeed Rob Chapman
20 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Women B Kristina Nash
9 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 35+ B Matthew Schwartz
37 Blind Date at the Dairy Men C Bradley Parker
82 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Nathan Roll
10 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ B Matthew Schwartz
38 Blind Date at the Dairy Men C Bradley Parker
19 Fazio Farms Singlespeed Rob Chapman
6 Fazio Farms Clydesdale Nathan Roll
7 Fazio Farms Category C David Hymans
13 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Masters 35+ B Matthew Schwartz
14 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Women B Jordan Fidler
17 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Masters 35+ B Matthew Schwartz
DNF Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Category C David Hymans
15 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Men Category 3 Cameron Duff
1 Fast Twitch Fridays Sprint Cameron Duff
1 Fast Twitch Fridays Novice Aaron Mcpike
3 Fast Twitch Fridays Sprint Aubrey Edwards
15 Tuesday PIR Category 3/4 Johnny Burrell
7 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Kristina Nash
11 Montinore Road Race Masters Men 35+ Category 4/5 Johnny Burrell
5 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Kristina Nash
10 Monday PIR Masters Men 4/5 Johnny Burrell
13 Tuesday PIR Category 4/5 Matthew Schwartz
6 Mt. Tabor Series Men Category 4 Johnny Burrell
7 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Kristina Nash
11 Mt. Tabor Series Category 4 Men Johnny Burrell
6 Monday PIR Masters Men Category 4/5 Johnny Burrell
1 One Day Fun Day! Madison A Omnium Al Urbanski
1 One Day Fun Day! Category 1/2 Al Urbanski
1 Fast Twitch Fridays Novice Men Aaron Mcpike
7 Mt. Tabor Series Category 4 Men Johnny Burrell
14 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Johnny Burrell
7 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Kristina Nash
2 Alpenrose Heartbreaker Category 5 Men Points Race Aaron Mcpike
7 Alpenrose Thursday Series Category B Aubrey Edwards
26 Mt. Tabor Series Category 4 Men Matthew Schwartz
8 Mt. Tabor Series Category 4 Men Johnny Burrell
5 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Kristina Nash
2 PDW Omnium Men 3 Omnium Cameron Duff
28 Mt. Tabor Series Category 4 Matthew Schwartz
16 Mt. Tabor Series Category 4 Johnny Burrell
5 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Women B/C Kristina Nash
6 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 35+ Category 4/5 Johnny Burrell
2 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Masters Men B 35+ Matthew Schwartz
17 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Men C Rob Chapman
18 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Singlespeed Rob Chapman
19 Tuesday PIR Category 4/5 Matthew Schwartz
9 Monday PIR Novice Men Rob Chapman
7 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 35+ Category 4/5 Johnny Burrell
9 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 35+ Category 4/5 Dave Kosanke
5 Fast Twitch Fridays Novice Men Group 1 Aaron Mcpike
4 Fast Twitch Fridays Sprint B Cameron Duff
19 Banana Belt Series Masters Men 35+ 4/5 Dave Kosanke
11 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 35+ Category 4/5 Matthew Schwartz
2 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 35+ Category 4/5 Johnny Burrell
9 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Category 3 Men Aubrey Edwards
1 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Category 3 Men Cameron Duff
4 Alpenrose Thursday Series Category 3 Cameron Duff
8 Monday PIR Novice Men Rob Chapman
22 Monday PIR Masters 4/5 Matthew Schwartz
12 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Johnny Burrell
31 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Dave Kosanke
7 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Johnny Burrell
10 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Johnny Burrell
9 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Johnny Burrell
24 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Johnny Burrell
16 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Matthew Schwartz
26 Dirty Circles Masters Men 4/5 Matthew Schwartz
2 Dirty Circles Masters Men 4/5 Matthew Schwartz
12 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Men 4/5 Johnny Burrell
16 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Men 4/5 Johnny Burrell
13 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Masters Men 35+ 4/5 Dave Kosanke
15 Monday PIR: Series Standings Masters 4/5 Johnny Burrell
11 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 2 Women U35 Kristina Nash
17 Monday PIR: June Series Standings Masters 4/5 Johnny Burrell
6 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 2 Women U35 Kristina Nash